معرفی و دانلود کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه

عکس جلد کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه
قیمت:
36000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه

کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه نوشته احمد دهقان، به روایت جنگ و دفاع مقدس از نگاهی دیگر و بدون شعارزدگی و قهرمان سازی می‌پردازد. این کتاب تاکنون جایزه بیست سال داستان‌نویسی، جایزه کتاب سال دفاع مقدس و جایزه بیست سال ادبیات پایداری را به دست آورده و همچنین به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی ترجمه شده است.

این رمان، داستان یک سفر حیرت‌انگیز و حتی اشراقی یک نوجوان به عمق جبهه‌های جنگ تحمیلی و بازگشت دوباره به نقطه ابتدایی داستان یعنی زندگی او را روایت می‌کند. دهقان در این داستان مخاطب خود را از ابتدایی‌ترین بخش‌های جنگ در هر خانواده که شامل تمنای حضور یک جوان و مخالفت خانواده او است و در ادامه رفاقت‌ها و دوستی‌های شکل گرفته در بستر چنین رویدادی تا عمق خطر و روبرو شدن با مرگ و صحنه‌های کشتار در نبرد پیش می‌برد و در نهایت نیز مانند یک قطعه موسیقایی بار دیگر مخاطب اثر را به فرود در نقطه ابتدایی هدایت می‌کند.

راوی این کتاب؛ ناصر، رزمنده جوانی است که بارها سابقه شرکت در جبهه را داشته است و در بین امتحانات مدرسه، درس را رها کرده و به همراه دوستش علی راهی منطقه جنگی جنوب می‌شود. در آنجا ضمن دیدار مجدد با دوستان سابقش، از قریب‌الوقوع بودن عملیاتی مهم اطلاع می‌یابد که در ادامه و در حین آن بسیاری از دوستانش شهید و مجروح می‌شوند. ناصر در ادامه ماجرا مجروح شده و پشت خط می‌آید و بعد از چند روز به شهر خود بازگشته و زندگی عادی را از سر می‌گیرد تا اینکه پس از مدت کوتاهی با دریافت نامه‌ای از یکی از دوستانش خود را آماده بازگشت به منطقه می‌کند.

نه تنها در ایران که در اکثر جهان ادبیات چه به صورت نفرت از جنگ و بازبینی واقعیت‌ها و تبعات انسانی و مالی آن مانند جنگ و صلح تولستوی که نگاهی است منتقدانه به جنگ و سرنوشت مردان جنگی و چه به صورت نگاه زیبا شناختی به جنگ در بیشتر کتاب‌های پس از جنگ‌های بزرگ که مردان جنگ و نویسندگان جنگی آن را به عنوان خاطره داستانی و یا به صورت رمان جنگی نوشته‌اند.

این مقوله پس از جنگ هشت ساله ایران و عراق و ادبیات و هنر دفاع مقدس به صورت آشکار خود را نشان می‌دهد. یعنی کمتر می‌توان رمان و داستانی یافت که به صورت منتقدانه مانند جنگ و صلح تولستوی به جنگ پرداخته باشند. زیرا جنگ در ایران تحمیلی بود و دفاع مقدس و نگاشتن از جنگ ثواب ابدی داشت. لذا نمی‌شد به چنین جنگی منتقدانه نگریست. اما آنچه در وداع با اسلحه می‌گذرد در ایران اسلامی مقدس است و حس ناستولوژی و دلتنگی جبهه‌ها را به دنبال دارد.

احمد دهقان از نویسنده‌هایی است که در آثارش با عبور از لایه‌های ترد و شکننده، به اعماق جنگ راه پیدا می‌کند. راوی این داستان با «سفر به گرای 270 درجه» زندگی دیگری را تجربه می‌کند و ما را با خود به فراسوی آنچه اتفاق افتاده است می‌برد.

احمد دهقان یکی از پدیده‌های ادبیات داستانی ایران و ادبیات دفاع مقدس به شمار می‌رود. نویسنده‌ای که در داستان‌پردازی، مرزهای کلیشه و احساسات را در نگارش آثار برای این گونه ادبی کنار گذاشته و با ایجاد گونه داستانی منحصر به فرد خود از پایه‌گذاران یک سبک ادبی و داستان‌نویسی خاص در ایران دهه هفتاد به بعد بوده است. سبکی که در آن داستان‌هایی بر پایه مستندات نویسنده نگارش می‌یابد؛ بدون اینکه بتوان ردی از او به عنوان نویسنده در داستان پیدا کرد. به عبارت دیگر دهقان در داستان‌نویسی سعی کرده است تا داستانی پر از جزئیات و پر کشش و تعلیق خلق کند که مخاطبش در کلمه به کلمه آن، مانند اثری سینمایی که با تکنیک دوربین روی دوش فیلم‌برداری شده است، با قهرمانش در کوچکترین اتفاقات و حس‌های او شریک می‌شود.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه می‌شنویم:

«جلوتر، آدم‌های سالم و مجروحین و اجساد، مچاله شده‌اند و کیپ هم نشسته‌اند. برای این که اجساد جای کمتری بگیرند، رو دو زانو نشانده‌اندشان. شاید هم برای این که خود را بفریبند که همه زنده‌اند و سالم و آماده به جنگ. یکی از ته کانال فریاد می‌کشد: بچه‌های 25 بکشن عقب.»

«بلند شو. بر می‌خیزم و پشت سر حاج‌ نصرت به راه می‌افتیم. رد شنی تانک‌ها رو زمین کشیده شده و گویی هزاران کرم خاکی با بدن‌های بند بند رو زمین پخش شده‌اند. علی می‌زند به شانه‌ام و با دست زمین را نشانم می‌دهد. سرم را تکان می‌دهم. نمی‌خواهم حرفی بزنم. می‌دانم اگر کلامی از دهانم خارج شود، درد دل علی شروع می‌شود. تقی سرش را می‌آورد در گوشم و می‌پرسد: «تانک‌هاشون تا این جا اومده بودن!؟» با اشاره سر جوابش را می‌دهم. رد شنی تانک‌ها چپ و راست همدیگر را قطع کرده‌اند. منوری در آن دورها روشن می‌شود. رو دو پا می‌نشینیم. آن‌ قدر نزدیک نیست که درازکش شویم. صدای شلیک چند تیر می‌آید. جلوتر، سایه‌هایی که به کپه خاک می‌مانند، دیده می‌شود. علی می‌گوید: «تانک‌ها رو باش!»
منور خاموش می‌شود. پا می‌شویم و راه می‌افتیم. به دور و بر نگاه می‌اندازم. هیچ کدام از ستون‌هایی را که به موازات ما به سمت دشمن می‌رفتند، نمی‌بینیم. احساس تنهایی می‌کنم. به یکباره یکی از تانک‌های دشمن به سمت ما شلیک می‌کند. تیرهای رسام مانند دانه‌های تگرگ از بالای سرمان می‌گذرد و عقب ستون را درو می‌کند. می‌ریزیم رو زمین و آن را گاز می‌گیریم. بی‌حرکت می‌مانم. قلبم تند می‌زند. آیا ستون را دیده‌اند؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
31 دقیقه
فصل اول - قسمت اول
27 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
33 دقیقه
فصل دوم - قسمت اول
44 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
33 دقیقه
فصل سوم - قسمت اول
51 دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
31 دقیقه
فصل چهارم - قسمت اول
29 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
42 دقیقه
فصل چهارم - قسمت سوم
38 دقیقه
فصل پنجم - قسمت اول
41 دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
33 دقیقه
فصل ششم - قسمت اول
18 دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
34 دقیقه
فصل هفتم - قسمت اول
31 دقیقه
فصل هفتم - قسمت دوم
4 دقیقه
فصل هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه
نویسنده
گویندهاحمد دهقان
ناشر صوتیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۴۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
36000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه

امیر رحیمی
۱۴۰۲/۱/۳
سلام
خاطرات خوب و جان سوزی را بیان کردند ولی حیف که گوینده با شتاب و عجله و بدون احساس می‌خونه و خواهشا از ایشان استفاده نشود اصلا با اکراه گوش کردم تا خاطرات را شنیده باشم هر کتاب دیگه‌ای بود همان صفحات اول و دوم رهایش می‌کردم
با تشکر از زحمات دست اندر کاران
مهدی خاکی
۱۴۰۱/۱/۲۱
سلام
کتاب خوب و با محتوایی بود
لذت بردم
البته ناگفته نمونه که اگه گوینده کاربلدتری این کتاب رو میخوند خیلی بهتر بود.
به نظر من تنها ضعف این کتاب خوندن گوینده است.
با تشکر
Hosein Jamalabadi
۱۳۹۸/۶/۲۶
اصلا اونقدری ک ازش تعریف شده و معروف شده خوب نیست. اگرچه سهم توصیف کتاب خوبه ولی اطلاعات زیادی راجب جبهه و روزای جنگ ب نسل‌های بعدی نمیده.‌ی نمونه کتاب خوب " وقتی مهتاب گم شد. "
Mehdi Arya
۱۴۰۰/۹/۲۶
فعلا اوله کتاب هستم ولی‌ای کاش یه نفر دیگه این کتاب رو می‌خوند صدای آقای دهقان به این داستان نمی‌خوره تو ذوق میزنه
مهدی خندان
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
در بعضی موارد از واژه‌های نامتعارفی استفاده کرده بود که به همین دلیل توصیه نمی‌کنم به دختران معرفی کنید من خیلی خوشم نیومد، علت این همه جایزه گرفتنش را نفهمیدم
مقتدا پاشایی
۱۳۹۷/۱۰/۱۷
فوق العاده است
با بیان شیرین و دلنشین آقای دهقان.
سفر به جبهه و جنگ و روایت گوشه‌ای از رشادت و جانفشانی رزمندگان اسلام.
مهدی صادق زاده
۱۳۹۹/۱۰/۸
خیلی خوب بود ازش خوشم اومد
بسیار صدای خوبی داره گوینده و آدم رو کنجکاو به شنیدن میکنه
میثم امیدیان
۱۳۹۹/۹/۲۵
خیلی عالی بود
فقط‌ای کاش یه راوی کار درست اینو میخواند، محشر میشد
mohammad gharibi
۱۳۹۸/۲/۱۷
فوق العاده است من قبلا این کتاب رو خونده بودم ولی صوتیش بهتر بود
Mohammad reza Shakeri
۱۳۹۹/۸/۲۶
سلام ضمن تشکر از آقای دهقان این اثرشون هم مثل بقیه عالی بود
محمدرضا شاکری
۱۴۰۱/۶/۶
اثار اقای دهقان عالی عالی
لذت بردم
majid ghasemi
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
روایت گری واقعی میدان نبرد بود بنظر من
فاطمه پورابراهیم
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
هنوز اولشم اما خیلی چرته
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه

برای دریافت کتاب صوتی سفر به گرای 270 درجه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.