معرفی و دانلود کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی

برای دانلود قانونی کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی

کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی به قلم آدلکه آر آجیبوی و مروفات بکارا و جمعی از نویسندگان دیگر، به بررسی تأثیر بسترهای شبکه‌های اجتماعی برگزیده بر نشر دانش و اطلاعات دانشجویان آموزش از راه دور در دانشگاه نیجریه می‌پردازد.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی در محیط‌های آموزشی به شرطی که به شیوه‌ی بهینه صورت گیرد، علاوه بر مزایای بسیار زیادی که برای دانشجویان و اساتید دارد، فرایند خلق و به اشتراک گذاری دانش را میسر ساخته و به افزایش سطح علمی آن‌ها کمک می‌نماید.

کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی (The impact of social network sites on knowledge and information sharing to students in the open distance learning scheme) بر سه بستر اصلی شبکه اجتماعی تمرکز می‌کند، که این سه بستر عبارت‌اند از فیس‌بوک، وبلاگ‌ها و یوتیوب.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی به‌ سرعت در حال تغییر شیوه‌ متعارف انتشار اطلاعات در مؤسسات آموزشی است. این نتیجه‌ آگاهی بیشتر و تحولات فناوری است که قویاً ادعا می‌شود بهترین محیط برای کاوش حوزه‌های وسیع دانش است. تکامل فناوری اینترنت به‌ نوبه‌ خود موجب شده تا از آن به‌ عنوان یکی از مناسب‌ترین رسانه‌های ارتباطی استفاده شود. در مجموع، افزایش تعداد مربیان دوره تحصیلات عالی، نقطه‌ شروع ترکیب آموزش از دور با سایت‌های شبکه اجتماعی است (برادی، هولکامب و اسمیت، 2010). برخلاف چند دهه قبل، دسترسی به اینترنت افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته و امروزه در اشتراک‌گذاری بهتر اطلاعات، سهمی دارد.

بسترهای شبکه‌های اجتماعی یک سری ویژگی مشترک دارند که به کاربران امکان ایجاد نمایه‌ای از خود و فهرستی از دوستانشان را می‌دهند. افزایش رشد مداوم برخی بسترهای شبکه‌سازی، رؤیای دهکده‌ جهانی را به واقعیت تبدیل نموده است و به موجب آن در حال حاضر میلیاردها نفر از طریق شبکه‌سازی اجتماعی با هم ارتباط برقرار می‌کنند. تمرکز بر شبکه‌سازی اجتماعی، ارتباطات اجتماعی در میان افرادی که علایق یا فعالیت‌های مشترک دارند را ایجاد کرده است.

آدلکه آر آجیبوی (Adeleke R Ajiboye) بر اساس گزارشاتی که از این تحقیق به دست آمده (جانکو، 2012)، بررسی می‌کند که فیس‌بوک به یک سایت شبکه‌سازی اجتماعی تبدیل شده که در تمامی دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فناوری در سالیان اخیر چندین مورد پیشرفت را ثبت نموده است.

در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی افراد را قادر می‌سازند تا تجارب شخصی خود را با دیگران از طریق ویدئو، موسیقی و سایر رسانه‌ها به اشتراک بگذارند. اساتید و دانش‌آموزان از شبکه‌های اجتماعی در محل‌های مختلفی به عنوان ابزار ارتباطی استفاده می‌کنند. به منظور پژوهش و تدریس کارآمد، اساتید، انجمن‌ها و فروم‌ها و گروه‌ها را جهت انتقال پیام به دانش‌آموزان به کار می‌گیرند تا مباحثه و گفتگوی کلاسی را افزایش دهند.

یافته‌های پژوهش انجام شده مسیر طولانی را طی خواهد کرد تا خط‌‌مشی‌های طراحی شده برای استفاده از این رسانه‌ها برای به اشتراک‌گذاری مناسب‌تر اطلاعات در میان متولیانی که در طرح آموزش از راه دور، علی‌الخصوص در دانشگاه آزاد ملی نیجریه شرکت کردند را بهبود بخشد.

در بخشی از کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی می‌خوانیم:

تأثیر وبلاگ‌های اینترنتی بر نشر دانش و اطلاعات: آزمون مجذور کای تأثیر قابل ملاحظه‌ی وبلاگ‌های اینترنتی بر نشر دانش و اطلاعات برای دانشجویان دانشگاه آزاد ملی نیجریه را نشان داد. این پژوهش نشان داد وبلاگ‌های اینترنتی اثر معناداری دارند. این یافته‌ها با پژوهش مرتبط با (برادی، هولکامب و اسمیت، 2010) همخوانی دارد.

پژوهش آن‌ها بر مزایای آموزشی بسترهای شبکه‌سازی اجتماعی تمرکز نمود و به این نتیجه رسید از آنجا که بسترهای شبکه‌سازی اجتماعی بر فرد و نه کلاس تمرکز دارند، پتانسیل افزایش عملکرد علمی دانشجویان را خواهند داشت.

تأثیر یوتیوب بر نشر دانش و اطلاعات: آزمون مجذور کای، تأثیر قابل ملاحظه‌ یوتیوب بر نشر دانش و اطلاعات توسط دانشجویان دانشگاه آزاد ملی نیجریه را نشان داد. یافته‌های این پژوهش با مطالعه‌ انجام گرفته توسط (الووی و الووی، 2012)، همخوانی دارد. این پژوهش نشان داد که برخی فعالیت‌های شبکه‌سازی اجتماعی، نمرات بالاتری را در عملکرد حافظه‌ فعال کلامی و بصری پیش‌بینی می‌کنند. این یافته‌ها، نتایج پژوهش (یو، تیان، ووگل و کووک، 2010) را نیز تأیید می‌کند. این پژوهش نشان داد که بستر شبکه‌ اجتماعی می‌تواند رفاه فیزیولوژیکی دانشجویان، بهبود مهارت و نتایج یادگیری دلخواه را افزایش دهد.

یافته‌های حاصل از این پژوهش، نتایج برخی مطالعات که پیشتر بررسی شدند را تأیید می‌کند. از این پژوهش می‌توان چنین نتیجه گرفت که بسترهای شبکه اجتماعی تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر نشر دانش و اطلاعات توسط دانشجویان دانشگاه آزاد ملی نیجریه دارند. با این‌ حال، بر اساس تحلیل یافته‌ها و مطالعات مرتبط گزارش‌ شده در متون و مقالات، بایستی دانشجویان از استفاده‌ بیش از اندازه از سایت‌های شبکه‌ اجتماعی خودداری نمایند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
بسترهای شبکه اجتماعی
بررسی مطالعات مرتبط
مواد و روش‌ها
نتایج و تحلیل
نمایش گرافیکی
بحث و بررسی یافته‌ها
نتیجه‌گیری و مطالعات بیشتر
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی
نویسنده، ، ،
مترجملیلا رسولی
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۲
زبانفارسی
شابک978-622-6598-09-5
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی

برای دریافت کتاب خلق دانش در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.