معرفی و دانلود PDF کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم

عکس جلد کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم
قیمت:
۱۹۹۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم

آیا از اینکه فرزندتان هیچ دوستی ندارد،‌ نگران و مضطرب هستید؟ کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم نوشته‌ی لارنس ای. شیپرو و جولیا هولمز یک منبع مهم و بسیار موثر برای دوست‌یابی و تقویت مهارت‌های اجتماعی کودک و نوجوان شماست. در این کتاب با 40 فعالیت کاربردی آشنا می‌شوید که می‌تواند مهارت‌های فرزندتان را برای دوست‌یابی تقویت کند.

درباره کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم

دوست‌یابی یکی از مهم‌ترین مهارت‌های ارتباطی است که همه افراد در سنین کودکی و نوجوانی باید آن را بیاموزند. شاید بتوان گفت یکی از سخت‌ترین چالش‌ها در سن کودکی و نوجوانی، یافتن دوست و مهارت‌های برقراری ارتباط با اوست که زندگی آینده افراد را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. دوستی‌ها به‌عنوان یکی از عوامل شادمانی در زندگی معرفی می‌شوند و عموماً، بزرگسالان، زمانی که دوستی‌های دوران کودکی خود و تجربیات آن زمان را به‌خاطر می‌آورند، از آن با عنوان عوامل خشنودکننده در زندگی یاد می‌کنند. به‌همین‌دلیل یادگیری مهارت‌های دوست‌یابی و پرورش و حفظ این مهارت، بسیار مهم است و کودکان و نوجوانان می‌بایست این بخش ارتباطی را به‌خوبی یاد بگیرند.

بسیاری از والدین، زمانی که متوجه می‌شوند کودکانشان در پیدا کردن دوست و یا برقراری ارتباط با همسالان خود دچار مشکل هستند، نگران می‌شوند. درحالی‌که می‌توان این نگرانی را به آموزش تبدیل کرد و با استفاده از راهکارهای عملی، مشکلات موجود را از میان برد.

کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم (Let's Be Friends) یک راهنمای بی‌نظیر، ساده و درعین‌حال بسیار مهم است که هر پدر و مادری می‌تواند آن را به کودکان خود هدیه دهد. لارنس ای. شیپرو (Lawrence E. Shapiro) و جولیا هولمز (Julia Holmes) نویسندگان این کتاب، فعالیت‌‎های بسیار موثری را طراحی کرده‌‌اند که کودکان و نوجوانان با استفاده از آن‌ها و اجام مستمر تمرین‌های عملی، می‌توانند در زمینه دوست‌یابی عملکرد بسیار بهتری داشته باشند.

کودکان و نوجوانان با خواندن این کتاب که بیشتر شبیه به یک معلم و مربی ماهر عمل می‌کند، با روش‌های آشنایی با همسالان، یافتن دوستانی با علایق یا تجربیات مشترک، حفظ دوستان جدید، مقابله با طرد شدن و دیگر مهارت‌های اجتماعی مهم آشنا می‌شوند. کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم به‌خوبی کمک می‌کند که فرزند شما اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس خودش را بازیابی کند، در زمینه دوست‌یابی و ارتباطات اجتماعی موثرتر ظاهر شود و دوستی‌های پایداری را شکل دهد و در نهایت در سن بزرگسالی به یک فرد بزرگسال سالم و انعطاف‌پذیر تبدیل شود.

ساختار کتاب به این شکل است که در بخش ابتدایی آن،‌ نویسندگان با والدین و سپس با کودکان و نوجوانان صحبت کرده و نکاتی را به آن‌ها یادآوری می‌کنند. در ادامه نیز 40 فعالیت موثر طراحی شده است که مخاطبان با انجام هر یک از آن‌ها می‌توانند یک قدم رو به جلو را برای تقویت مهارت‌های یافتن دوست بردارند.

کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای همه کودکان و نوجوانانی که می‌خواهند مهارت دوست‌یابی را به طور کامل بیاموزند و همچنین والدینی که به پرورش و تقویت مهارت‌های ارتباطی فرزندانشان اهمیت می‌دهند، بسیار مناسب است.

با لارنس ای. شیپرو بیشتر آشنا شویم

یکی از مشهورترین روانشناسان کودک و متخصصان والدین که درعرصه بین‌المللی فعال است،‌ لارنس ای. شیپرو نام دارد. او تا کنون کتاب‌های موثری را برای والدین،‌ کودکان و متخصصان سلامت روان نوشته است که هر یک به پرورش بخشی از مهارت‌های زندگی آن‌‌ها و بالا بردن کیفیت ارتباطاتشان کمک می‌کند.

در بخشی از کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم می‌خوانیم

باید بدانید همه ما دوست داریم در کنار افراد خونگرم باشیم. دوست شدن و شناخت افرادی که دوستانه رفتار می‌کنند، آسان‌تر است. صحبت کردن و احوالپرسی دوستانه و صمیمی با دیگران خیلی سریع،‌ حس خوبی در مورد خودتان و فرد مقابل به شما می‌دهد.

نشان دادن شادمانی خود از بودن با دیگران و علاقمندی شما به آن‌ها بخشی از رفتار صمیمی محسوب می‌شود . به علاوه دوستانه رفتار کردن بدین معنی است که به دیگران فرصت دهید تا شما و علایق‌تان، شوخ طبعی‌تان،کارهایی که دوست دارید انجام دهید و طرز فکرتان را بشناسند. شناخت بیشتر یکدیگر، دوست شدن را آسان‌تر می‌سازد.

فکر کنید اگر به پسر جدیدی که به کلاستان آمده، سلام کنید و او فقط دست‌به‌سینه بایستد و به کفش‌هایش نگاه کند چه احساسی خواهید داشت؟ حال فکر کنید که اگر او لبخند بزند و سلام شما را پاسخ دهد چه احساسی خواهید داشت؟

سلام کردن، احوال پرسی، پیشنهاد کمک، ایجاد ارتباط چشمی و داشتن قیافه‌ای آرام، به کودکان دیگر می‌گوید که شما فردی خونگرم و صمیمی هستید. وقتی آن‌ها می‌بینند که شما خونگرم هستید، رفتار دوستانه برایشان آسان‌تر است.

فهرست مطالب کتاب

سخنی با والدین
مقدمه‌ای برای کودکان
بخش اول: دوست‌یابی
فعالیت 1: درباره‌ی شما
فعالیت 2: پیدا کردن علایق مشترک
فعالیت 3: دوستان جدید را در چه مکان‌هایی ملاقات می‌کنید
فعالیت 4: کودکان خونگرم راحت‌تر با دیگران دوست می‌شوند 
فعالیت 5: اولین برخورد تاثیرگذاری داشته باشیم
فعالیت 6: دوست داشتنی بودن برای تمام زندگی 
فعالیت 7: شبکه روابط اجتماعی شما 
فعالیت 8: سراغ کودکان جدید رفتن
بخش دوم: درک قوانین اجتماعی
فعالیت 9: پلیس مخفی اجتماعی باشید
فعالیت 10: عضو یک گروه بودن
فعالیت 11: یافتن لغات مناسب
فعالیت 12: درک زبان بدن 
فعالیت 13: داشتن رفتار خوب 
فعالیت 14: ارتباط تلفنی
فعالیت 15: راه و روش ایمیل فرستادن
فعالیت 16: برنامه‌ریزی یک مهمانی
بخش سوم: توافقنامه دوستی‌ها
فعالیت17: حقوق دیگران را رعایت کنید و به حق خود قانع باشید
فعالیت18: رعایت کردن نوبت
فعالیت19: در جریان قرار گرفتن
فعالیت20: تعریف کردن از دیگران
فعالیت21: یک رهبر خوب بودن
فعالیت22: دانستن زمان پیروی 
فعالیت23: انجام جالب‌ترین کارها
فعالیت24: انعطاف پذیر باشید
فعالیت25: با مهربانی صحبت کنید
فعالیت26: حفظ خونسردی
فعالیت27: بروز احساسات 
فعالیت28: خلاص شدن از حس بد طرد شدن
بخش چهارم: درک و توجه به دوستان خود
فعالیت 29: توجه به احساسات
فعالیت 30: کمک کردن به دیگران
فعالیت 31: بیش از حد مهربان بودن
فعالیت 32: سهیم کردن همه
فعالیت 33: این مورد به شما مربوط نمی‌شود
فعالیت 34: بخشیدن دیگران
فعالیت 35: به تفاوت‌ها احترام بگذارید
بخش پنجم: برقراری صلح و آشتی
فعالیت 36: مقابله با کودکان سخت‌گیر
فعالیت 37: باشگاه‌ها و دسته‌ها
فعالیت 38: حفظ صلح و آرامش 
فعالیت 39: عذرخواهی
فعالیت 40: توافق

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم
نویسنده،
مترجممحبوبه رمضان زاده
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۴۳
زبانفارسی
شابک978-600-6483-31-3
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب علمی و آموزشی نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۹۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم

برای دریافت کتاب چطور یک دوست خوب پیدا کنیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.