معرفی و دانلود کتاب گذر از زمستان

عکس جلد کتاب گذر از زمستان
قیمت:
17000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب گذر از زمستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گذر از زمستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گذر از زمستان

کتاب گذر از زمستان به قلم اولیویه آدام، یکی از مطرح‌ترین چهره‌های ادبیات فرانسه است. این اثر که جایزه‌ی معتبر گنکور را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده، حاوی داستان‌هایی کوتاه و جذاب با مضامینی اجتماعی است.

درباره‌ی کتاب گذر از زمستان:

کتاب حاضر از مشهورترین آثار نویسنده‌ی جوان و برجسته اولیویه آدام (Olivier Adam) است. او در این اثر شخصیت‌هایی را خلق کرده که مدام بین زمان حال و گذشته‌شان در حال رفت و آمد هستند. کتاب گذر از زمستان (Passer l'hiver) زندگی افرادی را روایت می‌کند که شناخت دقیقی از خود و زندگیشان ندارند اما احوالات، هویت و خاطره‌هایشان را مرور می‌کنند.

اولیویه آدام با نگاهی ریزبین و قلمی هوشمندانه، از رویدادهای کوچک قصه‌ها و جزئیاتشان غافل نشده و همین ویژگی به جذابیت بیشتر داستان‌ها افزوده است. از دیگر نکات کتاب، حضور برف در اغلب روایت‌هاست و دلیل انتخاب عنوان کتاب نیز بی‌ربط با این موضوع نیست. ویژگی دیگر این اثر، استفاده از فرم داستان کوتاه برای رمانی مقطعی است.

داستان‌های کتاب گذر از زمستان به مضامینی چون مرگ، گذشته، فقدان، انسان‌هایی که از دست رفته‌اند و فردیت می‌پردازند و در کنار هم جهانی متشکل از وحدت و استقلال را ساخته‌اند. شخصیت‌های کتاب در مواجه با اتفاقاتی به بازخوانی گذشته و اطرافیانشان می‌پردازند. قهرمان داستان‌های آدام، مردی عادی با سرنوشت‌هایی معمولی هستند و همین جنبه بر باورپذیری هر چه بیشتر داستان‌ها می‌افزاید.

کتاب گذر از زمستان مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی فرانسه و دوستداران داستان‌های کوتاه، از خواندن این اثر لذت خواهند برد.

اولیویه آدام را بیشتر بشناسیم:

الیویه آدام، در سال 1974 در پاریس چشم به جهان گشود. او در رشته‌ی مدیریت موسسات فرهنگی به تحصیل پرداخت، انتشاراتی را با نام خود تأسیس کرد و اغلب کتاب‌های خود را در همان نشریه به چاپ رساند. او علاوه بر داستان کوتاه و رمان، فیلمنامه نیز به نگارش درآورده و براساس تعدادی از آن‌ها فیلم‌های خوبی ساخته شده است. او هم‌چنین کتاب‌های کودک بسیاری نوشته که مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

کتاب‌های اولیویه آدام جوایز بسیاری را دریافت کرده‌اند از جمله مجموعه داستان گذر از زمستان که برنده‌ی جایزه‌ی گنکور شد و در ایران ترجمه و به چاپ رسیده است. هم‌چنین رمان در پناه هیچ نیز یکی از آثار درخشان اوست که سال 2007 منتشر شد و دو جایزه‌ی France television و roman populist را برای این نویسنده برجسته به ارمغان آورد.

در بخشی از کتاب گذر از زمستان می‌خوانیم:

پرده‌ها را کشیدم و دمای رادیاتور را چک کردم. گفتم خدا کند لوله‌های گاز مقاومت این ضربه‌ها را داشته باشند. یک کتاب روی زمین افتاده بود، آن را برداشتم و گذاشتم روی میز تحریر کوچکش که از چوب کاج بود. رویش ده دوازده‌تا مجسمه‌ی کوچک بود. دایناسورهای کوچک سبز یا قهوه‌ای. کاغذهای خط‌خطی‌ شده روی هم تلنبار شده بودند. لئو روی خیلی از آن‌ها سگ سفیدی کشیده بود با خال‌های قهوه‌ای و یک زبان صورتی بزرگ و آویزان. روی صندلی‌اش نشستم. می‌شد پشت صندلی‌اش را خم کرد و آن را روی زمین قِل داد. گفتم «دلت برای چت تنگ شده؟ خب، منم دلم براش تنگ شده.»

پسرک به من زل زده بود. انگشت‌هایش را پیچ‌و‌تاب می‌داد و آن‌ها را گاز می‌گرفت. با آن صورت رنگ‌پریده و لباس راحتی آبی‌اش خیلی کوچک به‌نظر می‌آمد. گونه‌اش را نوازش کردم. با حرکتی ناگهانی دستم را کنار زد. پهلویش نشستم و شروع کردم به قلقلک دادن زیر‌بغل و کفِ پاهایش. از خنده مثل کرم پیچ‌وتاب می‌خورد، خوب بود که بالاخره صدایی از دهانش بیرون ‌آمد. دوست داشتم می‌توانستم یک چیز‌هایی راجع‌به پدرش به او بگویم. دوست داشتم چیزهایی در مورد مرگ بگویم اما من هم بیشتر از او نمی‌دانستم. نفسش بند آمده بود و شکمش را گرفته بود، ولش کردم، فوری انگشتش را توی دهانش گذاشت و دایناسورش را برداشت. نگاهش می‌کردم، دقیقاً می‌دانستم چه حسی دارد. وقتی پدرم مُرد، نه سالم بود. می‌گفتند ظاهراً وانمود کرده‌ام که هیچ اتفاقی نیفتاده. هیچ‌وقت در این مورد با کسی حرف نزده‌ام و حتا قیافه‌ی غمگین و ناراحتی هم نداشته‌ام.

فهرست مطالب کتاب

پیالا مُرد
خستگی
خاکستر
سالِ نو
سکوت
در بازگشت
لَکَنو
بی‌خداحافظی
زیرِ برف

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گذر از زمستان
نویسنده
مترجممارال دیداری
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات92
زبانفارسی
شابک978-600-229-181-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
17000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گذر از زمستان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب گذر از زمستان

برای دریافت کتاب گذر از زمستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.