معرفی و دانلود کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان

عکس جلد کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان

کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان نوشتۀ معصومه حسین‌آبادی، به بررسی جنبه‌های مذهبی شیوه زندگی، راه و روش زناشویی و شادی از دیدگاه دین اسلام می‌پردازد و حضور و نقش زنان در شبکه‌های اجتماعی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان:

فضای مجازی، پدیده‌ای نوظهور است که در دهه‌های قبل در سبک زندگی حضور نداشته، در حالی که اکنون برای خود جایگاه و سهمی از وقت، توجه، نیرو و هزینه‌های زندگی را می‌طلبد و خود را به افراد، خانواده‌ها و نهادها تحمیل کرده است. اگر چه قدرت و برد فضای مجازی زیاد و ظهور و بروز آن پرقدرت بوده است، اما شاید توده مردمی که ارزش زندگی را فقط در حد گذران زندگی می‌دانند به آسانی تسلیم لوازم و آثار جانبی آن شوند و سبک زندگی خود را تحت تأثیر آن در آورده باشند.

کسانی که به انسان و هویت مادی، معنوی، دنیوی و اخروی و حیات دائمی آن توجه دارند، می‌دانند که این موج اثرگذاری هر چند بزرگ، گذراست و در بلندمدت باید با تدبیر امور برای هر چه انسانی‌تر ساختن فضای مجازی و نزدیک کردن آن به هویت انسانی تلاش کرد. مثبت یا منفی بودن فضای مجازی امری مرتبط با تربیت انسان‌هاست. با وجود اینکه این ابزار امکان رفتارهای غیراخلاقی و غیرانسانی را فراهم کرده اما از سوی دیگر امکان رفتار انسانی و اخلاقی فراوانی را نیز پدید می‌آورد. این امری است که به تربیت اخلاقی فرد بازمی‌گردد.

معنای دستیابی به شادمانی این است که آدمی به دنبال حداکثر لذت و حداقل رنجی باشد که با پذیرش و رعایت حال همسر و پذیرش اشکالات ایشان تحقق می‌یابد. در یک خانواده سالم و اسلامی، تعهد آگاهانه زن و شوهر، عشق عمیق را به وجود می‌آورد. روابط سالم زناشویی مبنی بر ارزش‌های انسانی و برابری است که مسئولیت اعمال هر یک از اعضا را خودشان به عهده می‌گیرند، به نیازهای طبیعی دسترسی دارند و نیازهای غیرطبیعی را به خاطر رشد معنوی و انسانی مهار می‌کنند. ارتباط بر اساس آگاهی و درک است و توانایی برقراری ارتباط مؤثر که از نشانه‌های خانواده سالم و خشنودی زناشویی باشد بر آن‌ها برقرار می‌شود.

کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب راهنمای بسیار خوب و مفیدی دربارۀ روش و شیوۀ زندگی اسلامی برای زنان و مردان متأهل محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان می‌خوانیم:

در جامعه امروزی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، که برگرفته از حیات طیبه اسلامی و مبتنی بر توجه به تولید و آسایش و همراه با احسان به دیگران است بسیار مورد توجه قرار دارد. این در حالی است که سبک زندگی غربی، ریشه خانواده ایرانی را می‌خشکاند. برای رفع این موضوع باید به ارزشمند بودن خانواده که رکن اساسی یک جامعه سالم می‌باشد، توجه نمود. توجه به نسبت چهارگانه زندگی، براساس فرهنگ ایرانی، نیاز، آرامش، آسایش و سعادت، چهار محور اصلی توجه در هر فرهنگی می‌باشد. نیاز برگرفته از یک غریزه انسانی است که در نهاد بشر قرار داده شده و شامل نیاز به خوردن، آشامیدن و... که به همراه رفع این نیاز، آرامش و آسایش مطرح می‌شود.

آرامش بعد روانی رفع نیاز و آسایش بعد جسمانی، در جهت مصرف کالایی خاص می‌باشد. نهایت اینکه سعادت هنگامی مطرح می‌شود که رفع نیاز، زمینه‌ساز برآوردن سعادتی خاص، برای بشر فراهم سازد. در برخی فرهنگ‌ها، سعادت همان کسب بالاترین لذت و کامجویی است، در حالیکه در فرهنگ ایرانی اسلامی، سعادت، معنایی اخروی و الهی پیدا می‌کند.

سبک زندگی اسلامی ایرانی با استناد به معارف ناب آسمانی، تضمین‌کننده سعادت دنیوی و اخروی است. از سویی آرامش و آسایش نیز به همراه دارد و نه تنها نیاز کاذب ایجاد نمی‌کند بلکه نیازهای واقعی را نیز برآورده می‌سازد. توجه به سبک زندگی اسلامی، گذران زندگی را آسان‌تر خواهد کرد و نظام آموزشی را کارآمد خواهد ساخت. هدف از زندگی و دانش‌اندوزی روشن است و هیچ کس کار بیهود و رنج بی‌گنج نخواهد داشت.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل 1: سبک زندگی
مقدمه
سبک زندگی
مؤلفه‌های سبک زندگی
دیدگاه‌های جامعه‌شناسی در باب سبک زندگی
تورشتاین وبلن
جورج زیمل
ماکس وبر
پیر بوردیو
کلاکهون
ویلیام لیزر
ونزل
سوبل
دیدگاه‌های روانشناختی در باب سبک زندگی
فصل 2: سبک زندگی اسلامی
سبک زندگی اسلامی
دین و سبک زندگی
منابع اسلامی سبک زندگی
سبک زندگی ایران اسلامی
فصل 3: شادکامی
تعریف شادکامی
عوامل مؤثر بر شادکامی
نظریه‌های فلسفی شادکامی
نظریه بازدارندگی امیال
نظریه لذت‌گرایی
نظریه رمانتیسم
نظریه ارسطو
نظریه‌های روانکاوی
نظریه غرقگی میهالی
نظریه سلیگمن
نظریه‌های نوین شادکامی
به‌زیستی (به‌باشی)
نظریه شادکامی پایدار
نظریه ساخت و گسترش
فصل 4: شادکامی از نظر اسلام
شادکامی در اسلام
عوامل شاد زیستن
عوامل شادی‌آفرین در زندگی
فصل 5: خشنودی زناشویی
خشنودی زناشویی
عوامل مؤثر در رضایت زناشویی
نظریه‌های رضایت زناشویی
نظریه‌ عقلانی - هیجانی آلیس
نظریه چرخه زندگی زناشویی کوبر و هاروف
نظریه مدل اجتماعی نای
نظریه ژست اسپری
نظریه ارتباطات
نظریه‌های سیستمی
نظریه‌های بین نسلی
نگرش‌های مذهبی و اسلامی در خشنودی زناشویی
فصل 6: نقش شبکه‌های اجتماعی در سبک زندگی
زنان در شبکه‌های اجتماعی
فصل 7: نتایج پژوهش‌ها و تحقیقات
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات بهنام قلم
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات132
زبانفارسی
شابک978-600-98384-8-6
موضوع کتابکتاب‌های اخلاق و معارف، کتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان

برای دریافت کتاب سبک زندگی اسلامی، شادی و خشنودی زناشویی زنان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.