معرفی و دانلود کتاب سال‌های دوری

عکس جلد کتاب سال‌های دوری
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سال‌های دوری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سال‌های دوری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سال‌های دوری

کتاب سال‌های دوری نوشته‌ی مرضیه یار احمدی، روایتی جذاب از سرگذشت قدیمی و واقعی دختری در یکی از محله‌های جنوب تهران است که در طول زندگی‌ عاشقانه‌اش فراز و نشیب‌های بسیاری را متحمل می‌شود.

درباره کتاب سال‌های دوری:

این رمان قدیمی، درامی عاشقانه است که سرگذشت دختری متولد 1325 به نام بانو را در یکی از محله‌های قدیمی جنوب تهران روایت می‌کند؛ دختری که عاشق شوهرش می‌شود اما به دلیل سنت‌ها و باورهای مردم آن زمان مجبور است به خاطر بچه‌دار نشدن با هوو کنار بیاید و درد و رنج زیادی را تحمل کند.

در نهایت باید توجه داشت که این رمان جذاب و دلنشین طبق عقاید و رسوم همان محل و مردم آن زمان نوشته شده است.

کتاب سال‌های دوری مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای علاقمندان به مطالعه داستان‌هایی با ژانر عاشقانه، قدیمی و واقعی پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب سال‌های دوری می‌خوانیم:

پرده توری سفید و با دستاش کنار زد و پنجره را باز کرد هوای صبح و پیچش نسیم در لا به لای شاخ و برگ‌های سر به آسمان سپرده چنارهای باغ و صدای پرندگان سمفونی زیبایی در قلبش می‌نواخت تا او را به گذشته دور ببرد جایی که:

همیشه صبح‌های زود با صدای رادیو آقا جون مجبور بودند بیدار بشند و کسی دیگه حق خواب نداشت حتی روزهایی که آقا جون نبود.

ننه عالم استکان‌ها رو زیر شیر سماور گوشه اتاق تو کاسه می‌گرفت و یکی یکی تو نلبکی می‌ذاشت. آقام صدا زد؛ طوبی، پوران، بانو، بیدار شید تا لنگ ظهر می‌خوابید سریع از رختخواب بلند شدم دلم می‌خواست بازم بخوابم ولی کل اهالی این محل و ساختمون ما از صبح زود بیدار می‌شدند.

ننه عالم روسریش و جلو آینه سنجاق زد و اومد تو اتاق و پرده‌ها رو کنار زد و با غر غر خم شد و لحاف و از روی سه تامون کنار زد و گفت ورپریده‌ها بلند شید دیگه لنگه ظهر امروز خیلی کار داریم.

نگاه کن تو رو خدا دختر گیس بریده فردا عروسیشه هنوز خوابه، طوبی بلند شو خونه شوهرتم می‌خوای اینقدر بخوابی همه بگن دخترش تنبله فقط بخور و بخواب بلده، طوبی بلند شد و روسریش و کشید رو سرش و گفت: ننه الان که هنوز هوا روشنم نشده کدوم لنگ ظهر بعدشم غلط می‌کنن که بگن دخترش تنبل مگه قراره که کلفت ببرن! ننه که سرگرم چیدن رختخواب گوشه صندوق خونه بود با غیظ اومد طرف طوبی یه لگد زد تو پای طوبی و گفت: شوهرت دادم زبون دراز بشی بری جنگ با قوم شوهر، آبروی آقات و تو درو همساده ببری.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سال‌های دوری
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ندای الهی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-6113-54-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سال‌های دوری

مایا بهار
۱۴۰۰/۵/۳۱
خسته کننده وپرگویی وزیاده روی در. بکارگیری و بازی با کلمات وحاشیه سازی وپراکندگی دربه تصویر کشیدن وقایع واتفاقات تاجایی که خواننده گاها خسته وبیقرار میشه وبه کرات سعی در سرعت بخشیدن وردکردن صفحات میشه. سناریو وبن مایه ءداستان خوب است ولی نویسنده. میتوانست خیلی عمیق تر باحاشیه پردازی کمتر وبا پردازش به اصل داستان دلنشین ترش کنه. موفقیت نویسنده را خواهانم. درکل برای رساندن اصل مطلب خیلی تلاش شده بود
نارگل گلی
۱۴۰۰/۱/۲۰
رمان خوبی بود ولی بعضی قسمتهارو زیادی غیر واقعی جلوه میداد و اینکه بااینکه در طول داستان چندین بار افراد مختلف تجاربشون رو در اختیار بانو گذاشته بودن باز هم ب بیراهه میرفت درسته ک پیشرفت یک زن رو استقلال رو نشون میداد ولی دلیلی برای سالهای طولانی فکر کردن نداشت و از زن مستقلی این رفتارهای بچه گانه بعید بود و بیشتر داستان رو پراز غم و غصه نشون داد حتی در شادیهاش عقده غم داشت
طیبه حسینی
۱۴۰۰/۱/۱۲
ارزش خوندنشو داشت البته کمی توضیحات زیاد و خسته کننده می‌شد و یه جاهایی اتفاقات داستان تصنعی و تخیلی و دور از زندگی واقعی به نظر می‌رسید. در کل دوست داشتم تا آخر بخونمش.
راضیه شمسی
۱۴۰۰/۷/۲۷
دارم میخونمش تا صفحه 400 خوندم و خیلی بهش حس خوبی دارم گرچه یکم زیادی توضیح داده ولی من مشکلی باهاش نداشتم توصیف حال و هوای قدیم برام جالبه
مرضی ک
۱۴۰۰/۹/۲۴
با سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز کتاب خیلی خوبی بود فقط‌ ای کاش بانو قلب با محبتتری داشت با تشکر⚘
سحر صفایی
۱۴۰۰/۷/۱۵
کتاب بسیارپرمحتواوقدیمی که مشکلات وسختیهای زنان جوامع گذشته روبسیارزیبابه نمایش گذاشته
Zohreh Alizadeh
۱۴۰۰/۱/۲۲
سلام خیلی قشنگ بود ولی خیلی طولانی شد بهم رسیدنشون واقعا بانو ۱۰سال عمرش رو بخاطر غرورش هدر داد
هانیه مهرابی
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
کتاب خوبی بود اما دیگه بیش از حد طولش داد تا ب عشقش اعتراف کنه
مشاهده همه نظرات ۱۹

راهنمای مطالعه کتاب سال‌های دوری

برای دریافت کتاب سال‌های دوری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.