معرفی و دانلود کتاب هبوط

عکس جلد کتاب هبوط
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هبوط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هبوط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هبوط

علی خوشدست در کتاب هبوط توانسته، مباحث پیرامون ولایت، قضا، فنا، عشق و سایر موضوعات، از این‌ دست را به زیبایی بیان کند و از طرفی ماجراهای واقعی را که افسانه می‌نماید، در فضایی مه‌آلود و نیمه‌روشن به تصویر بکشد و به حقیقت مانندی آن‌ها کمک کرده و باورپذیر کند.

عرصه‌ی دفاع مقدس، مولّد موضوعات متضاد و متفاوت است و تلاقی مباحث از این وادی، به ساحتِ ادبیات دفاع مقدس هم، راه پیدا کرده و وظیفه‌ی خطیر نویسندگان را، پیش چشم می‌آورد.

با رصد ابتدایی سیر تطوّر تاریخ ادبیات این مرز و بوم، می‌توان دریافت: که تقریباً دو قله‌ی بلند محتوایی جدا از هم، در این وادی، گردن فرازی می‌کنند، قله‌هایی مجزا و گاه، پشت به یکدیگر! که یکی حماسه است و دیگری عرفان!

این محتوای غنی و کامل در ادبیات دفاع مقدس، نویسندگان را به چالش جدی کشیده است و توان هنر و ادبیات را، به مبارزه طلبیده، و این فرمایش مقام معظم رهبری را که: «آیا ما، خواهیم توانست این گنج را استخراج کنیم» بیشتر به رخ می‌کشد.

به نظر می‌رسد حرکت زبانی علی خوشدست، آغاز راهی است که سال‌های سال، ادبیات مقاومت، انتظار ظهورش را کشیده و آسیب‌شناسی و نقد و بازخوانی این روش نگارش که در این حوزه، بدیع است، می‌تواند افق‌های آن‌ را روشن کرده و ادبیات نمادین را در حوزه‌ی دفاع مقدس به بالندگی برساند.

در بخشی از کتاب هبوط می‌خوانیم:

متحیر بودیم که اگه می‌خواستن کتکمون بزنن چرا همون جلو طویله نزدن! تا می‌افتادیم زمین، یکی از پیش‌مرگا می‌اومد جلو و با دو تا دستش از موهای سرمون می‌گرفت و به دیوار می‌کوبیدمون!
همین موقع یه پیش‌مرگِ دیگه اومد - که با وسیله‌ی مخصوص نعل‌بندی اسب - پهِنای کفِ پاهامونُ تمیز کنه!
اون بی‌رحم چون با قساوت قلب و کینه و غیظ، این کارُ انجام می‌داد، بلافاصله از کف پامون خون زد بیرون! حالا دیگه هم از سر و صورتمون خون می‌ریخت هم از کف پامون!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هبوط
نویسنده
ناشر چاپی کتاب ارمیا
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات176
زبانفارسی
شابک978-600-95992-7-1
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هبوط

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب هبوط

برای دریافت کتاب هبوط و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.