معرفی و دانلود کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید

عکس جلد کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید
قیمت:
49000 تومان - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید

کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید اثر باب وودوارد، جزئیات بی‌سابقه‌ای از زندگی تأسف‌بار و تأمل‌برانگیز داخل کاخ سفید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را فاش می‌کند و به این مسئله می‌پردازد که او چطور درباره‌ی سیاست‌های مهم داخلی و خارجی تصمیم می‌گیرد.

ترس (Fear)، مستندترین روایت از نخستین سال رئیس جمهوری را به تصویر می‌کشد که هم‌اینک بر مسند قدرت نشسته است. کانون ماجرا، مباحثات آتشین و نحوۀ تصمیم‌گیری در دفتر رئیس جمهور، اتاق عملیات کاخ سفید، ایرفورس وان و محل اقامت وی است.

باب وودوارد (Bob Woodward)، که تاکنون دربارۀ هشت رئیس جمهور از نیکسون تا اوباما گزارش‌هایی تحقیقی و مستند ارائه کرده است، این بار به تشریح جزئیات بی‌سابقه‌ای از زندگی پرتنش رئیس جمهور دونالد ترامپ در داخل کاخ سفید و نحوۀ اداره سیاست‌های خارجی و داخلی کشور می‌پردازد. او در این کتاب، ترامپ را فردی «دمدمی مزاج»، «عصبی»، «بی‌سواد» و دچار «پارانویا» (ترس و بدگمانی) معرفی کرده است. وی همچنین در اثر تحقیقی خود نوشته است که مشاوران و اطرافیان ترامپ همواره کنترلش می‌کنند تا او حرکت نابجایی نکند.

وودوارد با استفاده از صدها ساعت مصاحبه با منابع دست اول، صورت جلسۀ ملاقات، خاطرات روزانه، اسناد و مدارک این کتاب را نوشته است. جزئیات با دقت تمام و به صورت روزمره به ثبت رسیده‌اند. این اثر به توصیف موضوعات کلیدی سیاست خارجی مانند کره شمالی، افغانستان، ایران، خاورمیانه، ناتو، چین و روسیه می‌پردازد. همچنین با تعمق، چالش‌های سیاست داخلی ترامپ مانند تجارت، تعرفه‌ها، مهاجرت، قانون مالیات‌ها، توافق پاریس و خشونت نژادی در شارلوتزویل در سال 2017 را تشریح می‌کند.

ترامپ از این کتاب جنجالی که جزئیات اختلافات درون کاخ سفید را فاش می‌کند، به عنوان "جوک" یاد کرده است. «ترس» مطالبی تکان‌ دهنده از مشروح مذاکرات بین وکلای ترامپ و رابرت مولر، بازرس ویژۀ تحقیقات دربارۀ روسیه را بیان کرده و برای نخستین بار جزئیات این مذاکرات را فاش می‌کند. نشان می‌دهد چگونه مقامات ارشد دولت همگام با یکدیگر، نامه‌ها را از روی میز رئیس جمهور می‌دزدند تا اطلاعاتی حساس به مخاطره نیفتند.

نقل‌ قول‌هایی که از ترامپ در کتاب وودوارد، روزنامه‌نگار تحقیقی سرشناس آمریکایی آمده است، نشان می‌دهد رئیس‌جمهوری آمریکا به اعضای کابینه‌اش توهین می‌کند؛ دادستان کل آمریکا را "عقب‌ مانده ذهنی" می‌داند و رئیس دفتر سابق کاخ سفید را "موش کوچولو" خطاب کرده بود.

مصاحبه‌هایی که برای نگارش این کتاب انجام‌ گرفته تحت اصل «بررسی دقیق سوابق» که از قواعد اصلی روزنامه‌نگاری است، درج ‌شده است. به این معنی که تمام اطلاعات ارائه شده قابل استناد است ولی نویسنده نخواهد گفت چه کسی آن‌ها را ارائه داده. این کتاب حاصل ساعت‌ها مصاحبه با دست‌اندرکاران و شاهدان اصلی این ماجراست.

تقریباً همه به نویسنده اجازه داده‌اند در هنگام مصاحبه، صدای آن‌ها را ضبط کند تا بتواند با دقت بیشتری جزئیات را بازگو کند. وقتی او نقل قولی دقیق از یک منبع بیان می‌کند و یا اطلاعاتی از جانب همین منبع بازگو می‌شود سعی شده است این اطلاعات از جانب یک منبع دولتی با آگاهی کامل و دقیق از امور و همراه با مدارک مستدل باشد. رئیس جمهور ترامپ از انجام مصاحبه برای این کتاب خودداری کرده است.

در بخشی از کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید می‌خوانیم:

ترامپ رئیس جمهور منتخب یک هفته بعد ازانتخابات، ژنرال چهار ستاره بازنشسسته جک کین را به برج ترامپ دعوت کرد تا با او برای تصدی پست وزارت دفاع مصاحبه کند. ترامپ گفت: «شما انتخاب اول من هستید.»

کین 73 ساله که معمولاً در تلویزیون فاکس حاضر می‌شد و از مشاوران نزدیک معاون رئیس جمهور سابق دیک چنی بود پیشنهاد ترامپ را رد کرد. بدهی‌های مالی به خاطر مراقبت از همسرش که به تازگی درگذشته بود قبول این پست را برایش غیرممکن می‌ساخت. در طول ملاقات یک ساعته‌شان او دربارۀ اوضاع دنیا و مسائل دیگر ترامپ را راهنمایی کرد.

او گفت: «آقای رئیس جمهور منتخب! کنگره، افکار عمومی و کابینۀ شما درگیر مسائل داخلی خواهند بود. این در امنیت ملی و سیاست خارجی همان مسیری است که باید دنبال کنید. مسائل جهانی برای خودشان مسیری دارند که از شماره 1600 خیابان پنسیلوانیا می‌گذرد و می‌توانید در هر لحظه به آن‌ها دسترسی داشته باشید.»

«اشتباهات در سیاست‌گذاری‌های داخلی مکانیسم اصلاحی دارند. شما می‌توانید از نو شروع کنید. در امنیت ملی چنین مکانیسمی وجود ندارد. وقتی اشتباهی می‌کنید پیامدهای وخیمی خواهد داشت.» به اعتقاد او رئیس جمهور اوباما در این دنیای خطرناک بسیار ترسو بود. «در واقع، ما با فعالیت یا کم کاری، ثبات قسمت‌هایی از دنیا را به هم خواهیم ریخت و مشکلات زیادی پدید خواهیم آورد.» کین هشدار داد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید
نویسنده
مترجمکیوان سپهری
ناشر چاپیانتشارات نحل
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات410
زبانفارسی
شابک978-622-6092-06-7
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
49000 ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید

masud shahtouri
۱۳۹۸/۱/۸
ضمن آرزوی موفقیت برای مترجم محترم، خواهشمند است در ترجمه‌های آتی، اگر برایتان مقدور بود توضیحات را در داخل پرانتز قید بفرمایید زیرا با توجه به مطالعه کتاب‌ها در موبایل وقتی نیاز است به سراغ (توضیحات) برویم، باید تا آخر کتاب رفته ومجدد به صفحه مورد مطالعه ببرگردیم که این کار باعث اتلاف وقت میگردد با سپاس مجدد
کیوان سپهری
۱۳۹۷/۹/۲۲
اگرچه کمی دیر ترجمه کتاب آماده شد ولی حقیقتا باب وود وارد کتاب جالبی نوشته است. درمقایسه با آتش و خشم همه مطالب با سند و مدرک ارائه شده است.
کیوان سپهری
۱۳۹۷/۱۰/۱
سپاس از همه دوستان عزیزی که با کامنت‌های تشویق آمیزشون باعث دلگرمی اینجانب شدند لطف دارین شما
Mehrsa SafaeiDoust
۱۳۹۹/۸/۲۹
کتابراه ممنونم ازت
هنوز نخوندم تازه خریدمش ولی می‌دونم کتاب خوبیه
مرسی که این کتابو توی اپت قرار دادی
mahan احمدی
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
کتاب خوبی بود نقد و بررسی شخصیت سیاسی چیزی که تو ایران امکان نداره اجازه چاپ باشه
Ghsem Babayan
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
ای کاش در مورد روسای جمهور ایران هم اینجور کتابها نوشته بشه ترجمه کتاب عالیست
محمد شیرازی
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
عالی بود واقعا برای مردم آمریکا که ادعای فرهنگ و علم دارن خیلی متاسفم که رئیس جمهورشان یک دیوانه تروریست به نام ترامپه
حمید عمادی
۱۳۹۹/۸/۲۰
سلام
چرا در نسخه الکترونیکی کتاب آخر فصل گاها چند کلمه کات شده است.
ممنون عمادی
masud shahtouri
۱۳۹۸/۱/۸
بسیار جامع و‌گویا بود این کتاب (عالی بود)
مهران م
۱۳۹۷/۱۱/۲
باسلام و تشکر از بابت ترجمه خوب کتاب
رسول سعیدی
۱۳۹۷/۱۰/۳
ایکاش درمورد همه میشد کتاب نوشت و نظرات را و واقعیتها را عنوان کرد
فرزانه حسن زاده
۱۴۰۱/۱۲/۵
کلا من کتابهای تاریخی و سیاسی رو دوست دارم و این کتاب هم جالبه.
حسین مظاهری
۱۳۹۹/۸/۱۹
کتابی است که واقعیت‌های آمریکا را بیان میکند.
elham bakhshi
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
کتاب از نظر ترجمه روان بود و میل به خواندن ادامه کتابو بیشتر میکرد
النا اسدالهی
۱۴۰۰/۸/۲۷
جالب بود پیشنهادم میدم به دوستاران کتابای سیاسی که بخوننش
مشاهده همه نظرات 22

راهنمای مطالعه کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید

برای دریافت کتاب ترس: ترامپ در کاخ سفید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.