معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود

عکس جلد کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود
قیمت:
رایگان - 0€
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود

کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود اثر اکبر احمدی، داستانی زیبا و آموزنده است که به مناسبت خشک شدن رودخانه زاینده رود به منظور توصیف طبیعت و احوال مردم اصفهان به زبانی ساده برای کودکان روایت می‌شود.

روزی روزگاری، رودخانه‌ای که برای هزاران سال پر آب بود و همه‌ی دشت‌ها و صحراهای اطراف خودش را سیراب و سرسبز می‌کرد، خشک و بی‌آب شد آن‌قدر خشک، که نیزارهای کناره‌های آن که محل زندگی قورباغه‌ها و پناهگاه ماهی‌ها بود خشکید و از بین رفت.

در یکی از روزهای آخر زمستان، آن وقتی که کشاورزها دانه‌های گندم را در زمین می‌کارند سدی که در جلوی آب بسته بودند را باز کردند و آب دوباره در رودخانه جاری شد. کشاورزها در اطراف مسیر رودخانه شروع به کار و فعالیت کردند. آن‌ها زمین را شخم زدند و دانه‌های گندم را در زمین‌ها پاشیدند و سپس در انتظار آب نشستند. هر وقت نوبت آب به یکی از کشاورزها می‌رسید خداوند را شکرگزاری می‌کرد و آب را به زمینش می‌رساند.

در پشت سد، دریاچه‌ی بزرگ و زیبایی درست شده بود و ماهی‌ها در آنجا با خوشی زندگی می‌کردند. از وقتی سد باز شده بود در بین ماهی‌ها هم شور و هیجان زیادی بوجود آمده بود و آن‌ها از این اتفاق خوشحال بودند زیرا حالا می‌توانستند همراه آب حرکت کنند و جاهای جدید و دیدنی اطراف رودخانه را ببینند. با این حال ماهی‌ها نگران بودند چون تا به حال به این مسافرت نرفته بودند. آن‌ها پیش بزرگترها رفتند و درباره‌ی خطرهای این مسافرت سوال کردند. بزرگترها پاسخی نداشتند و فقط گفتند تا به حال کسی از این مسافرت برنگشته است تا از مشکلات آن برای دیگران بگوید. بعضی از ماهی‌ها که محتاط و ترسو بودند تصمیم گرفتند که به این مسافرت نروند ولی ماهی شجاع با گروهی از دوستانش سفر ناشناخته‌شان را در رودخانه شروع کردند.

آیا می‌دانید برای ماهی شجاع و دوستانش چه اتفاقات شیرین و تلخی پیش آمد؟ برای دانستن ماجرای سفر ماهی‌ها و پایان سفر آن‌ها و درس زیبایی که این داستان در پایان به ما انسان‌ها می‌دهد این کتاب صوتی را بشنوید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
9 دقیقه
قسمت اول - پناهگاه ماهی‌ها
14 دقیقه
قسمت دوم - اشک ماهی‌ها

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود
نویسنده
گویندهمسعود حکمت پور
ناشر صوتیموسسه فرهنگی هنری قوی سفید کودکان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود

ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
شجاع بودن و جسارت داشتن بخشی از قصه بود، امید و نتیجه گرفتن بخش دیگر قصه؛ دو سر رشته‌ای که در هر اقدامی باید باشه، در این داستان کودکانه بود. اکبر احمدی، نویسنده، مخاطب این روزها، کودکان امروزی، را خیلی کودک، فرض نکردند و کودکان امروزی را مانند خودشان در نظر گرفته است، کمی جسور و دانا! که با الفبای کودکان چند سال قبل فرق کردند.
نوشین پوری
۱۴۰۱/۷/۱۰
داستان جالبی هست برای بچهامون بهترین هدیه هست
Asma Kerdar
۱۴۰۱/۹/۲۱
برای بچه‌ها خوب بود
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود

برای دریافت کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.