معرفی و دانلود PDF کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم

عکس جلد کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم
قیمت:
28000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم

در کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم نوشتۀ کریستوفر ایلسبی، سال‌های پر مخاطره 1941 تا 1945 را مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ دوره‌ای که رایش سوم با تمام قوای مادی و معنوی به گسترش جنگ در یک روند جهانی می‌پردازد، در این میان خیز بزرگ ارتش آلمان در نواحی شرق روسیه تا قفقاز و شمال آفریقا شرح داده شده است.

در این جلد از کتاب رایش سوم (The Third Reich day by day)، با گسترش جنگ، انبوهی از تحرکات نظامی و سیاسی در مقیاس فراقاره‌ای واکاوی می‌شود که منجر به جهانی شدن جنگ و نابودی بخش معتنابهی از بشریت و تمدن شد. به علاوه این کتاب نشان می‌دهد که چگونه از سال 1943 به بعد با افول قدرت نظامی رایش، اجماع جهانی ضد نازی، علیه جنگ صورت می‌پذیرد. و در ادامه سقوط نازیسم و پیامدهای آن در آلمان هیتلری واکاوی می‌شود.

پایان رایش سوم به خودی خود نابودی نیمی از دنیای متمدن آن روز را به همراه داشت و زخمی آنچنان بدخیم بر پیکره ملت آلمان و سایر ملل درگیر در آن گذارد که عواقب آن هرگز پاک نمی‌شود و خط پایانی بر جاه طلبی همه جنگ افروزان و کشورگشایان تاریخ کشید.

رایش سوم که در 30 ژانویه 1933 متولد شد، برخاسته از حزب ناسیونال سوسیالیست کارگران بود که تحت رهبری آدولف هیتلر هدایت می‌شد. وی در 20 آوریل 1889 در ناحیه کمتر شناخته شده‌ای در براناو، اتریش علیا، به دنیا آمد، در سن نه سالگی، از کودکی آوازه‌خوان در کلیسای کاتولیک لامباخ بود. بعدها ادعا شد که قدرت صدایش در روزگاری شکل گرفت که او در کار تمرین ترانه‌های مذهبی بود.

در مدرسه شاگردی متوسط، تنبل و شورشی و در عین حال مستعد طراحی قلمداد می‌شد. این استعداد وی را بر آن داشت تا هنرمند شود. او همچنین در پی تقویت استعداد سخنوری خود بود. آوگوست کوبینسک دوست دوران کودکی او، به خاطر می‌آورد که آدولف جوان در جست وجوی میدانی برای تمرین خطابه بود.

کریستوفر ایلسبی (Christopher Ailsby) از نویسندگان بنام در حوزه مطالعات مربوط به رایش سوم و حکومت هیتلر در آلمان نازیست. توانایی او على الخصوص در تجزیه تحلیل علل وقوع حوادث گوناگون در یکی از پرمخاطره‌ترین برهه‌های تاریخ اروپا و جهان است. او ضمن روزشماری رویدادهای تکوین حکومت نازی در آلمان به بررسی ریشه‌ای چگونگی، طیف زمینه‌ها، عوامل دخیل و مسببین اصلی آن‌ها می‌پردازد. واکاوی و ریزنگری وی در یکایک مسائل تاریخی بی‌شک این کتاب را به یکی از آثار با ارزش در درک و روشن‌بینی درون‌مایه‌های رایش سوم بدل کرده است. ضمن اینکه کریستوفر ایلسبی سعی در اختصار مطالب انبوه و گوناگون دوره تاریخی مورد بحث داشته و از پرگویی و مطول‌نویسی خودداری کرده است.

در بخشی از کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم می‌خوانیم:

موضوع دومی که اعتقادات هیتلر را تحت شعاع قرار می‌داد لیتس راوم (فضای حیاتی) بود. اگر قرار بود نژاد ژرمن به زندگی ادامه دهد و قدرت گیرد، مستلزم آن بود که فضای کافی داشته باشد، فضا برای تولید صنعتی و کشاورزی و فضایی که باید برای نسل‌های آینده نژاد خالص ژرمن در نظر گرفت و همان‌طور که بزرگان پیشین آلمان تأمل داشته‌اند، توجه هیتلر معطوف به شرق به عنوان تأمین کننده نیازهای آلمان بوده است.

شرقی که پیش از این توسط اسلاونژادان به سبب بعضی مسائل اشغال شده. اسلاوها بدون هیچ حقی یا باید خدمت آلمان را به گردن می‌گرفتند یا به کلی نابود می‌شدند. در تمام موارد فوق هیچ اختلاط نژادی نبایست اتفاق می‌افتاد. در عوض، نژاد ژرمن می‌بایست به «خون خالص» خود دست می‌یافت. با حفظ این رویکرد، آلمان، قوی و از تباهی، دور می‌ماند. فضا و نژاد بر طبق آنچه که آدولف هیتلر در رایش سوم تعریف می‌کرد، شکل دهنده همه آن چیزی بود که در فاصله سال‌های 1933 و 1945 اتفاق افتاد؛ بنابراین انضمام اتریش و تقسیم چکسلاواکی برای الحاق آلمانی تباران آن‌جا به رایش صورت پذیرفت.

با برگشت این بچه‌ها به خانه، حال، هیتلر نیاز به فضای حیاتی احساس می‌کرد. به همین علت در سپتامبر 1939 به لهستان حمله کرد، بریتانیا و فرانسه در حمایت از لهستان که ضربات غافلگیر کننده‌ای را تجربه می‌کرد، به او اعلان جنگ دادند که باعث تغییر رویه او نشد. شکست دادن این دو کشور در 1940 موجب به تعویق انداختن حمله به اتحاد شوروی گشت، ولی تعطیل نشد. هیتلر همواره درصدد حمله به اتحاد شوروی بود.

در نظر وی آن جا محل تجمع یهودیان و چیزهای نامطلوب دیگر بود. حتی از این بیشتر آن‌جا به مثابه زادگاه بلشویسم انگاشته می‌شد که به عنوان «جنایت عمومی» از آن یاد می‌شد، و راهی جز نابود کردن آن وجود نداشت.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
فصل اول: گسترش جنگ به آفریقا و روسیۀ شوروی
فصل دوم: اوج پیروزی‌های دوَل محور
فصل سوم: موازنۀ قوای دوَل متخاصم در جنگ
فصل چهارم: حمله به دژ اروپایی هیتلر
فصل پنجم: افول رایش سوم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم
نویسنده
مترجممحمد قهرمانی
ناشر چاپی موسسه فرهنگی آرمان رشد
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات187
زبانفارسی
شابک978-600-9870-51-6-3
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
28000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم

رضا پزشکی زاده
۱۳۹۸/۹/۱
کتاب خوبی بود فقط عملیات‌های مهم تری هم بوده که بهشون اساره کامل نشده مث محاصره ممل یا نبرد اسپانیا و...
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم

برای دریافت کتاب رایش سوم (گاه‌شمار جنگ جهانی) - جلد سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.