معرفی و دانلود کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم: یک جاسوس در میان آقازاده‌های کره شمالی

عکس جلد کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم: یک جاسوس در میان آقازاده‌های کره شمالی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم: یک جاسوس در میان آقازاده‌های کره شمالی

سوکی کیم داستان تکان دهنده و واقعی از حضور خود را در مرموزترین کشور جهان یعنی کره شمالی در کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم با شما به اشتراک می‌گذارد. کیم خود را به عنوان مدرس و مبلغ مذهبی جا می‌زند و به مدت شش ماه در دانشگاهی در کره شمالی که تفاوتی با زندان ندارد، جاسوسی می‌کند.

درباره‌ی کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم:

سوکی کیم (Suki Kim) جنبه‌ای از کره شمالی را به شما نشان می‌دهد که قبلاً درباره‌ی آن نشنیده‌اید؛ او به واسطه‌ی شغلش در جاده‌های مختلف چین، کره جنوبی، مغولستان، تایلند و مرزهای لائوس سفر کرده است؛ جاده‌هایی که فراری‌ها از آن‌ها زیاد استفاده می‌کنند و با بیش از شصت فراری از کره جنوبی و همچنین واسطه‌ها و دلال‌های پناهندگی و رهبران گروه‌هایی که به فراری‌ها کمک می‌کردند مصاحبه کرده است.

کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم (Without You, There is No Us) برشی از زندگی آقازاده‌های کره شمالی را به تصویر می‌کشد؛ بخشی از جامعه که طبق مشاهدات کیم و تعاملش با مردان جوان نوزده و بیست‌ساله، کمترین اطلاعات را در اختیار دارند. کیم با وانمود کردن به این که مدرس و مبلغی مسیحی است به دانشگاه معتبری در کره شمالی می‌رود تا در آنجا زبان انگلیسی تدریس کند. این کتاب روایتی دردناک و باورنکردنی از ناشناخته‌ترین کشور جهان است.

در سال 2011 تمام دانشگاه‌های کره شمالی به مدت یک سال تعطیل شدند و همه دانشجویان به جز 270 دانشجو به محل‌های ساخت‌وساز فرستاده شدند. دانشگاهی پسرانه‌ با دیوارهای محصور شده که در تمام اتاق‌هایش عکس دیکتاتورهای کره شمالی به چشم می‌خورد، تنها دانشگاه بسته نشده بود. سوکی کیم به مدت شش ماه زیر نگاه تیزبین رژیم، در آن دانشگاه به همراه 270 دانشجو به تدریس مشغول می‌شود.

کیم ارتباط محکم و عجیبی با دانشجویانش در دانشگاه پیونگ‌یانگ برقرار کرده بود، این موضوع به او اجازه داد تا نگاهی به جهانی بیاندازد که معمولاً به روی خبرنگاران و دیگر خارجی‌ها بسته است. دانشگاه پیونگ‌یانگ کره شمالی همانند کشورش فضایی به شدت بسته و دیکتاتوری داشت و هیچ خبر، ایمیل، نامه، یا ایده‌ای بدون مجوز رژیم ردوبدل نمی‌شد. همراه با کیم سی مبلغ مذهبی هم در آن دانشگاه حضور داشتند که خودشان را به عنوان مدرس جا زده بودند اما هیچکدام از آن‌ها همچون کیم نویسنده و خبرنگار نبودند. کیم به همراه مدرسان و 270 دانشجو در دانشگاهی که عملاً فرقی با زندان نداشت و شبانه‌روزی از آن نگهبانی می‌شد، زندانی شده بودند و جز یکدیگر کسی را نداشتند.

در طول اقامت در آن دانشگاه، کیم شروع به یادداشت نویسی کرد؛ او مجبور بود این کار را مخفیانه انجام دهد چرا که حتی همکارانش او را نویسنده و داستان نویسی ساده تصور می‌کردند که می‌خواهد تنها در آنجا تدریس کند. در دانشگاه همه‌ی افراد مجبور بودند روزی سه بار رژه بروند و سرودی را برای تکریم رهبر بخوانند، به مرور زمان کیم و دیگر مدرسان نیز کم کم سرود را یاد گرفتند و ناخودگاه همراه با دانشجویان زمزمه می‌کردند.

کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم اثری جذاب درباره تجربه زندگی یک شخص خارجی با بخشی از فرهنگ کره شمالی است که با ظرافتی کم‌نظیر، موقعیت دردناک و دشوار مردم آن کشور که گرفتار حکومتی دیکتاتوری و ترسناک شده‌اند را نشان می‌دهد. کیم با روایتی خیره کننده سرکوب وحشتناک مردم کره شمالی را به تصویر می‌کشد و شما را در دنیایی ناشناخته و البته ترسناک غرق می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم:

- شیفته کننده... معصومیت و جهالت گیج کننده یکی از مخفی‌ترین کشورهای جهان را نشان می‌دهد. (Oprah Magazine)

- وحشتناک... به ما یادآوری می‌کند که شر نه تنها پیش پا افتاده است بلکه همچنین کاملا اختیاری است. (New York Times Book Review)

- تصویری خارق العاده و مغشوش کننده از زندگی تحت سرکوب شدید... گزارش [کیم] هم مبهوت کننده و هم کاملا تکان دهنده است. (Publishers Weekly)

- مثال زدنی... کتابی عمیقا ناراحت کننده که یک نگاه اجمالی نادر و نگران کننده از غربت، وحشی گری و کلاستروفوبیای کره شمالی ارائه می‌دهد... کتاب کیم مملو از مشاهدات کوچک است که به وضوح پارانویا و تنهایی ملتی را که در ترس و به سختی در بندگی رهبران بزرگشان زندگی می‌کنند برمی انگیزد. تصویرسازی او از دانشجویانش لطیف و دلخراش است و هنگفتی آنچه را که در معرض خطر است برجسته می‌کند. (Chicago Tribune)

کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر شرایط غیرقابل تصور کشور کره شمالی برای شما کنجکاوی برانگیز است، خواندن این کتاب تحسین شده را از دست ندهید. همچنین این اثر به علاقه‌مندان به ماجراهایی جاسوسی نیز پیشنهاد می‌شود.

سوکی کیم را بیشتر بشناسیم:

او متولد کره جنوبی، نویسنده و خبرنگار است که از سال 2002 به عنوان خبرنگار به کشور کره شمالی سفر می‌کرد و مقالاتش در نشریات معتبری چون نیویورک ‌تایمز، هارپر و ... به چاپ می‌رسید. کیم برای نوشتن رمانی به نام «مترجم» جوایزی را نیز دریافت کرده است.

در بخشی از کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم می‌خوانیم:

بعداً که در اینترنت جست‌وجو کردم، متوجه شدم کرۀ شمالی قبل از بازی با ژاپن از دور مسابقات حذف شده و نتایج بازی‌ها خیلی قبل اعلام شده بود. مسابقۀ آن‌ها در مقابل ژاپن هیچ ارزشی نداشت؛ چون فقط یک بازی تشریفاتی بود. دانشجویان من هیچ اشاره‌ای به این موضوع نکردند؛ چون شاید حقیقت را نمی‌دانستند. البته بعداً متوجه شدم اصلاً بازی از تلویزیون به‌صورت زنده پخش نشده بود، بلکه درست وقتی بازی تمام شده بود بازی را پخش کرده بودند؛ چون رژیم می‌خواست مطمئن شود که تیمش برنده می‌شود. یکی از دانشجویان گفت تماشای مسابقاتی که همیشه تیمشان در آن برنده می‌شود بسیار خسته‌کننده است. به‌علاوه اینکه هرچه‌ در اینترنت جست‌وجو کردم هیچ‌کجا ندیدم اشاره شده باشد که بازیکن فوتبال کرۀ شمالی برای منچستر بازی کند. مثل همیشه دولت اطلاعات غلط در مغز مردمش کاشته بود و حرف‌های دانشجویانم از روی کمبود واقعیت‌های بنیادی بود؛ بنابراین نمی‌توانستم از آن‌ها انتظار داشته باشم از پایان‌نامۀ خود دفاع کنند.

حالا که دانشجویان کارشناسی ‌ارشد کم‌کم داشتند از اینترنت استفاده می‌کردند - حدود سه الی چهار ساعت در روز - دانشجویان من متوجه شده بودند که چیزی کم دارند. موقع غذا لپ‌تاپم را درمی‌آوردم تا عکس‌هایی که در روز ورزش گرفته بودم نشانشان دهم. آن‌ها خوششان می‌آمد که به عکس‌های خودشان نگاه کنند و همیشه می‌خواستند روی صورت‌ خودشان زوم کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: ضد آتلانتیس
بخش دوم: خورشید قرن 21
سخن نویسنده
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بدون تو، ما هیچ هستیم: یک جاسوس در میان آقازاده‌های کره شمالی
نویسنده
مترجمالهه علوی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-461-403-0
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم

سارا محسنی
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
نویسنده ظاهرا در گذشته از خانواده مهمی بوده که حالا از بین رفته او بیشتر می‌خواست خودش را بشناساند که من کی هستم و از کجا امده‌ام و در کلامش هم افسردگی پنهانی دیده میشد اطلاعاتش هم بسیار پایینتر از نوشتن یک کتاب در مورد کره شمالی بود. این کتاب واقعا ارزش خواندن نداشت.
حمید حیدری
۱۴۰۰/۴/۱۶
کتابی با اطلاعات تقریبا کم برای کسی که از قبل درباره کره شمالی مطالعه کرده باشه
مهدیه دوستدار
۱۴۰۱/۲/۱۲
من دوسش نداشتم، اطلاعات خیلی کمی داشت
کامران بخت آور
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
بسیار خوب بود، حتما باید خواند
فاطمه مرادی
۱۴۰۰/۴/۳۰
خیلی لذت نبردم از مطالعه اش
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم

برای دریافت کتاب بدون تو، ما هیچ هستیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.