معرفی و دانلود کتاب سفر به سرزمین سحر و پری

عکس جلد کتاب سفر به سرزمین سحر و پری
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سفر به سرزمین سحر و پری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سفر به سرزمین سحر و پری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سفر به سرزمین سحر و پری

کتاب سفر به سرزمین سحر و پری اثر برادران گریم، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه، جذاب و مشهور برای کودکان و نوجوانان است.

برادران گریم، یاکوب (Jacob Grimm) و ویلهلم (Wilhelm Grimm)، از نوادگان حکیمی دینی در خانواده‌ای کارمند در منطقه‌ی هاناو در ایالت هسن آلمان متولد شدند. مرگ پدرشان در 1796، یعنی زمانی که آن‌ها حدوداً ده سال داشتند، موجب شد این دو برادر سال‌ها با فقر دست و پنجه نرم کنند. سپس با ورود به دانشگاه ماربورگ با مورخی به نام فردریش وُن ساوینی آشنا شدند که او علاقه به زبان‌شناسی باستانی و مطالعات آلمانی را در آن‌ها برانگیخت و مشوق آن‌ها در زمینه‌ی گردآوری فرهنگ عامه شد زمینه‌ای که امروز پیشتاز آن محسوب می‌شوند. بعدها تحصیلات در رشته‌ی حقوق آن‌ها را با اساتید و مورخان دیگری آشنا کرد.

این دو ادیب قرن نوزدهم آلمان به سبب داستان‌هایشان در سراسر جهان شناخته شده‌اند و آثارشان به بیش از 160 زبان و گویش ترجمه شده است. مردم آلمان این برادران را با داستان‌هایی مانند «شنل‌قرمزی»، «سفیدبرفی» و «هانسل» می‌شناسند. میراث آن‌ها که در تنوع داستان بی‌نظیر است در بانکی در شهر کسل نگهداری می‌شود. آثار این دو برادر تا دورترین نقاط آسیا شهرت یافته و در ژاپن از بتهوون و گوته مشهورترند.

تاکنون پنجاه انیمیشن از داستان‌های آن‌ها ساخته شده و هالیوود هم با الهام از آثار این دو برادر آثار متعددی را تهیه کرده است. شهرت آثار این دو در داستان‌های فولکلور پریان است. آن‌ها واژه‌نامه‌ای به زبان آلمانی هم نوشته‌اند. قصه‌های برادران گریم دریچه‌ای از دنیای سحر و جادو و پریان را به روی خواننده می‌گشاید. از میان داستان‌های برادران گریم (Brothers Grimm) می‌توان به «سیندرلا»، «رامپلستیلسکین»، «فردریک و کاترین»، «شراکت موش و گربه»، «اشپوتل»، «رپانزل»، «کفاش و کوتوله‌ها» و «تام بندانگشتی» اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب سفر به سرزمین سحر و پری (Grimms' Fairy Tales) می‌خوانیم:

در زمان‌های قدیم شاهزاده‌ای زندگی می‌کرد که عاشق دختری بود. روزی در حالی که شاد و خوشحال در کنار هم نشسته بودند خبر آوردند که شاه بیمار است و می‌خواهد قبل از مرگ پسرش را یک بار دیگر ببیند. شاهزاده به محبوبش گفت: «اکنون باید بروم و تو را ترک کنم، ولی حلقه‌ای به رسم یادبود به تو می‌دهم. وقتی شاه شدم برمی‌گردم و آن را از تو پس می‌گیرم.» شاهزاده راه افتاد و وقتی نزد پدر رسید دید که بسیار بیمار است و وقت مرگش فرا رسیده است. شاه به او گفت: «پسر عزیزم، دلم می‌خواست یک بار دیگر تو را ببینم. به من قول بده با کسی ازدواج کنی که من برایت انتخاب کرده‌ام.» و بعد نام دختر شاهی را که برایش در نظر گرفته بود به او گفت. پسر آن‌قدر پریشان بود که متوجه نبود چه می‌کند و گفت: «بله پدرجان، همان کاری را می‌کنم که شما می‌خواهید.» و شاه چشمانش را بست و از دنیا رفت.

وقتی پسر جانشین پدر شد و عزاداری تمام شد، پسر مجبور شد به قولی که به پدر داده بود عمل کند و از دختر شاه خواستگاری کرد و پدر دختر قول داد که او را به همسری شاهزاده درمی‌آورد. نامزد اول پسر که ماجرا را شنید از بی‌وفایی پسر بسیار ناراحت و غمگین شد. پدر دختر به او گفت: «فرزند عزیزم چرا غمگینی؟ تو می‌توانی هرچه را که می‌خواهی داشته باشی.» دختر کمی فکر کرد و گفت: «پدر جان، من یازده دختر درست به شکل و قیافه و اندازه‌ی خودم می‌خواهم.» پدر گفت: «اگر امکان‌پذیر باشد برآورده خواهد شد.» و افرادش را فرستاد تا یازده دختر شبیه دخترش پیدا کنند. آن‌ها هم یازده دختر دقیقاً هم‌شکل و هم‌قیافه و هم‌اندازه‌ی او پیدا کردند.

وقتی نزد دختر شاه رفتند، دختر دوازده دست لباس شکارچی درست شبیه هم فراهم کرده بود. یازده دختر لباس‌ها را پوشیدند و لباس دوازدهمی را هم خود دختر پوشید. بعد از پدر اجازه گرفت و همراه آن‌ها به دربار نامزد سابقش رفت که علاقه‌ی بسیاری به او داشت. از او پرسید آیا به شکارچی نیاز دارد و اگر دارد می‌تواند آن‌ها را به خدمت خود بگیرد. شاه به او نگاه کرد، ولی او را نشناخت و از آن جا که همه‌ی آن‌ها خوش‌چهره بودند جواب مثبت داد و آن دوازده شکارچی به خدمت شاه درآمدند.

فهرست مطالب کتاب

پرنده‌ی طلایی
هانس خوش‌شانس
یوریندا و یوریندل
آوازه‌خوان‌های دوره‌گرد
سلطان پیر
حصیر، زغال و لوبیا
رز نسترن
گربه و گنجشک
دوازده شاهزاده‌ی شاد
ماهیگیر و زنش
خرس و پرنده‌ی بید
شاهزاده‌ای که قورباغه شده بود
شراکت موش و گربه
ماجراهای آقاخروسه و خانم‌مرغه
رپانزل
فاندِووگل
خیاط کوچک شجاع
هانسل و گرتل
موش، پرنده و سوسیس
مادرهالی
کلاه‌قرمزی
دامادِ جنایتکار
تام بندانگشتی
رامپلستیلسکین
گرتل زیرک
پیرمرد و نوه‌اش
فردریک و کاترین
رولاند عزیز
سفیدبرفی
صورتی
السیِ زرنگ
خسیسی در میان بوته‌ها
آشپوتل
مار سفید
گرگ و هفت بزغاله
ملکه‌ی زنبورها
کفاش و کوتوله‌ها
شلغم
هانس زرنگ
سه زبان
روباه و گربه
چهار برادر زرنگ
لیلی و شیر
روباه و اسب
کلاغ
غاز طلایی
آب حیات
دوازده شکارچی
پادشاه کوه طلایی
دکتری که همه چیز را می‌دانست
هفت کلاغ
عروسی خانم روباهه
سالاد
شاهِ ریش‌ژولی‌پولی
دختر پوست‌گربه‌ا‌یی
سفیدبرفی و رز قرمز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سفر به سرزمین سحر و پری
نویسنده
مترجممریم تقدیسی
ناشر چاپیانتشارات سپاس
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۱۴
زبانفارسی
شابک978-600-6767-01-7
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سفر به سرزمین سحر و پری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب سفر به سرزمین سحر و پری

برای دریافت کتاب سفر به سرزمین سحر و پری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.