معرفی و دانلود رایگان کتاب آتش و خون در خرمشهر

عکس جلد کتاب آتش و خون در خرمشهر
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آتش و خون در خرمشهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آتش و خون در خرمشهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آتش و خون در خرمشهر

راوی کتاب «آتش و خون در خرمشهر» سرهنگ دوم ستاد، خالد سلمان محمود کاظمی، یکی از افسران بلندپایه عراقی است. او که هنگام تحصیل در دانشکده نظامی، از ادامه تحصیل در این دانشکده منصرف می‌شود، اما نمی‌تواند هدفش را اجرا کند درباره دردها و رنج‌های مرحله اشغال خرمشهر و جنایت‌هایی که در این شهر انجام شد سخن می‌گوید.

خالد سلمان در «آتش و خون در خرمشهر» اعتراف می‌کند که اشغال خرمشهر، یک اشتباه استراتژیک برای عراق بود. کتاب با ترس و وحشت نویسنده از حضور پلیس‌های مخفی بین دانشجویان دانشکده نظامی و برشمردن هوس رانی‌های صدام آغاز می‌شود. با حمله به خرمشهر و انجام جنایات نیروهای عراقی در مناطقی مانند«هیزان» ادامه می‌یابد و با آزاد سازی خرمشهر به پایان می‌رسد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
حکایت اول
سه ساعت انتظار
شادى فراغت از تحصیل
حرکت به سوى خرمشهر
خرمشهر و حوادث روزهاى اول
حمله به پل جدید و مناطق مسکونى
اقدامات نیروهاى ما در مناطق مسکونى
حمله جدید به نیروهاى ما
در محور جاده عمومى (اهواز - خرمشهر)
در آستانه ورود به خرمشهر
عبور از کارون
نیروهاى ما در خرمشهر
کشتن کودکان به خاطر هیچ
در اردوگاه دژ و جاده خارجى چه گذشت
پایان اشغال و جنایت‏هاى اشغالگران

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آتش و خون در خرمشهر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۸۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۵
زبانفارسی
شابک978-964-506-370-0
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب آتش و خون در خرمشهر

علی رحمانی
۱۳۹۶/۱۰/۳۰
به نظر من که خودم بچه خوزستان هستم و بسیاری از وقایع آن زمان را به یاد دارم اطلاعات جدید اندکی این کتاب به خواننده میدهد و دقیقا مشخص است که بسیاری از مطالب را یا نویسنده ننوشته است و یا در زمان ترجمه کنار گذاشته شده‌اند. و اما مگر میشود افسر ارتش عراق از نیرویی که با او میجنگد اطلاعاتی نداشته باشد که هیچ گونه اسمی از نیروهای ارتشی مخصوصا نیروی دریایی که فداکاری‌ها کردند نیاورده است و حتی از سپاه هم خیلی کمرنگ نام آورده سپاهی که آن زمان کاملا شکل گرفته بود. تنها یک مورد از ارتش نام میبرد که آن هم بجای لشکر 92 زرهی خوزستان، میگوید تیپ 92 و اشکالات جدیه دیگری که مجال گفتن نیست. برادر من در جنگ خرمشهر تا زمان آزادی به عنوان یک پاسدار حضور داشت و از رشادتهای همه نیروهای حاضر در خرمشهر برایم بسیار گفته بود و یک سال بعد از آزاد سازی خرمشهر به شهادت رسید. روح تمام شهدا شاد و یادشان گرامی باد.
حسین احسان
۱۳۹۵/۵/۱۱
بخشی از یاداشتهای این صدامی مربوط است به ارتش صدام که بطور طبیعی نمیتواند بیش از یک قطره از جنایات بعثیان باشد , بخشی هم مربوط است به جان بر کفان ایران اسلامی که این شخص صاحب نظر نیست , به باور من که ذره‌ای از خاک پای رزمندگان نبوده‌ام چاپ نوشته‌های چنین افرادی کاملا دور از انصاف است , حد اقل در ایران اسلامی , حیف از صفر امتیاز
behrouz Rahbar Soore
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
کتاب خوبیه، مخصوصا که وقایع خرمشهر را از دیدگاه روبرو یعنی دشمن نشون میده، من پیشنهاد میکنم که همزمان با این کتاب، کتاب تکاوران نیروی دریایی در خرمشهر رو هم که در واقع از داخل خرمشهر وقایع رصد میشه رو مطالعه کنید تا جذابیت بیشتری براتون داشته باشه، این ترکیب فوق العاده غیرقابل وصفه.
Akbari Akbari
۱۳۹۸/۴/۴
خدا لعنت کند استکبار و عوامل اونها رو که اینطور دو‌کشور شیعه رو به جون هم انداختند. چقدر خوندن سنگدلی‌های اونا برای آدم سخته اما چقدر شیرینه شنیدن مجاهدت مردم از زبان دشمنان.
درود و صلوات به روح جوانمردان و رزمندگان و شهدای سرزمین اسلامی مان!
امیر محمدزاده
۱۳۹۷/۳/۱۰
چه زیباست ذکر مجاهدت‌های رزمندگان اسلام از زبان سربازان دشمن
چه بسیار خاطره‌هایی از مجاهدت‌های رزمندگان اسلام که با خودشان برای پروردگار متعال هدیه بردند.
روح شهدای جنگ تحمیلی بویژه مدافعین خونین شهر در جوار سرور شهیدان شاد باشد.
Mr Jehad
۱۴۰۰/۴/۲۷
یک کتاب معمولی
حسن آن اینست که یک روایت مستقیم از جنایتی بزرگ است صدام، نیروهایش و هم پیمانانش رقم زدند.
اگر میخواهید گوشه از مظلومیت و رنجش و ایستادگی و رشادت‌های مردم خرمشهر را ببینید سری به کتابهایی مانند دا و صباح بزنید.
سارا سوری
۱۳۹۸/۱۰/۴
کتاب خوبی نیست به نظرم. چند صفحه رو خوندم و ادامه ندادم چرا؟ چون راوی داستان کسیه که خودش رو بی‌گناه و خوب جلوه میده تو جنگ شرکت کرده رحم نداشته حالا میخواد حقیقت جنگی که تحمیل کردن رو جور دیگه‌ای القا کنه.
من که اصلا نپسندیدم
نسیم
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
بیان رشادتها و مظلومیت سربازان و شهدای ایران از زبان دشمن دلنشینه بخصوص که جمله به جمله کتاب اعتراف به حماقت و شکست خود بعثیها بود
اما از شعرهای نزار قبانی دیگه بدم اومد
بند بند وجودشو ذوب در صدام کرده
f auobi
۱۳۹۹/۶/۲۶
سلام، درود خداوند بر ارواح همه شهدای مدافع خرمشهر عزیز، و لعنت خدا بر همه متجاوزان و سربازان بعثی شیطان صفت، و سپاس از خداوند برای اینکه دوباره خرمشهر را توسط جوانان غیور ایرانی به ما برگرداند.
Sun
۱۴۰۱/۱۱/۱
شاید این یک صدم جنایت‌های وحشیانه ارتش بعث نباشه اما برای مایی که در اون زمان نبودیم مفیده تا علاوه بر سنگر خودی سنگر دشمن روهم بشناسیم در کل برای افزایش اطلاعات از جنگ تحمیلی بدنیست.
سیدعلی اصغر موسوی طیبی
۱۴۰۰/۱۲/۶
کتاب روایت تلخ از گوشه ناچیزی از جنایتها و نامردیهای حزب بعث داره و دل ادم رو به درد میاره. بااین همه درس این کتاب به همه ایرانیها اینه که باید قوی بود و نباید اجازه تجاوز به دشمن رو داد.
علی رضا جوکار
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
در این کتاب اصلا به تکاورهای نیروی دریایی اشاره نکرده. بعثی‌ها همه نوع ظلم و تجاوز انجام دادند که باز هم اشاره کمی دارد. واز جانفشانی نیروهای سپاهی ومردمی هم اصلا اشاره نداشته است
رعنا سرمالیان
۱۴۰۰/۲/۲۵
هرکتابی که از خاطرات جنگ میخونم تنفرم نسبت به صدام وعراقی هابیشتر میشه
وافتخار میکنم به جوانانی که عاشقانه برای این مرز وبوم جان را فدا کردند
بنازم به غیرتتان ❤❤❤
Jalil Persian
۱۳۹۸/۸/۶
کتاب خوبی بود. چونکه نشون داد صدام چطوری مردم عراق را گول زد و تشویق کرد که با ایران جنگ کنند. رذالتهای عراقی‌ها و رشادتهای ایرانی‌ها بخوبی نشون داده شد.
علیه مرادی پور
۱۳۹۷/۴/۲
دارم به این فکر میکنم که اینا این همه از نیروی چهار تا بچه بی‌تجربه میترسیدن، اگه همون روزهای اول نیروی رسمی به جنگ اعزام میشد لازم نبود مملکت ۸ سال کلیهزینه بده
مشاهده همه نظرات ۷۰

راهنمای مطالعه کتاب آتش و خون در خرمشهر

برای دریافت کتاب آتش و خون در خرمشهر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.