معرفی و دانلود کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه

برای دانلود قانونی کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه

تی. کالین کمبل و هاوارد جاکوبسن با جسارتی تمام نشان می‌دهند که چگونه درک ما از تغذیه و سلامتی از مسیر صحیح خارج شده و چطور می‌توان آن را بازیابی کرد. کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه که به زیبایی و به وضوح نوشته شده است و در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد، برای همیشه تفکر شما را درباره‌ی سلامتی، غذا و علم تغییر خواهد داد.

درباره‌ی کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه:

اگر می‌خواهید بدون سرطان، بیماری قلبی و دیابت برای خود زندگی کنید، این قدرت در دست شما (و چاقو و چنگال شما) است. راز سلامتی در تمام مدت، در کسوت یک کلمه ساده و شاید کِسل‌کننده، پیش روی شما بوده است: تغذیه. وقتی صحبت از سلامتی باشد، معلوم می‌شود برگ برنده نوع غذایی است که هر روز در دهان می‌گذارید. برای بهره بردن از سلامتی، کتاب پیش رو به شما کمک می‌کند. کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه (Whole: rethinking the science of nutrition) به چهار فصل تقسیم شده است.

فصل اول، اطلاعات بیشتری در مورد تحقیقات کمبل و دیگران در مورد کل مواد غذایی، رژیم غذایی گیاهی و عکس‌العمل نویسنده را در مورد برخی از برجسته‌ترین انتقادهایی که از زمان انتشار مطالعه چین دریافت کرده‌ شامل می‌شود و موارد دیگر از جمله پیشینه و سفر نویسنده به عنوان زمینه‌ای برای درک این که فلسفه‌های این کتاب از کجا آمده است.

فصل دوم دلایلی را دنبال می‌کند که نه تنها پذیرش آن برای خیلی‌ها سخت است، بلکه حتی پیامدهای بهداشتی این تحقیق متوجه زندان ذهنی یا پارادایمی می‌شود که علم و پزشکی غربی در آن فعالیت می‌کند و این امر دیدن واقعیت‌های واضح خارج از آن را غیرممکن می‌کند. به دلایل بسیاری، ما اکنون تحت الگویی مشغول فعالیت هستیم که حقیقت را فقط در کوچک‌ترین جزئیات جست‌وجو می‌کنیم، در حالی که کاملاً از تصویر کَلان چشم‌ می‌پوشیم.

اصطلاح مشهور "نمی‌توان جنگل را تنها با دیدن درختان مشاهده کرد" این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد، با این تفاوت که در اینجا موارد زیادی از درختان و جنگل‌ها در معرض خطر است. دیدن جزئیات مشکلی ندارد؛ مشکل زمانی رخ می‌دهد که ما شروع به انکار وجود یک تصویر بزرگ می‌کنیم و سرسختانه اصرار می‌ورزیم.

فصل سوم به طرف دیگر این معادله نگاه می‌کند: نیروهای اقتصادی که هنگام دنبال کردن موفقیت‌های مالی، این الگو را برای منافع شخصی خود تقویت و بهره‌برداری می‌کنند. این نیروها مکالمه عمومی درباره بهداشت و تغذیه را کاملاً دستکاری می‌کنند، تا متناسب با نتیجه کارشان باشد. نویسندگان به بسیاری از مواردی که نقش پول در هزاران تصمیم‌گیری کوچک و بزرگ که تأثیر زیادی بر آنچه شما مردم می‌شنوید (و نمی‌شنوید) و در در مورد بهداشت و تغذیه اعتقاد دارید، خواهند پرداخت.

در آخر در فصل چهارم، تمام مواردی که در اینجا مطرح است و همچنین مواردی که لازم است تا چنانچه بخواهیم همه چیز تغییر کند، بررسی می‌شوند.

نکوداشت‌های کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه:

- تی. کالین کمبل، متخصص برتر تغذیه آمریکا، با شجاعت و اعتقاد، نحوه نفوذ الگوی تقلیل‌گرایانه را در علوم، پزشکی، رسانه‌ها، صنایع داروسازی بزرگ و گروه‌های بشردوستانه را بیان می‌کند، که مردم را از حقیقت تغذیه‌ای برای سلامتی مطلوب باز می‌دارد. (جونیور. کالدول اسلستین)

- دکتر تی. کالین کمبل، تأثیرگذارترین دانشمند تغذیه‌ای در قرن گذشته بوده است. کار او در حال حاضر جان صدها هزار نفر را نجات داده است. (جان مَک دوگال)

- دکتر کمبل، موفق می‌شود نگاهی تازه و صادقانه به علم تغذیه بیاندازد، زیرا او حقیقت حیرت‌انگیز بیماری را آشکار می‌کند، و راهی مطمئن برای دستیابی به سلامتی عالی را که شایسته آن است، نشان می‌دهد. (Chef AJ)

- این کتاب کلید درک چگونگی افزایش طول عمر طبیعی و سلامتی ما است، کلیدی است برای کاهش سرعت گرم شدن کُره زمین، و همه این‌ها بدون هیچ هزینه‌ای و با صرفه‌جویی قابل توجهی در جامعه ما همراه است. (مایک فرمونت)

- کُل یک مورد قانع‌کننده را مطرح می‌کند، که تمرکز تغذیه مدرن بر مواد مغذی منفرد، منجر به سردرگمی جمعی با پیامدهای غم‌انگیز در ارتباط با سلامتی شده است. الگوی جدید دکتر کمبل طرز فکر ما در مورد غذا را تغییر خواهد داد، و با این کار می‌تواند زندگی میلیون‌ها نفر را بهبود بخشد و میلیاردها دلار در هزینه‌های بهداشتی صرفه‌جویی کند. (برایان وندل)

کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر می‌خواهید اصول صحیح تغذیه را بدانید و با فواید و مزایای گیاهخواری بیشتر آشنا شوید، این کتاب را از دست ندهید.

با نویسندگان کتاب کل بیشتر آشنا شویم:

بیش از پنجاه سال، تی. کالین کمبل (T. Colin Campbell)، پیشگام در تحقیقات تغذیه بوده و بیش از 300 مقاله تحقیق حرفه‌ای تألیف کرده است. میراث وی، پژوهش چین، با همکاری پسرش، توماس کمبل، از زمان انتشار در سال 2005، جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی است. وی سمت Jacob Gould Schurman استاد برجسته بیوشیمی تغذیه در دانشگاه کُرنل را دارد و چندین گزارش تخصصی مربوط به سیاست‌های غذایی و بهداشتی را نویسندگی کرده و سخنرانی‌های گسترده‌ای در سراسر جهان، در مورد حل بحران مراقبت‌های بهداشتی، از طریق اثرات اندک شناخته شده اما قابل توجه تغذیه انجام داده است.

او مجموعه‌ای منحصربه‌فرد و بسیار موفق از دوره‌های آنلاین در زمینه تغذیه گیاهی را به عنوان مشارکت بین بنیاد (tcolincampbell.org) و زیرمجموعه آنلاین (eCornell) دانشگاه کُرنل ایجاد کرده است. کمبل در سایت (www.wholevana.com) در حال وبلاگ‌نویسی است، تا به همراه پسران خود در تلاش برای ایجاد یک انقلاب بهداشتی اساسی مشارکت داشته باشد. آن‌ها با هم برنامه‌ای را آغاز کرده‌اند، که هدف آن رساندن پیام امیدوارکننده تغذیه گیاهی به افراد، مشاغل و جوامع در همه جا است.

هاوارد جاکوبسن (Howard Jacobson)، یک مشاور بازاریابی آنلاین، مربی بهداشت و یک متخصص باغبانی زیست‌محیطی از دورهام، در کارولینای شمالی است. وی فوق لیسانس بهداشت عمومی و دکترای مطالعات بهداشتی از دانشگاه تِمپل و لیسانس تاریخ را از دانشگاه پرینستون دریافت کرده است. هاوارد یک آژانس بازاریابی آنلاین را اداره می‌کند و نویسنده Google AdWords For Dummies است. او مشاور، مربی و سخنران در مورد بهداشت فردی و پایداری محیط زیست کُره زمین به شمار می‌رود.

جملات برگزیده‌ی کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه:

- از همه چیز بهتر، امید به نا امیدی است.
- تاریخ رقابتی بین آگاهی و جهالت است.
- هر کاری که با زمین می‌کنیم‌، در واقع با خودمان می‌کنیم.
- وقتی در یک سیستم زندگی می‌کنیم، آن سیستم را جذب و در آن فکر می‌کنیم.
- ما همه چیز را آنگونه که هست نمی‌بینیم. آن‌ها را همانطور که هستیم می‌بینیم.
- از برداشتن یک قدم بزرگ نترسید. چرا که با دو پرش کوچک نمی‌توانید از شکاف عبور کنید.
- ما نمی‌توانیم با استفاده از همان نوع تفکری که یک پرسش را ایجاد کرده‌ایم، آن را حل کنیم.

در بخشی از کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه می‌خوانیم:

بخشی از الگوی فعلی ما این است که مواد مضر در محیط باعث سرطان می‌شود، و روشنفکران درگیر در جنگ با سرطان، به دنبال کاهش تماس ما با این مواد سرطان‌‌زا هستند. بخشی از الگوی فعلی ما این نیست که غذایی که می‌خوریم مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده سرطان نسبت به سموم محیطی است. و پیشنهاد کردم که یک تغییر نسبتاً ناچیز در مصرف مواد مغذی، حتی ممکن است بیشتر از مصرف ماده سرطان‌زا برای رشد سرطان موثر باشد. از سردبیر مجله پرسیدم که اگر واقعاً چنین نتیجه‌ای گرفتیم، آیا یافته‌های ما را بر روی جلد مجله معتبر خود به نمایش می‌گذارد. به اعتبار حرف وی، او موافقت کرد که با رفع شک و تردید‌های موجود، آن را در نظر بگیرد. او "همان طور که تقریباً همه متخصصان سرطان در آن زمان می‌دانستند"، می‌دانست که سرطان به دلیل مواد سرطان‌زای شیمیایی و ویروس‌ها و ژن‌ها اتفاق می‌افتد، نه به دلیل تغییرات متوسط در مصرف مواد مغذی. اما موافقت کرد که اگر بتوانم اظهارات بدعت‌انگیز خود را به او ثابت کنم، یافته‌ها را می‌پذیرد و تحقیقات ما را منتشر می‌کند.

هنگامی که ما آزمایش‌های جدید را انجام دادیم، از یافته‌های قبلی و حتی واضح‌تر از آنچه انتظار داشتم، پشتیبانی می‌کرد. مصرف پروتئین حیوانی، رشد سرطان را بیش از دوز ماده شیمیایی سرطان‌زا بالا برد. اما امید من برای داشتن این نتایج جذاب بر روی جلد مجله به سرانجام نیانجامید. مدیر مسئول همکار من بازنشسته شده بود، و جایگزین وی و هیئت تحریریه جدید تغییر سیاست داده بودند. آن‌ها تمایل داشتند اثرات تغذیه‌ای بر سرطان را کنار بگذارند. در عوض، نسخه‌های مربوط به ارتباط بین سرطان و تغذیه را به یک ژورنال جدید آزمایش نشده اپیدمیولوژی سرطان، نشانگرهای زیستی و پیشگیری داده بودند. روشی مناسب برای تنزل دادن به چنین تحقیقات مرتبط با تغذیه به وضعیت درجه دو. آن‌ها مقاله‌هایی می‌خواستند که "تحریک فکری" بیشتری داشته باشند - هدف آن‌ها این است که بفهمند چگونه سرطان از نظر مولکولی کار می‌کند‌، خصوصاً اگر جواب مربوط به مواد شیمیایی، ژن‌ها و ویروس‌ها باشد. آن‌ها بررسی تأثیرات تغذیه‌ای بر رشد سرطان را، همان طور که ما انجام می‌دادیم، تقریباً شبیه علوم غیرعلمی می‌دانستند.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسندگان
بخشی از ستایش‌ها در مورد (کتاب) "کُل"
معرفی
فصل اول: برده شدن توسط سیستم
بخش یکم: افسانه مراقبت‌های بهداشتی مدرن
بخش دوم: حقیقت کُل
بخش سوم: راه بدعت من
فصل دوم: پارادایم به عنوان زندان
بخش چهارم: پیروزی تقلیل‌گرایی
بخش پنجم: تقلیل‌گرایی به تغذیه حمله‌ور می‌شود
بخش ششم: تحقیقات تقیل‌گرایانه
بخش هفتم: زیست‌شناسی (بیولوژی) تقیل‌گرایی
بخش هشتم: ژنتیک در مقابل تغذیه، قسمت اول
بخش نهم: ژنتیک در مقابل تغذیه، قسمت دوم
بخش دهم: پزشکی تقلیل‌گرایانه
بخش یازدهم: مکمل‌های تقلیل‌گرایانه
بخش دوازدهم: سیاست اجتماعی تقلیل‌گرایی
فصل سوم: قدرت ظریف و نیروهای کنترلی آن
بخش سیزدهم: درک سیستم
بخش چهاردهم: بهره‌برداری و کنترل صنعت
بخش پانزدهم: تحقیق و سود
بخش شانزدهم: موضوعات رسانه‌ای
بخش هفدهم: اطلاعات غلط دولت
بخش هجدهم: کور شده توسط نورآوران
فصل چهارم: افکار نهایی
بخش نوزدهم: خودمان را کامل کنیم
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه
نویسنده،
مترجممتین کریمی کردستانی، بیتا کریمی کردستانی
ناشر چاپیانتشارات گنجور
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۳۱
زبانفارسی
شابک978-622-7726-65-7
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه

برای دریافت کتاب کل: بازاندیشی در علم تغذیه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.