معرفی و دانلود کتاب صوتی شنل

عکس جلد کتاب صوتی شنل
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شنل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شنل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شنل

شاهکاری جاودانه از ادبیات روس! کتاب صوتی شنل، داستان کوتاهی به قلم نویسنده‌ی شهیر روسی، نیکلای گوگول است. این اثر که نخستین بار در سال 1842 میلادی به چاپ رسید، درباره‌ی کارمند فقیر و نگون‌بختی به نام باشماچکین است که پس از صرفه‌جویی فراوان، برای در امان ماندن از زمستان سختِ شهر خود شنلی گران‌قیمت و اعیانی تهیه می‌کند، غافل از آنکه همین شنل قرار است بلای جان او شود...

درباره کتاب صوتی شنل:

آکاکی آکاکیویچ باشماچکین نام کارمندی دون‌پایه و فقیر در یکی از ادارات شهر سنت پترزبورگ است. او که سال‌ها به سختی کار کرده، حال در میانسالی با مستمری ناچیزی روزگار سر می‌کند؛ آنقدر ناچیز که گاهی کفاف اولیه‌ترین نیازهای زندگی‌اش را نیز نمی‌دهد؛ این در حالی است که در همان اداره‌ای که وی مشغول به کار است، کارمندان جوان بسیاری یافت می‌شوند که بدون سابقه‌ی کاری قابل توجه و بی‌هیچ هنر و مهارت خاصی، صرفا به واسطه‌ی رابطه‌ یا اصطلاحاً «پارتی بازی»، مدارج ترقیِ شغلی و اجتماعی را به سرعت طی کرده‌اند.

با این همه، آکاکی آکاکیویچ چندان در قید و بند این مسائل نیست. اختلاف طبقاتی و تفاوت سطح زندگی افراد برای او امری بی‌چون و چرا به شمار می‌رود؛ او قادر است تا پایان عمر به زندگی فقیرانه‌ی خود ادامه بدهد، به این شرط که دیگران او را به حال خود بگذارند و به قول معروف، کاری به کارش نداشته باشند.

اما اوضاع به آن شکل که دلخواه اوست پیش نمی‌رود، و فقر روزافزون او به مرور دستمایه‌ی شوخی‌های زننده‌ی همکارانش می‌شود؛ سوژه‌ی این شوخی‌ها بیشتر از هر چیز شنل مندرس اوست که از فرط استعمال رنگ و رویی برایش نمانده، و جابه‌جای آن پاره و پوسیده شده است. خلاصه که این شنل چنان بلای جان او می‌شود که برای آکاکی آکاکیویچ هیچ چاره‌ای نمی‌ماند و او سرانجام تصمیم می‌گیرد تا برای خود شنلی نو سفارش دهد. اما امان از بهایی که آدمی باید برای تهیه‌ی یک دست شنل آبرومند در سنت پترزبورگِ قرن نوزده بپردازد! بهایی که فقط به خالی کردن جیب فرد ختم نمی‌شود، بلکه حتی می‌تواند جان او را نیز به خطر اندازد. اما بهتر است که بیش از این درباره‌ی آنچه در داستان رخ می‌دهد سخن نگوییم و شما را از لذت مواجهه‌ی مستقیم با آن محروم نکنیم...

داستان کوتاه شنل (The overcoat)، اگر نه بهترین، دست‌کم مشهورترین اثر نیکلای گوگول، غول ادبیات قرن نوزدهم روسیه است. در بیان اهمیت این اثر همین بس که نویسنده‌ی بزرگی چون فئودور داستایوفسکی، بارها به ستایش از آن پرداخته و تأثیری غیرقابل انکار از سبک و دورنمایه‌ی آن گرفته است. طنز گزنده، شخصیت‌پردازی استادانه و برخورداری از درونمایه‌ی انتقادی، سه مولفه‌‌ی همیشه حاضر در تمام آثار گوگول‌اند که با هنرمندی تمام در داستان جاوادانه‌ی شنل نیز با یکدیگر ترکیب شده‌اند.

در نکوداشت کتاب صوتی شنل:

- انتشار داستان شنل در سال 1842 باعث آغاز فصلی جدید در ادبیات روسیه شد. (آمازون)

کتاب صوتی شنل مناسب چه کسانی است؟

کتاب صوتی شنل اثری‌ست که تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی کلاسیک باید به آن گوش بسپارند.

با نیکلای گوگول بیشتر آشنا شویم:

نیکلای گوگول (Nikolai Gogol) از پیشگامان رئالیسم انتقادی در ادبیات روسیه، در سال 1809 دیده به جهان گشود؛ او با آثاری که در طی نزدیک به چهل و پنج سال زندگی خود نوشت، تأثیری عمیق بر سبک و نگرش نویسندگان نسل‌های بعدی گذاشت. به گمان بیشتر منتقدین، طنز او خاص و بی‌تکرار و توانایی‌اش در قصه‌گویی کم‌نظیر بود. از مهم‌ترین آثار وی می‌توان بدین عناوین اشاره کرد: «کالاسکه، شنل، دماغ، یاداشت‌های یک دیوانه، نفوس مرده».

در بخشی از کتاب صوتی شنل می‌شنویم:

پتروویچ زیاد می‌اندیشید و متأهل بود. نمی‌توان گفت زنش زیبا بود، زیرا فقط سربازان در موقع دیدن او سبیل‌ها را تاب می‌دادند. هنگامی که آکاکی آکاکیویچ از پله‌های خانه‌ی پتروویچ بالا می‌رفت، نزد خود فکر می‌کرد که بیش از دو روبل اجرت تعمیر نخواهد پرداخت. این پله‌ها هم مانند همه‌ی پله‌های خانه‌های ارزان پترزبورگ پر از کثافت بود و بوی الکل می‌داد. در منزل باز بود. زن صاحبخانه مشغول سرخ کردن ماهی بود و آشپزخانه پر از دود شده بود. آکاکی آکاکیویچ از آشپزخانه عبور نمود. زن صاحبخانه او را ندید. بالاخره به اتاق پتروویچ رسید. پتروویچ روی یک میز رنگ‌نکرده، مانند پاشاهای ترک نشسته بود. دست‌های او بدترکیب و زشت بود. به گردن او چند تکه نخ آویزان بود و پارچه‌ی ژنده‌ای هم روی زانویش بود. او که می‌خواست سوزن را نخ کند و موفق نمی‌شد، اوقاتش تلخ شده بود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
11 دقیقه
قسمت اول
10 دقیقه
قسمت دوم
10 دقیقه
قسمت سوم
6 دقیقه
قسمت چهارم
11 دقیقه
قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شنل
نویسنده
مترجممحمد آسیم
گویندهمازیار سیدی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شنل

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 به جرات میتونم بگم، یکی از زیباترین، تامل برانگیزترین و‌ در عین حال دردناک‌ترین داستانهای کوتاهی بود که خوندم! چطور میشه در عین حال هم ساده، عمیق و‌ هم به طرز مقبولی پیچیده نوشت! این داستان به شکلی کاملا اورژانسی با شوکی کوتاه برای ما تمامی درد و‌ رنج، تنهایی، نیاز، و تفاوت طبقاتی شخصیت اول رو و داستان به تصویر میکشه! اصلا همین اسم ‘آکاکی آکاکیویچ’ اسمی هست که تا آخر عمر از یاد آدم نمی‌ره! بعد تمامی احساسات این شخص به ذهنت میاد. مثلا اینکه چطور میشه توی سرمای بی نهایت سنپترزبورگ، شنل گرم که حدالقل نیاز هر فردی هست، این طور بشه آرزو و حسرت! برای رسیدن بهش چطور باید یک نفر از ابتدایی‌ترین نیازهایش بگذره تا بتونه یه شنل داشته باشه! و یا تهیه پول یه شنل چطور میتونه توی زندگی بهت هدف بده و برنامه ریزی وارد زندگیت کنه! و حتی وقتی هزینه شو با هزار و یک زحمت آماده میکنه، چطور یه شنل میتونه تا این حد بهت احساس غرور و اعتماد به نفس بده! و در نهایتا همون شنل حتی به مرگت هم باعث شه! بدون اغراق بگم، لحظه مرگ آکاکی اشک ریختم، چون واقعا، توی حسرت و تنهایی و طلب داشتن حقش، این دنیا رو ترک‌ کرد.
ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۶/۲۲
فوق العاده بود. داستانی کوتاه جذاب و گیرا از فردی در تمام عمر خود بیچاره بوده و حالا گویی زندگی سراسر رنج او کوچکترین خوشبختی رو تاب نمی‌آورد و به خاطر آن او را مجازات می‌کند.
جالب است که با وجود کوتاه بودن داستان شخصیت پردازی درخشان است. حتی شخصیت همکاران اداره که به صورت یک کل با آن برخورد می‌کنیم.
روایت بسیار جذاب و دلنشین بود.
با سپاس از کتابراه.
نرمین صوفی
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خوب بود نکات اخلاقی خوبی داشت داستانی کوتاه و کمی غم انگیزباعث تاسفه که گاهی ادنی اسیرکبروغروربی اندازه میشه وبه خودش ودیگران صدمه میزنه شنیدنش خالی ازلطف نیس
پریسا شایق
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
البته که ارزش گوش دادن داره جالبه که انگار یه نویسنده وطنی نوشته کتاب کوتاه و خوبیه که آدم یه نگاه عمیق به زندگیش داشته باشه
سحر پورشمی
۱۴۰۰/۵/۴
نویسنده نکات اخلاقی را در خلال داستان و با تمثیل‌ها به کار برده است و بسیار شیوا و شفاف است من توصیه می‌کنم همه این داستان را بخوانند.
سوگل نوری
۱۴۰۰/۷/۱۸
داستان جالب و غم انگیزی داشت ولی در عین حال به نکات اخلاقی هم اشاره میکرد. در کل خوندنش خالی از لطف نیست
Davood Momeni
۱۴۰۱/۷/۲۲
بخاطربزرگی نویسنده ازداستان تعریف میکنند.. درحد داستانهای آماتور ایرانی بیشترنبود
Sharar Ed
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
واقعا خیلی دلنشین و زیبا بود، صدای راوی هم کاملا مناسب و خوب بود
فریال زکوی
۱۴۰۰/۱۰/۵
داستان که معرکه هست. ایرادات کوچکی در اجرای صوتی وجود داره ولی درکل عالی هست
علی عجم
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
به ظاهر کوتاه ولی ساعت‌ها انسان را به فکر وا میدارد
علیرضا رخشان
۱۴۰۱/۱۰/۲
ازاین نویسنده انتظار بیشتری داشتم،
محسن نادری
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
طنز زیبا و شنیدنی داشت و تاثیر گذار بود
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شنل

برای دریافت کتاب صوتی شنل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.