معرفی و دانلود کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی

عکس جلد کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی
قیمت:
48000 تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی

کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی یکی از مجموعه داستان‌های پرفروش اریک امانوئل اشمیت نویسنده‌ی محبوب فرانسوی است. این اثر از پنج داستان زیبا و شنیدنی با محوریتِ عشق و رابطه تشکیل شده است.

درباره کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی:

اریک امانوئل اشمیت (Eric Emmanuel Schmitt) از محبوب‌ترین نویسندگان فرانسوی در بین خوانندگان فارسی‌زبان است. یکی از دلایل این امر، احتمالا خصلتِ عاطفی و شاعرانه‌ی داستان‌ها و نمایشنامه‌های اوست. روابط انسانی، خصوصاً روابط عاشقانه، موضوع اصلی اکثر آثار اشمیت است؛ با این حال، او اگرچه موضوعاتی مشابه برای نوشتن برمی‌گزیند، هرگز آثاری تکراری خلق نمی‌کند. می‌توان گفت که اشمیت در هر اثر خود، از جنبه‌ای تازه و متفاوت به روابط میان انسان‌ها با یکدیگر نگریسته است.

در کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی (The Most Beautiful Book in the World)، پنج داستان کوتاه از اریک امانوئل اشمیت خواهید شنید؛ پنج داستانی که هر یک از آن‌ها می‌تواند تا مدت‌ها خاطرتان را به خود مشغول کند. نویسنده در داستان‌های این مجموعه ماجرای زن‌هایی را روایت می‌کند که هر کدام به شیوه‌ی خاصِ خود، امکان خوشبختی و رهایی در زندگی را می‌جویند.

می‌توان چنین گفت که زنان داستان‌های اشمیت، بیش از هر چیز به دنبال بازتعریف هویت خود هستند، و وقایع بیرونی داستان‌ها غالباً تلنگری‌ست به آنان برای توجه دوباره به خویشتن.

نشریه‌ی لیر فرانسه داستان‌های گردآمده در کتاب یک روز قشنگ بارانی را با واژه‌های «زیبا» و «قدرتمند» توصیف کرده است؛ به راستی نیز اینگونه است. اشمیت در این قصه‌ها بیش از همیشه به جوهره‌ی اصیل نویسندگی خود نزدیک شده و از خلال خلق کاراکترهایی به یادماندنی و ساخت موقعیت‌هایی ظریف و زیبا، بار دیگر استعدادهای خود را به عنوان نویسنده‌ای صاحب سبک به رخ کشیده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی:

- اشمیت در هر یک از داستان‌های این مجموعه، پرتره‌ای پیچیده و متضاد از یک زن را به تصویر می‌کشد. (La Libre Belgique)
- ترکیبی هوشمندانه از نیکی و اندوه... نویسنده گویی کلمات را بر روی محراب آفریده است! (Il Giornale )

کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران ادبیات داستانی جهان مخاطبین اصلی این کتابند.

با اریک امانوئل اشمیت بیشتر آشنا شویم:

اشمیت یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان امروز فرانسه است. او اگرچه صاحب رمان‌ها و داستان‌های کوتاهِ درخورِ فراوانی‌ست، با این حال شهرت خود را بیشتر از هر چیز مدیون دنیای تئاتر است. نمایشنامه‌های او به اکثر زبان‌های زنده‌ی دنیا ترجمه شده، و در معتبرترین سالن‌ها به روی صحنه رفته‌اند. آثار نمایشی او خصوصا در میان کارگردان‌های تئاتر ایرانی پرطرفدار بوده، و داستان‌هایش نیز طیف عظیمی از مخاطبینِ فارسی زبان را به خود جذب کرده است.

برخی از مهم‌ترین آثار اریک امانوئل اشمیت عبارتند از: خرده جنایت‌های زناشویی، اسکار و بانوی صورتی‌پوش، پرنسس پابرهنه، زمانی که یک اثر هنری بودم، مهمانسرای دو دنیا.

برخی از جوایز و افتخارات اریک امانوئل اشمیت:

- برنده‌ی جایزه‌ی گنکور
- برمده‌ی جایزه‌ی تئاتر مولیر
- برنده‌ی جایزه‌ی آکادمی بالزاک

در بخشی از کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی می‌شنویم:

هنگامی که اُلگا وارد شد، در دل زن‌ها بارقه‌ی امیدی درخشید. البته رفتار الگا به نظر زیاد دوستانه نمی‌آمد. خشک و دراز بود و استخوان‌های آرواره و آرنجش از زیر پوستی تیره بیرون زده بود. الگا در ابتدا حتی نگاهی هم به زن‌های اتاق نینداخت. روی تل کاه نااستواری که برای او در نظر گرفته بودند نشست. اسباب‌هایش را در ته صندوق چوبی جا داد به حرف‌های زن نگهبان که نعره‌زنان برایش مقررات را مثل کلمات رمز می‌خواند، گوش داد. و فقط وقتی نگهبان با اشاره‌ی دست دستشویی را به او نشان داد، سرش را برگرداند. پس از رفتن نگهبان به پشت دراز کشید. غضروف انگشت‌هایش را شکاند و محو تماشای تخته چوب‌های کدر سقف گشت، تاتیانا آهسته گفت: «موهاشو دیدین؟». زن‌های زندانی متوجه منظور تاتیانا نشدند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
46 دقیقه
یک روز قشنگ بارانی
46 دقیقه
غریبه
32 دقیقه
ادت معمولی (بخش یک)
31 دقیقه
ادت معمولی (بخش دو)
40 دقیقه
تقلبی
31 دقیقه
زیباترین کتاب دنیا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی
نویسنده
مترجمشهلا حائری
گویندهسید مهرداد ضیایی
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی

هایده فریار
۱۴۰۱/۶/۲
سلام.... پنج داستان جالب و واخوانی آقای ضیائی که آن‌ها را زیباتر کرده بود. فقط صدای فایل خیلی کم بود و به هیچ عنوان تغییر نمی‌کرد و زیاد نمی‌شد
فهیمه گل کار
۱۴۰۰/۴/۱
بسیار زیبا وجذاب بود دربسیاری از قسمتها میشد خودرا جایگزین شخصیت اصلی کنم احساساتشان رادرک میکردم واز همه جذابتر صدای زیبا ودلنشین آقای ضیایی بود 💐💐
مرجان حمزه نژاد
۱۴۰۰/۳/۲۳
پنج داستان زیبا که به زبانى بسیار ساده مفهوم و احساس مهر و عشق رو در زندگى انسانها و شخصیتهاى کاملأ متفاوت بیان میکنه؛ سپاس از کتابراه
maryam arab
۱۴۰۰/۸/۲۰
عالی بود، کرونا داشتم و این کتاب و گوش میکردم، مرسی کتابراه.
همراه تنهایی‌ها هستی.
اوا بهروزی
۱۴۰۱/۱/۹
من عاشق کارهای اشمیت هستم
اقای ضیایی هم به بهترین نحو اجرا کردند
لذت بردم
علیرضا بلوچی
۱۴۰۰/۱۰/۱۱
قشنگ بود. جناب ضیایی هم عالی اجرا کردن. فقط به نظرم یکم صدای فایل کم بود.
zara Rahnama
۱۴۰۰/۱۱/۶
پنج داستان زیبا و عاشقانه
ارزش شنیده شدن را دارد
عالیه میرشرقی
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
داستان‌های کوتاه و جذاب
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی

برای دریافت کتاب صوتی یک روز قشنگ بارانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.