معرفی و دانلود کتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟

عکس جلد کتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟

آیا قرن آمریکایی به پایان رسیده است؟ بسیاری چنین فکر می‌کنند. در سال‌های اخیر، نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند که در 15 کشور از 22 کشور مورد بررسی، اغلب مخاطبان گفته‌اند که چین در حال حاضر به عنوان قدرت برتر جهان جانشین آمریکا شده، یا به‌زودی به این جایگاه دست خواهد یافت. نظرسنجی مرکز پژوهشی پیو  در سال 2014 نشان داد که تنها 28 درصد از آمریکایی‌ها بر این عقیده بودند که کشورشان کماکان قدرت برتر جهان است، در حالی‌که سال 2011 این میزان 38 درصد بود. با این حال، شاید به قول مارک تواین: «در گزارش‌های مرگ من بیش از حد اغراق کرده‌اند.»
پس از استقلال آمریکا در قرن هیجدهم، سیاستمدار انگلیسی، هوراس والپول با اظهار تأسف بیان کرد که بریتانیا تا حد ساردنی تنزل یافته است. در واقع، در دومین قرن پس از انقلاب صنعتی، بریتانیا می‌رفت تا به قدرتی جهانی تبدیل شود. در اواسط دهه 1980، یک اقتصاددان دانشگاه اِم.‌آی.‌تی این سوال را مطرح کرد که با توجه به اینکه امپراتوری انگلیس به مدت دو قرن دوام داشت، آیا ما پس از حدود نیم قرن رو به افول هستیم؟ در آستانه فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، که آمریکا را در جایگاه تنها قدرت برتر جهان قرار داد، کتاب‌های پرفروش وضعیت آمریکا را با زوال حکومت فیلیپ دوم در اسپانیا مقایسه می‌کردند. و بعد از آنکه آمریکا به تنها ابرقدرتِ جهان تک‌ قطبی تبدیل شد، یک دانشمند سیاسی برجسته پیش‌بینی کرد که این وضعیت دوام چندانی نخواهد داشت.
همچنان که دیگر اقتصادها، به کمک سیاست‌های ایالات‌متحده، تا حدودی احیا شده و گام در مسیر رشد گذاشتند، تدریجا سهم غیرطبیعی ایالات‌متحده از اقتصاد جهانی به همان میزان یک چهارمی پیش از جنگ بازگشت که تا پایان قرن بیستم همین وضعیت پابرجا ماند. این «بازگشت به وضع طبیعی» طی دوره 1945 تا 1970 به معنای تنزل سهم ایالات‌متحده در اقتصاد جهانی بود و منجر به ارائه پیش‌بینی‌هایی مبنی بر افول ایالات‌متحده شد.
اگر بخواهیم این عبارت را با لحاظ کردن ایالات‌متحده به‌عنوان بزرگ ترین اقتصاد دنیا به‌کار بریم، قرن آمریکایی تقریبا با قرن بیستم مقارن شده، در نیمه‌ این قرن به اوج خود رسیده و در دهه سوم قرن بیست‌ویکم یا زمانی که تحلیلگران پیش‌بینی‌ می‌کنند که چین از آمریکا پیشی گرفته و مبدل به بزرگ ترین اقتصاد جهانی می‌شود، پایان خواهد پذیرفت. یکی از اعضای بانک جهانی با استفاده از معیار «برابری قدرت خرید»، بر این باور است که چین در مجموع تولید ناخالص داخلی (GDP) از آمریکا سبقت گرفته است.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: شکل‌گیری قرن آمریکایی
چه زمانی این قرن آغاز شد؟
آیا این بدین معنا است که ما شاهد پایان قرن آمریکایی هستیم؟
افسانه هژمونی آمریکا
نیمه‌هژمونی
یادداشت‌ها
فصل 2: افول آمریکایی؟
درس‌هایی از تاریخ
یادداشت‌ها
فصل 3: رقیبان و افول نسبی
اروپا
ژاپن
روسیه
هند
برزیل
یادداشت‌ها
فصل 4: ظهور چین
قدرت اقتصادی
قدرت نظامی
قدرت نرم
استراتژی چین و واکنش‌های آمریکا
واکنش‌های آمریکا
یادداشت‌ها
فصل 5: افول کامل: آیا آمریکا مانند روم است؟
فرهنگ و جامعه
اقتصاد
نهادهای سیاسی
نتیجه‌گیری
یادداشت‌ها
فصل 6: جابه‌جایی قدرت و پیچیدگی جهانی
پیچیدگی بیشتر
جهان در سال 2030
انقلاب اطلاعات و اشاعه قدرت
یادداشت‌ها
نتیجه‌گیری
ارزیابی نهایی و موازنه قدرت
گزینه‌های استراتژی
یادداشت‌ها
منابع برای مطالعه بیشتر
ستایش صاحب‌نظران از این کتاب
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟
نویسنده
مترجمایوب فرخنده
ناشر چاپیانتشارات دنیای اقتصاد
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۵
زبانفارسی
شابک978-600-8004-26-4
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟

ali ghobadi
۱۳۹۹/۲/۲۷
کتاب سبک و بسیار مفید که کمک می‌کنه دیدگاهی چند وجهی پیدا کنیم و اصرار نداشته باشیم به اینکه با دانستن یک بعد مسئله راجع به کل آن قضاوت کنیم.
hamze hodhodkian
۱۳۹۷/۴/۱۷
کتاب بسیلر لرزشمندی که دستکم مولفه‌های قدرت رو بیان میکنه والبته در مورد قدرت آمریکا چیزهایی میگه الان در حال از دست رفتنه🙄
Ali Shams
۱۳۹۹/۲/۶
کتابی خوب و سبک برای پیش بینی شرایط آینده قدرت‌های جهانی به خصوص g8
پیمان فرزانه
۱۳۹۷/۵/۴
از زوایای مختلفی به موضوع میپردازه. کتاب خوبیه
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟

برای دریافت کتاب آیا قرن آمریکا به پایان رسیده است؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.