معرفی و دانلود رایگان کتاب جوان و انتخاب بزرگ

عکس جلد کتاب جوان و انتخاب بزرگ
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جوان و انتخاب بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جوان و انتخاب بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جوان و انتخاب بزرگ

از آن‌جایی که دوران جوانی، جدّی‌ترین دوران زندگی هر انسانی است و جوانان باید در دوران جوانی با ابعاد جدّی زندگی روبه‌رو شوند، و با توجه به این‌که «تربیت باید گرم و جدّی» باشد و نه سطحی و غیر جذاب، این انتشارات تصمیم گرفت مباحثی را که استادطاهرزاده با جوانان در میان گذارده‌اند، طی چند کتاب منتشر نماید تا: اولاً: نسل جوان جامعة ما به بهانة این‌که باید به جوانان سخت‌گیری نکرد، از معارف حقیقی و جدّی محروم نماند. ثانیاً: روشن شود که می‌توان با جوانان، معارف جدّی را با زبان روان مطرح کرد و روح جوانان را در جهتی عمیق سیر داد.

در این کتاب سه بحث زیر مطرح است:

1- جوان و انتخاب بزرگ در زندگی: که سعی شده است جوانان عزیز متوجه باشند چگونه می‌توانند در دوران جوانی انتخاب‌های خود را تا قیامت و ابدیت خودشان وسعت دهند تا همواره در نشاط جوانی باقی بمانند.

2- من کو؟: در این بحث با زبانی ساده و با مثال‌هایی در خور فهم جوانان، بحث مجردبودن روح مطرح شده است که مبنای بسیاری از معارف دینی است.

3- تأثیر روح در حرکات ورزشی: از آن‌جایی که امروز ورزش کردن یک ضرورت است و از طرفی خطر حضور انگیزه‌های غلط، ورزش را از نتیجه‌ای که شخص می‌تواند به‌دست آورد، ساقط می‌کند؛ در این بحث سعی شده انگیزه‌های صحیح ورزش مدّ نظر قرار گیرد تا اولاً: جوانان ارادة دائمی برای ورزش کردن داشته باشند. ثانیاً: بتوانند از ورزش کردن، نتایج معنوی و روحانی ببرند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمة ناشر
وقتی کارهایمان بر ضد خودمان می‌شود
رابطة دین و جوان
مراحل سه‌گانة زندگی
جوان به چه کسی می‌گویند؟
انتخاب بزرگ چیست؟
پیرانی که هنوز جوان‌اند
انسان، می‌بیند که می‌میرد
کودکان سالمند
انتخاب واقعی
چگونه می‌توان ابدیت را انتخاب کرد؟
ابعاد متضاد روح جوان
معنی شریعت در زندگی
وقتی که انسان، انتخاب بزرگ در زندگی ندارد
شریعت؛ انتخاب بزرگ انسان
من کو؟!
خودم بدون بدنم
می‌بینیم که می‌میریم
روح انسان؛ فوق زمان و مکان
سیر روح آزاد جوان به‌طرف خوبی‌ها
ارتباط با دنیایی وسیع‌تر
مرگ، ابتدای نشاط
غم عصر جمعه
خود حقیقی، دریچة ارتباط با حقایق
تأثیر روح بر حرکات ورزشی
بدن‌هایی که مانع ظهور زیبایی‌های روح‌اند
وقتی روح بر بدن حاکم باشد
چگونه روح را بر بدن حاکم کنیم؟
نتایج حاکمیت روح بر بدن
ورزش و تقویت اراده
ورزش؛ عامل سیر به عالَم معنا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جوان و انتخاب بزرگ
نویسنده
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات64
زبانفارسی
شابک9649638954
موضوع کتابکتاب‌های اخلاق و معارف، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب جوان و انتخاب بزرگ

امیررضا صفوی نژاد
۱۳۹۸/۳/۲۱
سلام و درود. سیر عرفانی معرفی شده توسط آقای طاهرزاده , با این کتاب آغاز میشه. ۲ رفتار هست که با این کتاب غلط است: اول , دنبال استدلالات منطقی در کتاب نباشید. کتاب یک کتاب برای فهم ساده و راحته و برای عرفان. وسیله‌ی عرفان دل هست. اون فلسفه است که وسیله‌اش منطق است. دوم , جدا خواندن این کتاب از سیر , مطالعاتی طاهرزاده. چون مطالب مهم اما... ساده هست که توضیح زیادی هم روشون داده نشده. با خوندن این کتاب , نمیشه گفت که به نتایج خارق العاده‌ای می‌رسید. کتاب‌های زیادی هشت برای جایگزین شدن با این کتاب. حتی در کتاب‌های ایشون هم جایگزینی برای این کتاب است. اما نکته در این است که این کتاب در کنار دو کتاب بعدی , مقدمه‌ی ورود به کتاب‌های سنگین تر و مهمتر است. (منظورم از سنگین پیچیده و غامض آنچنانی نیست). در کل پیشنهاد میشه خوندنش. لااقل درباره‌ی ورزش ایده‌ی جالبی رو متذکر شده.
Mohammad Alimirzaei
۱۳۹۷/۱۰/۱۸
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت دوستان عزیز.
بنده برای اولین بار وقتی این کتاب رو که حجم زیادی هم نداشت و مطالبش خیلی غنی و عمیق رو خوندم در حال مطالعه احساس خیلی عجیبی بهم دست داد. عمیقأ و شدیداً احساس کردم که من تنها تنم نیستم بلکه این تن من یک موجود خاکی بیش نیست و اصل و مایه من همان جان من
است که اصطلاح به ان (من) می‌گویند. فهمیدم عمده دغدغه و تمرکز خودم رو باید روی اصل خودم بگذارم نه فرعم. بقا و ماندگاری، حیات و پایداری مال جان من است نه جسم من. بنابراین با توکل بر خدا همچنان در حال تکاپو هستم و ان شا الله هستیم.
خوندن این کتاب گوهربار زرین رو به همه دوستداران راه حقیقت و حق جویان جاده معرفت توصیه می‌کنم. امیدوارم این کتاب برای شما عزیزان بتونه تغییرات اساسی و سرنوشت سازی رو که باید توی زندگی هامون ایجاد کنیم رو با فراهم کنه.
و من الله التوفیق.
حسین بهرامی
۱۴۰۱/۶/۱
با طلب عاقبت بخیری برای شما نویسنده و محقق ارزشمند. خواهشمندم در صورت امکان تحقیق و کتابی در باره تشکیلات قوی اسلامی خودجوش و نحوه تشکیل تشکل و اداره و هدفهای توحیدی و راههای قوت بخشیدن و آفات تشکل‌ها و توحیدی ماندن تشکل‌ها انجام بدین. جای خالی این مباحث و سردرگمی مخاطب شما بسیار ملموس هست‌. باتوجه به نیاز به تشکیلاتی شدن جامعه انقلابی و پیشبرد اهداف اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی اعتقادی بنظر نیاز دراین حوزه بیش از دیگر موضوعات به چشم میاد. یاعلی
مبین امیدی
۱۳۹۶/۷/۱۳
یه مدت بود یه گرفتاری ذهنی پیدا کرده بودم و احساس میکردم قبل از ۲۰ سالگی باید به زندگیم جهت میدادم و الان دیر شده کلا دچار یاس و نا امیدی شده بودم احساس میکنم نظر خدا بود که این کتاب رو خوندم الان یه شور و قدرتی برای آینده پیدا کردم
ممنونم
گندم .
۱۳۹۶/۵/۱۷
کتابی بود که با خوندنش حالم خوب شد... در تملم مدتی که کتاب رو میخوندم خوشحال بودم و از خوندنش لذت بردم. به جرئت میتونم بگم مفیدترین کتابی بود که خوندم. انشاءالله خداوند جناب طاهری رو برای ما حفظ کند...
نیلوفر نصیری
۱۳۹۹/۵/۳۱
تکرار مطلب زیاد داشت ولی برای من جالب بود من زیاد دنبال صرفا دین نیستم میخام دنیا و افرینش و انسان رو از همه جوانب دنبال کنم. درمورد رهایی از جسم و مسائل دنیوی و تسلط به روح تاکید داشت که خوندنش خالی از لطف نیست هرچه سنتون کمتر باشه و این کتاب رو دیده باشین بیشتر تاکید به خوندنش میکنم
Zahra iji
۱۴۰۱/۱۰/۲۲
قطر یه کتاب هیچ نسبتی با عمق یه کتاب نداره. کسایی که این کتاب رو خوندن خیلی خوب متوجه این حرفم میشن. کتاب بسیار روان و ساده‌ای هست که بنظرم ارزش چندبار خوندن رو داره و میطلبه اهسته و با تامل زیاد خونده شه تا بشه درک بهتر و مفید تری رو ازش داشت.
reza varek
۱۴۰۱/۶/۱
این کتاب برگرفته از سخنرانی‌های استاد طاهرزاده، سخنران بزرگ در زمینه معارف است و این کتاب جوری نوشته شده تا برای عموم مخاطبین قابل فهم و درک باشد. تنها اشکالی که این کتاب دارد تکرار نسبتا زیاد متن‌ها است ولی در کل کتابی سرگرم کننده با مثال‌های زیبا است.
Sahar Naseri
۱۳۹۹/۶/۵
باسلام و احترام
جالب بود. سپاسگزارم. طبق فرمایش دوستان تکرر زیاد بعضی موارد وجوددداشت که البته بر اثر گذاری و اهمیت اون موضوع دالالت داشت بنظرم.
دوستان کسی میدونه چطور سیر، مطالعاتی که میفرمایید از، کجا پیدا کنم سایتش چیه؟؟ مرسی
اعظم رفیع زاده
۱۴۰۱/۱۲/۴
به نظرم این کتاب رو باید همه نوجوان‌ها بخونند تا بهتر خودشون رو بشناسند و بهترین مسیر رو برای زندگیشون انتخاب کنند و انتخاب‌های بزرگشون درست و با توجه به‌ وسعت روحشون باشه
در کل واقعا توصیه میکنم این کتاب رو بخونید
reza sinaei
۱۳۹۴/۳/۲۰
سلام. خسته نباشید. خیلى عالى بود,ولى خیلى هم جاى فکر داره,چون خیلى مسایل پیشرفته ترى در ورزش وجود داره که فهمشون سخته. پس خواهش میکنم درباره مشکلات اینچنینى هم بطور مفصل و کامل کتابى تالیف کنید.
مجتبی حسنی
۱۴۰۰/۶/۲۱
سلام
با تشکر فراوان از آقای طاهرزاده این کتاب بزرگترین مشکل من رو در مورد یک دغدغه فکری از بین برد که طی ۵ سال هیچ روانپزشکی نتونسته بود این کار را انجام بدهد واقعا فوق العاده بود
مهسا عباسی
۱۳۹۵/۴/۱۴
سلام ببخشید منمیخوام دینمو قوی کنم یه کتاب میخوام که توش داستان داشته باشه و بهم توی رسیدن به هدفم کمک کنهمیشه بهم معرفی کنین؟یه کتاب توی مایه‌های این کتابممنون میشم ازتون😊
alireza geshani
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
بعد از خوندن کتاب دیدم نسبت به ورزش و دنیای مادی عوض شد وخیلی از دغدغه‌های ذهنی که داشتم برطرف شد واز آقای طاهر زاده بسیار ممنونم که این کتابو نوشتن انشالله همیشه سلامت باشن💎
امین سیدنژاد
۱۳۹۶/۵/۱۵
کتاب بسیار زیبا و شیرین و کاربردی می‌باشد و توصیه میکنم در هر سنی هستید بخوانید
مشاهده همه نظرات 149

راهنمای مطالعه کتاب جوان و انتخاب بزرگ

برای دریافت کتاب جوان و انتخاب بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.