معرفی و دانلود کتاب لذت بی‌خیالی: زندگی بیشتر با کار کمتر

عکس جلد کتاب لذت بی‌خیالی: زندگی بیشتر با کار کمتر
قیمت:
۱۱۸۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب لذت بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب لذت بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لذت بی‌خیالی: زندگی بیشتر با کار کمتر

کمتر کار کنید، بیشتر زندگی کنید! تونیا دالتون تحقق این شعار را به صورت واقعی در کتاب لذت بی‌خیالی به تصویر کشیده است. این اثر با ارائه راهکارهایی عملی و مؤثر به شما یاری می‌رساند تا اولویت‌های مهم زندگی‌تان را تشخیص دهید و با انتخاب بهترین گزینه، پیش به سوی موفقیت قدم بردارید. مجله فوچون این کتاب را جزو ده اثر برتر سال در حوزه تجارت معرفی کرده است.

درباره کتاب لذت بی‌خیالی:

کلافگی این نیست که کارهای زیادی برای انجام‌دادن داشته باشید؛ بلکه ندانستن این است که از کجا باید شروع کنید!

یک صبح زیبای بهاری را تصور کنید که منظره رو به روی خانه‌تان به زیباترین شکل ممکن است... درختان مملو از شکوفه‌های بهاری هستند و آسمان صاف با درخشش بی‌نظیر خورشید، نوید یک روز دلچسب را می‌دهد. اما شما به قدری درگیر هستید که متوجه این همه زیبایی نمی‌شوید؛ در حقیقت فراموش می‌کنید که از آن لذت ببرید.

تونیا دالتون (Tonya Dalton) در کتاب لذت بیخیالی (The Joy of Missing Out) باور دارد که بهره‌وری واقعی به ما کمک می‌کند تا بفهمیم از کجا باید شروع کنیم. این کار یعنی با انتخاب آگاهانه، از میان گرفتاری‌ها و صداهای دنیای اطراف و زندگی‌مان به‌سرعت عبور کنیم و در سایه‌ی آن به شادی و شوقی برسیم که تنها از رهگذر تمرکز کردن بر روی چیزهای مهم زندگی‌مان حاصل می‌شود؛ این همان لذت ازدست‌دادن و بی‌خیالی است.

نویسنده کتاب لذت بیخیالی، صراحتا به شما می‌گوید، اگر جزو آن دسته از افراد هستید که همواره به دیگران اجازه می‌دهید اولویت‌های زندگی‌تان را تعیین کنند، این کتاب برایتان سودمند نخواهد بود! هنگامی که در این اثر صحبت از اهمیت اولویت‌بندی در زندگی می‌شود و از تاثیر آن بر روی موفقیت‌های کوچک و بزرگ سخن به میان می‌آید، متن کتاب و تا حد زیادی محتوای آن ما را به یاد اثر معروف مک کیون یعنی کتاب ضرورت‌گرایی می‌اندازد. پر بیراه نیست اگر بگوییم تونیا دالتون تحت تاثیر آرا و افکار مک کیون این بخش‌های کتابش را تالیف نموده است.

نکوداشت‌های کتاب لذت بیخیالی:

- اگر برای شادی بیشتر و ترس کمتر آماده هستید... این کتاب را بخوانید. (جان آکاف ، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)
- تونیا این شجاعت را به شما می‌دهد که کارهایی را که مانع از انجام وظیفه شما می‌شوند، از زندگی حذف کنید. (دکتر. جان تاونسند، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)
- تونیا می‌گوید چرا از دست دادن دقیقاً انتخاب درستی است و شما را تشویق می‌کند که زندگی همسو با آنچه مهم است را داشته باشید. (لینا رین)

خواندن کتاب لذت بی‌خیالی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی افرادی که علاقمند به مطالب رشد و توسعه فردی هستند مخاطبان اصلی این کتاب به شمار می‌آیند. کتاب لذت بیخیالی اگر چه بانوان را مستقیما مخاطب اصلی خود معرفی می‌کند و به هدف رشد و تعالی بانوان در اجتماع و زندگی شخصی‌شان، تالیف شده است، اما این اثر برای آقایان نیز بسیار می‌تواند سودمند و باشد.

با تونیا دالتون بیشتر آشنا شویم:

او متخصص بهره وری، نویسنده، سخنران و بنیانگذار شرکت inkWELL PressProductivity است. تونیا دالتون نخستین کتاب خود را تحت عنوان «شادی از دست رفته» منتشر کرد. وی بانویی موفق در زمینه مدیریت کسب و کار می‌باشد که تجربیات خود را از زندگی در کتاب‌هایش منعکس می‌کند.

جملات برگزیده کتاب لذت بیخیالی:

- ما به شیوه‌ای غیرمنطقی خودمان را متقاعد می‌کنیم که با تغییر کلمات می‌توانیم مسیر واقعیت را به نفع خودمان تغییر دهیم و به‌طریقی می‌توانیم چند مورد از "اولین و مهم‌ترین"ها را داشته باشیم. (گرگ مک کیون)

- این انتخاب‌های ما هستند... که به‌مراتب بیشتر از توانایی‌هایمان نشان می‌دهند ما به‌راستی چه کسانی هستیم. (جی. کی رولینگ)

- بالاترین و بهترین چشم‌انداز ممکن را برای زندگی‌تان بسازید، زیرا شما همانی می‌شوید که به آن باور دارید. (اپرا وینفری)

در بخشی از کتاب لذت بی‌خیالی می‌خوانیم:

اگر زندگی کاملاً در تعادل باشد، ما درواقع به جلو پیشروی نمی‌کنیم؛ بلکه مانند یک توپِ سرگردان در هوا به دور خودمان بدون هیچ نظمی می‌چرخیم. فقط زمانی می‌توانیم مسئولیت سرنوشتمان را در دست بگیریم که فکرِ ماندن در تعادل را رها کنیم و مسیری را انتخاب کنیم که دوست داریم زندگی‌مان در آن قرار گیرد. جنبش و حرکت، در هر مسیری، به تغییر نیاز دارد-نیازمند وزنۀ تعادل است.

به تعادل به‌عنوان دوچرخه‌سواری نگاه کنید. یک دوچرخه توانایی حرکت به هر مسیر مشخصی را دارد. برای اینکه ایستاده بماند باید مقداری نیرو به‌طور برابر به طرفین وارد کنیم، اما آیا تابه‌حال سعی کرده‌اید روی دوچرخه‌ای که کاملاً بدون حرکت ایستاده است تعادلتان را حفظ کنید؟ تقریباً غیرممکن است. باید کمی به جلو خم شویم و با وارد کردن فشار به پدال‌ها نیروی لازم برای تکانۀ حرکتی دوچرخه را فراهم کنیم. انرژی‌ای که ما تولید می‌کنیم از افتادنمان جلوگیری می‌کند.

وقتی سوار دوچرخه هستیم، می‌توانیم تغییر مسیر دهیم و در جهتی که دلمان می‌خواهد حرکت کنیم. با تغییر تعادلمان می‌توانیم به چپ یا راست برویم و برای دورزدن باید کمی از تعادل خارج شویم. بااین‌حال، اگر بیش‌ازاندازه به یک سمت خم شویم، زمین خواهیم خورد. باید توازن را رعایت کنیم، مرکز ثقلمان را تنظیم کنیم تا دوچرخه را همچنان سرپا نگه داریم و در مسیرمان به حرکت ادامه بدهیم.

باید بدانید که آن اتفاق ویژه و غیرعادی زمانی‌که زندگی‌مان متمرکز و متعادل است رخ نمی‌دهد، بلکه هرگاه به‌سمت اولویت‌هایمان متمایل شویم واقع می‌شود. وقتی روی آن چیزهایی که برایمان اهمیت دارد تمرکز کنیم، از تعادل خارج می‌شویم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1: به‌دنبال شناسایی
1: شناسایی خود
2: شناسایی انتخاب
3: شناسایی ستارۀ شمالی
2: یافتن وضوح و شفافیت
4: شفاف‌سازی تمرکز
5: شفاف‌سازی زمان
6: شفاف‌سازی انرژی
3: ساختن سادگی
7: ساده‌کردن سیستم‌ها
8: ساده‌کردن روزمره‌ها
9: ساده‌کردن ساختارها
4: رسیدن به هارمونی
10: هماهنگ‌کردن فضای خالی
11: هماهنگ‌کردن بله‌هایتان
12: هماهنگ‌کردن زندگی
سرانجام

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب لذت بی‌خیالی: زندگی بیشتر با کار کمتر
نویسنده
مترجمدرسا عظیمی
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰۰
زبانفارسی
شابک978-622-235-141-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۸۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب لذت بی‌خیالی

نرگس رجبی
۱۴۰۱/۴/۲
کتاب خوبی و تاثیرگذاری هست
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب لذت بی‌خیالی

برای دریافت کتاب لذت بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.