معرفی و دانلود کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی

عکس جلد کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی

کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی نوشتهٔ حمیدرضا صدر، روایتی تاثیرگذار از روزهای پایانی عمر این نویسنده و منتقد برجسته‌ی فوتبال و سینماست. این زندگی‌نامه خودنوشت که تمام لحظات پایانی زندگی او را برای مخاطب به تصویر می‌کشد، پس از انتشار طی چند هفته به چاپ سوم رسید و توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد.

درباره کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی:

اگر ذره‌ای به فوتبال علاقه داشته باشید، پس حمیدرضا صدر را هم می‌شناسید. او عاشق تیم لیورپول بود و افراد زیادی را با زبان گیرای خود عاشق فوتبال کرد. البته علاقه شدید او به سینما نیز بر هیچکس پوشیده نیست و سال‌ها در مجله فیلم ستونی مخصوص به خود داشت و برای دوست‌داران هنر هفتم می‌نوشت. کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی شامل روایت‌های عمیق و تأثیرگذار او از دوران بیماری‌اش است. دورانی که فهمیده بود چیزی به پایان عمرش نمانده و تاکید کرده بود این کتاب بعد از رفتنش منتشر شود.

این کتاب به دخترش «غزاله» تقدیم شده و با قلم جادویی نویسنده، روایتی جذاب و تامل برانگیز از دوران ابتلا به سرطان را روایت کرده است. با شنیدن این داستان به‌خوبی با او همراه می‌شوید و لحظات رفت‌وآمدش به آمریکا برای درمان و حس و حالش در آن زمان‌ها را به‌خوبی تصور می‌کنید. در بخش آخر کتاب مؤخره‌ای برای دخترش غزاله نوشته است. کسی که همدم روزهای سخت او در زمان بیماری بود و تا پایان عمرش همراهش ماند.

این وقایع‌نگاری درخشان دو بخش اصلی دارد که بخش اول در ایران و بخش دوم آن در آمریکا می‌گذرد. اما در قسمت آخر که از زبان غزاله روایت می‌شود، متوجه می‌شویم که صدر این کتاب را قبل از عمل جراحی‌اش در ژانویهٔ 2020 به پایان رساند؛ چون احساس می‌کرد قصهٔ زندگی‌اش رو به پایان است.

همهٔ کسانی که در حال دست‌وپنجه نرم کردن با بیماری یا مشکلات خاصی هستند و چیزی نمانده تا به درهٔ ناامیدی سقوط کنند، با شنیدن این کتاب زیبا می‌توانند امید و پذیرش را به زندگی خود بازگردانند. کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی را می‌توان روایت یک مبارزه دانست؛ مبارزه کسی که در حال لبخند زدن به زندگی به آغوش مرگ می‌رود، بدون هیچ حسرت و دلتنگی یا‌ ای کاشی...

این مرد با رضایت خاطر به زندگی آری گفته و حالا در لحظات سخت خود به پذیرشی عمیق نسبت به نیستی و مرگ رسیده است. کلمات جادویی این کتاب نشان از ذهنی شگفت‌انگیز می‌دهد. ذهن درخشان و زیبای آقای صدر که تمام عمرش کاری را کرده که دوست می‌داشته و دیگر حسرتی ندارد. با شنیدن این روایت یاد می‌گیرید که همچون او آزاده و رها و با عشق زندگی کنید.

کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های زندگی‌نامه‌ای و آثار حمیدرضا صدر علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

حمیدرضا صدر را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، منتقد سینما و کارشناس فوتبال در سال 1334 در مشهد به دنیا آمد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته اقتصاد و کارشناسی ارشدش را در رشته شهرسازی دانشگاه تهران و دکترایش را در رشته شهرسازی دانشگاه لیدز انگلستان دریافت کرد. حمیدرضا صدر (Hamid Reza Sadr) سال‌ها با روزنامه‌های «هفت»، «شرق»، «مجله فیلم» و «زن روز» همکاری داشته و مطالبی برایشان می‌نوشته است. همچنین صدای گرم و تصویر ماندگار او همواره با برنامه‌های فوتبالی تلویزیون گره خورده که همواره با نگاه مخصوص به خود، فوتبال را ورای یک مسابقه ورزشی تفسیر می‌کرده است. سرانجام حمیدرضا صدر در 25 تیرماه 1400 بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

از دیگر آثار این نویسندهٔ درخشان می‌توان به «پیراهن‌های همیشه»، «سیصد و بیست و پنج» و «پسری روی سکوها؛ وقایع‌نگاری چهار دهه‌ای فوتبال ایرانی» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی می‌شنویم:

نامش پورت است. لوله‌ای که از زیر گوشت سینه تا کنار گردن بالا می‌رود. ساعت نه و سی دقیقه. برگه‌های پرشمار. امضا و امضا. امضای برگه‌ای مبنی بر اینکه وارثی در ایالات متحده نداری. دریافت برگهٔ حقوق بیمار، بی‌آنکه بخوانی‌اش. بستن دو مچ‌بند که نام و تاریخ تولدت بر آن‌ها نقش بسته است. بارکدی هم دارد که می‌تواند شرح جزئیات بیماری‌ات باشد.

مراسم آیینی عوض‌کردن لباس. پوشیدن دامن بلندی شبیه جامهٔ دخترها. جامهٔ بامزه‌ای که طرحش برگ‌های کوچک آبی رنگی در بستری مغزپسته‌ای است. پوشیدن جوراب‌های زرد و سپیدی شبیه جوراب بچه کودکستانی‌ها. درازکشیدن روی تخت، نگاه‌کردن به ظروفی که در گوشه‌وکنار سالن قرار گرفته‌اند و پزشکان و پرستاران با بهانه یا بی‌بهانه حین راه‌رفتن و حرف‌زدن دست‌هایشان را با آن‌ها ضدعفونی می‌کنند.

خیره ماندن به پوستر دیوار مقابلت که با حروف بزرگی رویش نوشته شده «از من پرسیده‌ای که آیا دست‌هام را شسته‌ام یا نه؟» پرستار جوان سوزن به دستی چنان لوندانه جلو می‌آید که انگار می‌خواهد تکه‌ای شیرینی خامه‌ای در دهانت بگذارد!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۵ دقیقه
به جای مقدمه
۲۶ دقیقه
در تهران
۳۷ دقیقه
آن تکه کاغذ
۲۷ دقیقه
مویه‌ها
۱۹ دقیقه
با رفقا
۲۲ دقیقه
بدترین روز
۲۳ دقیقه
تنها صداست که می‌ماند
۲۴ دقیقه
زندگی همین است که هست
۲۲ دقیقه
آغاز یک روز سگی
۲۹ دقیقه
گورستان
۳۴ دقیقه
وداع نیمه شب
۲۶ دقیقه
در آمریکا
۲۶ دقیقه
لس آنجلسی‌ها تهرانی‌ها
۲۵ دقیقه
خواهر کوچکه
۲۶ دقیقه
زندگی با پورت
۲۶ دقیقه
پرت و پلاها
۳۰ دقیقه
یار مهربان
۳۲ دقیقه
چشم‌اندازها
۲۹ دقیقه
پل تجریش
۲۹ دقیقه
آن دو مار
۲۸ دقیقه
تاریخ تکرار شده
۲۶ دقیقه
تصورات خام
۲۲ دقیقه
سقوط هواپیمای اکراینی
۲۵ دقیقه
مرغ بریان
۲۹ دقیقه
چند شب در فرزنو
۲۷ دقیقه
صبحی که خودم را کشتم
۲۱ دقیقه
به جای موخره / بخش یک
۱۴ دقیقه
به جای موخره / بخش دو
۱۶ دقیقه
به جای موخره / بخش سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی
نویسنده
گویندهرضا کیانیان، فاطمه معتمدآریا
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی

N B
۱۴۰۱/۱/۲۱
اول از همه میخوام از کتابراه به خاطر قرار دادن نسخه صوتی این کتاب فوق‌العاده با صدای گرم و گیرا‌ی آقای کیانیان و خانم معتمد آریا تشکر کنم. این کتاب یکی از کتاب‌های تاثیر گذاری بود که تا به حال مطالعه کردم البته این نکته رو باید مد نظر داشته باشید این کتاب میتونه سلیقه‌ای باشه و از نظر یکی مثل من به شدت جذاب و نظر یکی دیگه میتونه با این نظر کاملا متفاوت باشه، زمانی که شروع کردم به گوش دادن سه فصل آخر انتظار داشتم فرد جوانتری به جای غزاله خانم کتاب را بخواند اما خانم معتمد آریا به قدری گیرا و جذاب و با احساس این کتاب رو خواندند که نظرم عوض شد، صدای آقای کیانیان هم به همین اندازه گیرا و جذاب بود و خیلی خوب توانستم باهاش ارتباط بگیرم، یه مطلبی که از این کتاب در ذهنم مونده و به نظرم به شدت درخشان این که کسی که به‌ درد و رنج و بیماری دچار میشه اون موقع متوجه میشه روزمرگی چقدر میتونه جذاب باشه، روزمرگی که میتونه از نظر کسانی که بیمار نیستند خسته کننده باشه
حتما این کتاب رو پیشنهاد میکنم، قدر لحظات مون بدونیم
behrooz afrooz
۱۴۰۱/۶/۱۷
یکی از عالیترین کتابهایی که در حوزه وقایع نگاری خوندم اعترافاته؛ اثر ژان ژاک روسو. اگه بخوایم دنیای فلسفه رو از وقایع نگاری فارق کنیم، به لحاظ اجتماعی کتاب آقای صدر هم نمونه راضی کننده و درخوری بود.
از عنوان شروع می‌کنم: حس می‌کنم یه جور میل به پُز دادن تو انتخابش وجود داره یا هر عامل غیر ذاتی‌ای
که به هر حال مانع خلاقیت نویسنده در مورد انتخاب یه عنوان زیبا شده. کلی اسم دلپذیر میشه براش گذاشت که...!
قدری شیفتگی به امریکا تو ذوق می‌زد! این شیفتگی بعضی جاها به حدی بود که می‌شد حس کرد مرحوم صدر از واقعیت ظرفیتهای علم پزشکی دور شده و از همینجا هم متاسفانه آسیب می‌بینه. حرف دکتر امیدوار رضایی رو یه متخصص دیگه هم تایید کرد که: راهبرد درمانی ایشون تو امریکا محتاطانه بوده و باید از روشهای تهاجمی تری استفاده میشد. این ضعف نه در نگاه و نه در قلم غزاله دیده نمیشه. اونجا که به خطای بیمارستان پرزرق و برق معترض میشه و میبینیم که عین قصه‌ها یه پزشک پاکستانی عملکرد مناسب درمانی رو به کار میگیره که افسوس خیلی دیر این اتفاق می‌افته. برای خودمم جالب بود که وزن ادبی و قوای روایی غزاله از پدر بیشتر بود. کاش تمام کتاب رو دختر می‌نوشت! در مجموع میشه گفت که برای خوندن این کتاب نباید تردید کرد؛ هم در کلیت اثر و هم در برخی جزئیات چیزای زیادی برای تجربه کردن میشه سراغ گرفت!
برای مثال یه جا صدر میگه که تومور و سرطان میتونه تو رو از همه چیزایی که بینهایت ازشون لذت میبردی متنفر کنه بجز مهر به عزیزانت. همه خوبیها و خوشیها ازت گرفته میشه مگر لذت دوست داشتن عزیزان! (نقل به مضمون بود).
خوانش کیانیان و معتمد آریا هم که عالی. مخصوصا معتمد آریا. آقای کیانیان دو سه مورد کم اهمیت خوانش نادرست داشتن که مهم نیست
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
کتاب داستان غم انگیز مبارزه‌ی آقای صدر با بیماری سرطان است که آقای صدر درد ورنجی که افراد سرطانی تحمل می‌کنند بیان می‌کند. آقای کیانیان عالی کتاب را روایت کردند اما صدای خانم معتمد آریا تناسبی با کتاب نداشت و ایشان هم اجرای خوبی نداشتند. نکته‌ای که برای من خیلی عجیب بود ویک علامت سوال در ذهن من این کاشت بود آقای صدر به ماجرای هواپیمای اوکراینی واز دست دادن تعدادی از هموطنان در تدفین شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره می‌کند اما کوچکترین اشاره‌ای به شهادت حاج قاسم سلیمانی ندارد ‌وهیچ نظری در این مورد نمی‌دهد. دراخراز نشر رادیو گوشه واپلیکیشن کتابراه برای در دسترس قرار دادن نسخه صوتی این کتاب تشکر میکنم وهمچنین تمام افرادی که برای این کتاب زحمت کشیدند.
Zahra Mirzafarjouyan
۱۴۰۱/۲/۳
از اونجایی که همیشه یکی از طرفداران آقای صدر بودم، ماجرای چند سال آخر زندگی ایشان برایم جذاب بود. شاید اگر کسی آقای صدر و خصوصیات ایشون رو نشناسه، نتونه با کتاب ارتباط برقرار کنه و تصور کنه ایشون زیاد از حد وارد جزئیات شدند، ولی اگر کسی ایشون رو بشناسه، میدونه که اقای صدر همواره در تمام برنامه‌هایی که کارشناس بودند، همیشه همینطور با شور و هیجان از جزئیات صحبت میکردند.
به شخصه با تک تک جملات کتاب، زندگی کردم و با ایشون همراه شدم.
به نظرم آقای کیانیان عزیز و خانم معتمدآریا نیز به جذابیت و تاثیرگذاری بیشتر کتاب کمک کرده بودند.
محسن شریفی
۱۴۰۰/۷/۲۹
خوب بود بخصوص نوع نگارش و قلم نویسنده که صادقانه، بدون هیچ پروگاندا یا سانسوری خودش را تقدیم مخاطب کرد، مخصوصا با خوانش آقای کیانیان این ارائه دلنشین تر شده بود. من البته، صدای هنرمند گرامی و فرهیخته خانم معتمد آریا را در کنار صدای آقای کیانیان بعنوان صدای غزاله خانم خیلی متناسب و‌مناسب نیافتم صدای دخترانه تر و صاف تری میطلبید گرچه خانم معتمد آریا در جای خود بسیار قابل و صاحب سبک و ارشد میباشند و این نقد هیچیک از قابلیت‌های دیگر ایشان را نشانه نمیرود بلکه بشخصه وی را واجد انواع تحسین میدانم.
فرزانه کوراوند
۱۴۰۱/۲/۱۴
سلام، کمتر از یکساعت پیش کتاب را تمام کردم، بسیار گریستم، از عشق آقا صدر و غزاله، از مقاومت و دلبستگی خانواده، از رفتن انسانهای بزرگ
گرچه آدمهای بزرگ‌، کامل زندگی میکنند و لحظه‌های زندگی رو عاشقانه در آعوش میکشند اما همیشه رفتنشون سخته. خیلی تشکر میکنم از تمام کسانی که این مجموعه را گرداوری کردند.
زندگی آقای صدر حتی در آمریکا پر از نشانه‌ها و فرهنگ زیبای ایران بود، بسیار آموختم و بسیار لذت بردم. روحشان پُر پرواز
mohammad jaafaran
۱۴۰۱/۲/۲۵
بینظیر، محشر... 😭😭😭
بارها گریستم، استاد صدر رو دوست داشتم، ولی حالا محبوب دلم شده😭
دوست دارم بارها این کتاب رو گوش بدم... گویندگی و احساس رضا کیانیان و معتمد آریا محشر، بی‌نظیر بود...
بهترین کتابی که تا حالا گوش دادم بی شک این کتاب بود😭😭🌹
سیاه، سفید.. بالا، پایین.. خوب، بد... و چه تلخ رفتی استاد😭😭😭🌹🌹
روحت شاد مرد بی نظیر
مهران نشیبی
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
ترکیب سبک نوشتاری حمیدرضاصدر و سوژه‌ی فوق العاده تاثربرانگیز و‌در عین حال جذاب کتاب را گویندگی روان و بی نقص رضا کیانیان و در پایان صدای صمیمی دخترکی -که چون نوشته‌اند میدانیم معتمدآریای خودمان است و ما را خیلی ساده به تالمات روحی غزاله میبرد-به کمال رساند. از همه‌ی کسانی که به تولید این کار کمر بسته‌اند سپاسگزارم.
مهران نشیبی
Morteza Emami
۱۴۰۱/۱/۱۱
بنده یکی از طرفداران جناب صدر بزرگوار بودم، اگر بخوام صادق باشم نتونستم تا انتها این کتاب رو بخونم (گوش کنم) و شدیدا از میانه داستان برای بنده عذاب آور بود
امیدوارم در این سرزمین قدر بزرگانی چون ایشون رو بدونیم
به هرشکل خواندن زندگی نامه انسانهای بزرگ خالی از لطف نیست اما بنده قدرت خواندن تا انتها رو نداشتم❤️
ر_ احمدی
۱۴۰۰/۹/۱
کتاب خیلی خوب بود
دکتر صدر فوق العاده قابل احترام و ستایش بود
اولین روایت از دوران بیماری بود که به این خوبی و با این جزئیات نوشته شده بود.
صدای آقای کیانیان مناسب بود
ولی بهتر بود به جای صدای خانم معتمدآریا؛ از صدای یک خانم جوانتر و محدوده سنی دختر ایشان انتخاب می‌شد.
سید مرتضی میرحسینی
۱۴۰۰/۹/۱۲
کتابیست تاثیر گذار. یه حالت خلسه به ادم دست میده. اقای صدر با نوشتن این کتاب به ما یاداوری میکنه محبت خانواده چیست.
. و خانواداش چه خا لصانه در خدمتش هستن یاداور میشه قدر همدیگر رو بدونیم. خوانش کتاب عالیست. روحش شاد
مهناز هستم
۱۴۰۰/۸/۱۸
چی میتونم بگم؟ داستانی واقعی تلخ و بشدت صادقانه و رو راست و اثرگذار و قابل لمس که گاهی با چشمان خیس گوش دادم و لذت بردم. ممنون آقای صدر که این کتاب زیبا رو نوشتی ممنون که باهامون حرف زدی و روحت شاد
محمد امین صابریها
۱۴۰۱/۶/۷
این کتاب از اون دسته کتاب‌هایی که از خوندنش واقعا ناراحت میشی که چی برسر آقای صدر گذشته. کتاب از لحاظ نگارش عالیه حیف که این بزرگ مرد از پیش ما رفت. از گوینده هم تشکر ویژه دارم واقعا خوب خوندن
soheila pirhadi
۱۴۰۰/۸/۵
خوبیش اینه با آقای صدر یکبار این لحظات رو تجربه میکنی و اگر برای خود آدم پیش بیاد دیگه آمادگی داری. سخنان غزاله دقیقا از زبان من بود در روزای آخر پدرم. همه چیز برایم زنده شد
فاطمه نینوایی
۱۴۰۱/۵/۲۷
ازین نظر که سعی کرده احساساتش تو زمانی که میدونه قراره چند وقت دیگه نباشه بیان کنه ایده قشنگی بود ولی خب اونجور نبود بخوام چند بار بخونمش
ارزش یه بار خوندن داشت
مشاهده همه نظرات ۵۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی

برای دریافت کتاب صوتی از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.