معرفی و دانلود کتاب جسم زن، خرد زن

عکس جلد کتاب جسم زن، خرد زن
قیمت:
49000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جسم زن، خرد زن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جسم زن، خرد زن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جسم زن، خرد زن

کریستین نورتراپ در کتاب جسم زن، خرد زن به زنان تلنگر می‌زند و به آنان یادآور می‌شود که باید به بدن، جنسیت و روح‌شان علاقه‌مند و متعهد و با خودشان صمیمی باشند. این اثر پرفروش نیویورک‌تایمز شما را با خودتان آشتی و ذهنیت‌تان را تغییر می‌دهد.

درباره‌ی کتاب جسم زن، خرد زن:

این اثر به شما می‌آموزد که چطور ذهن‌تان همچون یک نوار از پیش ضبط شده، از شنیده‌ها، دیده‌ها و تجربیات پیش از تولد پر است و همیشه به شکل یک باور و اعتقاد بر جسم و روح‌تان اثر می‌گذارد و می‌تواند در بدن‌تان انواع بیماری‌ها را ایجاد کند. کریستین نورتراپ (Christiane Northrup) با بیان چندین نمونه از بیماران خود به شما یاد می‌دهد که شفای حقیقی با رها ساختن و آزاد کردن عواطف و احساسات تلنبار شده در شما به وجود می‌آید.

نویسنده به شما می‌آموزد که باورها و ذهنیات غلط شما چطور می‌تواند بر سلامتی‌تان تأثیرگذار باشد و شما را به سوی شفای روانی و جسمی هدایت کند.

این کتاب متعلق به تمام انسان‌هایی است که معتقدند می‌توان بی‌توجه به اوضاع و شرایط حال و گذشته، زندگی را پیش برد. این اثر برای افرادی است که بزرگ‌ترین آرزو و خواسته‌شان سلامتی‌ است و به این نکته آگاه‌اند که در امر شفا مسائلی فراتر از عوامل خارجی یا فنون دخیل هستند.

کتاب جسم زن، خرد زن (Women's bodies, women's wisdom) به تمام پزشکان، پرستاران، متخصصان بهداشت، درمانگران یا بیمارانی تعلق دارد که خوب می‌دانند چیزهایی وجود دارد که از آن آگاه نیستند. می‌توان گفت داروها همواره حیاتی و ضروری نیستند اما ایمان و اعتقاد به شفا همیشه ضروری است.

نکوداشت‌های کتاب جسم زن، خرد زن:

- یک شاهکار برای هر زنی که به جسم، ذهن و روح خود علاقه دارد. (کارولین میس)
- من "بدن زن، خرد زن" را به همه زنان و همچنین به همه مردانی که می‌خواهند زنان زندگی خود را درک کنند توصیه می‌کنم. (دیپک چوپرا)
- "بدن زن، خرد زن" دروازه‌ای به سوی عمیق‌ترین درک از سلامت و تندرستی است. (جوآن بوریسنکو)
- اگر نمی‌توانید دکتر نورتراپ را به عنوان پزشک در کنار خود داشته باشید، لااقل کتاب او را بخوانید. (لری دوسی)

کتاب جسم زن، خرد زن: به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالعه‌ی این کتاب را به تمام زنان و همین طور مردانی که می‌خواهند آن‌ها را بیشتر بشناسند، توصیه می‌کنیم.

با کریستین نورتراپ بیشتر آشنا شویم:

او از دانشکده علوم پزشکی دارت موت و مرکز پزشکی Tufts نیوانگلند فارغ‌التحصیل شده است و به عنوان رئیس مجمع زنان برای زنان یارموت مین فعالیت می‌کند. کریستین نورتراپ یکی از اعضای انجمن پزشکان و متخصصان زنان، رئیس سابق انجمن پزشکی پزشکان کل‌گرای آمریکا و سخنگوی بین‌المللی بهداشت و درمان زنان به شمار می‌رود. او همچنین در جایگاه استادیاری دانشکده پزشکی دانشگاه یارموت مشغول به کار است.

در بخشی از کتاب جسم زن، خرد زن می‌خوانیم:

خیلی از خانم‌ها متوجه شده‌اند که در پاییز که روزها کوتاه‌تر است، علائمشان بدتر می‌شود. خیلی از علائم PMS دقیقاً مثل نوعی افسردگی است. نور مثل یک مادۀ مغذی در بدن عمل می‌کند. وقتی شبکیۀ چشم با نور گرم می‌شود، مستقیماً بر کل سیستم نور اندوکرین بدن تأثیر می‌گذارد؛ ازجمله هیپوتالاموس و غدۀ صنوبری. در یک مطالعه، بیماران PMS به‌طور چشمگیری به درمان با نور جواب دادند. عجیب نیست؛ چون نور طبیعی و مصرف کربوهیدرات، هر دو، سطح سروتونین خون (ماده‌ای که افسردگی را از بین می‌برد) را بالا می‌برند.

زندگی در زیر نورهای مصنوعی، بدون در معرض نور طبیعی قرارگرفتن، نه‌تنها بر چرخۀ قاعدگی تأثیر منفی دارد، بلکه باعث بروز PMS نیز می‌شود. ارتباط بین PMS و افسردگی یک مثال عمیق است از چگونگی اینکه خرد زنانه در چرخۀ فصل‌ها و ماه‌ها رمزی شده است. تمایل طبیعی برای به درون فرورفتن قبل از شروع قاعدگی در هر ماه، در میل به درون‌رفتن در فصل پاییز هر سال بازتاب می‌یابد. تمام طبیعت این خرد را به ما نشان می‌دهد. در پاییز و زمستان، درختان انرژی‌شان را به سمت پایین و به ریشه‌هایشان می‌فرستند؛ جایی که فعالیت ژرف و دوباره زنده‌شدن، در جریان است و برای ما قابل دیدن نیست.

روزهای اول فاز لوتئال که پس از تخمک‌گذاری اتفاق می‌افتد، زمانی است که انرژی ما به عمق و ریشه‌هایمان می‌رود و انرژی‌مان ذخیره می‌شود و برای چرخۀ بعدی و رشد بیرونی در دنیا آماده می‌شویم.

نیمۀ دوم چرخۀ قاعدگی و پاییز، زمان‌هایی است که جریان می‌ایستد و هر آن چیزی را که دلتان نمی‌خواهد ببینید، در ته دریاچۀ ناآرام برای همه قابل دیدن می‌شود. خانم‌ها نیاز دارند بیاموزند که به اطلاعاتی که در این دوران در ماه و در سال در دسترسشان قرار می‌گیرد، توجه کنند. اندیشیدن دربارۀ این اطلاعات به‌مانند کودی است برای اینکه هر بار که نور باز می‌گردد، رشد جدیدی بیافریند. وقتی دردی در بدن داریم با آن صحبت کنیم و بپرسیم چه شکلی دارد؟ کجا قرار گرفته است؟ به‌سادگی به آن آگاه باشیم و در‌ آن حضور داشته باشیم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
فصل اول: قاعدگی
فصل دوم: رحم
فصل سوم: تخمدان‌ها
فصل چهارم: فرج، واژن، رحم، مجرای ادرار
فصل پنجم: سینه‌ها
فصل ششم: باروری ما
فصل هفتم: حاملگی و زایمان
فصل هشتم: مادر بودن
فصل نهم: یائسگی
فصل دهم: گام‌هایی به سمت شکوفایی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جسم زن، خرد زن
نویسنده
مترجمسرمه رسولی
ناشر چاپیانتشارات چرخ فلک
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات248
زبانفارسی
شابک978-600-5225-79-2
موضوع کتابکتاب‌های مادر و بارداری، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
49000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جسم زن، خرد زن

Zahra Ghezel
۱۴۰۲/۶/۲۱
کتابی با بخشیدن دیدگاه بهتر نسبت به بدنمان و بسیار کمک کننده
Mehdi Arab
۱۴۰۰/۱۲/۲
کتاب در باب زنان مطالب جالب و درستی می‌گوید.
مسلم خالصی
۱۴۰۱/۹/۶
عالی و پر محتواست خوب بود
رزا الماسیان
۱۴۰۱/۱/۱۹
خواندن این کتاب برای تمام زنان واجب است
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب جسم زن، خرد زن

برای دریافت کتاب جسم زن، خرد زن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.