معرفی و دانلود کتاب لئو تولستوی

عکس جلد کتاب لئو تولستوی
قیمت:
22500 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب لئو تولستوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب لئو تولستوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لئو تولستوی

کتاب لئو تولستوی نوشته‌ی یانکو لاورین، به بیان زندگی‌نامه‌‌ی این نویسنده‌ی محبوب و مشهور از کودکی تا میانسالی می‌پردازد.

کتاب‌های مربوط به تولستوی به تنهایی می‌توانند کتابخانه‌ای را پر کنند. این امر دلایلی کافی دارد؛ چرا که مدت‌ها بود از زمان ولترو گوته، هیچ نویسنده‌ای همتای او وجود نداشت. اما در حالی که بیشتر آثار او به عنوان شاهکارهایی بی‌چون و چرا لقب گرفتند، شخصیت وی مانند همیشه مبهم باقی ماند. اسطوره‌ای که در سراسر زندگی‌اش از شخصیتش ساخته شده بود همچنان زنده است. او با چنان سختی زندگی کرد که گاهی اوقات، این سختی حتی ماهیت و موجودیت تولستوی را در ابهام فرو می‌برد. از این رو نخست باید زندگینامه‌ای از او نوشته می‌شد که تولستوی انسان و هنرمند را از تولستوی اسطوره‌ای متمایز کند. این کتاب، شرح زندگی یکی از نوابغ ادبیات جهان به قلم یانکو لاورین (Janko Lavrin) است.

لِف نیکلایویچ تولستوی (Leo Tolstoy)، فعال سیاسی - اجتماعی و نویسنده روسی بود. تولستوی از نویسندگان نامی تاریخ معاصر روسیه به شمار می‌آید. رمان‌های جنگ و صلح و آنا کارنینا تولستوی از بهترین‌های ادبیات داستانی جهان هستند. تولستوی در روسیه بسیار محبوب است و سکه طلای یادبود به احترام وی ضرب شده‌ است. تولستوی در زمان زنده بودنش شهرت و محبوبیتی جهانی داشت اما به سادگی زندگی می‌کرد. نام تولستوی در زبان انگلیسی معمولا به صورت «لئو تولستوی» نوشته می‌شود.

لئو در خانواده‌ای اشرافی به دنیا آمد. پدرش وکیل پرآوازه‌ای بود. او پس از اتمام مدرسه وارد دانشگاه قازان شد اما پس از مدتی آن جا را ترک کرد و مشغول یادگیری رشته حقوق شد تا وکیلی همچون پدرش شود اما خبر نداشت قرار است با رمان‌هایش زمین لرزه‌ای بر اندام ادبیات جهان بیافکند…

لئو تولستوی که پس از دانشگاه و شغل وکالت، وارد ارتش روسیه شد و به جنگ‌های قفقاز پیوست، اولین جرقه نویسندگی‌اش آن‌جا، پس از شنیدن داستان سربازان در ذهن‌اش روشن شد که با نوشتن داستان «کودکی» آن را شروع و با کتاب‌های «نوجوانی» و «جوانی» این سه‌گانه را به پایان رساند.

تولستوی برخلاف دیگر نویسندگان، عملگرا بود. او نه تنها داستان می‌نوشت، بلکه داستان می‌ساخت؛ روسیه تا به امروز یکی از پایه‌گذاران نظام آموزشی نوین‌اش را لئو تولستوی می‌داند و به یادبود او سکه برای وی ضرب کردند. علاوه بر این، وی یک نمایشنامه و تعدادی از مقالات فلسفی و همچنین برخی از نیمه‌ زندگینامه‌هایی نوشته است.

در بخشی از کتاب لئو تولستوی می‌خوانیم:

تولستوی در همان آغاز، به‌ سبب صداقت بیش از حد و ریاضت اخلاقى، به سوفیا اجازه داد دفترچه‌ی یادداشت‌هاى روزانه‌اش را بخواند. در این دفترچه شرح می‌داد که در دوران جوانی و میانسالی چگونه متحول شده بود. عروس جوان به هنگام خواب زمستانى از مسکو به یاسنایا سفر کرد و در آن هنگام با شوهرش بیشتر آشنا و احتمالا به‌ طرز ناخوشایندى غافلگیر شد. به‌ سختى مى‌توان این اتفاق را به عشق فداکارانه‌ی تولستوی نسبت داد. همچنین آرامش یاسنایا پولیانا براى زن جوان، که زندگى پرشورى در مسکو داشت، شاید اندکى سخت بوده باشد.

این مسئله اغلب به مناقشه میان آن دو مى‌انجامید. گویا تولستوی در عقاید بلند پروازانه‌ی خود، اغلب قادر نبود به کسى اعتماد کامل داشته باشد. او هیچ‌وقت از خود مطمئن نبود و به این ترتیب، چگونه مى‌توانست به دیگرى، حتى همسر خود اعتماد کند؟ بنابراین تعجبى ندارد که در فردای عروسى، لحن ناامیدى در دفترچه‌ی خاطرات سوفیا آندریونا پدیدار شد. در دوازدهم اکتبر معترضانه نوشت:

وقتى ازدواج کردم، باید اعتراف کنم که رؤیاهاى گذشته‌ام از روى حماقت بودند و براى تسلیم کامل دربرابر این زن، احساس ناتوانى مى‌کنم. تمام گذشته‌ی شوهرم چنان وحشتناک است که گمان مى‌کنم هرگز قادر به پذیرش آن نیستم. مگر اینکه با تولد فرزندان، دلخوشى جدیدى در زندگى پیدا کنم. دیوانه‌وار آرزوى داشتن فرزند را داشتم، چرا که فرزندان به‌ تنهایى آینده‌ی سالمى را به من مى‌دادند و مرا قادر مى‌ساختند تا مسائل را به‌ وضوح ببینم؛ بدون در نظر گرفتن گذشته‌ی او و بدون تمام آلودگى‌هایى که هنوز هم در او وجود داشت و عامل بدبختى من بود...

فهرست مطالب کتاب

یادداشت ناشر
مقدمه‌ی دبیر مجموعه
سال‌های نخستین زندگی تولستوی، تلاش‌ها و مبارزات
بررسی کلی نخستین آثار ادبی
سفرها، تعلیم و تربیت و ادبیات
ازدواج، جنگ و صلح، آناکارنینا
از بحران تا سونات کرویتزر
هنر چیست؟ رستاخیز و دیگر آثار
تولستوی و سوفیا آندریونا (داستان غم‌انگیز اتاق خواب)
فرار و مرگ تولستوی
پی‌نوشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب لئو تولستوی
نویسنده
مترجمزهرا سالمی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات140
زبانفارسی
شابک978-600-5733-44-0
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
22500 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب لئو تولستوی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب لئو تولستوی

برای دریافت کتاب لئو تولستوی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.