معرفی و دانلود کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید

عکس جلد کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید
قیمت:
52000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید

کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید اثر ارنست همینگوی رمانی جذاب در رابطه با جنگ داخلی اسپانیا است. جنگی که خود همینگوی هم آن را تجربه کرده است. اصولاً اسپانیا بستر بسیاری از داستان‌های همینگوی است.

در کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید (For Whom The Bell Tolls) همینگوی در بطن کشت و کشتار و خونریزی به مخاطب، تصویری زنده، تکان دهنده و واقع‌گرا از جنگ را ارائه می‌دهد. وی زیباترین جلوه‌های زندگی بشری یعنی عشق را روایت می‌کند که بسی زیبا و انسانی است و به همین دلیل این اثر ارنست همینگوی (Ernest Hemingway) بدون شک یکی از آثار جاویدان ادبیات جهان است به گونه‌ای که مورد توجه هنر سینما نیز قرار گرفته و فیلمی بسیار زیبا از آن ساخته شده است.

داستان کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید درباره‌ی جنگ داخلی اسپانیا میان جمهوری‌خواهان و سلطنت‌طلبان فاشیست است. رابرت جوردان سرباز آمریکایی است که به هدف کمک به جبهه جمهوری‌خواهان به اسپانیا می‌رود و داوطلبانه به ارتش جمهوری‌خواهان و گروهی از چریک‌های منطقه سگوویا می‌پیوندد. وی به عنوان متخصص مواد منفجره وظیفه یافته‌، پلی که بر سر راه دشمن قرار دارد منفجر کند. جوردان در جریان فعالیت‌های نظامی به دختری به ‌نام ماریا دل می‌بندد.

عنوان کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید برگرفته از یکی از آثار شاعر انگلیسی، جان دان است. منظور از صدای زنگ در عنوان این کتاب، صدای برخواسته از ناقوس کلیسا است که به دلیل مرگ افراد نواخته می‌شود و اشاره به صدای ناقوس کلیسا در دوران جنگ دارد که برای سربازان کشته شده نواخته می‌شد. برخی منتقدان عنوان صحیح این کتاب را «این ناقوس مرگ کیست» ترجمه کرده‌اند که به مفهوم عنوان انگلیسی کتاب نزدیک‌تر است.

ارنست همینگوی از نویسندگان برجستهٔ معاصر ایالات متحده آمریکا و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات است. وی از پایه‌گذاران یکی از تأثیرگذارترین انواع ادبی، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی» شناخته می‌شود. او همچنین برنده جایزه پولیتزر در زمینه ادبیات داستانی است که در سال ۱۹۵۳ به او اهدا شده است.

منتقدین همواره سبک نوشتار او را مورد تحسین قرار داده و داستان‌های او را با کیفیت و گیرا دانسته‌اند. او طبع نویسندگی را در آمریکا تغییر داده است. قالب اصلی داستان‌های او عشق، جنگ، طبیعت و از دست دادن است. وی همچنین به مفهوم مرگ توجه ویژه‌ای داشته است. همینگوی سرانجام در سال ۱۹۶۱ با تفنگ شکاری خود خودکشی کرد.

داستان‌های بسیار زیادی از مجموعه آثار همینگوی به زبان فارسی ترجمه شده‌اند که مطرح‌ترین آن‌ها: پیرمرد و دریا، زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند، وداع با اسلحه، برنده هیچ نمی‌برد، مرگ در بعد از ظهر است.

جملات برگزیده کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند:

- هیچ می‌دانی چه درد بی‌درمانی است که انسان در تمام مدت عمرش از نظر ظاهری زشت باشد ولی خودش بداند که باطنا زیبا و خوش سیرت است؟
- آدم برای شکست آفریده نشده، ممکن است نابود شود، اما شکست نمی‌خورد.
- من با تو خواهم بود تا زمانی که یکی از ما زنده هستیم هردوی ما زنده هستیم.
- کسی که فقط فکر حفظ جان باشد وجودش برای دیگران مایه‌ی خطر است.
- چه فایده‌ای دارد که ما جنگ را ببریم ولی هدف خودمان را از انقلاب ببازیم؟
- رستگاری نهایی از آنِ آنهایی است که مرگ را به پیروزی بدل می‌سازند.
- تقدیر اجتناب ناپذیر است.

در قسمتی از کتاب زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید می‌شنویم:

بالاخره به دامنه غار رسیدند. پتویى در جلوى غار آویخته بود و از لاى آن نورى به خارج مى‌تابید. رابرت جوردان به طرف محلى رفت که بسته‌هایش در آنجا پنهان بود. آن‌ها را از زیر انبوه برگ درختان بیرون کشید، آن را باز کرد یک بسته سیگار بیرون آورد، مجددا آن را بست و دوباره بسته‌ها را پنهان کرد. انسلمو در این موقع به درون غار رفته بود. جوردان نیز مى‌خواست به درون غار برود، ولى دچار تردید شد، برگشت و بسته‌ها را از جایى که پنهان کرده بود بیرون کشید؛ هر کدام را به یک دست گرفت و به طرف غار به راه افتاد.

درون غار گرم و پر از دود بود. کنار دیوار میزى و در روى میز یک سندان دیده مى‌شد. کنار میز پنج نفر نشسته بودند، پابلو، رافائل، کولى و سه نفر دیگر که جوردان آن‌ها را نمى‌شناخت، انسلمو در جلوى میز و زن پابلو در جلوى بخارى دیوارى ایستاده بودند. دخترک زانو زده مشغول به هم زدن آتش بخارى بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
20 دقیقه
فصل اول
25 دقیقه
فصل دوم
14 دقیقه
فصل سوم
13 دقیقه
فصل چهارم
9 دقیقه
فصل پنجم
14 دقیقه
فصل ششم
12 دقیقه
فصل هفتم
13 دقیقه
فصل هشتم
9 دقیقه
فصل نهم
22 دقیقه
فصل دهم
9 دقیقه
فصل یازدهم
21 دقیقه
فصل دوازدهم
9 دقیقه
فصل سیزدهم
8 دقیقه
فصل چهاردهم
15 دقیقه
فصل پانزدهم
9 دقیقه
فصل شانزدهم
15 دقیقه
فصل هفدهم
9 دقیقه
فصل هجدهم
11 دقیقه
فصل نوزدهم
11 دقیقه
فصل بیستم
11 دقیقه
فصل بیست و یکم
7 دقیقه
فصل بیست و دوم
23 دقیقه
فصل بیست و سوم
10 دقیقه
فصل بیست و چهارم
12 دقیقه
فصل بیست و پنجم
29 دقیقه
فصل بیست و ششم
8 دقیقه
فصل بیست و هفتم
7 دقیقه
فصل بیست و هشتم
8 دقیقه
فصل بیست و نهم
11 دقیقه
فصل سی ام
11 دقیقه
فصل سی و یکم
18 دقیقه
فصل سی و دوم
9 دقیقه
فصل سی و سوم
11 دقیقه
فصل سی و چهارم
14 دقیقه
فصل سی و پنجم
35 دقیقه
فصل سی و ششم - بخش اول
8 دقیقه
فصل سی و ششم - بخش دوم
29 دقیقه
فصل سی و هفتم - بخش اول
17 دقیقه
فصل سی و هفتم - بخش دوم
5 دقیقه
فصل سی و هفتم - بخش سوم
37 دقیقه
فصل سی و هفتم - بخش چهارم
21 دقیقه
فصل سی و هفتم - بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید
نویسنده
مترجمرحیم نامور
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
52000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید

محمد اسائیان
۱۴۰۲/۳/۹
بی نهایت از سنیدن این اثر لذت بردم. همینگوی به واقع یکی از ده نویسنده بزرگ تمام دورانهاست و آثاری پرمایه و سترگ پدید آورد که پس از گذشت صدها سال هم میتوان خواند و نقد کرد و لذت برد و در خصوص آن‌ها با دیگران گفتگو کرد. افسوس که پایان کار این نویسنده بزرگ با یاس و ناامیدی و خودکشی همراه بود. او آنقدر بزرگ و عظیم بود که نمیتوان براحتی در خصوص افکار و ایده هایش اظهار نظر نمود
این داستان دارای شخصیت پردازی قوی و پیرنگ محکم و جاافتاده بود که طی مدت شنیدن آن هیچ نقصی نمیتوان در آن یافت.
به نظر من این کتاب یکی از آثاری است که همه انسانها باید در طول زندگیشان آن را بخوانند
سپاس از راوی و کتابراه
پیام باب الحوائجی
۱۳۹۹/۶/۱۹
بسیار رمان زیباییست اما ایراد بر گوینده وارد است. صداپیشه مرد به جای شخصیت‌های مرد بسیار زیبا صحبت می‌کند و حس شخصیت‌های مرد رمان را کامل انتقال می‌دهد اما صحبت کردن ایشان به جای شخصیت‌های زن رمان زیبا نیست و حس شخصیت‌های زن مخصوصا ماریا را به شنونده انتقال نمی‌دهد. بهتر بود به جای ایشان از یک صدا پیشه خانوم بهره می‌بردند، زیرا گوینده مرد با عوض کردن صدای خود شخصیت زن رمان را به کل عوض کرده و حس بیچارگی را از این شخصیت به ما انتقال می‌دهد در صورتی که ماریا در اصل شخصیت محکم و قابل تاملی دارد اما ایشان با این تغییر صدای مزحک این شخصیت را زیر سؤال برده است و با این کار به اصل داستان وفادار نبوده است.
afsaneh mousavi
۱۴۰۲/۲/۱۵
کتاب درباره‌ی جنگ داخلی اسپانیا و تلاش برای بدست اووردن جمهوری هست که با داستانی عاشقانه آمیخته شده، شخصا نمی‌دونستم که در جنگ داخلی اسپانیا افرادی از ملیت‌های مختلف دوشا دوش ملت اسپانیا با فاشیست‌ها می‌جنگیدن و از این جهت دانشی به دانسته‌های قبلیم اضافه کرد،
بعد از پایان کتاب دوست داشتم پایان که
بندی جور دیگه‌ای رقم می‌خورد ولی حقیقت اینه در زندگی واقعی خصوصا در جنگ‌ها تصورات و انتظارات ما بسیار با واقعیت متفاوته و البرت ستودنی بود که تا اخرین لحظه سعی کرد پای ارمانش بمونه و در راستای اون کاری انجام بده.
اتابک اصغری
۱۴۰۱/۳/۲
مطمئنا این اثر ادبی تأثیرگذار که همکان و اساتید بنام دنیای هنر، موسسقی و ادبیات تحسینش کرده‌اند به قدری اعجازاعجاب آوره که هر نکته‌ای رو بخوایم اشاره کنیم تکراریه و حوصله سر بر
همیشه آموزنده بوده برای من نوعی و از خوندنش نه برای رسوندنش به انتها که فقط واسه لذت بردن از مسیر استفاده میکنم
پیشنهادش
میکنم، حتی برای کسانی که از خوندنشون بیش از دو سال میگذره
همینگویه یاغی و طغیانگر همیشه توصیفاتش بدون تردید عین واقعیت و خیلی خیلی ملموسه پس توی محیطش که قرار میگیری
David GHanbari
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
ارنست همینگوی در این کتاب مهربانی و خشم را استادانه همانطور که عشق و نفرت را در هم پیچیده است خط به خط می‌نگارد. مردی را شهری به عمق سرمای وحشی کوهستان می‌فرستاد تا با پارتیزان‌ها بشیند و بنوشد بجنگد و عاشق بمیرد. صحنه ارایی و توصیف‌های نابش لطف دیدن اسکادران جنگنده جنگ جهانی را دارد وقتی مواضع دشمن را کوبیده و بر میگردد
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
مطلب جالب توی کتابهای همینگوی چون بسیار با انسانها و خلقیات و روحیاتشون کار داره تغییر از سادگی و اخلاص به پیچیدگیه سطحی و ریاکاری هست انگار از هزار سال پیش تا ۱۹۸۰ یکجور انسان وجود داشته و بعد از اون یک نمونه دیگه برای همین داستان رو که میخونید انگار نسلها با ما فاصله دارند
Asghar Ahmadi
۱۳۹۹/۴/۱۳
بعد از ۱۹۸۴ به جای اینکه اسم کتاب یا نویسنده رو سرچ کنم، آرمان سلطان زاده رو سرچ کردم و همه کتابهایی که با صدای ایشون بود رو خریدم.
متاسفانه ترجمه این کتاب یه جاهایی عجیب غریب بود. حالا آدم به عنوان مترجم یه کوچولو امانتدار نباشه هم اشکال نداره.
احمد خلیل پور
۱۳۹۷/۸/۲
عالی است روایت عشقی مافوق تصور در بهبوهه‌ی جنگی نفس گیر که هر آن احتمال دستگیری ویا مرگ یکی از قهرمانان داستان متصور است... رمان مخاطب را بدون خستگی وبا اشتیاق تمام بسوی پایانی که هرآن احتمال تغییر روند داستان محتمل است... شیرین وگیراست
پری سا
۱۴۰۰/۵/۱۴
و باز هم جنگ و... زخم‌های غیر قابل التیام بر روح بشر.. داستان کتاب در طول چهار روز رخ میده اما اندوه تمام طول عمر بشریت از توحش و سنگدلی آدمیزاد رو به دوش می‌کشه.. اثر زیبا و جانداری هست.. صدای راوی هم خوبه. با تشکر از کتاب راه عزیزم
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۲/۲۰
اگر کل کتاب‌ها رو با صدای ارمان سلطان زاده و احمد گنجی روایت کنید من تمامشون رو میخرم با احترام به تمام صدا پیشه‌های محترم و عزیز
بهار تربت نیا
۱۳۹۹/۳/۳۰
ممنون از کتابراه... دمتان گرم آقای سلطان زاده که این کتابرو بسیار زیبا خوانش کرده بودید. با تک تک شخصیت‌های داستان زندگی کردم. داستان کتاب روایت جنگ و عشق و پایان تلخی که جنگ در برداره. لعنت به جنگ
رسول بخشی
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
به نظرم بهترین کتاب همینگوی هست. داستان خط سیر ساده‌ای داره اما بسیار پرکشش. خوندم این کتاب رو به همه پیشنهاد می‌کنم. خوانش آرمان سلطان زاده هم مثل همیشه بی نظیره
javad Mohammadtaqi Nejad
۱۳۹۹/۲/۴
به نظرم یکی از مهمترین وظیفه رمان تقویت خیال پردازیه، لااقل من از رمان اینو تجربه می‌کنم، واین کتاب به خوبی وظیفشو انجام میده، براحتی شما را از دنیایتان خارج میکنه👌
Mehrnoosh Fg
۱۴۰۲/۱/۲
این کتاب در باره جنگ داخلی اسپانیاست و احساسات و تلاش‌های انسان‌های آزادی خواه به خوبی روایت شده کلا کتاب قشنگی بود اولین کتاب از ارنست همینگوی که میخوندم.
Monir Naghikhani
۱۳۹۹/۵/۵
بسیارزیبا، ولی همیشه ازخودم میپرسم جنگ چرابوده وهست؟ واقعا متاسفم که عمرجاودان نداریم ولی همیشه وهمیشه جنگ بوده وبعد عمیقأغصه میخورم، چون به هیچ نتیجه‌ای نمیرسم
مشاهده همه نظرات 40

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید

برای دریافت کتاب صوتی زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.