معرفی و دانلود کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

عکس جلد کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی
قیمت:
74000 تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

«همه‌چیز از سرفه‌های حین خواب شروع شد.» حمیدرضا صدر در کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی از بیماری مهلک، روند درمان و روزهای پایانی عمرش با ما سخن می‌گوید و ما را همراه خود از قیطریه‌ی تهران تا اورنج کانتی آمریکا می‌برد. کتاب حاضر که زندگی‌نامه‌ای خودنوشت است پس از مرگ صدر منتشر شده.

درباره‌ی کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی:

حمیدرضا صدر چهره‌ای شناخته‌شده در عالم فوتبال و سینما و کتاب است. اگر طرفدار فوتبال بوده باشید، حتماً او را در مقام کارشناس در تلویزیون دیده‌اید. اگر از دنبال‌کنندگان سینما بوده‌اید، تحلیل‌های او را در نشریه‌ی هفت خوانده‌اید. اگر فردی کتاب‌خوان بوده‌اید، حتماً کتاب «تو در قاهره خواهی مرد» یا «نیمکت داغ» را خوانده‌اید یا حداقل نامشان را شنیده‌اید. حالا، در کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی، با حمیدرضا صدری روبه‌رو می‌شویم که هم همان چهره‌ی آشنای همیشگی است و هم نیست.

در تاریخ 6 شهریور 1397، دکتر تصاویر ریه‌ی حمیدرضا صدر را نگاه می‌کند و کلمه‌ای را به زبان می‌آورد که معنای خطرناکی دارد: مشکوک. و این کلمه برای صدر آغاز یک پایان است، آغاز بیماری مهلک سرطان که سرانجامش مرگ این چهره‌ی محبوب است، و آغاز روندی که منجر به نوشتن کتابی درباره‌ی بیماری و مواجهه با مرگ می‌شود.

در کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی، با حمیدرضا صدر در طول این سفر دردناک و همین‌طور معنابخش همراه می‌شویم و از قیطریه‌ی تهران تا اورنج کانتی آمریکا می‌رویم. با صدر در بیمارستان می‌نشینیم، به آزمایشگاه می‌رویم، در تصمیم‌گیری‌های دشوار او برای پذیرش معالجه مشارکت می‌کنیم، و با او برای آخرین بار فیلم‌های محبوبش را تماشا می‌کنیم و فوتبال می‌بینیم.

کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی روایتی از روزهای پایانی عمر کسی است که همیشه او را با لبخند و هیجانش به یاد می‌آوریم. «مقدمه»، «در تهران» و «در آمریکا» بخش‌های این کتاب را تشکیل می‌دهند که صدر آن‌ها را با بیانی شیوا و صادقانه به رشته‌ی تحریر درآورده است. بخش مؤخره‌ی این کتاب را غزاله صدر، دختر حمیدرضا صدر، نوشته که روایتی از سال پایانی عمر پدرش است.

حمیدرضا صدر در تاریخ 25 تیر 1400 از دنیا رفت. کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی، بنا به درخواست صدر، پس از مرگش منتشر شده و در مدت کوتاه، مورد استقبال طرفداران این شخصیت دوست‌داشتنی قرار گرفته است.

کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید مواجهه‌ای صادقانه و زیبا با مرگ را به قلم یکی از چهره‌های محبوب فوتبال و سینمای ایران بخوانید، این کتاب مناسب شماست.

با حمیدرضا صدر بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی ایرانی کتاب حاضر متولد سال 1335 در مشهد است. حمیدرضا صدر کارشناس فوتبال، منتقد سینما و نویسنده بود و در تمامی این عرصه‌ها، چهره‌ای شناخته‌شده به حساب می‌آمد.

او در بسیاری از برنامه‌های فوتبال صداوسیما حضور داشت، در مجله‌هایی مانند هفت، زن روز، سروش و... می‌نوشت، و از او چندین کتاب منتشر شده است. «پیراهن‌های همیشه»، «روزی روزگاری فوتبال»، «نیمکت داغ» و... از کتاب‌های منتشرشده‌ی صدر هستند.

حمیدرضا صدر تاریخ 25 تیر 1400 از دنیا رفت و کتاب «از قیطریه تا اورنج کانتی» پس از مرگ او منتشر شد.

در بخشی از کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی می‌خوانیم:

معاشرت‌های اجباری. حرف زدن با آدم‌هایی که می‌دانند نای سابق را نداری و خیال می‌کنند علامه‌ی دهرند و حکم می‌دهند. جوری حرف می‌زنند که انگار به همه‌چیز واردند، حتی به بیماری تو، و همه کسی را می‌شناسند که سال‌ها با همین بیماری زندگی کرده.

آن‌ها مطابق میل‌شان درباره‌ی هر چیزی اظهارنظر می‌کنند. واقعاً هر چیزی. ترجیح می‌دهی فاصله بگیری. بگومگو با این آدم‌ها بی‌حاصل است. حساب‌های بانکی‌شان لبالب از دلار است و اتومبیل‌های آخرین مدل سوار می‌شوند و تعطیلات یا پاریس هستند یا مادرید، یا مکزیک یا لاس‌وگاس. همه فریفته‌ی زندگی‌شان هستند. آرزوهایی دارند که دیگر نمی‌فهمی‌شان. اهدافی که فقط به خودشان تعلق دارد. از برخی‌شان بیزاری. آدم‌هایی که درک‌شان نمی‌کنی. اما خب، اگر بخواهی صادق باشی همان‌هایی‌اند که ته دلت حسرت زندگی‌شان را می‌خوردی. هم یکی دو ورزش لوکس مثل تنیس و موج‌سواری را تا آخرش رفته‌اند، هم تحصیل‌کرده‌ی برکلی یا استنفوردند و هم بسیار پول‌دار. ترکیبی ایده‌آل. شاید اگر تو هم جای‌شان بودی با همان اعتمادبه‌نفس زمین و آسمان را به هم گره می‌زدی.

یکی‌شان با اصرار می‌خواهد با تو حرف بزند. می‌خواهد نصیحتت کند و از خوب شدنت بگوید. از این‌که هر روز زندگی ارزشی دارد بی‌حصر.

فهرست مطالب کتاب

به جای مقدمه
در تهران
در امریکا
به جای مؤخره

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب از قیطریه تا اورنج کانتی
نویسنده
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات333
زبانفارسی
شابک978-622-01-0875-7
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
74000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

مهتاب محمدی کیوانی
۱۴۰۱/۳/۱۴
این رمان شروع آشنایی من با نویسنده به عنوان نویسنده بود. درس‌های خیلی خوبی ازشون گرفتم. بعضی جاها با بعضی چیزها مخالف بودم و البته متاسف شدم که وقتی در قید حیات بودند با نوشته هاشون آشنا نشدم. نویسنده در دردناک‌ترین تجربه خود خواننده را فراخوانده و با خود همراه ساخته است از تشخیص سرطان تا مرگ که البته یادداشتی که از سوی دختر در موخره نوشته شده کتاب را به پایان می‌رساند.
مهیار مسعودراد
۱۴۰۲/۴/۳
در واقع من حمیدرضا صدر رو نمیشناختم، ولی چون بیمار کنسر خیلی دیدم، برام کتاب بسیار کشش داشت، واقعا اگر هرکودوم از ما کنسر بگیریم چطور باش برخورد میکنیم، آیا بهش غلبه میکنم یا خودمون رو می‌بازیم؟ این کتاب رو برای تمام ادما توصیه میکنم به خصوص که درباره جامعه خودمونه و به زبان شیوایی نوشته شده.
نسرین مظلومی
۱۴۰۲/۶/۳۱
ای کاش قبل از فوتشون میتونستم از کتابها ومقالاتشون بهره مند بشم، حتما بقیه آثارشون رو میخونم. روحشون شاد حیف زود سفر کردند
علیرضا زارع
۱۴۰۲/۱/۱
بسیار عالی و تاثیر گذار
در این دوران نابسامان باعث میشود تا آدمی قدر زندگی و سلامتی خود را بداند.
فرزین تفضلی
۱۴۰۲/۴/۱۷
کتابی احساسی، عاطفی و بی نظیر از مرحوم حمیدرضا صدر چهره دوست داشتنی دنیای ورزش و شاید سینمای کلاسیک
محمد صادق ملیانی
۱۴۰۲/۲/۹
تجربه مرگ یک شخصیت دوست داشتنی از زبان خودش تلخ و تاثیر گذار هست... روحشون شاد
مرتضی مرادی زیارانی
۱۴۰۱/۹/۱۲
کتاب بسیار خوبی بود ولی دلیل اینکه خانوادش در اواخر عمر مرحوم صدر چرا راضی به عذاب کشیدن این بنده خدا شدن رو نمی‌فهمم
ابوالفضل آستی
۱۴۰۲/۸/۱۹
جذاب و گیرا، کل احساسات مرحوم صدر رو میشه با تمام وجود حس کرد. خدا رحمتش کنه
Naweed Asgari
۱۴۰۲/۷/۹
روحشون شاد با لحن حرف زدنشون تفاوت چندانی نداشت و حس آشنایی داشت
امیرحسین داداش زاده
۱۴۰۲/۶/۱۸
نویسنده پر از ناامیدی و غمی که به باور نبودنی بسیار نزدیک و عمیق
کیمیا
۱۴۰۲/۵/۲۲
کتاب بسیار جالبی بود دردناک بود ولی باعث میشه آدم قدر زندگیشو بیشتر بدونه
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی

برای دریافت کتاب از قیطریه تا اورنج کانتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.