معرفی و دانلود کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی

عکس جلد کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی
قیمت:
39000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی

کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی، دربردارنده‌ی اشعار دل‌نشین و عاشقانه احمدرضا احمدی شاعر پرآوازه و درخشان معاصر است که با صدای خود شاعر روایت می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی:

اشعار موجود در این کتاب صوتی بیشتر دارای سبک نو هستند. سبک شعری احمدرضا احمدی به علت آشنایی عمیق او با ادبیات کهن ایران و علاقه بسیارش نسبت به سبک نیمایی، تلفیقی زیبا و آهنگین از کلمات است. شعرهای احمدی مملو از احساسات و تخیل شاعرانه است و زیبایی تشبیهات و استعاره‌های ویژه‌ی آن در شعر معاصر منحصر به فرد است.

یکی از ویژگی‌های جذاب شعر احمدی استفاده از رنگ‌ها برای جان بخشیدن به مفاهیم گوناگون است. او از طبیعت برای شرح احساسات درونی‌اش بهره می‌گیرد و عناصر مختلف طبیعت هم‌چون دریا و باران مکررا در اشعارش دیده می‌شوند. اشعار این نویسنده‌ی برجسته هم‌چون فریدون مشیری آرامش را بر مخاطبش غالب می‌کند و روح عاشقانه‌ای بر روان انسان می‌بخشد.

احمدرضا احمدی را بیشتر بشناسیم:

احمدرضا احمدی در سال 1319 در شهر کرمان چشم به جهان گشود. دوره‌ی ابتدایی را در کرمان سپری کرد و 7 سال بعد همراه با خانواده به تهران مهاجرت کرد و در مدرسه دارالفنون به تحصیل پرداخت. در کودکی به شعر علاقه‌ی زیادی داشت و همین موضوع او را در بزرگسالی به سمت شعر کشاند. او با شعر و ادبیات کهن ایران آشنایی عمیقی داشت، اشعار نیمایی که او سرود دستمایه‌ای شد تا گامی متفاوت را در شعر معاصر شروع و پی‌ریزی کند.

احمدی اولین مجموعه شعرش را با عنوان طرح در سال 1340 منتشر کرد که مورد توجه بسیاری از شاعران و منتقدان در آن دهه قرار گرفت. او در دهه‌ی 40 به یکی از شاعران برگزیده‌ی معاصر پس از نیما و شاملو در بین شاعران پس از خود تبدیل شد.

او در ادبیات کودک و نوجوان هم نقش به سزایی داشته است و در سال 1378 سومین جایزه شعر خبرنگاران با مراسمی ویژه و خصوصی در خانه احمدرضا احمدی برگزار شد. هم‌چنین در سال 1378 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تندیس مداد پرنده را در مراسم بزرگداشتش به او اهدا کرد. او در سال 1385 جایزه شعر بیژن جلالی را اخذ نمود و نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن در سال 1388 شد.

از دیگر کتاب‌های این شاعر فرهیخته می‌توان به «ما روی زمین هستیم»، «عاشقی بود که صبحگاه دیر به مسافرخانه آمده بود»، «لکه‌ای از عمر بر دیوار بود»، «از نگاه تو زیر آسمان لاجوردی»، «هزار پله به دریا مانده است»، «ویرانه‌های دل را به باد می‌سپارم»، «قافیه در باد گم می‌شود»، «نثرهای یومیه»، «من فقط سفیدی اسب را گریستم» اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی می‌شنویم:

من بسیار گریسته‌ام
هنگامی که آسمان ابری است
مرا نیت آن است
که از خانه بدون چتر بیرون باشم
من بسیار زیسته‌ام
اما اکنون مراد من است
که از این پنجره برای باری
جهان را آغشته به شکوفه‌های گیلاس بی‌هراس
بی‌محابا ببینم

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
18 دقیقه
قسمت اول
17 دقیقه
قسمت دوم
6 دقیقه
قسمت سوم
3 دقیقه
قسمت چهارم
2 دقیقه
قسمت پنجم
2 دقیقه
قسمت ششم
3 دقیقه
قسمت هفتم
2 دقیقه
قسمت هشتم
2 دقیقه
قسمت نهم
4 دقیقه
قسمت دهم
5 دقیقه
قسمت یازدهم
5 دقیقه
قسمت دوازدهم
6 دقیقه
قسمت سیزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی
نویسنده
گویندهاحمدرضا احمدی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی

برای دریافت کتاب صوتی شعر و صدای احمدرضا احمدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.