معرفی و دانلود کتاب سیری در سیره نبوی

عکس جلد کتاب سیری در سیره نبوی
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سیری در سیره نبوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سیری در سیره نبوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سیری در سیره نبوی

مرتضی مطهری در کتاب سیری در سیره نبوی، کندوکاوی در سیره پیغمبر اکرم انجام می‌دهد. این کندوکاو مانند دریایی است که هرچه بیشتر به آن می‌پردازیم، دریا عمیق‌تر شده و بحث بسیار گسترده‌تر می‌شود.

این کتاب مجموعه مقالات چند تن از نویسندگان اسلامى است که در سال 1346 هجرى شمسى برابر با 1387 هجرى قمرى به مناسبت آغاز پانزدهمین قرن بعثت از سوى مؤسسه حسینیه ارشاد منتشر گردید.

سیری در سیره نبوی داراى سه بخش است. بخش اول که «دیباچه» نام گرفته شامل دو مقاله تحت عنوان‌هاى «دعوت‌هاى سه بعدى» و «موج اسلامى» به قلم متفکر شهید استاد مرتضى مطهرى است. این دو مقاله در اصل مقدمه‌هاى جلدهاى اول و دوم کتاب محمد خاتم پیامبران است.

بخش دوم که قسمت اصلى کتاب سیری در سیره نبوی است مشتمل بر هشت سخنرانى استاد شهید تحت عنوان «سیره نبوى» است که در ایام فاطمیه سال 1396 هجرى قمرى مطابق با فروردین 1354 هجرى شمسى در مسجد جامع بازار تهران ایراد شده است. عنوان اولیه این بحث «منابع شناخت از نظر اسلام» بوده است که استاد پس از برشمردن چند منبع، سیره اولیاء دین را نیز به عنوان یکى از منابع شناخت از نظر اسلام معرفى نموده و از آنجا وارد بحث «سیره نبوى» مى‌شوند. قبل از ورود به این بحث، استاد شهید بحث کوتاهى پیرامون این فکر انحرافى که «ما قادر به پیروى از اولیاء دین نیستیم» مى‌نمایند؛ این بحث را مقدمه آن هشت جلسه سخنرانى قرار دادیم.

بدیهى است بحث «سیره نبوى» بحثى بسیار گسترده است و اگر کسى بخواهد کتابى در این باب بنگارد چند مجلّد قطور خواهد شد.

همان‌طور که استاد خود متذکر شده‌اند، درباره «سیره نبوى» یادداشت‌هاى زیادى از ایشان موجود است. این یادداشت‌ها در جلد نهم یادداشت‌هاى استاد مطهرى منتشر شده است.

بخش سوم کتاب سیری در سیره نبوی که «ضمیمه» نام گرفته است متشکل از یک سخنرانى و ترجمه صد سخن از سخنان کوتاه پیامبر اسلام صلى‌الله‌علیه‌و‌آله است. سخنرانى مذکور، تاریخچه‌اى است از زندگى رسول اکرم صلى‌الله‌علیه‌و‌آله و نیز تحلیل سخنانى چند از آن بزرگوار که در هفدهم ربیع‌الاول سال 1348 هجرى شمسى مصادف با زادروز پیامبر (ص) و امام صادق (ع) در حسینیه ارشاد ایراد شده است، و آن «صد سخن» توضیحى دارد که در همین کتاب ذکر شده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه چاپ بیست و هفتم
الف. دعوت‌هاى سه‌بعدى
ب. موج اسلامى
مقدمه
سیره نبوی
معنی سیره و انواع آن
منطق عملی ثابت
سیره و نسبیت اخلاق
کیفیت استخدام وسیله
پاسخ به دو پرسش
ارزش مسئله تبلیغ و شرایط مبلغ
روش تبلیغ
سیره نبوی و گسترش سریع‌اسلام
بخش ضمیمه
تاریخچه زندگانی پیامبر (ص) و تحلیل سخنانی از آن حضرت
از کلمات کوتاه حضرت رسول (ص)
فهرست‌ها
فهرست آیات قرآن کریم
فهرست احادیث
فهرست اشعار عربى
فهرست اشعار فارسى
فهرست اسامى اشخاص
فهرست اسامى کتب و مقالات
 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سیری در سیره نبوی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات صدرا
سال انتشار۱۳۸۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۹
زبانفارسی
شابک978-964-5600-04-9
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ اسلام
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سیری در سیره نبوی

نیره خردمند
۱۳۹۷/۴/۱۲
کتاب راه همیشه همراه منه ازشما ممنونم وقدردان کوشش شما برای ترویج و تشویق افراد با سلیقه‌های مختلف به کتاب خوانی هستم. تیرماه ۹۷
زهرا عربسرهنگی
۱۳۹۸/۱۰/۴
خیلی ممنون از کتاب‌های شهید مطهری. واقعا عالیا مخصوصا این کتابشون
حاجی مسود
۱۴۰۱/۴/۲۲
من جمله کتب بسیار عالی استاد مطهری رحمه الله علیه
زهرا سلمانی
۱۴۰۰/۲/۱۱
خیلی کتاب خوبی بود
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب سیری در سیره نبوی

برای دریافت کتاب سیری در سیره نبوی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.