معرفی و دانلود کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان

عکس جلد کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان
قیمت:
۶۲۰۰۰ تومان - 11.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان

کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان نوشته‌ی مریم صالح پور، شما را با شیوه‌های نوین تربیت کودک آشنا می‌کند تا بتوانید بدون اشتباه و مشکل فرزندانتان را به بهترین نحو پرورش دهید و از بروز آسیب‌های روانی و جسمی او پیشگیری کنید.

درباره‌ی کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان:

برای داشتن یک جامعه سالم باید علاوه بر سلامت جسم به سلامت روان هم توجه نمود و این وظیفه مهم در درجه اول بر عهده پدران و مادران یک جامعه‌ی سالم است تا در نتیجه‌اش نسلی سالم را نیز پرورش دهند. شما با مطالعه کتاب حاضر متوجه می‌شوید که بیشتر گرفتاری‌های‌‌‌ کودکان بدون مصرف دارو هم قابل حل است. والدین نیز ممکن است در مسیر تربیت فرزندان دچار اشتباه شوند و ممکن است به کودک صدمات جسمی و روانی غیرقابل جبرانی بزنند.

علت عصبانیت و بداخلاقی در کودکان دلایل گوناگونی چون گرسنگی، احساس ناراحتی، جلب توجه و ... دارد. اکثر پرخاشگری کودکان به این دلیل است که آن‌ها به خواسته‌هایشان نمی‌رسند و این خواسته‌ها هر چیزی می‌تواند باشد.

مثلاً درخواست یک اسباب‌بازی خاص و گران‌‌قیمت و یا خواسته‌های غیرمنطقی مثلاً: کودکی که در روز بارانی لج بازی می‌کند و اقدام به رفتن پارک می‌کند و برای مادر یا مربی مقدور نیست. اینگونه کودکان چون تسلیم خواسته‌های خویش نمی‌شوند از خود رفتارهای بد و ناهنجار بروز می‌دهند با کوبیدن پا به زمین یا فریاد زدن یا جیغ کشیدن و گریه‌های‌‌‌ پی در پی سعی در رسیدن به خواسته‌های‌‌‌ خود را داشته و دارند.

کودکان برخلاف بزرگسالان حس کنترل رفتاری ندارند بنابراین به دلیل عدم توانایی آنان برای رسیدن به هدف خود احساس سرخوردگی می‌کنند و این حس دقیقاً همان چیزی است که کودک شما ممکن است تجربه کند با این تفاوت که بنا به سن کودکی خود درک نمی‌کند که می‌تواند شیوه رفتارش را کنترل کند.

معمولاً رفتارهای پرخاشگرانه از همان اوایل زندگی بروز می‌کنند و پژوهش‌ها نشان می‌دهد که 55% پسران و 41% دختران از 2 سالگی خلق و خویی این گونه دارند. بعد از رفتن به مهد کودک، بعضی از پرخاشگری‌های جزئی در بسیاری از کودکان کاهش می‌یابد و با ورود به مدرسه این روند کاهش ادامه پیدا می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان:

- در جامعه امروز یکی از دغدغه‌های والدین پرخاشگری کودکانشان است. با خواندن کتاب بانوی ارزشمند مریم صالح پور بی‌نظیر و انجام راهکارهای آن می‌توانید، این مهارت را کسب کرده و آرامش بیشتری به خود و کودکانتان هدیه دهید. (عسل دشتی نژاد، مدرس تولید محتوا، نویسنده، پژوهشگر)

- اگر بخواهیم نسلی مملو از عشق و در آرامش داشته باشیم، اگر بخواهیم آینده بهتری را رقم بزنیم، باید تربیت فرزندانمان را جدی بگیریم. نه اینکه وقتی پیر شدیم یا در زمان پیری تازه بفهیم که جهانمان را باید در همان کودکی تغییر می‌دادیم نه حالا. کتاب سرکار خانم مریم صالح پور به شما خانواده‌ها راهکارهایی را معرفی می‌کند که کودکان را زیباتر ببینید و در آرامش بیشتری زندگی کنید. (دکتر پریسا مافی، نویسنده، روانشناس، مشاور)

- به خانم صالح پور بابت نوشتن این کتاب ارزشمند که نیاز هر خانواده برای آموزش تربیتی بی‌نظیر کودکان است و تبریک می‌گویم به شما خانواده‌ها که کتاب خانم مریم صالح پور را مطالعه می‌کنید. خوشحالم که این خانم قدرتمند قدمی پرانرژی‌تر به سوی رویاهایش برداشت. (بابک بهمن خواه، نویسنده بیش از ده کتاب مفید و ارزنده در حوزه تخصصی برندسازی شخصیت)

کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان مناسب چه کسانی است؟

اگر فرزند شما رفتارهای نامطلوبی دارد و قادر به کنترل آن نیستید اگر روابط خانوادگی شما به گونه‌ای است که رنجتان می‌دهد و اگر از والد بودنتان احساس رضایت ندارید و لذت نمی‌برید، کتاب حاضر به شما کمک می‌کند تا جواب سوال‌های‌‌‌ خود را بیابید و بدون تزریق و تجویز دارویی، زندگی توام با شادی و کودکی سرزنده داشته باشید.

در بخشی از کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان می‌خوانیم:

اگر تشخیص دادید که فرزند شما رفتار نامناسبی دارد به سرعت از او نخواهید که رفتارش را متوقف کند زیرا او وسوسه خواهد شد که این رفتار را بارها و بارها تکرار کند. برای انتقال و جایگزینی هر فعالیت و رفتار دیگری به او زمان بدهید. ایده‌های‌ فوق‌العاده دیگر این است که التیماتوم و هشداری 5 دقیقه‌ای به او بدهید. با متانت و با وقار باشید تا گریه‌ی خود را پایان دهد یا دست از شلوغ کاری بردارد. آرامش داشته باشد. همه بچه‌ها و کودکان خواستار توجه بسیار هستند و اگر به آن‌ها توجه نکنید به طور خودکار به پرخاشگری‌شان پایان می‌دهند.

به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که وزن زیادی دارد آیا این اضافه وزن یک شبه یا در یک ماه بوجود آمده یا در طول چندین ماه یا یک سال. بنابراین برای تغییر عادت و کم کردن وزن خود باید به خود زمان بدهد و با صبر و آرام آرام تغذیه خود را مدیریت نماید، در مورد رفتار کودک هم اینگونه است.

یک رفتار و یک عادت در کودک ما یکباره ایجاد نشده تا یک ساعته و یا یک شب عادت از بین برود. باید به کودک زمان بدهیم تا ترک عادت به مرور زمان بشود. اگر خواب کودک به هم ریخته و خواب مناسب ندارد برای ساعت خواب کودک کم کم باید او را عادت به خواب نمود. با قصه و هر شب 5 دقیقه زودتر از وقت مورد نظر. وقتی کودک تا ساعت 2 شب بیدار است یکباره نمی‌توانیم او را مجبور به خواب ساعت 9 شب بنماییم. در طول روز باید بازی و تحرک کافی داشته باشد تا شب کم کم عادت به خواب منظم کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: چرا کودکان پرخاشگری می‌کنند؟
مهمترین دلایل پرخاشگری در کودکان
فصل اول: با کودک پرخاشگر چگونه رفتار کنیم؟
فصل دوم: از گفتن نه، نکن و بس کن اجتناب کنید
فصل سوم: ارتباط چشمی برقرار کنید
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل کنید
فصل پنجم: به کودک زمان بدهید
فصل ششم: به کودک اجازه انتخاب بدهید
قوانین واضح و روشن برای کودکان برگزارید
بخش دوم: روش‌های کنترل خشم در کودکان
فصل اول: کنترل خشم یوگا
ساختن و خراب کردن
فصل دوم:حباب بازی
فصل سوم: بازی پا کوبیدن
بازی‌های نمایشی
فصل چهارم: با فرزند خود ارتباط برقرار کن و فرصت ابراز عقاید به او بدهید.
شیوه‌های درست ارتباط در ابراز عقیده
فصل پنجم: گوش کنید و همدلی نشان دهید
فصل ششم:کمک به کودک در تعیین هدف و برنامه‌ریزی
فصل هفتم: احترام به شخصیت کودک
فصل هشتم: تشویق و خلاقیت کودک
فصل نهم: پاداش و تشویق کلامی
فصل دهم: کاهش ترس از شکست در کودک
فصل یازدهم: تشویق و تنبیه کودک
از کارهای خوب کودک تقدیر کنید
فصل دوازدهم: روش‌های تنبیه کودک پرخاشگر
فصل سیزدهم: عباراتی که نباید برای کنترل خشم فرزندتان به کار ببرید
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پارسیان البرز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۶
زبانفارسی
شابک978-622-7531-39-8
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۶۲۰۰۰ ت - 11.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان

ریحانه جعفری
۱۴۰۰/۶/۲۴
نکات آموزنده‌ی زیادی داشت اما متاسفانه اینقدر غلط‌های نگارشی و دستوری و تایپی و ویراستاری داشت که آن نکات آموزنده را خراب می‌کرد.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان

برای دریافت کتاب سفر به دنیای رفتاری کودکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.