معرفی و دانلود کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها

عکس جلد کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها

کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها اثر پیتر پریکلس تریفوناس، در حقیقت شرحی نشانه‌شناختی از سفر بارت به ژاپن است که در ۱۹۷۰ منتشر شد. برای بارت نشانه‌های ژاپن، برخلاف غرب که آکنده از معانی صریح و ضمنی‌اند، تهی و فاقد معنی هستند و همین نکته است که او را شیفته‌ این فرهنگ می‌کند.

کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها (Barthes And The Empire Of Signs)، شرح و نقدی است کوتاه بر اثرِ کم‌ حجم اما پرمایه‌ رولان بارت که در واقع معرف دوره‌ گذار به عصر پساساختارگرایانه‌ زندگی فکری وی است.

رولان بارت، نشانه‌شناس برجسته‌ فرانسوی از شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار قرن بیستم است. آثار بارت تاثیر بسزایی در گسترش و تعمیق دانش نشانه‌شناسی داشته است. شاید بارت بیش از همه به خاطر ایده‌ «مرگ مولف» شناخته شده باشد، اما یکی از مهم‌ترین مفاهیمی که او به ادبیات نشانه‌شناسی افزود مفهوم «اسطوره» است.

«امپراتوری نشانه‌ها» را به خاطر نوآوری نظری و سبک‌گرایانه‌اش باید نقطه عطفی در نظریه‌ انتقادی معاصر دانست که سبب معرفی بارت به عنوان چهره‌ برجسته‌ نشانه‌شناسی فرانسوی به جهان شد.

به باور پیتر پریکلس تریفوناس (Peter Pricles Trifonas)، در حقیقت بارت در این کتاب به دنبال نشان دادن این نکته است که چگونه یک فرهنگ شرقی که بیرون از نظام معنایی غرب قرار دارد می‌تواند برداشت‌های ما درباره‌ی معانی و نحوه‌ی عملکرد نشانه‌ها را به هم بریزد. بارت در ژاپن چیزی را می‌یابد که به‌ کلی از نظام غرب جدا است یعنی ایده‌ی یک نظام نمادین شگفت و غریب که از این طریق امکان تفاوت، دگرگونی و انقلاب در ویژگی نظام‌های نمادین فراهم می‌آید. بارت نه سعی می‌کند نگاهی شرق‌شناسانه به ژاپن داشته باشد و نه به‌ عنوان ناظری غربی آن را در برابر فرهنگ غرب بهنجار و آرمانی کند. با این‌ همه و با وجود تلاش برای اجتناب از اسطوره‌شناسی ژاپن، خود بارت در دام آن‌چه دریدا «منطق دوتایی» متافیزیک غربی می‌نامد می‌افتد آنگاه‌ که به سلسله‌ مراتبی بودن «چشم ژاپنی» در قیاس با چشم غربی اشاره می‌کند چرا که او نمی‌تواند از میراث و آموزش غربی که در او حضور دارد بگریزد.

در بخشی از کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها می‌خوانیم:

به باور بارت اسطوره‌ها الگوهای انتقادی فهمی را به ما عرضه می‌دارند که می‌توان از آن‌ها برای طرح معنای تجربه از طریق لرزاندن یک نظام روی نظامی دیگر، به‌منظور ایجاد دو سطح تفسیر، استفاده کرد. هر دو سطح مذکور به‌طور جداگانه و پی‌درپی نخست، برای برجسته کردن واقعیت و سپس برای تفسیر آن عمل می‌کنند. بارت در اسطوره شناسی‌ها نشان می‌دهد چگونه سطح اول که وی آن را «ساحت دلالت‌گر» می‌نامد، شامل نظام «واقعیت‌بنیادِ» تفسیر می‌شود که در آن ابژه‌ها دلالت می‌شوند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم
نشانه‌شناسی، اسطوره، فرهنگ
فهم اسطوره
کشتی گرفتن با اسطوره
بارت پساساختارگرا
امپراتوری نشانه‌های تهی
فرهنگ و تاریخ
تصویرپردازی فرهنگ
روش تاریخی پیش و پس از ایدئولوژی
دروغ‌ها، داستان، ایدئولوژی
سخن آخر
مفاهیم کلیدی
یادداشت‌ها
کتاب‌شناسی
آثار رولان بارت به زبان اصلی (فرانسه)
آثار ترجمه‌شده از بارت به زبان انگلیسی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها
نویسنده
مترجممحمود مقدس
ناشر چاپیانتشارات مهرگان خرد
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات71
زبانفارسی
شابک978-600-95090-6-5
موضوع کتابکتاب‌های مرجع و دایره المعارف
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها

A BAYAT
۱۳۹۹/۲/۱۶
متاسفانه مترجم اشتباهات بسیاری در ترجمه دارت. مانند ترجمه این عبارت در پاراگرف انتهائی بخش «فهم اسطوره»:
Myths generalise experience to bring about a consensus on how we perceive reality, encounter the human condition, and act in respect to the difference of others as a community.
علی سراج همدانی
۱۳۹۷/۹/۱۹
کتاب خوبی است برای شناخت بیشتر بارت
M Mas
۱۳۹۸/۱/۲۴
کتاب اموزشی بزارید. باتشکر
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها

برای دریافت کتاب بارت و امپراتوری نشانه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.