معرفی و دانلود کتاب قله هشتم

عکس جلد کتاب قله هشتم
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قله هشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قله هشتم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قله هشتم

پیتر ون‌ کیتس در کتاب قله هشتم، از راهکارها و چالش‌های سختی که در سفرهایش پشت سر گذاشته است سخن می‌گوید.

این راهکارها همان نکاتی است که مرز بین موفقیت و شکست را برای او به وجود آورده است و می‌شود این موضوع را به خوبی درک کرد که پشتکار، شرط لازم موفقیت است؛ اما کافی نیست! بلکه برای رسیدن به موفقیت نیاز به برنامه و استراتژی‌های سازماندهی شده هستید. همچنین شما نیازمند افرادی که برای ما یک سینرژی قوی ایجاد کنند هستید، در واقع افراد خردمندی که در طول مسیر شما را همراهی و هدایت کنند.

پیتر ون کیتس (Peter Van Kets) در کتاب قله هشتم (The eighth summit) آورده است: این روح ماجراجویی است که مرا در زندگی جلو می‌برد و باعث می‌شود احساس زنده بودن کنم و نبض خانواده من و شادی ماست. مهم‌ترین چیز در روح زندگی من عشق به ماجراجویی و تجربه‌های جدید است. هیچ لذتی برای من بالاتر از یک افق دائماً در حال تغییر و داشتن یک خورشید جدید و متفاوت برای هر روز نیست.

وقتی در مورد نحوه سپری کردن اوقات و منابع‌تان تصمیم می‌گیرید پرسیدن اینکه چه چیزی باعث احساس زندگی و سرزندگی در شما می‌شود از خودتان بسیار اهمیت دارد (به جای اینکه بپرسید چه چیزی منطقی‌ست یا از شما انتظار می‌رود). بعد باید به دنیای بیرون بروید و زمان‌تان را دقیقاً صرف همان کنید زیرا دنیا بیش از چیزهای دیگر به زنان و مردان زنده و پر از عشقی نیاز دارد که کاری که برایش خلق شده‌اند را انجام می‌دهند، زنان و مردانی که حقیقتاً زنده هستند.

همه امتیاز تبدیل عشقشان به زندگی را ندارند اما دلیلی هم برای تسلیم شدن و کنار گذاشتن آن نیست. وظیفه شما کشف دوباره این عشق و استفاده از آن برای شارژ دوباره باتری‌هایتان و رسیدن به هدف‌تان است و از این طریق، هر زمان که بتوانید باید به دیگران کمک کنید. چیزی در درک و ابراز عشق مکرر شما هست که باعث می‌شود بقیه زندگی‌تان معنا پیدا کند. عشق شما همیشه راهی برای رویاهایتان و در نهایت هدف‌تان است.

آرزوی خیلی از کوهنوردان بالا رفتن از هفت قله مرتفع جهان در هفت قاره (مثل کاری که مایک هورن انجام داد) و سفر مثال زدنی فتح قله هفتم است. با این وجود قله‌های بیشتری هست که باید برای رسیدن به آن‌جا فتح کرد مانند قله هشتم، قله شخصی! به بیان دیگر، فتح شما و آنچه در ذهن شما رخ می دهد.

بنابراین قله هشتم کار کوهنوردی یا صخره‌نوردی زیادی ندارد. بلکه، در مورد سفری است که همه ما باید برای رسیدن به اهداف‌مان طی کنیم. من حقیقتاً باور دارم اگر بتوانیم اتفاقاتی که در ذهنمان رخ می‌دهد را رهبری کنیم، می‌توانیم رهبر خودمان باشیم و با اینکار به هر چیزی برسیم. غیرممکن همانطور که محمدعلی کلی هم خبر داشت، نابود می‌شود.

جملات برگزیده کتاب قله هشتم:

- بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است. در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است تنها استراتژی ضامن شکست، ریسک نکردن است.
- انگیزه موفقیت از تمایل شعله‌ور رسیدن به هدف سرچشمه می‌گیرد.
- اگر مسیرت از جهنم می‌گذرد، به راهت ادامه بده.
- با خواندن زندگی مردان بزرگ، فهمیدم که اولین پیروزی آن‌ها شکست دادن خودشان بود... تادیب نفس اولین اشتراک همه آن‌ها بود.
- به کسی که بر امیال خود پیروز می‌شود بیش از کسی که بر دشمنان خود غلبه می‌کند، دلگرمم چراکه پیروزی بر نفس دشوارتر است.

در بخشی از کتاب قله هشتم می‌خوانیم:

تا حدی خوشحال بودم که از طرف دیگر این تجربه بیرون آمدم اما هیچ چیز برای پاروزن‌های سال 2010 آسان نبود. این مسابقه بخاطر وضعیت آب و هوایی نامساعد داشت به کندترین مسابقه تاریخ تبدیل می‌شد بخصوص بخاطر نبودن باد‌های بسامان!

طوفان دیوانه کننده، ترسناک و احتمالاً تهدید کننده زندگی است. اما پارو زدن در جریانی که خلاف شماست یک قاتل خاموش است. تا اوایل ماه فوریه، در حال مبارزه با بادهای مخالف و جریان‌های سختی بودم که نمی‌گذاشتند پیش بروم و باید در پایان هر شیفت از لنگر چتری استفاده می‌کردم. استراتژی پاروزنی در شیفت‌های سه ساعته را در پیش گرفتم بنابراین زمان زیادی برای باز و جمع کردن آن تلف نمی‌شد. در بدترین شرایط (باد و جریان مخالف) حتی لنگر چتری هم کار نمی‌کند چرا که جریان می‌تواند به سرعت شما را عقب بکشد.

برخی اوقات 2 مایل دریایی را فقط در شیفت 90 دقیقه پیش می‌رفتم که بعد از آن 3 مایل دریایی در مسیر مخالف در زمان استراحت عقب می‌افتادم. اگرچه پیشرفت گروه‌های دوتایی و چهارتایی هم در این وضعیت تحت تاثیر قرار می‌گیرد، اما در آن گروه‌ها همیشه کسی در حال پاروزدن هست بنابراین آن‌ها آرام‌تر در حال حرکت هستند اما عقب کشیده نمی‌شوند!

بعد از دست و پنجه نرم کردن با بادهای مختلف که بیشتر از نوع جنوب شرقی بودند روز 14 فوریه بالاخره با باد شمال شرقی مساعد همراه شد دومین چیزی که بعد از کنار همسرم بودن در روز ولنتاین باعث رضایت می‌شد. روز 41 بود و فرصت حرکت به سمت جنوب بالاخره خودی نشان داد. قصد داشتم بهترین استفاده را از این فرصت ببرم. با این وجود، چیز دیگری در راه بود و چه چیز فوق‌العاده‌ای از آب درآمد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه علی میرصادقی
مقدمه ویراستار
یادداشت نویسنده برای مردم ایران
مقدمه نویسنده
بخش اول
غرش شیر
کواما چلنجر در مقابل اقیانوس اطلس
طوفان آخر
گوکوماندو و بطری آبمیوه
بخش دوم
تنها نیستیم
نیامزلا
ماهی زرین من
تماس برهنه
آراگورن دوبلین
بخش سوم
لمس برف و یخ
خوب بریم؟
تیم سنترپوینت
پشت صحنه
سنگ‌ها و کوه‌ها
نتیجه گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قله هشتم
نویسنده
مترجمنسرین شمس
ناشر چاپیانتشارات بارسا
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۶
زبانفارسی
شابک978-600-94211-7-6
موضوع کتابکتاب‌های سفرنامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قله هشتم

مهدیه احمدی
۱۳۹۹/۶/۳۱
خوندن تجربه‌های پیتر ون کیتس و چالش‌هایی که او با آن‌ها مواجه شده ذهن آدم رو باز میکنه تا مشکلاتش رو غیرقابل حل ندونه و به کشف راه حل‌هایی برای اونها برسه
مژده نوری
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کتابیه که میتونه برای خیلی از ادمها راهنما و انگیزه باشه
Zahra Fff
۱۳۹۸/۵/۲۸
خیلی عالی و جذاب 👌👌
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب قله هشتم

برای دریافت کتاب قله هشتم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.