معرفی و دانلود کتاب سیصد ضد سیصد

عکس جلد کتاب سیصد ضد سیصد
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سیصد ضد سیصد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سیصد ضد سیصد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سیصد ضد سیصد

تاریخ هر ملتی، گذشته از آن که چه میزان کهن یا نو باشد، حاصل انباشت تجربه‌ها و سنت‌های آنان است. این انباشته که اغلب فربه و عظیم است به چه کاری می‌آید؟ ایران با گذشته‌ای چندهزار ساله و تاریخی پر فراز و نشیب، امروز در کجای جهان ایستاده است؟ آیا داشتن یا نداشتن چنین پیشینه کهن و درخشانی، برای مردمان روزگار ما تأثیری دارد؟ آیا دانش تاریخی و شناخت نسبت به این گذشته یا جهل به آن، تفاوتی دارد؟
 پیش از آن‌که هرکسی دست به نوشتن کتابی تاریخی بردارد و یا فردی تصمیم به مطالعه تاریخ بگیرد، باید پاسخی برای این پرسش‌ ها داشته باشد. سودمندی یا ناسودمندی هر علمی تنها عاملِ برانگیختن انگیزه انسان برای فراگیری آن است. هر کاری که عبث و بی‌حاصل باشد، پرداختن به آن جز اتلاف عمر و سرمایه، ثمره دیگری ندارد. در نگاشتن یا مطالعه تاریخ هم باید سودی در میان باشد تا انسان به آن بپردازد. از گذشته‌های دور تا امروز، بشر علاقه داشته تا سرگذشت و احوال خود را با شکوه و عظمت برای آیندگان بازگو کند و آیندگان هم تمایل زیادی به مرور گذشته باشکوه خود داشته‌اند. پدید آمدن بسیاری از کتب تاریخی تنها با این هدف بوده است. ایرانیان هم با توجه به پیشینه کهن خود در این راه گام‌های فراوانی برداشته‌اند، اما این روش، جز دلخوشی و تفاخر برای مخاطب ثمر دیگری نداشته است.
 اقوام بسیاری همانند ایرانیان، دارای تاریخ و پیشینه‌ای با شکوه و کهن هستند اما تنها مردمانی از این گذشته بهره می‌برند که تاریخ‌نگاری و بازخوانی گذشته را با نگرشی نو و متناسب با نیازهای زمانه خود سازگار کنند. بی‌شک گزاره‌ها و گزارش‌های فراوانی از گذشته باقی مانده است و در خلال دو سده اخیر برپایه این منابع، پژوهش‌های فراوانی انجام شده است، اما در نگرشی نو به تاریخ، باید به بررسی، بسط و تحلیل رویدادها و نکاتی پرداخت، که پردازش و شناخت آن‌ها، راهگشای بسیاری از دشواری‌های پیش روی جوامع کنونی باشد. بدون شناخت درست و دقیق از گذشته سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جوامع، نمی‌توان برنامه‌ای جامع و کم عیب و نقص برای آینده ترسیم کرد. زیرا با مطالعه گذشته، نقاط ضعف و قوت یک ملت در عرصه‌های گوناگون و دلایل و عوامل کامیابی و ناکامی آن‌ها در تکاپوهایشان روشن می‌شود.
 مجموعه «تاریخ برای همه» در تلاش است با بیانی ساده و به دور از زیاده‌گویی، گوشه‌هایی از تاریخ پر فراز و نشیب ایران‌زمین را بازگو کند تا شاید چراغی فراسوی نسل نواندیش و جوان این مرز و بوم بیافروزد.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
مقدمه
روزگار امپراتور: نخستین رویارویی‏ها
از میان‏پرده ی کمبوجیه تا غلبه ی داریوش بر یونانیان
آتنی‏ها وارد نزاع می‏شوند
از ماراتن ایرانی تا ماراتن یونانی
خشایارشا؛ در اندیشه حمله به یونان
آغاز و انجام نبرد
نبرد ترموپیل به روایت سیصد
لباس و آرایش ایرانیان
خشونت، قالبِ غالب
اخلاق غربی در اردوی ایرانیان
آزادی و بردگی
میراث آشیل و هویت ایرانی
کتابنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سیصد ضد سیصد
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات مهرراوش
سال انتشار۱۳۸۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات64
زبانفارسی
شابک978-964-2510-18-4
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سیصد ضد سیصد

سیدعلی ساقی
۱۳۹۵/۱۲/۲۳
انشاالله دولت تدبیر و امید جمهوری اسلامی یارانه رو بریزه همه کتابها رو میخرم فعلا رایگان هارو میخونم. مردم ایران فقیر شدن مازراتی چند کوروش کبیر
سید عباس میرصفی
۱۳۹۵/۱/۱
کتاب حال حاضر کتابی خوب جمع جور با متن روان وقابل فهم به دور از اغراقهای معمول است به دوستان علاقمند مطالعه این کتابو توصیه میکنم
Yadollah nakhaei
۱۴۰۱/۵/۲۸
کتاب خوبی در مقابل اهانت امریکایی‌های بی فرهنگ به ایرانیان که دارای چندین هزار سال تمدن و امپراطوری میباشند است
سونیا زینتى
۱۳۹۶/۴/۳۰
خیلى مختصر و اما مفید بود نظرات نویسنده در حاشیه داستان زیبا و خواندنى و عمیق است
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب سیصد ضد سیصد

برای دریافت کتاب سیصد ضد سیصد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.