معرفی و دانلود کتاب صوتی هرس

عکس جلد کتاب صوتی هرس
قیمت:
78000 تومان - 14.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هرس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هرس

کتاب صوتی هرس نوشته‌ی نسیم مرعشی، داستانی تلخ درباره زندگی مردمان جنوب ایران است که به خاطر شروع جنگ، مصیبت‌های زیادی را تحمل کردند. مرعشی که با نوشتن اولین رمان خود، برنده جایزه جلال آل احمد شد، در دومین اثر خود به سراغ زن و شوهر خوزستانی به نام نوال و رسول می‌رود که بمباران تنها فرزندشان را از آن‌ها می‌گیرد.

درباره کتاب صوتی هرس:

این بار نسیم مرعشی، داستان و حال و هوایی عجیب برای دومین رمان خود انتخاب کرده است. کتاب صوتی هرس روایتی از زنان و مردان خوزستانی ارائه می‌دهد که مصیبت‌های جنگ ایران و عراق زندگی‌شان را زیر و رو کرده و انسان‌های کاملا متفاوتی نسبت به گذشته شده‌اند.

داستان هرس از زبان زن و شوهری جنوبی به نام‌های نوال و رسول روایت می‌شود که به خاطر بمباران‌های دشمن، تنها پسر خود شرهان را از دست می‌دهند. این اتفاق چنان تاثیری عمیق بر روی نوال می‌گذارد که برای رهایی از این مصیبت از خانه خود می‌رود. رسول شوهرش نیز سختی‌های فراوانی تحمل کرده و جنگ آثار مخربی بر روی زندگی و روح و روانش گذاشته است اما پس از پایان جنگ تصمیم می‌گیرد که به دنبال همسر گمشده خود بگردد و سرانجام او را در مکانی عجیب پیدا می‌کند.

این رمان به دل تاریخ می‌رود و فضاهای متعدد روایی را خلق می‌کند که می‌توانید خود را در میان نخلستان‌های جنوب ببینید و گرمای هوا را بر روی پوست‌تان احساس کنید.

کتاب هرس به لهجه‌ی جنوبی نوشته شده و مرعشی با انتخاب داستانی هوشمندانه، توانسته تلخی‌ها و سختی‌های مردمان جنگ زده را به خوبی نشان دهد و با نگاه و قلمی زنانه، زندگی یک مادر را به تصویر بکشد که شروع جنگ، همه چیز او را از بین می‌برد. همچنین نویسنده معتقد است کتاب هرس ضد زن به شمار نمی‌رود و تنها خواسته در این رمان شخصیت‌ها و فضاهای متفاوتی را خلق کند و ممکن است عقاید و رفتارهای شخصیت‌ها مورد تایید شخصی او نباشد.

نسیم مرعشی را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان نسل جوان که توانست با اولین اثر خود، جایگاهی خوب در میان مخاطبان و منتقدین به دست آورد، نسیم مرعشی است. کتاب پاییز فصل آخر سال است که اولین رمان مرعشی بود، توانست در سال 1393 جایزه ادبی جلال آل احمد را از آن خود کند و به عنوان یکی از آثار منتخب ادبیات فارسی در ایتالیا معرفی و ترجمه شود.

او که فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک است، قبل از آنکه به طور جدی وارد فضای داستان‌نویسی شود، چندین سال به عنوان روزنامه نگار در مطبوعات مختلف مانند هفته‌نامه همشهری جوان فعالیت داشت و حتی داستان‌های بلند و کوتاهش به نام‌های «لگاح» و «مردی با دو چشم سرخ» و «رود» را در آنجا منتشر می‌کرد.

علاوه بر جایزه جلال آل احمد، نسیم مرعشی توانست در سال 1392 جایزه بیهقی را برای داستان نخجیر به دست آورد و در سال 1394 نیز اولین تجربه فیلم‌نامه‌نویسی خود را با فیلم بهمن ساخته مرتضی فرشباف آغاز کرد.

سبک نگارش و داستان‌نویسی نسیم مرعشی:

پس از موفقیت و شهرت این نویسنده جوان در عرصه ادبی کشور، توجه‌های فراوانی به او جلب شد. برخی از منتقدین داستان‌های خود را عامه پسند می‌دانند اما عده‌ای دیگر قلم او را به خاطر روان و بی‌تکلف بودن دوست دارند.

تصویرسازی، توصیف فضا و مکان، روایت قصه از زبان چند نفر و زمان غیر خطی داستان از ویژگی‌های اصلی نگارش نسیم مرعشی محسوب می‌شود و از نظر محتوایی نیز، او به مشکلات اجتماعی و چالش‌ها و دغدغه‌های مردم علاقه دارد و آن‌ها را در داستان‌هایش بازتاب می‌دهد.

کتاب صوتی هرس به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان و رمان‌های ایرانی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید روایتی جالب از دیار جنوب و جنگ ایران و عراق بشنوید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی هرس می‌شنویم:

زمین زیر تن رسول تکان خورد. گرومپ، گرومپ... چشم‌هایش را باز کرد، قلبش با هر تکان زمین در سینه می‌کوبید. پسرش کنارش خواب بود و توی خانه‌ی ام‌عقیل بیدار شده بود. روی تشک‌های تمیز، سفید، خنک و روبالش‌هایی که رویشان پولک طاووس دوخته بودند و نواری پارچه‌ای دورشان چین خورده بود.

خنکی تشک را خوب یادش بود وقتی گیج از قلیان پیراهنش را درآورده و پشت لختش را گذاشته بود روی آن. صدای ماغ می‌آمد و بویی تند. زمین همچنان می‌لرزید؛ رسول سر جایش نشست. هیبت‌های سیاهی از جلوی پنجره‌ی خانه‌ی ام‌عقیل می‌گذشتند و اتاق را تاریک و روشن می‌کردند. بلند شد و نگاه کرد؛ گاومیش بودند و پاهایشان را می‌کوبیدند روی زمین و جلو می‌رفتند؛ ضربه‌های چوب ام‌عقیل بر تن‌شان خاک بلند می‌کرد.

رسول برگشت و پیراهنش را پوشید. مازیار از تکان‌های زمین هیچ تکان نخورده بود؛ چقدر آرام بود در این روستا؛ به پهلو خوابیده بود، مثل همیشه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
20 دقیقه
فصل اول
21 دقیقه
فصل دوم
5 دقیقه
فصل سوم
22 دقیقه
فصل چهارم
22 دقیقه
فصل پنجم
26 دقیقه
فصل ششم
11 دقیقه
فصل هفتم
31 دقیقه
فصل هشتم
11 دقیقه
فصل نهم
32 دقیقه
فصل دهم
40 دقیقه
فصل یازدهم
27 دقیقه
فصل دوازدهم
12 دقیقه
فصل سیزدهم
41 دقیقه
فصل چهاردهم
40 دقیقه
فصل پانزدهم
24 دقیقه
فصل شانزدهم
30 دقیقه
فصل هفدهم
7 دقیقه
فصل هجدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هرس
نویسنده
گویندهمحسن بوالحسنی، نوال شریفی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
78000 ت - 14.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هرس

ایلار نامی
۱۴۰۱/۱/۲۹
کتاب خوبی بود فقط یه ایرادی داشت که متوجه نمیشی کجا و کی رو داره تعریف میکنه پر از جذابیت هست و در عین حال تاسف برای اینکه نشون میده چقدر بده در موقعیت‌های وخیم یک زن و یا یک انسان ضعیف عمل کنه و منتظر منجی باشه که نجاتش بده. در مقایسه با کتاب‌های خالد حسینی که جنگ در افغانستان رو به تصویر میکشه باید بگم کتاب‌های خالد حسینی بهترن اما این کتاب هم جذابه و پیام‌های زیادی واسه مخاطبش داره
محمدرضا شاه حسینی
۱۴۰۰/۲/۹
یک داستان غم انگیز از تاثیر جنگ و تحجر فرهنگی. نویسنده در برخی موارد خوب عمل کرده و به درستی وضعیت را برای خواننده می‌شکافد. ولی بعد خیلی سریع از مسأله میگذرد، البته به نظر من هدفش این بوده که داستان خسته کننده نباشد. گویندگان خیلی عالی بودند و تأثیر کتاب را چند برابر کرده بودند. ممنون از زحمات همه افراد تهیه کننده این کتاب صوتی.
ابو امیر
۱۴۰۰/۱/۱۲
در فن روایت، در فضا سازی و شخصیت پردازی، در برانگیزی حس همدلی مخاطب و تصویر پردازی از زاد و بوم محلی و در گویندگی همه چیره دست و ستودنی بود، دست مریزاد، حظ کردم از این کتاب صوتی و توصیه میکنم اگر مخاطب روایتی شریف، انسانی و دردمند هستید این کتاب رو از دست ندید.
زهراسادات میرزایی
۱۴۰۱/۵/۲۵
روایتی غم انگیز از خانواده‌ای که تحت تاثیر جنگ بودندو چه زیاد از این دست خانواده ها..
داستان به دلم نشست..
راویان کار خودشون رو به درستی انجام داده بودن و همین باعث شد که قصه قابل لمس باشه برام...
پریسا فرهمند
۱۴۰۱/۷/۱۴
عالی بود قلم نویسنده را خیلی دوست داشتم. 🌺گویندگان هم عالی بودند مخصوصا آقای بوالحسنی. 🌺
ای کاش هیچ جای دنیا جنگی نبود😕
Jale Ahmadi
۱۴۰۰/۱۰/۲۴
فضای داستان که در خوزستان بود برایم جذاب بود
تأثیر جنگ بر زندگی مردمان آن خطه بخوبی تعریف شده
اما خود داستان خیلی جذاب نبود برایم.
معصومه غفارزاده
۱۴۰۰/۴/۲۲
عالی عالی... در میان آثار مربوط به جنگ از نویسندگان وطنی بی نظیر است... اجرای آقای بوالحسنی عالی بود... تم تراژیک داستان حرف نداره...
Azadeh Akbari
۱۳۹۹/۱۲/۹
داستان خوبی بود و با لهجه جنوبی قشنگترم شده ولی داستان کلا از اخر تعریف شده به اول
درست فصل اول اخر داستانه و فصل اخر اول داستان
نرگس طیبی
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
خیلی خیلی تاثیر برانگیز بود این کتاب دلنشین. مخصوصا با صدای این دوگوینده‌ی خوب، ارزش شنیدنش دوچندان است. تجربه شنیدنش را ازدست ندهید.
الهه اقبال
۱۴۰۱/۵/۷
نثری بسیار روان و دلنشین و زیبا و در عین حال تلخ که با گویش جنوبی راویان خوب به جذابیتش اضافه شده بود. بسیار لذت بردم.
Sara Safaei
۱۴۰۰/۱/۱۸
عالی بود
یک رمان ایرانی که فرهنگ مردسالار و پسردوست رو به زیبایی نشون میده راوی هم با لحجه زیبای جنوبی شاهکار کرد
مریم رهی
۱۳۹۹/۱۱/۳
اگه این کتاب انقدر خوب و با لهجه جنوبی خونده نمیشد امکان نداشت تا آخرشو گوش بدم
مژگان برکوکرام
۱۴۰۰/۱/۲۳
البته ارزش خوندن داشت ولی آخرش راضی کننده نبود
سوره شعایی
۱۴۰۰/۱/۲۱
ای وای خرمشهر. ‌ای جنگ. ‌ای وای باورهای.....
مریم درگاهپور
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
کتاب خوبی است. ارزش شنیدن دارد
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هرس

برای دریافت کتاب صوتی هرس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.