معرفی و دانلود کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید

عکس جلد کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید
قیمت:
12000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید نوشته‌ی کن بلانچارد و اسپنسر جانسون، در قالب داستانی آموزنده و جذاب، به رهبران و مدیران سازمان‌های کوچک و بزرگ کمک می‌کند تا با روش‌های نوین به هدایت کارکنان خود بپردازند و از این طریق در کسب‌وکار خود پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

درباره‌ی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید:

نویسندگان در کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید (The New One Minute Manager) در قالب یک داستان آموزنده، اصول مدیریتی جدید را بازگو می‌کنند. یک جوان باهوش به دنبال مدیری است که افراد را به ایجاد تعادل میان زندگی شخصی و شغلی ترغیب کند تا در هر دو زمینه رضایت و لذت بیشتری را احساس کنند. او دوست دارد برای چنین مدیری کار کند و خودش نیز به چنین مدیری تبدیل شود. این جوان به طور اتفاقی داستان‌های جالبی درباره‌ی مدیری خاص که در شهر نزدیک محل سکونت وی، زندگی می‌کرد شنید؛ اینکه مردم علاقه‌مندند برای این فرد کار کنند و به کمک همدیگر دستاوردهای ارزشمندی ارائه دهند. با خود اندیشید آیا این داستان‌ها حقیقت دارد؟ و اگر این‌گونه است شاید این فرد اسرار مدیریت‌اش را به او نیز بگوید.

این کتاب برای مدیران امروزی به رشته‌ی تحریر درآمده، افرادی که تلاش می‌کنند در دنیای پرهیاهو و پرشتاب کنونی، سازمان و کسب‌وکار خود را با بهره‌مندی از روش‌های نو و جدید مدیریت کنند. کتاب مدیر یک دقیقه‌ای که حالا دیگر یک اثر کلاسیک به شمار می‌آید، به میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان کمک کرده است، از این رو مطالب زیادی از اصول آن اثر در کتاب پیش رو نیز گنجانده شده است.

با این حال با توجه به تغییر و تحولاتی که در دنیا به وقوع پیوسته، مدیر یک دقیقه‌ای نیز تغییرات خاص خود را داشته است. این اثر روشی جدید و مشارکت‌برانگیز برای هدایت و انگیزه دادن به دیگران ارائه می‌دهد. رهبری تأثیرگذار، چیزی بیشتر از یک ارتباط صمیمانه است و شما بازتاب آن را در کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید خواهید دید.

در دنیای معاصر مردم در پی جلب رضایت بیشتری در زندگی شخصی و شغلی‌شان هستند و قصد دارند سهیم بودن، تعهد و مشارکت بامعنا را تجربه کنند. آن‌ها دوست ندارند از زمان کاری خودشان برای برطرف کردن نیازهای بیرون از کارشان استفاده کنند. مدیر یک دقیقه‌ای جدید به خوبی این نکته را متوجه شده است و بر مبنای آن با افراد و کارکنانش برخورد می‌کند. او خوب می‌داند افراد کلیدهای اساسی برای موفقیت سازمان‌ها محسوب می‌شوند و جذب و حفظ استعدادها اولویت نخست را دارد.

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید برای چه کسانی مناسب است؟

اگر مدیریت یک سازمان و شرکت را بر عهده دارید و می‌خواهید اصول مدیریتی جدید را بیاموزید، این کتاب برای شماست.

با نویسندگان کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید بیشتر آشنا شویم:

کن بلانچارد (Kenneth H Blanchard) نویسنده و سخنران حرفه‌ای عرصه موفقیت، مدرک کارشناسی خود را در سال 1961 در رشته فلسفه دریافت کرد، در سال 1963 مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته جامعه‌شناسی از دانشگاه کولگیت و در سال 1967 از دانشگاه کورنل مدرک دکترا در رشته آموزش و رهبری گرفت.

او یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نویسندگان در حوزه مدیریت محسوب می‌شود و آثار بسیاری در این زمینه منتشر کرده است. کن بلانچارد مدیریت ارشد معنوی شرکت‌های بلانچارد که مجموعه‌ای بین‌المللی در عرصه مدیریت و مشاوره است را بر عهده دارد. او این شرکت را به همراه همسرش مارجوری در سال 1979 در سن‌دیگو بنا نهاد.

از دیگر کتاب‌های او او می‌توان به عذرخواهی یک دقیقه‌ای، کمک به مردم برای برنده شدن در کار، گفت‌وگو با مدیر یک دقیقه‌ای، چه کسی تغییر را کشت، شیوه نهنگ، رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای و... اشاره کرد.

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) یکی از برجسته‌ترین متفکران و نویسندگان محبوب دنیاست که با نگارش کتاب پرفروش چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد، در فهست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز حضور پیدا کرد. این کتاب که جانسون را به شهرتی بین‌المللی رساند، تا به حال به 37 زبان دنیا ترجمه شده و 28 میلیون بار منتشر شده است.

از دیگر آثار مهم و مشهور او می‌توان از کتاب مدیر یک دقیقه‌ای نام برد که با همکاری کن بلانچارد به رشته تحریر درآمده و یکی از آثار محبوب در حوزه مدیریت محسوب می‌شود. همچنین در مجموع بیش از 46 میلیون نسخه از کتاب‌های اسپنسر جانسون به 47 زبان دنیا به چاپ رسیده است.

نوشته‌های جانسون در رسانه‌های مهمی مانند آسوشیتدپرس، بی بی سی، سی ان ان، فورچون، نیویورک تایمز، نمایش امروز، مجله تایم، یو اس‌ای تودی و یونایتد پرس اینترنشنال دیده شده و توانسته توجه آن‌ها را به خود جلب کند. او سرانجام بر اثر ابتلا به سرطان در سن 78 سالگی از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید می‌خوانیم:

وقتی جوان وارد دفتر خانم تِرِزا لی شد، زن عینک مطالعه‌اش را برداشت و با لبخند گفت:

«شنیدم شما امروز مدیر ما را دیدی؛ او دوست بسیار خوبی است، این طور نیست؟»

«این گونه به نظر می‌رسد.»

«آیا پیشنهاد کرد درباره چگونگی مدیریتش با ما حرف بزنی؟»

«بله، این پیشنهاد را کرد.»

خانم تِرِزا گفت: «شگفت‌انگیز است که این شیوه چقدر خوب و مؤثر است. من هنوز در شگفتم که از وقتی یاد گرفته‌ام خودم مسئولیتم را انجام دهم، او خیلی برای با من بودن وقت نمی‌گذارد.»

«آیا این واقعیت دارد؟»

«بایستی این را باور کنی. حالا دیگر خیلی کم او را می‌بینم.»

جوان پرسید: «منظورتان این است که هیچ کمکی از او نمی‌گیرید؟»

«نه به اندازه روزهایی که تازه کار را شروع کرده بودم. البته در شروع یک کار و مسئولیت تازه، یعنی وقتی من و او هدف‌های یک دقیقه‌ای را تعیین می‌کنیم، او با من وقت می‌گذارد.»

«هدف‌های یک دقیقه‌ای؟ آن‌ها چی هستند؟»

خانم تِرِزا گفت: «این نخستین رمز از سه رمز مدیریت یک دقیقه‌ای است.»

جوان که می‌خواست بیشتر بداند پرسید: «سه رمز؟»

فهرست مطالب کتاب

نماد
پیام نویسندگان
جستجو
مدیر یک دقیقه‌ای جدید
رمز اول
اهداف یک دقیقه‌ای
اهداف یک دقیقه‌ای
رمز دوم
تمجیدهای یک دقیقه‌ای
تمجیدهای یک دقیقه‌ای
تشویق
رمز سوم
راهنمایی‌های مجدد یک دقیقه‌ای
راهنمایی مجدد یک دقیقه‌ای
مدیر یک دقیقه‌ایِ جدید توضیح می‌دهد
اهداف یک دقیقه‌ای مؤثر واقع می‌شوند
چرا تشویق‌های یک دقیقه‌ای مؤثر واقع می‌شوند
چرا راهنمایی‌های مجدد یک دقیقه‌ای مؤثر واقع می‌شوند
یک مدیر یک دقیقه‌ای جدید دیگر
هدیه‌ای به خودتان
هدیه‌ای به دیگران
درباره نویسندگان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید
نویسنده،
مترجممحمدجواد نعمتی
ناشر چاپی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات88
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
12000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید

رجبعلی شکراله زاده
۱۴۰۲/۷/۱
نویسنده این کتاب شیوه‌ای نو و مشارکت برانگیز بر رهبری و انگیزه دادن به رهبری افراد پرداخته و به سه مقوله هدف گذاری یک دقیقه‌ای و تمجید‌های یک دقیقه‌ای و راهنمای مجدد یک دقیقه‌ای را رمز موفقیت مدیران در سازمان معرفی می‌کند
مرضیه گرانمایه
۱۴۰۲/۲/۱۷
مثل همیشه عالی بود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید

برای دریافت کتاب مدیر یک دقیقه‌ای جدید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.