معرفی و دانلود PDF کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان

عکس جلد کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان

کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان نوشته نصرالله فلاح تبار، بخش قابل توجهی از قوانین روستاهای کشور ایران را در طول سالیان مختلف به تصویر کشیده است.

درباره کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان:

این کتاب در بردارنده مجموعه‌ای از قوانین حقوقی و مدنی است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به روستا و روستاییان مربوط می‌شود و صرفا به بررسی مواد قانونی، تبصره‌ها و بندهایی که کاملا مربوط به مسائل روستایی است، می‌پردازد.

برخی از جغرافی‌دانان و جامعه‌شناسان روستایی معتقد هستند نخستین بار روستا بر اثر جمع شدن و اسکان یافتن گروه‌هایی از افراد در مناطقی خاص به وجود آمد که از طریق دام‌پروری و کشاورزی زندگی خود را می‌گذراندند. به طور کلی روستا به منطقه‌ای اطلاق می‌شود که در خارج از شهر قرار دارد و شامل تعدادی ده و مزرعه برای تولید محصولات روستایی می‌شود.

ده هم محدوده جغرافیایی است که چند خانواده و افرادی که با هم نسبت فامیلی و عاطفی و علایق مشترک دارند در آن‌جا جمع می‌شوند و فعالیت‌هایی را برای امرار معاش و برآورده کردن نیازهایشان انجام می‌دهند و بیشتر این فعالیت‌ها با استفاه از زمین و کشاورزی انجام می‌شود.

کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان مناسب چه کسانی است:

این کتاب می‌تواند مورد استفاده صاحب‌نظران، دانش‌پژوهان و استادان جغرافیا و دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا قرار بگیرد.

در بخشی از کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان می‌خوانیم:

با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌های دولت، سهمیه‌های سالیانه‌ی طرح مذکور برای هر استان از سوی مجری طرح (بنیاد مسکن) تعیین و در این راستا با پیگیری جدی مدیرکل محترم امداد استان در جلسات استانی (فی‌مابین بنیاد مسکن استان، امداد استان)، سهم امداد آن استان بر اساس میزان درصد مصوب مشخص و سپس بر اساس نیاز، توان و ظرفیت شاخه‌ها از سوی استان (در راستای سیاست‌ها و ضوابط مندرج در ابلاغیه‌ی بودجه‌ی سالیانه‌ی این حوزه) توزیع و اقدام می‌گردد. بدیهی است در جهت احقاق حقوق محرومین، تلاش و پیگیری مسئولین بسیار مهم و تأثیرگذار خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: تعاریف و مفاهیم روستا
فصل دوم: برخی از تعاریف و مفاهیم و اصطلاحات حقوقی و قوانین روستایی
فصل سوم: برخی از تعاریف و اصطلاحات مورداستفاده در روستاها
فصل چهارم: حقوق و قوانین روستایی ایران در دوران مختلف
فصل پنجم: حقوق و قوانین روستایی ایران از مشروطیت تا اصلاحات ارضی
فصل ششم: حقوق و قوانین روستایی از اصلاحات ارضی تا انقلاب اسلامی
فصل هفتم: حقوق و قوانین روستایی در بعد از انقلاب اسلامی
فصل هشتم: قوانین و مقررات روستایی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ماهواره
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۵۳۶
زبانفارسی
شابک978-600-6857-74-9
موضوع کتابکتاب‌های حقوق عمومی و خصوصی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان

برای دریافت کتاب حقوق و قوانین روستایی در گذر زمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.