معرفی و دانلود کتاب صوتی با چرا شروع کن: چگونه رهبران بزرگ برای اقدام کردن به مردم الهام می‌بخشند؟

عکس جلد کتاب صوتی با چرا شروع کن: چگونه رهبران بزرگ برای اقدام کردن به مردم الهام می‌بخشند؟
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی با چرا شروع کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی با چرا شروع کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی با چرا شروع کن: چگونه رهبران بزرگ برای اقدام کردن به مردم الهام می‌بخشند؟

آیا می‌دانید چرا برخی از شرکت‌ها نسبت به بقیه تأثیرگذارتر هستند و درآمد بیشتری دارند؟ سایمون سینک در کتاب صوتی با چرا شروع کن که از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز است، با تعریف مفهوم رهبری و ویژگی‌های آن به شما تکنیک‌هایی یاد می‌دهد که با کمک آن‌ها می‌توانید به رهبری الهام‌بخش تبدیل شوید.

درباره کتاب صوتی با چرا شروع کن:

آیا دوست دارید سازمانتان مشتری‌های وفادارتری داشته باشد؟ حتماً در میان خود کسانی را دیده‌اید که پشت‌سرهم موفقیت‌های خود را تکرار می‌کنند و هیچ عاملی مانع آن‌ها برای رسیدن به اهداف و رؤیاهایشان نمی‌شود. لابد پیش خود فکر می‌کنید رمز اصلی پیشرفت آن‌ها چیست؟ شاید این جمله کمی باورناپذیر به نظر برسد اما باید بدانید هرکسی به‌صورت مادرزادی با توانایی الهام بخشیدن به دنیا می‌آید.

اگر حس می‌کنید این توانایی در شما وجود ندارد باید گفت تنها باید آن را شکوفا کنید و از اعماق درون خود بیرون بکشید. تنها کافی است تکنیک‌هایی را یاد بگیرید و با رعایت نظم به آن چیزی که می‌خواهید دست پیدا کنید. اولین قدم این است که با یک چرا شروع کنید. سایمون سینک در سال 2009 جنبشی را راه‌اندازی کرد که در آن به افراد کمک می‌کرد تا از کارکردن لذت ببرند و الهام‌بخش دیگران باشند.

طی این جنبش افراد خیلی زیادی این راه ادامه دادند و از آن ایده استفاده کردند. سخنرانی تد سینک درمورد این موضوع بود که بیش از 28 میلیون نفر بیننده داشت. او در این سخنرانی و در کتاب با چرا شروع کن (Start with Why) به شما این پیام را می‌رساند که تمام افراد موفق در جهان با چرا شروع کردند؛ بدین معنی که باید کاری کنید که مردم چرایی یک محصول، خدمات یا ایده را درک کنند تا بابت آن پول بپردازیم.

ایدهٔ شگفت‌انگیزی که سینک مطرح کرده «دایرهٔ طلایی» نام دارد. بر اساس چارچوبی که او ارائه کرده است، سازمان‌ها می‌توانند شکل بگیرند، پیشرفت کنند و الهام‌بخش دیگران شوند. تکنیک‌هایی که در این کتاب آموزش داده می‌شوند، در تمامی کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ قابلیت اجرا دارد. نویسنده با روایت داستان‌های واقعی تصویر شفافی از آن چیزی را که برای رهبر الهام‌بخش شدن لازم است به شما نشان می‌دهد.

با شنیدن کتاب صوتی با چرا شروع کن یاد می‌گیرید یک رهبر موفق به‌جای کنترل دیگران به آن‌ها الهام می‌بخشد. این کتاب دربارهٔ الگویی است که به طور طبیعی و مداوم اتفاق می‌افتد، اگرچه ممکن است رهبران تأثیرگذار با استعدادی ذاتی در ترغیب و الهام‌بخشی به دیگران به دنیا آمده باشند، اما این توانایی فقط مختص آن‌ها نیست.

نویسنده این کتاب عقیده دارد اینکه بدانید «چرا»ی شما چیست کافی نیست. اما برای رسیدن به یک موفقیت پایدار چیزی لازم و ضروری به شمار می‌آید. سینک در این کتاب شواهدی را پیش‌روی شما می‌گذارد که با دانستن آن‌ها می‌توانید درک کنید که چگونه شرکت‌های بزرگ و موفقی مثل «اپل» و «برادران رایت» موفق شدند به اهداف خود دسترسی پیدا کنند و الهام‌بخش دیگران شوند. لازم به ذکر است کتاب حاضر از سال 2016 تا 2017 به‌عنوان «پرفروش‌ترین کتاب رهبری» آن دوره شناخته شد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی با چرا شروع کن:

- «با چرا شروع کن» یکی از مفیدترین و قدرتمندترین کتاب‌هایی است که در این چند سال خوانده‌ام. به شکلی ساده و زیبا به ما نشان می‌دهد که رهبران چگونه باید رهبری کنند. (ویلیام یوری - نویسنده، مردم‌شناس و متخصص مذاکره آمریکایی)

- کتاب با چرا شروع کن شعله‌هایی را درون من شعله‌ور ساخت. این کتاب می‌تواند شما را به سطوحی از تعالی برساند که هرگز آن‌ها را دست‌یافتنی نمی‌دانستید. (چاک هورنر - ژنرال چهارستاره نیروی هوایی ایالات متحده)

- هر داستان این کتاب شما را مجبور می‌کند تا مسائل را از دیدگاهی کاملاً متفاوت ببینید. دیدگاهی که چیزی از حقیقت کم ندارد. (مختار لمانی - دیپلمات مراکشی کانادایی تبار)

کتاب صوتی با چرا شروع کن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

شنیدن این کتاب صوتی به کسانی که ذهن خود را برای ایده‌های جدید باز کرده‌اند و به دنبال ایجاد موفقیتی طولانی‌مدت هستند، توصیه می‌شود.

سایمون سینک را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده و سخنران برتر انگیزشی در سال 1973 در ویمبلدون انگلستان به دنیا آمد. او مدرک کارشناسی خود را در رشتهٔ حقوق از دانشگاه لندن سیتی دریافت کرد و پس از آن به‌عنوان مشاور سازمانی و سخنران انگیزشی شروع به فعالیت نمود. سایمون سینک (Simon Sinek) به رهبران و سازمان‌ها می‌آموزد که چگونه ایده‌های خود را در سراسر جهان ارائه کنند.

وی همچنین تابه‌حال دیدگاه‌ها و راهکارهای کاربردی زیادی به مدیران سازمان‌های بزرگ و کوچک پیشنهاد داده است. این نویسنده برجسته در نهایت ایده‌های خود را در کتاب حاضر پیاده‌سازی کرد که با انتشار آن به شهرت جهانی رسید. از کتاب‌های دیگر سینک می‌توان به «رهبران آخر غذا می‌خورند» و «بازی بی‌نهایت» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی با چرا شروع کن می‌شنویم:

کارمندان احساس می‌کردن با اونا بدرفتاری میشه و زمانی که یه شرکت با کارمنداش بدرفتاری میکنه، فقط باید ببینین که این کارمندان چطور با مشتریان برخورد می‌کنن. این موضوع ادامه پیدا میکنه و اگه شما فردی هستین که در پایین‌ترین قسمت قرار گرفته با شدت تمام ضربه خواهید خورد. توی یه شرکت این اتفاق معمولا برای مشتریان میوفته.

در طول دههٔ 1980 این جریان توی خطوط هوایی کنتیننتال اتفاق می‌افتاد. یعنی بدترین شرکت هواپیمایی. بدخلقی با مشتریان. بدخلقی با همدیگه و شرمنده از شرکتشون. بدون وجود افرادی که سرکار اومدن و دوست دارن نمی‌تونین موفق باشین. این اتفاق غیرممکنه. هرپ کلر، رئیس سسوست به مدت بیست سال پایه‌گذار این موضوع بود که شرکت‌ها درمقابل مراقبت از کارمندانشون مسئول هستن.

اون میگفت که کارمندان شاد، شادی مشتریان رو تضمین میکنن و مشتریان شاد، شادی سهامداران رو به دنبال دارن. خوشبختانه مدیر اجرایی جدید کنتیننتال، یعنی گوردون بتون، این باورها رو به اجرا درآورد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
14 دقیقه
مقدمه
14 دقیقه
بخش یک
15 دقیقه
بخش دو
15 دقیقه
بخش سه
15 دقیقه
بخش چهار
14 دقیقه
بخش پنج
15 دقیقه
بخش شش
15 دقیقه
بخش هفت
15 دقیقه
بخش هشت
15 دقیقه
بخش نه
15 دقیقه
بخش ده
15 دقیقه
بخش یازده
15 دقیقه
بخش دوازده
16 دقیقه
بخش سیزده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی با چرا شروع کن: چگونه رهبران بزرگ برای اقدام کردن به مردم الهام می‌بخشند؟
نویسنده
مترجمگروه مترجمان
گویندهمحسن پرتویی
ناشر صوتی رادیو مثبت
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی با چرا شروع کن

زهره نجفی
۱۴۰۲/۳/۱۱
اگه به دنبال ایجاد انگیزه درست و حسابی برای شروع و پیشبرد کارهاتون دارید، این کتاب با راهی کاملا عملی و مناسب بهتون کمک میکنه.
بطور خلاصه شما همیشه باید چرایی انجام کارهاتون رو بدونید. وقتی میخواید کاری رو انجام بدید حتما قبل از شروع، خوب فکر کنید تا بطور واضح درک کنید چرا میخواید اون کار رو اگه
انجام بدید. چند تا دلیل برای انجامش دارید همه رو برای خودتون بنویسید و مشخص کنید. اگه دلیلی که پیدا می‌کنید به اندازه کافی براتون بزرگ یا مهم باشه، میتونه مثل یه موتور محرکه بسیار عالی عمل کنه.
اگه در بین دلایلی که پیدا کردید هیچ کدوم به اندازه‌ای مهم و قوی نیست که شما رو سر ذوق بیاره، احتمالا اون کار رو به پایان نمی‌رسونید. پس حتما تمام تلاشتون بر این باشه که دلیلی برای خودتون بسازید یا پیدا کنید که واقعا شما رو به وجد بیاره و هیجان بالا بهتون بده. اینطوری همیشه انگیزه کافی برای ادامه دادن خواهید داشت. حتی اگه با شکست یا موانعی روبرو بشید بازم انقدر موتور محرکه تون قوی است که شما رو به حرکت دوباره وادار کنه.
پس یادتون نره همیشه "با چرایی شروع کنید".
melika baradaran
۱۴۰۲/۱/۲۸
این کتاب با این که در دسته‌ی کتاب‌های زرد قرار نمیگیره و داستان‌ها و مثال‌های جالب توجهی برای به کرسی نشوندن هر ادعاش داره، اما بنظر پر از ایده‌ها و نصیحت‌های بدیهی هست که تصور میشه بسیاری از قبل اونها رو بدونن.
جالب‌ترین بخش این کتاب برای من زمانی بود که نویسنده به طول و تفصیل میگه که اگر کسی که
(چرایی) برای یک کار داره تیمی به همراهی فردی که (چگونگی) انجام اون کار رو میدونه تشکیل بده بسیار موفق میشه. همراهی رویاپردازی و عملگرایی.
در این کتاب مثل اسمش بارها و بارها روی چرایی و اهمیت اون تاکید میشه که باعث بوجود اومدن این سوال میشه که آیا این تکرار از اهمیت نشئت میگیره یا از این که نویسنده صرفا داشته برای طولانی تر کردن اثرش از این شیوه استفاده می‌کرده؟
در کل شاید ترجیح میدادم این کتابی رو که میتونست کوتاه تر و خیلی با کیفیت تر و قوی تر باشه رو نخونم اما احتمال میدم که این اثر برای افرادی که خیلی کتاب‌های انگیزشی-موفقیتی زیادی نخوندن و یا با زندگی و پروسه‌ی کاری افرادی مثل استیو جابز، بیل گیتس، والتر دیزنی و... آشنایی ندارن مفید باشه.
م مسعودی
۱۴۰۲/۱/۱۱
مطالب کتاب در عین ساده بودن، بسیار قابل تامل و تخصصی است. گوینده با تسلط کامل ولی نسبتاً سریع پیش می‌رود و بعضاً قسمت‌هایی را به تکرار گوش کردم تا بهتر متوجه بشوم.
از اواخر بخش دوم با مطرح کردن بحث دایره طلایی که شامل سه حلقه چرا.. چه‌طور.. و چه‌را.. وارد مبحث اصلی می‌شود.
در جهان رهبران با از
استفاده ترس مردم را وادار به اطاعت از یک کد اخلاقی می‌کنند.
در تجارت هم از تحریک احساس نا‌امنی که در وجود همه است استفاده می‌کنند تا محصولات به فروش برود با این ایده که اگر از محصولاتشان استفاده نکنید ممکنه اتفاق بدی برایتان بیفتد.....
رهبران کمی هستند که به جای استفاده از روش‌های کنترل کردن به افرادشان الهام می‌بخشند.....
این قسمتی بود برای آغاز سخن در مورد دایره طلایی و مقوله چه، چگونه وچرا اهدافی که از انجام هر کاری وجود دارد و اگر جنبه مادی فقط مطرح نباشد و هدف و انگیزه مهم‌تری وجود داشته باشد (چرا؟) می‌توان در بازار تجارت مخاطبان وفادار و دائم داشت.
نویسنده با ذکر مثال‌های عینی و پردازش برنامه‌های شرکت‌های برند توضیح می‌دهد که چگونه مسئولان و مدیرانشان با استفاده از علوم روانشناسیِ اجتماعی هم‌چنان هواداران وفادار و بازار فروش و سودآوری تضمین شده را در اختیار می‌گیرند‌.
در دنیای امروز با شناخت و آگاهی می‌توان احتمال آزمایش و خطا را کاهش داد و در پیشرفت و موفقیت پیش‌گام بود.
با تشکر از کتابراه🙏
karow rezvani
۱۴۰۲/۱/۲۹
این به اصطلاح کتاب صوتی، نزدیک به ۴ ساعت وقت شما رو هدر میده.
هیچ حرفی برای گفتن نداره، اسم چند نفر و چند شرکت رو مدام تکرار می‌کنه و در نهایت اگر فردی باشید که سِمت بالارتبه‌ای در شرکتی معتبر نداشته باشید این مزخرفات حتی یک کلمه‌ش به کار شما نخواهد آمد، و اگر چنان مدیری باشید هم این حرف‌ها در و
روند مدیریتی شما کوچکترین اثر مثبتی نخواهد گذاشت.
بجای وقت گذاشتن برای چنین مهملات بی‌سر تهی، بهتره به کارهای مهمتری بپردازید یا برای کتاب‌های دیگری وقت بگذارید.
گوینده هم پر از غلط‌های تلفظی روی اعصاب بود؛ آقای محترم! سازُمان چیه؟ آرِمان چیه؟ پِتانسیل یعنی چی؟ یا مگه اسم بیل گیتس رو تا بحال جای دیگری نشنیدی که اون طور تلفظش می‌کنی؟
رضا میری
۱۴۰۲/۳/۱۱
با سلام فراوان خدمت عوامل عزیز کتابراه و دوستان عزیز کتابخوان. محتوای کتاب با وجودی که خیلی طولانی نیست ولی حاوی نکات زیبا و ارزشمندی در خصوص پیدا کردن اهداف و چرایی و چگونگی رسیدن به آن اهداف را بیان می‌نماید و با ذکر نمونه‌های واقعی از افراد، شخصیت‌ها و شرکت‌های معروف و موفق و مقایسه آنان با برخی افراد و شرکت‌هایی که اصول گفته شده در متن کتاب را رعایت نکرده‌اند به خواننده امکان مقایسه بین افراد و گروه‌های موفق و نا موفق را می‌دهد. در کل می‌توان اشاره کرد اگر افراد فقط به خواندن اکتفا نکنند و به صورت عملی آن را سرلوحه کار خود قرار دهند می‌توانند به موفقیت و شایستگی‌های لازم در زندگی و کار برسند. با سپاس فراوان
پرویز معین
۱۴۰۲/۱/۱۳
اخطار این کتاب باعث تغییر در شما می‌شود کتابی نوشته سایمون سینک است که ایده «چرا» را با جزئیات بیشتری بررسی می‌کند، از جمله اینکه چگونه مغز ما سیم‌کشی می‌شود، و چگونه می‌توان موفقیت را در همان ابتدا مهندسی کرد، نه اینکه به طور تصادفی از طریق آزمون و خطا ایجاد شود. این کتاب در کل زنجیره ارزش رابطه بین مشتری، کارگران، تصمیم گیرندگان پیوند دارد. در این صورت هدف واقعاً به یک اتصال دهنده برای همه چیز تبدیل می‌شود، مشروط بر اینکه واقعی بودن آن درک شود. این تنها در صورتی می‌تواند کارساز باشد که Trust در سازمان به عنوان یک توانمندساز سازگاری کلیدی ایجاد شود.
javidan
۱۴۰۲/۲/۲۳
سلام کتاب خوانش خوبی داره موزیک بین برخی فصلها با تن خوانش فرق داره کاملا حس منفی میده. محتوا کتاب همش مثال و ایده ‌هایی که افراد موفق انجام دادن و هرگز خسته نشدن ماجراهای واقعی که تقریبا فقط سعی میکنه به مخاطب انرژی مثبت وحس حرکت و شروع دوباره بده. اگر دنبال راهکار یا روش نوین اموزش برای موفق شدن هستید دنبال هدف هاتون برید محتوای این کتاب نهایتا در ده جمله براتون کارسازه
وحید قلی زاده
۱۴۰۲/۳/۵
سایمون سینک در خلاصه‌ کتاب با یک چرا شروع کنید، به ما نشان می‌دهد رهبرانی که بیشترین نفوذ را در جهان داشته‌اند چگونه می‌اندیشیده و رفتار می‌کرده‌اند. او ایده‌ی کارآمد خود را دایره‌ی طلایی می‌نامد و چارچوبی ارائه می‌دهد که می‌توان براساس آن سازمان‌ها را بنا نهاد، جنبش‌ها را رهبری کرد و به مردم انگیزه بخشید.
مهدیه نظری
۱۴۰۲/۱/۲۱
کتابی است که در مورد دایره طلایی صحبت میکنه و راهکارهای مدیریت و رهبری موفق را ذکر می‌کند چرا همان پیدا کردن دلیل اینکه مردم از خدمات یک شرکت و.. استفاده می‌کنند جنبش چرا که اولین مسیر رهبری است تعداد زیادی از افراد را به موفق رسانده، این کتاب برای مدیران و صاحبان مشاغل کاربردی و جالب است
مرضیه نصیر
۱۴۰۲/۱/۱۳
سلام بزرگواران تجربه اولین کتاب مدیریتی هست که دارم اگر مادر زادی رهبری تاثیر گذار به دنیا نیامده باشید و فوق العاده بی استعداد و کلاه گشاد باشید مطالعه این کتاب رهبری با ویژگیهای شخصیتی تجسسگر و راه حل گشا و مشارکت کننده به جای اینکه کنترل کننده دیگران بشویم را ارائه می‌دهد
Sheri F
۱۴۰۲/۲/۱۲
خیلی به نظرم کتاب جالبی نبود یه سری شعار و حرفهای تکراری.
نویسنده الگوهایی مثل اپل و دیگر شرکتهای بزرگ رو مدام تکرار میکنه در صورتی که محصول خودش که این کتابه انقدر جذاب نیست که حتی تا اخرش گوش بدم بنابراین نویسنده خودش نتونسته آموزه‌های خودش رو حتی برای خودش اجرا کنه
Hany Joon
۱۴۰۲/۱/۱۰
اگه از طرف کتابراه هدیه نمیگرفتم بازم از جمله کتابایی بود که باید میگیرفتم و مطالعش میکردم، کلاهرکتابی توی حوزه موفقیت وخودشناسی ارزش یه بارخوندن داره اونایی که بهترن چندبارخوندن!! این بایدذهن ماباشه که بتونه قسمت‌های مفیدشوبرامون غربال کنه که اونم بامطالعه بیشتر، بهترصورت میگیره.
Saman
۱۴۰۲/۱/۱۱
بگم خیلی کتاب تأثیرگذاری بود رو من نه ولی ارزش خوندن داره نمیدونم چرا هرکی میخواد این سبک کتاب بنویسه همش در مورد بیل گیتس و استیو جابز میگه به نظرم این اشخاص مثال مناسبی برای الهام بخش بودن نیستند لااقل برا من اینطور هست
Sofia
۱۴۰۲/۱/۱۰
سلام ممنون از کتاب راه
این کتاب فوق العاده است که میتونه در زمینه شخصی اجتماعی، برنامه ریزی، همه ابعاد استفاده کرد🙏🏻🙏🏻🙏🏻
چرا؟ کلمه‌ای ٣ حرف ولی پُر از معنا و کمک.
زهرا رفیعی
۱۴۰۲/۲/۱۸
بیشتر به درد کارآفرینان حاضر میخورد
خیلی طولانی و کسل کننده بود برام... کتاب درباره داستان شروع کسب و کار چند مدیر موفقی است مثل استیو جابز و... که در آخر هم نفهمیدم چرای آن‌ها چی بود و چه شد که موفق شدند اصلا کتاب ملموسی نبود
مشاهده همه نظرات 90

راهنمای مطالعه کتاب صوتی با چرا شروع کن

برای دریافت کتاب صوتی با چرا شروع کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.