معرفی و دانلود کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید

عکس جلد کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید

کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید به قلم افروز جهاندیده، شامل بیست و چهار داستان کوتاه با موضوع و تمی اجتماعی و خانوادگی است که اکثرا به مشکلات زنان در جامعه می‌پردازد.

این کتاب قصه‌ی زنانی است که احتمالا در اطراف شما هم کم نباشند. زنانی که رنج و عذاب می‌کشند. رنج‌های زنانه در دنیای جنون‌آمیزی که دست به تخریب آن‌ها زده است. «زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید» به همه‌ی افرادی که دغدغه‌ی زنان را دارند توصیه می‌شود.

داستان‌های کوتاه این مجموعه در جشنواره‌های مختلف کشوری تقدیر و حائز رتبه‌های متنوع شده‌اند.

افروز جهاندیده یکم مهر 1362 متولد شد. او در رشته زبان و ادبیات فارسی تحصیل کرده و از سال 91 نوشتن داستان‌های کوتاه جدی و طنز را آغاز نموده است. او اکنون با نشریه طنز بُعد پنجم همکاری داشته و در سایر نشریات طنز نیز فعالیت‌هایی دارد.

در بخشی از کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید می‌خوانیم:

یک چشمم به فرش است و یک چشمم گرفتار غذا پختن. تند تند توی آشپزخانه این ور و آن ور می‌روم. خیس عرق شده‌ام و دستانم آشکارا می‌لرزد. آخرین چیزی که می‌ریزم نمک است. یادم نمی‌آید چه چیزهای دیگری در غذا ریختم. ولی باید خیالم راحت باشد. نفوس بد نزنم.

هر چه باشد چند سال است کارم است. یعنی ممکن است چیز نامربوطی ریخته باشم. نه. من حتی چشم بسته هم می‌توانم غذا بپزم. می‌دانم اولین شیشه توی کابینت بالا، سمت چپ اجاق گاز، فلفل قرمز است و بعدش سیاه و کنارش دارچین و سمت راستش زردچوبه. می‌دانم غذایی که روی گاز می‌پزد بدون اینکه در قابلمه را بذارم، چند قل دیگر باید بزند که جابیفتد.

می‌ایستم به نور تلویزیون که روی کاشی و کابینت‌های آشپزخانه عوض می‌شد خیره می‌شوم. دکمه کریستالی لباس سمانه که پشت یخچال پیدا کردم را در دستم می‌چرخانم. سر خودم داد می‌زنم که این فکرهای بچه‌گانه چرا به سرت می‌زد! شاید بخاطر این بود که چراغ‌ها را خاموش کرده بودم.

ساعت را نگاه کردم. انگار عقربه‌ی ساعت شمار از جایش جُم نخورده بود. شک کردم که شاید کار نمی‌کند. رفتم و باطری ساعت را عوض کردم. چند قدم دورتر ایستادم و روی دیوار تنظیم کردم که راست باشد.

دوباره روی مبل رو به روی تلویزیون و پشت به آشپزخانه نشستم که جلوی پایم فرش سوخته بود. استکان چای را کنار مبل روی زمین بی‌فرش گذاشتم. مبل را به عقب هل دادم. قالی را لوله کردم. سوختگی از پشت قالی هم پیدا بود. نشستم و دو دوستی به سرم کوفتم.

یکهو تمام استخوان‌هایم درد گرفت. پاهایم را محکم بغل گرفتم. تمام نخ‌ها تا عمق سوخته بود و نزدیک بوده که قالی سوراخ شود. بلند شدم و با پا ضربه‌ای به قالی لوله شده زدم قالی پهن شد و حلقه‌ی سیاه چاه دهان باز کرد.

فهرست مطالب کتاب

کلاغ سفید
یک آینه، یک پنجره
لکه‌های لیوان
یک شکل متفاوت
فرم ثبت نام
شبیه یک کلارینت
حباب‌های روی آب
دخمه
آن روزها
پشت پرده
اولین برف زمستانی
چاه تاریک
زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید
ششمین صف
نجات غریق
صندلی خالی
مرض حلزونی
یک دو سه
فردا شنبه است
ستاره‌ی آبی
چمدان
حالا دیگر مرده
قلعه دیوو
آغوش تاریکی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات دوات معاصر
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات154
زبانفارسی
شابک978-600-97800-8-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید

برای دریافت کتاب زنی که صدای انقباض موهایش را می‌شنید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.