معرفی و دانلود کتاب صوتی من و محمدفری

عکس جلد کتاب صوتی من و محمدفری
قیمت:
34000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من و محمدفری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی من و محمدفری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی من و محمدفری

کتاب صوتی من و محمدفری مجموعه‌ای متشکل از هفت داستان کوتاه به قلم نویسنده‌ی پیشکسوت و توانا، امین فقیری است. آثار گردآمده در این کتابْ واقع‌گرایانه و آکنده از مضامین اجتماعی‌اند.

درباره کتاب صوتی من و محمدفری:

از بدو ورود ادبیات روایی مدرن به ایران قاطبه‌ی نویسندگان فارسی‌زبان، هم‌راستا با خوانندگان خود، بیش از رمان و داستان بلند، به داستان کوتاه روی خوش نشان داده‌اند. درباره‌ی دلایل این امر می‌توان بحث کرد، اما واقعیت آن را نمی‌توان انکار نمود. نگاهی گذرا به عناوین برجسته‌ترین آثار داستانی ایران در یک سده‌ی اخیر (برای مثال: بوف کور، شازده احتجاب، گیله مرد، فارسی شکر است، انتری که لوطی‌اش مرده بود و...)، نشان می‌دهد که اغلب این عناوین یا داستان کوتاه‌اند یا داستان‌های بلند و نیمه‌بلندی که بیشتر گونه‌‌ای داستان کوتاه بسط‌یافته‌اند، تا رمان. البته ما رمان‌نویسان و رمان‌های برجسته‌ای چون محمود دولت‌آبادی (کلیدر)، غزاله علیزاده (خانه‌ی ادریسی‌ها) و عباس معروفی (سمفونی مردگان) را نیز داشته‌ایم. اما این چند استثنا، اعتبار این حکم را که ادبیات داستانی ایران بر محور داستان کوتاه شکل گرفته و رشد کرده، مخدوش نمی‌سازد.

حال که چنین است، بهتر آن است که از میان خیل عظیم مجموعه داستان‌های فارسی، دست به گزینشِ بهترین آنها بزنیم. در همین راستا، کتاب من و محمدفری که اکنون در دست دارید، پیشنهادی درخور به شما داستان‌کوتاه‌دوستان فارسی‌زبان خواهد بود.

این اثر که نوشته‌ی امین فقیری، داستان‌نویس برجسته‌ی اهل شیراز است، از هفت قصه با عناوین پیش رو تشکیل شده: «از اینجا که می‌گذشتی، من و محمد فری، در شهری کوچک، هیچ‌کس آوازش را نشنید، قناری در تاریکی، بیمارستان‌های من، مرداب واژگان».

تمام این هفت داستان روایتی رئالیستی دارند و همانطور که گفتیم، آکنده از درونمایه‌های اجتماعی‌اند. زبان داستان‌ها ساده و روان بوده و شخصیت‌پردازی‌ در آنها به شکلی باورپذیر صورت گرفته است. خوانش حسن آزادی برای تهیه‌ی نسخه‌ی صوتی نیز یکی دیگر از مزیت‌های این اثر است.

خلاصه‌ی کلام همان است که پیشتر گفتیم؛ اگر مانند اغلب دوست‌داران ادبیات امروز ایران، بیش از هر چیز به مطالعه‌ی داستان‌های کوتاه علاقه دارید، به هیچ وجه فرصت گوش سپردن به کتاب من و محمدفری را از دست ندهید.

کتاب صوتی من و محمدفری مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات امروز ایران، بی‌شک از گوش سپردن به مجموعه داستان من و محمدفری لذت خواهند برد.

با امین فقیری بیشتر آشنا شویم:

امین فقیری (Amin Faghiri) در 20 آذر سال 1323 در شهر شعر و ادب، شیراز دیده به جهان گشود. خانواده‌ی فقیری فرهنگی بودند و خود او نیز از همان سنین جوانی به دبیری مشغول شد. او نخستین کتاب خود، «دهکده‌ی پرملال» را بر اساس تجاربش از تدریس در مناطق دورافتاده نوشت. فقیری در سال 1376، به همراه محمود دولت آبادی، لوح زرین «بهترین نویسنده بیست سال داستان نویسی ایران» را از آن خود کرد.

از میان کتاب‌های این نویسنده‌ی پرکار، می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «دو چشم کوچک خندان، تمام باران‌های دنیا، مویه‌های منتشر، پلنگ‌های کوهستان.»

در بخشی از کتاب صوتی من و محمدفری می‌شنویم:

دار و ندارمون رو گذاشتیم و فرار کردیم. آخه زیر بمب و موشک و خمپاره که نمی‌شد زندگی کرد. چیزهایی رو جا گذاشتیم که به جونمون بسته بود. دوستشون داشتیم. مثلاً آینه شمعدون سر عقد که روی طاقچه بود. بابای بچه‌ها یه بار برگشت. هنوز جنگ بیداد می‌کرد. گفت که خونه شده خرابه‌ی شام. یکی دو تا اتاق با زمین یکی شده اما نه از قالی خبری هست و نه از چیزای دیگه. حتی یه قاشق چای‌خوری جا نذاشتن. انگار یکی به دقت خونه رو جارو کرده. مواظب بوده که چیزی رو جا نندازه. چه توقعیه؟ جنگه. موش‌ها از زیر زمین بیرون میان. وقتی تو دو قدمی دشمن باشی تکلیف معلومه. باید جنگید. جنگ که کار من نبود. بار شیشه داشتم. ماه آخر. جنگ که کار سه تا بچه‌ی ماهم نبود... مگه نیسان بار محمد چقدر جا داشت؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
21 دقیقه
از اینجا که می‌گذشتی
35 دقیقه
من و محمد فری
77 دقیقه
در شهری کوچک
45 دقیقه
هیچ‌کس آوازش را نشنید
24 دقیقه
قناری در تاریکی
29 دقیقه
بیمارستان‌های من
16 دقیقه
مرداب واژگان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی من و محمدفری
نویسنده
گویندهحسن آزادی
ناشر چاپیانتشارات هیلا
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
34000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی من و محمدفری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی من و محمدفری

برای دریافت کتاب صوتی من و محمدفری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.