معرفی و دانلود کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس

عکس جلد کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس

کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس روایتی طنز در قالب نامه‌نگاری‌ست که به قلم ابراهیم رها به رشته‌ی تحریر درآمده است. این اثر که بخش عمده‌ی آن با صدای گرم و بیان شیوای دوبلور پیشکسوت کشورمان، عباس نباتی خوانده شده، حاوی نامه‌هایی از شخصیتی خیالی به نام پدرو، خطاب به معشوقه‌اش، ریمیدیوس است.

درباره کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس:

نامه‌نگاری از دیرباز یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای برقراری ارتباط‌ میان انسان‌ها بوده است. سوای آن اما، این گونه‌ی نوشتاری همواره در ادبیات بسیار مهم و بنیادین به شمار می‌رفته است. چه، برخی از بزرگ‌ترین آثار ادبی دنیا در فرم نامه‌‌نگاری نوشته شده‌اند؛ از جمله رمان رنج‌های ورتر جوان، اثر کلاسیکِ گوته. علاوه بر اینها باید گفت که حجم کثیری از مکتوبات به‌جامانده از ادبا و هنرمندان بزرگ را نیز نامه‌های ایشان تشکیل می‌دهد که از قضا بسیاری‌شان کلیدی برای گشودن قفل آثارشان بوده‌اند، برای مثال: مجموعه نامه‌های مارسل پروست به ناشران خود، و یا نامه‌های آنتون چخوف به کارگردان‌های نمایشنامه‌هایش.

امروزه، در عصر تکنولوژی، چنین به نظر می‌رسد که نامه‌نگاری از اهمیت گذشته برخوردار نیست. زیرا برای برقراری ارتباط راه‌های سهل‌تری وجود دارد. شاید اینطور باشد؛ اما از طرف دیگر، دقیقاً به همین علت می‌توان چنین گفت که نامه‌نگاری، این روزها به مراتب از جذابیتی بیشتر برخوردار است. زیرا در آن نشانی از دورانی برای همیشه گذشته، و سبک زندگی‌ای کمابیش به دست فراموشی سپرده‌شده وجود دارد.

به همین خاطر است که بسیاری از نویسندگان عصر ما، هنوز هم برخی از آثار داستانی و قطعات ادبی خود را در فرم نامه‌نگارانه می‌نویسند. یکی از این نویسندگان ابراهیم رها، طنزپرداز خوب کشورمان است. او در کتاب حاضر، در قالب هشت نامه که از جانب شخصیتی‌هایی خیالی (پدرو و ریمیدیوس که هر دو اهل کشور شیلی‌اند) نوشته شده، روایتی طنز را برایتان بازگو کرده که آکنده از سویه‌های انتقادی با درونمایه‌های سیاسی و اجتماعی‌ست. در این باره باید گفت که تمهید هوشمندانه‌ی ابراهیم رها در خلق زمینه‌ای به اصطلاح «آن ور آبی» برای کتاب خود، باعث شده که بتواند راحت‌تر انتقادات «این وری آبی»اش را مطرح کند.

کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات طنز، بی‌شک کتاب چند نامه برای ریمیدیوس را اثری جذاب خواهند یافت.

با ابراهیم رها بیشتر آشنا شویم:

نامش علی میرمیرانی‌ است؛ متولد بیستِ آبانِ 1350. در ویکی‌پدیای فارسی درباره‌‌اش می‌خوانیم: «او با پنج اسم قلم زده، با سه اسم جایزه برده و با دو اسم کتاب می‌نویسد. هر کدام از این اسامی نثر، قلم، و دیدگاهی مجزا دارند. شاخص‌ترین نام مستعار او "ابراهیم رها" است.»

گفتنی است که این طنزنویس برجسته، به عنوان روزنامه‌نگار در مطبوعات و به عنوان تهیه‌کننده در تلویزیون نیز فعال بوده است. او افتخاراتی نیز در کارنامه دارد، که مهم‌ترینش جایزه‌ی قلم بلورین بهترین طنزنویس مطبوعات کشور در سال 1383 می‌باشد. از کتاب‌های برجسته‌‌ی ابراهیم رها می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «هفت کفترون، دوئل، چقدر خوبیم ما، دری وری، پرت و پلا، عمو جان استالین.»

در بخشی از کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس می‌شنویم:

ریمیدیوس، من عجیب هول شده بودم. از دیه‌گو پرسیدم امپریالیسم اومده پشت در خونه؟ خوان گابریل دلاسرنا با صدای بلند خندید. دیه‌گو جواب نمی‌داد. دوباره پرسیدم پینوشه دنبالت بود؟ دیه‌گو باز هم ساکت بود. گفتم یه حرفی بزن و او گفت پدر و مادر ما رو لو دادن، به جای منو لو دادن، گفت ما رو لو دادن.

به نظرم پرت‌وپلا می‌گفت اما اضافه کرد پای تو هم گیره! باید سریع فرار کنیم. گفتم خب قبلش باید خداحافظی کنیم. خوان هست اما سرهنگ امانوئل نیست. بمونیم تا بیاد خداحافظی کنیم بعد بریم. دیه‌گو گفت سرهنگ امانوئل ما رو لو داده. گفت کارش همین بوده. گفت سرهنگ امانوئل الان با پولی که بابت لو دادن ما گرفته توی یک عشرتکده حتماً داره خوش می‌گذرونه. ما دیر شغل واقعی سرهنگ امانوئل رو فهمیده بودیم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۵ دقیقه
مقدمه
۷ دقیقه
نامه‌ی اول
۷ دقیقه
نامه‌ی دوم
۷ دقیقه
نامه‌ی سوم
۸ دقیقه
نامه‌ی چهارم
۸ دقیقه
نامه‌ی پنجم
۸ دقیقه
نامه‌ی ششم
۸ دقیقه
نامه‌ی هفتم
۱۴ دقیقه
نامه‌ی هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس
نویسنده
گویندهعباس نباتی، حامد کیان، هانیه رأفت
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس

برای دریافت کتاب صوتی چند نامه برای ریمیدیوس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.