معرفی و دانلود کتاب فرار از اردوگاه 14

عکس جلد کتاب فرار از اردوگاه 14
قیمت:
۳۸۴۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فرار از اردوگاه 14 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرار از اردوگاه 14 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرار از اردوگاه 14

کتاب فرار از اردوگاه 14 اثر بلین هاردن، به دور از ایجاد فضای تخیلی و کاملا واقعی بر اساس زندگی «شین دونگ هیوک» نوشته شده است که در مخوف‌ترین اردوگاه کار اجباری در کره‌ی شمالی متولد شده و تنها فردی‌ است که توانسته از آنجا بگریزد.

بلین هاردن (Blaine Harden) در کتاب فرار از اردوگاه 14 (Escape from Camp 14) به صورت مستندوار علاوه بر روایت سرگذشت هیوک، تصویری مبتنی بر حقیقت از کره‌ی شمالی و اوضاع نامناسب بسیاری از فراریان شمالی به کره‌ی جنوبی ارائه داده است. این اثر پس از انتشار فروش بالایی به دست آورد و خشم مقامات کره‌ی شمالی را برانگیخت.

درباره‌ی کره‌شمالی کتاب‌های بسیاری نوشته شده اما یکی از مهم‌ترین و حیرت‌انگیزترین کتاب‌ها را می‌توان فرار از اردوگاه 14 نامید. روایت مردی که در اردوگاه زندانیان سیاسی به دنیا می‌آید و زندگی در فضای وحشتناک و رعب‌‌انگیز اردوگاه، از او جاسوسی خطرناک و فردی خالی از تمام عواطف و احساسات انسانی می‌سازد؛ تا جایی که برای بدست آوردن غذا مادر خود را به پای چوب دار می‌فرستد.

کمپ‌های اسارت در کره‌ی شمالی، سال‌های سال است که وجود دارند. افرادی که در این کمپ‌ها به دنیا آمده و بزرگ می‌شوند، هیچ‌وقت نمی‌توانند از آن‌ها بگریزند. تا به حال هیچ‌کس به جز شین دانگ هیوک موفق به این کار نشده است. بلین هاردن در این اثر، با استفاده از داستان حیرت‌انگیز زندانی شدن و فرار شین، سعی دارد تا اسرار یکی از سرکوب‌گرانه‌ترین حکومت‌های روی زمین را آشکار کند.

نگارش جذاب و تأثیرگذار نویسنده، این جامعه ویران را با زبردستی تمام به تصویر کشیده و در طول کتاب بر مرد جوان خارق‌العاده‌ای متمرکز می‌شود که در امنیتی‌ترین زندانِ امنیتی‌ترین حکومت جهان بزرگ شده است. کتاب فرار از اردوگاه 14، داستانی‌ست زیبا درباره‌ی مقاومت، رشادت، نجات و امید.

همه‌ی ما تاکنون بار‌ها از نقض حقوق بشر در کره شمالی شنیده و خوانده‌ایم، اما تصویر تلخ و هولناکی که در این کتاب بلین هاردن به شما نشان می‌دهد، آن هم از زبان یک شهروند کره‌ای بسیار تکان‌دهنده‌تر است. کشوری که بمب اتم دارد اما توسط تمام کشور‌های دنیا تحریم شده است و هیچ راه خروجی برای مردمش نمی‌گذارد. به جد می‌توان گفت تاکنون هیچ رمانی را نخوانده‌اید که به تاثیرگذاری این اثر بوده باشد.

کیم جونگ ایل را همه می‌شناسند اما کشورش را نه. این کشور گرسنه، ورشکسته و مجهز به سلاح اتمی است و حدود 150000 تا 200000 نفر به عنوان برده در اردوگاه‌های زندانیان سیاسی‌اش کار می‌کنند.

دربخشی از کتاب فرار از اردوگاه 14 می‌خوانیم:

قحطی و سیل‌های نیمه‌ی دهه‌ی 1990 اقتصادی را که مرکزگرا طراحی شده بود، ویران کرد. سیستم توزیع عمومی دولت که از دهه‌ی 1950 به بیشترِ شهروندان کره‌ی شمالی غذا رسانده بود، از هم پاشید. مردم کره‌ی شمالی از ترس اینکه مبادا از گرسنگی بمیرند، به تبادل کالا‌ به کالا رو آوردند و این موضوع در میان‌شان به سرعت رشد کرد و تعداد و اهمیت مغازه‌های خصوصی بیشتر شد. از هر ده خانواده، نُه خانوار برای زنده ماندن، مبادله‌ی کالا می‌کردند. شهروندان کره‌ی شمالیِ بیشتر و بیشتری برای کار، تجارت، خرید‌و‌فروش و پرواز به کره‌ی جنوبی، از مرز می‌گذشتند و وارد چین می‌شدند. نه چین و نه کره‌ی شمالی آماری ارائه ندادند اما میزان این مهاجرت‌های اقتصادی بین ده‌ها هزار تا چهارصد هزار نفر تخمین زده می‌شود.

کیم جونگ ایل تلاش کرد آشوب و هرج‌و‌مرج را کنترل کند. حکومت او برای تاجرانی که بدون مجوز سفر می‌کردند شبکه‌ی جدیدی از مراکز بازداشت ایجاد کرد. اما این افراد می‌توانستند با بیسکویت و سیگار آزادی‌شان را از پلیس و سربازان گرسنه بخرند. در شهرهای بزرگ، ایستگاه‌های قطار، بازارچه‌های بدون سقف و کوچه‌های باریک، پُر از ولگرد‌هایی شدند که از گرسنگی در حال مردن بودند. کودکان یتیم زیادی که در این اماکن پیدا می‌شدند به «گنجشک‌های ولگرد» معروف شدند.

شین هنوز این را نمی‌دانست اما سرمایه‌داری عوام، داد‌و‌ستد ولگرد‌ها و فساد فراگیر در حکومت پلیسی که اردوگاه 14 را در محاصره داشت، شکاف‌هایی ایجاد می‌کردند.

کمک غذایی از ایالات متحده، ژاپن، کره‌ی جنوبی و دیگر اهداکنندگان، تا اواخر دهه‌ی 1990 قحطی را تعدیل کرد، اما به طور غیر‌مستقیم و تصادفی به زنان مغازه‌دار و بنگاه‌های مسافرتی جان بخشید تا در آینده به شین برای فرارش به چین آذوقه و هویت جعلی بدهند و راهنمایی‌اش کنند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرار از اردوگاه 14
نویسنده
مترجممسعود یوسف حصیرچین
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲۹
زبانفارسی
شابک978-600-229-328-2
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۳۸۴۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرار از اردوگاه 14

معین
۱۴۰۱/۳/۷
کتابیه که ارزش خوندن داره نشون میده یه دیکتاتوری برای بقای خودش دست به چه کارهایی کثیفی میزنه از شکنجه وحشیانه بچه 13 ساله‌ای که کوچکترین درکی راجع به شکنجه شدنش نداره تا ساختن اردوگاه‌های بزرگ و جمع آوری خانواده‌هایی که به خاطر اشتباه یکی از اعضای دور خانواده شان مجبور به عذاب و کار اجباری در و که اردوگاه‌ها هستند، بنظرم ترسناک‌ترین وخیم‌ترین روایتی بود خوندم اشوویتس و اردوگاه‌های کار شوروی چیزی در برابر این حجم از وحشی گری و قتل عام خاندان کیم نیست به امید سرنگونی خاندان کیم آزادی مردم کره‌ی شمالی
صدیقه عبدالهی
۱۳۹۸/۴/۳
این کتاب ظاهرا مشابه کتاب دختری با هفت اسم است که داستان دختری رو روایت میکنه که درسنین نوجوانی ناخواسته در جریانی قرار میگیره که مجبور میشه از کره شمالی فرار کنه و پس از اون آوارگی و تلاشش برای استقلال و داشتن یک زندگی ایده آل بسیار قابل تامل و ستایشه. من هنوز این کتاب رو نخوندم اما خوندن دختری با هفت اسم رو به همه کسانی که به رمانهای واقعی که درباره فرهنگ و آگاهی از مسائل سیاسی یک کشور است علاقمندن، توصیه میکنم.
م ن
۱۴۰۱/۵/۹
داستان زندگی این شخص غم انگیز و شوکه کننده بود و خیلی روی من تاثیر گذاشت ولی به نظرم لازم نبود که وسط تعریف‌های شین از زندگیش نویسنده اینقدر آمار و ارقام و اطلاعات بده، باید میذاشت خواننده خودش نتیجه بگیره نه اینکه موضع گیری به نفع آمریکا داشته باشه و اونارو دلسوز و فرشته نجات نشون بده، درکتابای با دختری هفت اسم و... خواننده خودش نتیجه گیری میکرد و قضاوت، اینجوری اثرشم بیشتره، از این نظر من با کتاب مشکل داشتم وگرنه بقیش خوب بود.
مجتبی بخشی پور
۱۴۰۱/۷/۷
خیلی کتاب خوبی بود و ارزشش رو داشت نتونستم جلوی خودمو بگیرم و تو کمتر از ۲۴ ساعت تموم کردم وسط خوندن یک بار به حال اون بیچاره‌ها نزدیک بود اشک بریزم چطور ممکنه مردمی تو دنیا باشن که همچین بلایی سر هموطناشون بیارن مگه اون نگهبان‌ها کره‌ای نبودن چطوری ممکنه آدم با هموطناش اینطوری باشه منکه درک نکردم بچه‌های بیگناه که هیچ چیزی خبر نداشتن و شکنجه میشدن اونم به وحشیانه‌ترین شکل
بهاره رحیمی
۱۳۹۹/۴/۵
کتاب دختری با هفت نام رو بیشتر پسندیدم. چون به صورت یک رمان از زبان شخصیت اصلی بیان شده 'برای همین مهندس تر هست. البته اگر کنجکاو به دونستن حقایق تلخ اردوگاه‌های کار اجباری کره شمالی و فجایع انسانی‌ای که در اونجا داره رخ می‌ده هستید. این کتاب عمق فاجعه رو بهتر نشون می‌ده.
فاطمه طاهری
۱۳۹۹/۱/۱۰
کتاب فوق العاده‌ای بود. این کتاب میتونه مکمل کتاب دختری با هفت اسم باشه. هر دو وضع زندگی کره شمالی رو به خوبی توصیف می‌کنند. با این تفاوت ک این کتاب از اردوگاه‌های کار اجباری صحبت می‌کند و کتاب دختری با هفت اسم از زندگی روزمره کره شمالی. حتما توصیه میکنم هر دوش رو بخونید
شیدا
۱۳۹۸/۳/۲۶
کتاب خیلی خوبی برای آشنایی با کره شمالی و مصائبی که مردم اون تحمل میکنند هست و بسیار تاثیر گذار و غم انگیز. وقتی با شرایط سخت زندگی مردم این کشور اشنا میشیم واقعا زشته که بخوایم کشور خودمون رو با هر شرایط سختی که داره با این کشور مقایسه کنیم.
zahra saadi
۱۳۹۸/۴/۳
کتاب‌هایی که در مورد کره شمالی پیونگ یانگ هست جذاب و دوست داشتنی هست برنامه تد یه دوره به فرار از کره شمالی و اتفاقاتی که در این مسیر پیش میاد پرداخته بود
سارا محسنی
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
بسیار دردآور بود ماها گذشته و من درد این کتاب رو فراموش نکردم همگی قربانیان این سیسم دیوانه و رعب اور شده‌اند. برای کسی که در مورد اردوگاه کار کره شمالی کنجکاو است کامل بود.
عباس قاسمی
۱۳۹۸/۴/۲
کتاب خیلی خوبیه ولی اولش کتاب آکواریوم پیونگ یانگ رو بخونید بعد اینو خیلی به فهم این کتاب کمک‌میکنه
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۱۱/۴
کره شمالی کشوری عجیبه و اگر میخواهید درمورد
کره شمالی مطالعه بیشتری داشته باشید کتاب روح گریان من اثرکیم هیون می‌ورهبر عزیز اثرجنگ جین سونگ رو پیشنهاد میدم
سیده زهرا گوهری
۱۳۹۹/۶/۲۴
کتاب خوبی بود ولی اگر بخوایم از نظر ارائه اطلاعات دسته بمدی کنیم اول کتاب اکواریوم پیونگ یانگ، دوم دختری با هفت اسم و سوم این کتاب
Mohammad reza Sedighi
۱۳۹۹/۵/۳۰
گرچه داستان اگر از زبان خود شخص فراری از کره شمالی می‌بود بهتر میشد ولی در کل خیلی عالی بود.
عیاری بکتاش
۱۴۰۰/۲/۱۵
حتما به کسای که به اوضاع کره شمالی علاقه دارن خوندن این اثر پیشنهاد میدم%
★★★★☆۴از ۵ستاره
محمد رضا مکاری نژاد
۱۴۰۱/۴/۲۳
این کتاب برای فهم از یک جامعه بسته کمونیستی بسیار مفید است
مشاهده همه نظرات ۲۳

راهنمای مطالعه کتاب فرار از اردوگاه 14

برای دریافت کتاب فرار از اردوگاه 14 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.