معرفی و دانلود کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی

عکس جلد کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی

جوزپه گاگلیانو در کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی، بحران جنگ اقتصادی و سلاح‌های آن و تهدیدات نظامی و راه‌‌های مقابله با آن‌ها را شرح می‌دهد.

تا مدتی پیش دنیای غرب با این اعتقاد زندگی می‌کرد که آزادی خواهی به تنهایی یک هدف شناخته می‌شود. به همین دلیل مفهوم جدید جهانی‌سازی نشان داد که با توجه به اینکه دیگر نمی‌شود از روابط قدرت در مراکز اقتصادی چشم‌پوشی کرد، اقتصادهای سیاسی منطقی‌تر به نظر می‌رسند و این موضوع که تجارت جهانی بر مبنای عرضه و تقاضا شکل گرفته، باطل شده است.

تهدید، دیگر محدود به چیزی که قبلا دیده‌ایم یا شنیده‌ایم نیست. خطرات امروز نامتقارن و متقارن می‌باشد و به طور پیوسته در حال تغییر است. تهدیدات هم اکنون از طریق اینترنت منتقل می‌شوند و کل سیستم‌های کشور را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. دیگر مواضع نظامی و سیاسی را مورد هدف قرار نمی‌دهد، بلکه به جای آن منافع تجاری، صنعتی، علمی، فناوری و مالی را در نظر دارد. بنابراین برای مقابله با آن‌ها باید تمام سازمان‌های اطلاعاتی را بر محور وظایف جدیدی، سازمان‌دهی کرد و این وظایف شامل: محافظت از کل سیستم و همچنین محافظت از ضعیف‌ترین پیوندها در زنجیره‌ تولید می‌باشد.

همه‌ این‌ها نیازمند تغییر در ذهنیت و فرآیندهای عملیاتی و همچنین به‌ روز رسانی‌های مداوم، به‌ ویژه در سطح فرهنگ کسب و کار می‌باشد. مهم‌تر از همه، علی‌ رغم سختی‌هایی که ممکن است وجود داشته باشد، این امر مستلزم تعامل نزدیک بین سازمان‌های اطلاعاتی و بخش خصوصی می‌باشد.

جوزپه گاگلیانو (Giuseppe Gagliano) در کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی (Economic warfare and cognitive warfare) بحران جنگ اقتصادی را که اکنون با آن مواجهیم، همراه با ویژگی‌های سیماشناختی صنعتی و تجاری این عصر مورد بررسی قرار می‌دهد.

در بخشی از کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی می‌خوانیم:

تحولات جامعه‌ اطلاعاتی، چارچوب‌های تعارض را به‌شدت تغییر داده‌اند. به عقیده تحلیلگران آمریکایی؛ مانند «جان آرکیلا» و «دیوید رانفلدت» که کارشناسان جنگ شبکه‌ای در شرکت سهامی «رند» هستند، ملتی که در تعارضات آتی پیروز خواهد شد، بزرگ‌ترین بمب‌ها را ندارد؛ بلکه بهترین روایت را فراهم می‌آورد.

آمریکایی‌ها با این منطق، از سال 1997 میلادی به دنبال تحقق مفاهیم اصلی تسلط اطلاعاتی هستند. این مکتب در راستای کنترل هر چیزی که ممکن است اطلاعاتی تلقی شود، بنیان نهاده شده است و با هدف تأثیرگذاری بر نهادهای تصمیم‌ساز تحت کنترل، امید دارد با استاندارد‌ سازی رویه‌ها و مقررات بین‌المللی بر اساس این الگوی آمریکایی، نقشی در شکل‌دهی جهان آینده داشته باشد. این کارشناسان خاطر نشان می‌کنند که کافی است نگاهی به نحوه‌ تغییر افکار عمومی آمریکا در جریان حمله به کویت بیاندازیم. تغییری که ناشی از فرآیندهای ضد اطلاعاتی برنامه‌ریزی‌شده در سطح نظامی و یا به‌ طور دقیق‌تر در سطح جنگ روان‌شناختی بود. فرآیندهای دستکاری اطلاعات، این امکان را فراهم می‌آورد که برخی از حقایق به حاشیه رانده شوند، به همین دلیل تسلط اطلاعاتی، به اولویت اصلی در تعریف راهبرد آمریکا تبدیل شده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی
نویسنده
مترجمشبنم امیرجاوید
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۴
زبانفارسی
شابک978-622-255005-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی

برای دریافت کتاب جنگ افزارهای اقتصادی و جنگ افزارهای شناختی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.