معرفی و دانلود PDF کتاب روش تحقیق برای معماری

عکس جلد کتاب روش تحقیق برای معماری
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب روش تحقیق برای معماری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روش تحقیق برای معماری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روش تحقیق برای معماری

کتاب روش تحقیق برای معماری نوشته ری لوکاس در جایگاه یک راهنما برای پژوهش در معماری به عنوان یک رشته علمی در میان سایر علوم انسانی مانند جغرافیا، انسان شناسی، تاریخ و... کاربرد دارد و هدف اصلی آن برجسته کردن این رشته به عنوان دانشی دیرینه است.

درباره کتاب روش تحقیق برای معماری:

هدف این کتاب کمک به شما در تولید پژوهشی است که ذات معمارانه‌ی آن بارز و مشخص است و از امکاناتی چون نقاشی، رسم نمودار، کارتوگرافی، نشانه گذاری و دیگر نمایش‌های گرافیکی به عنوان ابزارهایی برای توصیف، توضیح و ساخت تئوری استفاده می‌کند تا باعث تبدیل شدن مراحل تحقیقی به مراحل طراحی و اجرا شود.

ری لوکاس (Ray Lucas) کتاب حاضر را این گونه تعریف می‌کند: "این کتاب علاوه بر آنکه فنی و فناورانه است، حیاتی و معتبر نیز هست." هدف این کتاب بررسی روش‌های تحقیق متناسب با علوم انسانی معماری است. این اثر منعکس کننده‌ی تمرکز هدف لوکاس تحت عنوان توسعه نقش معماری به عنوان یک رشته با نقش اجتماعی در فضا و زمان است.

کتاب روش تحقیق برای معماری (Research Methods for Architecture) مشتمل بر دو بخش است. بخش نخست، متشکل از هفت فصل شامل مراحل کار و تعریف پروژه تحقیقاتی جهت نوشتن و بخش دوم در هشت فصل شامل تحقیقات متنوع فرهنگ مادی، سیاست فضا، تحقیقات مردم نگاری و روش‌های متنوع از مصاحبه است تا نقشه برداری. در بخش دوم کتاب هر یک از فصول به دو بخش تقسیم شده است. بخش اول به مباحثه در رابطه با یک موضوع می‌پردازد و بخش دوم به بررسی یک مطالعه موردی شامل یک پروژه تحقیقاتی که در گذشته توسط نویسنده انجام شده است.

معماری یک بخش در حال توسعه از دانش محسوب می‌شود که با چگونگی استفاده از فضا: نحوه‌ی سکونت، بکار بردن و ایجاد فضاهای معنادار و شکل دادن به دنیای اطراف در ارتباط است. روش ساخت از نحوه‌ی درک از دنیا شکل می‌گیرد و نحوه‌ی درک از دنیا متشکل از نحوه‌ی ساخت و ساز در آن است. بشر به تنهایی به موضوعاتی در معماری اشاره نمی‌کند، بلکه موضوع متشکل از مجموعه‌ای از تمارین، روش‌ها، هدف و حساسیت به دنیایی است که شما در آن زندگی می‌کنید.

کتاب روش تحقیق برای معماری مناسب چه کسانی است؟

استفاده از محتوای این کتاب به دانشجویان رشته معماری و آموزش‌دهندگان تحقیقات معماری پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب روش تحقیق برای معماری می‌خوانیم:

اغلب پایه‌های بیان تفکر منطقی که توسط تز، پادتز و سنتز انجام می‌شود از مطالعات هگل گرفته شده است و گاهی شامل فرضیه به عنوان نقطه‌ی شروع است.

واژه تز اغلب به معنی یک نوشته طولانی یا بخش مهمی از یک مقاله بوده که تولید یک بحث تئوری می‌کند، اما ریشه‌ی این کلمه به فعالیت‌های اساسی تر روی بحث و استدلال برمی گردد. ایده‌ی مباحثه به قلب یک پژوهش خوب بر می‌گردد، جایی که نظریات طوری بیان شوند که متفاوت، مکمل و یا در تضاد با نظر خود نویسنده باشد. آن وقت است که پژوهش باید نقطه نظر را اثبات کرده برای آن‌ها دلیل بیاورد.

باید دقت شود که زمانی که یک نظریه به عمد احمقانه، بی معنی ویا غیرقابل دفاع انتخاب می‌شود استدلال‌های نادرست به کار نبریم؛ چراکه منجر به یک بحث بی فایده می‌شود که تفاوت‌های جزئی آن قابل بحث نبوده و سنتز نتیجه‌ای از پیش تعیین شده خواهد داشت. تفکر منطقی یک فرایند است که در آن ابتدا یک تز ارائه شده، سپس روی آنتی تز آن (که یک تز مربوط به تز قبلی ولی متفاوت در اصل است) مورد بحث قرار می‌گیرد. یک سنتز (ترکیب) از این دو موقعیت نتیجه گرفته و بیان می‌شود. این یک روش دقیق برای کاوش‌های تئوری بوده که به بیش از یک موقعیت توجه کرده و نسبت به تفاوت‌ها صادق است و می‌تواند یک نتیجه گیری درست ارائه کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول - مبانی تحقیقات معماری
فصل یک- سوال پژوهش خود را مشخص کنید
فصل دو- روش تحقیق خود را تعریف کنید
فصل سه- گردآوری پیشنه‌ی تحقیق شما
فصل چهار- فعالیت میان رشته ای
فصل پنج- مدیریت و مستندسازی کار میدانی
فصل شش- برگزاری مصاحبه
فصل هفت- نوشتن
بخش دوم - کاربردهای عملی و مطالعات موردی
فصل هشت- فرهنگ مادی
فصل نه- روانشناسی محیط
فصل ده- تاریخ‌های معمارانه
فصل یازده-سیاست‌های فضا
فصل دوازده- فلسفه، پدیدارشناسی و تجربه فضا
فصل سیزده- تحقیقات قوم نگاری
فصل چهارده- طراحی‌ها، دیاگرام‌ها و نقشه‌ها
فصل پانزده- نتیجه: تئوری و عمل

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روش تحقیق برای معماری
نویسنده
مترجممرضیه آزاد ارمکی، آناهیتا خوبی
ناشر چاپیانتشارات شهرسازی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات303
زبانفارسی
شابک978-622-98469-0-2
موضوع کتابنگارش، کتاب‌های معماری
قیمت نسخه الکترونیک
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روش تحقیق برای معماری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب روش تحقیق برای معماری

برای دریافت کتاب روش تحقیق برای معماری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.