معرفی و دانلود کتاب حبیب خدا

عکس جلد کتاب حبیب خدا
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب حبیب خدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حبیب خدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حبیب خدا

کتاب حبیب خدا نوشته‌ی محمد وانقی، درباره کسب روزی حلال است و با بیان احادیث و آیات قرآن مسائل شرعی مربوط به کسب و کار را بیان می‌کند.

کسب حلال همانند دُرّ گران‌بهایی است که با تلاش و همت فراوان در دل صدف زندگی به وجود می‌آید همان‌گونه که از میان هزاران صدف تنها تعداد معدودی از آن‌ها در درون خود مروارید می‌پرورانند. در میان انسان‌ها نیز همین‌گونه است. هر انسانی می‌تواند باطن خود را با نور الهی روشن کند و با رزق حلال قلب خود را نورانیت بخشد و قلبی مملو از رحمت خداوند داشته باشد، به دست آوردن این رزق حلال چنان ارزشمند است که رسول گرامی اسلام (ص) بوسه بر دستان پینه بسته کارگر می‌زند.

آری رزق حلال دارای اهمیت فراوانی است که به دست آوردن آن انسان را حبیب و محبوب خداوند متعال می‌سازد و درهای رحمت الهی به روی او گشوده می‌شود. اسلام انسان را برای کسب روزی و به دست آوردن نیازهای مادی زندگی آزاد گذاشته است، امّا هرگز اجازه نداده که او در این راه مسیری را پیش بگیرد که اخلاق را فاسد کند و او را در معرض سقوط قرار دهد و یا موجب فساد در جامعه شود.

در بخشی از کتاب حبیب خدا می‌خوانیم:

ازجمله مصادیق کسب حرام حیله و فریب دیگران است. اغفال، اغوا، تزویر، تغابن، حقه، حیله، خدعه، دسیسه، ریا، ریب، غبن، غدر، غش، فسون، کید، مکر، گول، نیرنگ از واژگان مترادف کلمه فریب می​‌باشند که دین، عرف و فطرت هر انسان آزاده​ای از این صفت رذیله نفرت دارد و درآمد حاصل از فریب دادن مردم به هر نحوی حرام و کثیف است.

عالمی نقل می​‌کرد: از بازار عبور می​‌کردم مردی با شتاب به سوی من آمد و گفت حاج‌آقا مسئله شرعی دارم. گفتم بپرسید گفت: نماز نافله صبح چند رکعت است؟ گفتم: دو رکعت گفت: با صاحب آن مغازه درباره تعداد رکعات نافله صبح بحث می​‌کردیم من می‌گویم دو رکعت است؛ اما او قبول نمی‌​کند و اصرار می​‌کند که سه رکعت است. اگر زحمتی برای شما نباشد با انگشت دست خود اشاره کرده و او را تفهیم کنید که دو رکعت است. آن عالم می​‌گوید: من هم دو انگشت خودم را به سوی مغازه گرفته و گفتم دو رکعت است.

مدتی گذشت یک روز صاحب مغازه در مقابلم ایستاد و گفت: حاج‌آقا شما ضامن شدید فردی دو کیسه برنج برده و هنوز قیمت آن برنج​ها را نپرداخته است. گفتم به یاد ندارم. گفت فردی چند ماه قبل آمد گفت من دو گونی برنج نسیه می​‌خواهم گفتم من به غریبه‌ها نسیه نمی​‌دهم از آنجایی که شما را نمی​‌شناسم معذورم گفت: اگر ضامن بیاورم قبول می‌کنید؟ گفتم بله در آن حین شما از مقابل مغازه عبور می‌​کردید به شما اشاره کرد و گفت آن روحانی که امام جماعت محل شماست ضامن است و خدمت شما رسید و شما هم با دو انگشت خود اشاره کردید دو کیسه برنج به این آقا بدهید و من هم امتثال امر کردم آن عالم می​‌گوید: آن‌جا فهمیدم چه فریبی خوردم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: کسب و آداب آن
مصادیقی از کسب‌وکار
آداب کسب‌وکار
فصل دوم: انواع کسب
کسب واجب
کسب حرام
مصادیق کسب حرام
آثار و عواقب کسب حرام
فصل سوم: کسب مستحب
کسب مکروه
کسب مباح
عوامل افزایش رزق و روزی
آثار کسب حلال
کسب حلال نورانیت قلب را در بردارد
کاسب پرهیزگار حبیب خداوند است
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حبیب خدا
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آرمان رشد
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۶
زبانفارسی
شابک978-600-7633-97-7
موضوع کتابکتاب‌های فقه و اصول، کتاب‌های حدیث
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حبیب خدا

دلارام راد
۱۳۹۹/۵/۱۲
واقعا کتاب‌هایی که دراین سبک نوشته بشن ودرعین حال مخاطب رو جذب کنه و تازگی داشته باشه کم هستن واین کتاب هم یکی از اون هاست
Sed Montazar
۱۳۹۸/۳/۶
وافعا کامل و زیبا، استفاده کردیم، پیروز باشید.
محسن کوهزادی
۱۳۹۹/۴/۲۶
واقعا عالی بود، استفاده کردیم
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب حبیب خدا

برای دریافت کتاب حبیب خدا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.