معرفی و دانلود کتاب صوتی سگ سالی

عکس جلد کتاب صوتی سگ سالی
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سگ سالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سگ سالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سگ سالی

کتاب صوتی سگ سالی نوشته بلقیس سلیمانی روایت تباهی عمر و زندگی جوان‌هایی است که گرفتار چنگال بی‌رحم سازمان مجاهدین خلق شدند و نه تنها خود، بلکه خانواده، اطرافیان و جامعه خود را هم به منجلاب سیاهی و بدبختی کشاندند.

داستان سگ سالی از سال‌های دهه 60 آغاز می‌شود. این رمان شخصیت‌محور، که به نوعی زیرمجموعه ادبیات داستانی انقلاب هم به حساب می‌آید، روایتگر برشی از تاریخ معاصر کشورمان است.

رمان سگ‌سالی روایت فردی به نام قلندر، دانشجوی دانشگاه تهران است که از اعضای دون پایه سازمان مجاهدین خلق به شمار می‌آید. او پس از دستگیری اعضای این سازمان به شهر خود می‌گریزد و 24 سال در یک طویله خود را محبوس می‌کند.

بلقیس سلیمانی زاده کرمان در رشته کارشناسی ارشد فلسفه تحصیل کرده‌ است. وی بیش از هشتاد مقاله در مطبوعات نوشته‌ است و برخی از داستان‌های وی به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و عربی ترجمه شده ‌است.

سال‌های دهه 60 و دغدغه‌های این سال همواره در آثار بلقیس سلیمانی داستان‌نویس، منتقد و پژوهشگر ادبی کرمانی موج می‌زند و خواننده را برای خواندن حوادث آن روزگار بی‌تاب می‌کند. دیگر آثار وی عبارت‌اند از: «بازی آخر بانو»، «بازی عروس و داماد»، «خاله بازی»، «به هادس خوش آمدید»، «پسری که مرا دوست داشت»، «من از گورانی‌ها می‌ترسم» و…

در قسمتی از کتاب صوتی سگ سالی می‌شنویم:

اگر شرایط عادی بود حالا عروسی هم کرده بودند و اصلاً چه‌ بسا الان بچه هم داشتند. چرا نباید صنم از وضعش باخبر می‌شد؟ حق داشت بفهمد. حدود شش ماه پیش حسینعلی رفته بود تهران، دادالله گفته بود همه پیله کرده‌اند چرا این‌قدر بی‌خیال است، چرا نمی‌رود سر و گوشی آب بدهد. نکند از او خبر دارد. حسینعلی گفته بود عامو اگر خبر داری بگو، این‌جوری تکلیف این دختره هم معلوم می‌شه. دادالله گفته بود خبری ندارد، پایش را هم ندارد تا تهران برود. اصلاً کجا برود. او که قدم از گوران بیرون نگذاشته چه‌طور برود تهران، تهران آن سر دنیاست، به فرض که رفت، کجا برود. با کی حرف بزند، او که سواد ندارد، اصلاً رفت و خودش هم گم شد، آن‌وقت پیرزن چه‌کار کند.

حسینعلی گفته بود؛ من می‌رم. رفته بود، رفته بود دانشگاه تهران، چه دانشگاهی، درندشت، حتی رفته بود نماز جمعه و به بهانه‌ نماز جمعه همه‌ دانشگاه را گشته بود. مسئولین دانشگاه خبری از قلندر نداشتند، گفته بودند شاید دستگیر شده، شاید فرار کرده و از مرز گذشته. شاید هم توی همین خانه‌های تیمی باشد که هنوز هستند و گاهی می‌زنند یکی را ناکار می‌کنند. گفته بودند برو زندان.

رفته بود زندان، همان زندان مشهور اوین، میان تپه‌ها یه جایی به اسم اوین، شهری بود برای خودش، خوش‌آب‌ و هوا. اسم قلندر در لیست اعدام‌شده‌ها یا زندانی‌ها نبود. گفته بودند برو بهشت زهرا، تو اون روزا خیلی‌ها تو خیابونا کشته شده بودند. رفته بود، اسم قلندر آن‌جا هم نبود، این بهشت‌ زهرا برای خودش شهری بود. من یه چیزی می‌گم شما یه چیزی می‌شنوید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۰ دقیقه
فصل اول
۱۲ دقیقه
فصل دوم
۱۳ دقیقه
فصل سوم
۱۵ دقیقه
فصل چهارم
۱۲ دقیقه
فصل پنجم
۱۲ دقیقه
فصل ششم
۱۰ دقیقه
فصل هفتم
۱۳ دقیقه
فصل هشتم
۱۲ دقیقه
فصل نهم
۱۲ دقیقه
فصل دهم
۱۱ دقیقه
فصل یازدهم
۱۳ دقیقه
فصل دوازدهم
۹ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۷ دقیقه
فصل چهاردهم
۱۵ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۲ دقیقه
فصل هفدهم
۱۱ دقیقه
فصل هجدهم
۱۲ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۲ دقیقه
فصل بیستم
۹ دقیقه
فصل بیست و یکم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۰ دقیقه
فصل بیست و سوم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۹ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۱۶ دقیقه
فصل بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سگ سالی
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سگ سالی

روژینا برزگر
۱۴۰۱/۷/۲۵
من تقریبا اخرشم، کتاب قشنگیه و من با نویسنده جدیدی آشنا شدم، فقط یک سوال برام پیش اومد: چرا قلندر بعد از ده پونزده سال فرار نکرد؟ یا اون موقع که ارزونی بود چرا قاچاقی فراریش ندادن؟ در هر صورت از گروه مجاهدین خارج می‌شد مثل نود و نه درصد طرفدار‌های گروه، واقعا عادت کرده بود به اون زندگی؟ و چرا پدر و مادرش کاری نکردن براش؟ اگه دلیل دیگه‌ای غیر این باشه به نظرم غیر قابل قبوله
Hamed Zeyghami
۱۳۹۷/۶/۱۱
کتابی بود روان و البته خواندنی، گوینده که نیاز به تعریف و تمجید نداره
موسیقی زیبا و دلنشین داشت
و اما داستان نمونه‌ی بارز یک فرد احمق ترسوی متوهم که به هیچ دردی نمیخورد جز دردسر برای اطرافیان، فردی که با بی‌مبالاتی و حماقت‌های خودش سرنوشت چندین نفر رو تحت الشعاع قرار داد و منجر به نگون بختی چندین نفر شد متاسفانه کم نیست از این افراد. سپاس از کتابراه دوست داشتنی
Sude Neshat
۱۳۹۶/۱۲/۲۶
کتاب خیلی خوب بود یه داستان روان با موضوعی جالب و شخصیت پردازی فوق العاده خیلی راحت با همه شخصیتهای داستان میشد ارتباط برقرار کرد البته داستان یک خط سیر مشخص داشت و خوانده منتظر نتیجه یا اتفاق خاصی نبود و فقط گویش روان نویسنده و البته انتخاب مناسب گوینده داستان رو جذاب میکرد
زینب زمانی
۱۴۰۱/۴/۱
دیدگاه و زاویه دید نویسنده را در مورد وقایع دهه شصت دوست داشتم…خیلی تاثیر گذار و تامل برانگیز بود. تنوع شخصیتی هم در کل داستان خوب بود و یه جورایی از هر قشر و شخصیتی در جامعه میشد در داستان پیدا کرد.
زهراسادات میرزایی
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
نقطه‌ی قوت این کتاب صدای آقای سلطان زاده بود که فوق‌العاده اجرا کرده بود.. داستان روان بود و توصیفاتِ کتاب خوب بود اما کلاً موضوع برای من جذابیتی نداشت...
پرستو موسوی‌نیا
۱۴۰۰/۹/۲۱
فوق‌العاده‌ست! عجیب. خلاقانه. جدید!!!
قبلا هم گفتم این نویسنده رو واقعا دوست دارم و کاش بیشتر بهشون بها بدهند.
د. ناظمی
۱۴۰۰/۱/۲۵
بلقیس سلیمانی و همه کتابهاش خیلی خوب اند، گاهی فقط چند جمله ش ممکنه به مذاقت خوش بیاد ولی همونم جذابه
کاربر A
۱۳۹۸/۴/۳۰
نثر کتاب روان و گیرا بود. توصیفات زیبا و دلنشینی داشت. گوینده هم بسیار شنیدنی بیان می‌کرد.
مهسا شکوری🎧📚
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
تعجب میکنم از کسانی که این کتاب رو عالی خطاب کردن، روایت زندگی یه احمقه ترسو 👎🏻
شراره حیدری
۱۴۰۱/۵/۱۵
به نظرم خیلی راحت به شعور خواننده توهین شده تخیلی وغیر واقعی حیف پولی که دادم
نلی م
۱۳۹۶/۱۱/۲۸
این کتاب عالیه، انتخاب گوینده هم بسیار مناسبه
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سگ سالی

برای دریافت کتاب صوتی سگ سالی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.