معرفی و دانلود کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن

عکس جلد کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن
قیمت:
58000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن

آرتور شوپنهاور فیلسوف برجسته‌ی اهل آلمان بود که اندیشه‌های عالمگیر خود را در طول قرن نوزدهم پروراند. او در کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن توصیه‌هایی درخشان و کاربردی برای پیروزی در مباحثات و جدال‌های کلامی ارائه نموده است. این توصیه‌ها از چنان قدرت و کیفیتی برخوردارند که حتی برای مردمانِ دنیای امروز نیز تازه، شگفت‌انگیز و ثمربخش می‌نمایند.

درباره کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن:

آرتور شوپنهاور (Arthur Schopenhauer) از جمله متفکران بدبین و تلخ‌اندیش فلسفه‌ی غرب به شمار می‌رود؛ آراء او در بادی امر به طرز بی‌پرده‌ای مهیب و سخت‌هضم، و جهان‌بینی‌اش به غایت تاریک و یأس‌آلود به نظر می‌رسد. با این حال، تعمق دقیق‌تر در نظام فلسفی‌اش روشن می‌سازد که این تنها ظاهر قضیه است. واقعیت این است که فلسفه‌ی شوپنهاور در عمیق‌ترین لایه‌های خود مملو از جنب‌وجوش و تحرک، یا به عبارت بهتر، مملو از زندگی‌ست. البته روی تاریک اندیشه‌ی او به جای خود باقی‌ است؛ اما آنچه مهم است، ریشه‌های این تاریکی‌‌ست، که به زعم فیلسوف آلمانی، نه تهی‌بودگی هستی، بلکه سرشاریِ مفرط آن است.

به باور شوپنهاور، زندگی در تمامیت خود، پیرو «اراده»ای جهانشمول است که همه‌ی اعمال آدمی و نه فقط آدمی، بلکه کائنات را هدایت می‌کند. این اراده اما اراده‌ای قصدمند نیست؛ بلکه کور است و بی‌هدف. منطقش منطق تصادف است و حکمتش بی‌حکمتی. در چنین شرایطی، آدمی چاره‌ای جز این ندارد که یا به کل از جریان زندگی کنار بکشد و خواست و میل را در خود کور کند، و یا اینکه با پذیرش قواعد بازی، تن به آب ناآرام دریای زندگی بزند. شوپنهاور خود راه اول را می‌پسندید و توصیه می‌کرد. اما برای آنان که خواهان بازیگری در عرصه‌ی حیات بودند نیز آموزه‌هایی در آستین داشت؛ آموزه‌هایی که بنیادشان بر تصدیق قدرت و اراده، و لزوم پروراندن آن دو استوار است.

در کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن (The Art of Always Being Right)، با شمه‌ای از این آموزه‌ها آشنا خواهید شد. شوپنهاور در این کتاب به شما هنر جدلی اندیشیدن را می‌آموزد؛ فنِ پیروزی در هر مباحثه‌ای که ممکن است با دیگران داشته باشید. او در قالب سی و اندی دستورالعمل موجز و قدرتمند، یادتان می‌دهد که قدرت خود را بر هر آن‌ کس که می‌خواهید اعمال کنید و در بحث‌ها و جدل‌ها، به هر نتیجه‌ای که می‌خواهید برسید.

تفاوت کتاب هنر همیشه بر حق بودن با آثاری که این روزها با موضوعی مشابه این اثر نگاشته می‌شوند، در این است که مطالب اثری که پیش رو دارید برآمده از ذهن بزرگِ فیلسوفی برجسته و متفکری اصیل است. بنابراین مطالعه‌ی آن، علاوه بر تأثیرات خودسازانه‌ای که بر روی شما می‌گذارد، بر اندوخته‌های فلسفی‌تان نیز می‌افزاید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن:

- به شکلی سرگرم‌کننده سیطره بر وجوه تاریکِ بحث را به شما یاد می‌دهد. (Library Thing)
- محتوای این کتاب ارزشمند را باید هر لحظه در خاطر داشته باشید. (The Guardian)
- راهنمایی برای شفاف اندیشیدن. (Book Depository)

کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن مناسب چه کسانی است؟

اگر به دنبال یادگیری اصولِ پیروزی در مجادله‌های کلامی هستید، راهنمایی بهتر از آرتور شوپنهاور و کتابی بهتر از هنر همیشه بر حق بودن نخواهید یافت.

با آرتور شوپنهاور بیشتر آشنا شویم:

این فیلسوف پرآوازه به سال 1788 به دنیا آمد و در سال 1860، پس از عمری فعالیت فکری و فرهنگی، چشم بر دنیا فرو بست. نگرش بدبینانه‌ی او در قبال زندگی، شماری از برجسته‌ترین متفکرین اروپایی در قرن نوزده و بیست را تحت تأثیر قرار دارد؛ در این میان خصوصاً باید به تأثیر اندیشه‌های شوپنهاور بر فلسفه‌ی نیچه و آرای زیگموند فروید اشاره کرد.

بزرگ‌ترین کتاب شوپنهاور «جهان همچون اراده و تصور» نام دارد. آنچه در ادامه می‌آید، اسامی برخی دیگر از آثار ترجمه‌شده از او در زبان فارسی‌ست: «هنر پیر شدن، هنر خوشبختی، در باب حکمت زندگی، جهان و تأملات فیلسوف.»

در بخشی از کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن می‌شنویم:

اگه شما استقرا کنین، و رقیبتون موارد خاصی رو که همراه اون تأیید می‌شه بپذیره، بدون شک از اینکه بپرسین آیا حقیقت کلیِ برآمده از جزییات رو هم می‌پذیره یا نه، اجتناب می‌کنید. ولی بعدها اون رو به عنوان حقیقت پذیرفته‌شده و توافق‌شده معرفی می‌کنید. به همین دلیل در این حین، خودش به این باور می‌رسه که اونو پذیرفته، و حضار هم همین تأثیر رو دریافت می‌کنن. چون سوالات زیادی درباره‌ی جزییات به یاد میارن و تصور می‌کنن که قطعاً این سوالات باید به نتیجه رسیده باشن.

اگه مکالمه از چند مفهوم کلی تشکیل بشه که هیچ معنای خاصی ندارن ولی به اندکی معرفی مجازی یا استعاری نیاز دارن، باید با انتخاب استعاره‌ای که مناسب طرحتونه مکالمه رو شروع کنید. برای مثال روشنه که اسم‌های سیوییِل یا لیبرال رو که به دو حزب سیاسی اسپانیا اختصاص دارن، یکی دیگه انتخاب کرده...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
قسمت یک
15 دقیقه
قسمت دو
18 دقیقه
قسمت سه
14 دقیقه
قسمت چهار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن
نویسنده
مترجمآذر تقی یار
گویندهاکبر صفایی
ناشر صوتی رادیو مثبت
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن

ali akbari
۱۴۰۱/۷/۲۸
کتاب خوبیه ولی خیلی خیلی بد داره خونده میشه یا ترجمه شده نصر روان نداره کلماتی که استفاده میکنه عامیانه نیست باید بری در لغت نامه دهخدا ببینی
گوینده چی داره میگه مثلا بجای اینکه بگه بحث برانگیز میگه مناقشه امیز یا بجای اینکه بگه به گفت و گو عمومیت ببخشید که خیلی عامیانه تره و مردم معنی‌اش رو میگه
میدونن به گفت وگو تعمیم دهید خلاصه کلمات عربی زیادی به کار رفته درحالی که میتوانسته از فارسی اون کلمات استفاده کنه
bozorgi omid
۱۴۰۱/۴/۲۶
کتاب خوبی هست و تقریبا میشه گفت شمشیر دو لبه هست و میتونیم ازش در مواقعی برای بی اخلاقی و توجیهات بی منطق نیز استفاده کنیم.
البته امیدوارم که در جهت خیر و صلاح استفاده کنیم
اریو کرمی
۱۴۰۱/۴/۱۱
مرسی از کتابراه کتاب خوب و سلزنده بود
Amir amini
۱۴۰۱/۱/۹
بسیار عالی و تاثیرگذار👌
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن

برای دریافت کتاب صوتی هنر همیشه بر حق بودن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.