معرفی و دانلود رایگان کتاب در خرقه سرخ رنگ

عکس جلد کتاب در خرقه سرخ رنگ
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب در خرقه سرخ رنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در خرقه سرخ رنگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در خرقه سرخ رنگ

استانلی جان وایمن در کتاب در خرقه سرخ رنگ داستان عاشقانه و تاریخی اصیل‌زاده‌ای بی‌بندوبار به نام ژیل دو برو را در زمان سلطنت لوئی سیزدهم در فرانسه به تصویر می‌کشد. رمانی پرفروش و جذاب در مورد عشق، نفرت، دسیسه و ماجراجویی که اغلب نویسندگان و منتقدان آن را بهترین اثر این نویسنده‌ی بریتانیایی می‌دانند.

درباره کتاب در خرقه سرخ رنگ

قهرمان کتاب حاضر اصیل‌زاده‌ای بنام «ژیل دو برو» است که در زمان ریاست صدر اعظم مشهور فرانسه، کاردینال «دو ریشلیو» در پاریس زندگی می‌کند. او زندگی‌اش را با بی‌بندوباری می‌گذراند و علی‌رغم دستورات اکید ریشلیو مبنی بر غیرقانونی بودن دوئل، او برای شروع دوئل کوچک‌ترین تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

ژیل دو برو او در چندین مورد از شمشیر خود برای کمک به صدر اعظم نیز استفاده کرده بود. در یکی از این دوئل‌ها که حریف خود را به سختی مجروح می‌کند، توسط افراد گارد کاردینال دستگیر می‌شود و از این روی، صدر اعظم دو راه پیش روی او می‌گذارد: اعدام یا مأموریتی خطرناک در جنوب فرانسه در منطقه گاسکونی. دو برو راه دوم را انتخاب می‌کند اما در عمل مجبور می‌شود که با مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم کند. در این بین، با دختری از خانواده‌ای متمول نیز آشنا می‌شود که این دلدادگی به مشکلات او می‌افزاید.

کتاب در خرقه سرخ رنگ (Under the Red Robe) که اولین بار در سال 1894 منتشر شد، تا سال 1962 میلادی 34 بار تجدید چاپ شد و هر بار با تیراژی بزرگتر از قبل در اختیار مشتاقان این کتاب قرار گرفت. نویسندگانی چون کونان دویل و استیونسون آن را به عنوان یک شاهکار داستان‌نویسی و بهترین اثر استانلی جان وایمن (Stanley John Weyman) معرفی کرده‌اند. این رمان که اغلب به عنوان بهترین اثر استانلی جان وایمن شناخته می‌شود، از نظر تجاری موفق‌ترین اثر وی نیز به شمار می‌آید.

آثار هنری اقتباس شده از کتاب در خرقه سرخ رنگ

- در سال 1896 نمایشنامه‌ای بر اساس این کتاب در تئاتر هی مارکت لندن و برودوی نیویورک به روی صحنه رفت.
- در سال 1923 فیلمی صامت برگرفته از رمان در خرقه سرخ رنگ توسط آلن کراسلند کارگردانی شد.
- ویکتور شوستروم در سال 1937 فیلمی را با اقتباس از کتاب در خرقه سرخ رنگ با بازی بازیگرانی مثل کنراد وید، ریموند میسی و... کارگردانی کرد.

نکوداشت‌های کتاب در خرقه سرخ رنگ

- فصل آغازین این کتاب در میان تمام داستان‌های تاریخی، بی‌نظیر است. (آرتور کونان دویل)

- آقای وایمن یکی از بهترین نویسندگان انگیسی زبان است و در هر صفحه کتاب در خرقه سرخ رنگ نکات جالبی برای اذهان وجود دارد. یکی از امتیازات نوشته‌های او این‌ است که از همان فصل اول، نمی‌توان پایان کتاب را حدس زد. این کتاب شخصیت فرانسوی‌ها را مورد بررسی قرار داده و نقاط قوت آن را می‌ستاید. شروع کتاب بی‌شک یکی از گیرا‌ترین آغازهایی‌ست که به آن برخورد کرده‌ایم. (نیویورک تایمز)

- یک داستان عشقی، تاریخی بی‌نظیر. آقای وایمن نبوغی برای تعریف کردن چنین داستان‌هایی دارد. یکی از برجسته‌ترین دوره‌های تاریخ فرانسه توسط این نویسنده عالی‌قدر، جان تازه به خود گرفته و این کتاب بی‌تردید یکی از بهترین کتاب‌های اواخر قرن نوزدهم است. در میان کتاب‌های متعدد خود این نویسنده هم این کتاب جایگاه بالایی دارد. تصاویر این کتاب که توسط کیتون وودویل با هنرمندی تهیه شده، به لطف کتاب اضافه می‌کند. (بوستون بیکن)

- خرقه سرخ رنگ اشاره به کاردینال ریشلیو است که درباره او با دقت بدون اینکه خواننده را خسته کند، توضیح داده شده است. این کتاب هوشمندانه و جالب تألیف گردیده است. استانلی وایمن نام شناخته شده‌ای در ادبیات قرن نوزدهم بوده و کتاب در خرقه سرخ رنگ که یکی از بهترین کتاب‌های این قرن است، نام او را جاودانه می‌کند. (شیکاگو پست)

کتاب در خرقه سرخ رنگ مناسب چه کسانی است؟

دوستداران کتاب‌های کلاسیک و عاشقانه را به مطالعه‌ی این اثر برجسته دعوت می‌کنیم. همچنین علاقه‌مندان به رمان‌های تاریخی خارجی نیز از خواندن کتاب در خرقه سرخ رنگ لذت خواهند برد.

با استانلی جان وایمن بیشتر آشنا شویم

استانلی جان وایمن در هفتم ماه اوت سال 1855 در استان شروپشایر انگلستان دیده به جهان گشود. او فرزند دوم یک وکیل دعاوی بود. استانلی از دانشگاه آکسفورد فارغ التحصیل شده بود و بعد از مدتی تدریس در مدارس مختلف، نزد مادر خود برگشت. او در آن جا شغل پدرش را دنبال می‌کرد و در فرصت‌هایی که پیدا می‌کرد، به نویسندگی می‌پرداخت. او خود را یک مورخ می‌دانست و در ادامه در نوشتن داستان‌های تاریخی شهرت زیادی به دست آورد.

به خاطر مشکلات جسمی‌ای که با آن درگیر بود، به اتفاق برادر کوچکتر خود در سال 1885 به جنوب فرانسه مسافرت کرد. متأسفانه آن‌ دو را به اتهام جاسوسی که البته اتهامی بی‌اساس بود، دستگیر و به زندان منتقل کردند. این اتفاق به قدری روی او که در آن زمان سی سال داشت اثر گذاشت که پس از آن تمام نیروی خود را بر کارهای ادبی خود متمرکز کرد.

اولین کتاب او به نام «خانه گرگ» با موفقیت بی‌نظیری روبرو شد، در مدت کوتاهی تمام نسخه‌های آن به فروش رفت و نایاب شد. این توفیقْ او را از لحاظ مالی تقویت کرد و وی با پشتکار زیاد به خدمات ادبی خود ادامه داد. از جان وایمن در حدود سی‌وپنج کتاب باقی‌ مانده که اغلب آن‌ها به زبان‌های مختلف ترجمه و بارها تجدید چاپ شده‌اند. وایمن در سال 1928 از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب در خرقه سرخ رنگ می‌خوانیم

مرد روستایی همین کار را کرد و من به محض اینکه او به من پشت کرد، خود را از خیابان بیرون انداخته و به پشت خانه‌ها رفتم. دو سه نفر از روستاییان این حرکت مرا مشاهده کردند ولی هیچکدام حرفی یا حرکتی بر علیه من انجام نداند. من معطل نشده و دو سه دقیقه دیگر از دهکده خارج شده و با استفاده از یک جاده نیمه خراب که از میان جنگل عبور می‌کرد، امیدواری داشتم که سر از قلعه در بیاورم. من احتیاج شدید داشتم که راه‌هایی را که منتهی به قلعه می‌شود و موقعیت خود قلعه را با کمال دقت، مورد مطالعه قرار بدهم.

هنوز دویست قدم دور نشده بودم که صدای سم اسب را از پشت سر خود شنیدم. من فقط وقت کافی داشتم که خود را از جاده بیرون کشیده و پشت بوته‌های گیاهان وحشی پنهان نمایم. خانم با شجاعت سوار بر اسب از نزدیکی من عبور کرده و من که حالا مطمئن شده بودم که در مسیر درستی هستم، بعد از رفتن او، پشت سرش براه افتادم. دو دقیقه بعد من به یک پل چوبی کوچک که در روی رودخانه درست کرده بودند رسیدم. من از روی پل عبور کرده و چند قدم آنطرف‌تر، به کناره جنگل رسیده که به یک چمن‌زار بزرگ منتهی می‌شد. در طرف دیگر چمنزار، در روی یک برآمدگی بزرگ یک ساختمان زیبا و با شکوه قرار گرفته بود که از سه طرف با درختان کهنسال محاط شده بود. این ساختمان سقفی بلند با شیب زیاد داشت و در اطراف آن پنجره‌های بزرگ با بالکن‌های عریض به چشم می‌خورد.

این ساختمان کاملا بزرگ بود ولی با نزدیک شدن به آن، دریافتم که وضع کاملاً مناسبی ندارد. در جلوی ساختمان باغی بر از بوته‌های گل سرخ قرار داشت و در ضلع شرقی یک پرچین بلند منظره پشت آن را از دید محفوظ نگاه می‌داشت.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
فصل اول: در قمارخانه زاتون
فصل دوم: در مهمانخانه ستون سبز رنگ
فصل سوم: در خانه جنگلی
فصل چهارم: مادام و مادموازل
فصل پنجم: انتقام
فصل ششم
فصل هفتم: ضربه کاری
فصل هشتم: ضربه کاری ادامه دارد
فصل نهم: سؤال
فصل دهم: کلون
فصل یازدهم: توقیف
فصل دوازدهم: در جاده پاریس
فصل سیزدهم: در مقابل تیرک راهنمای جاده
فصل چهاردهم: جشن سن مارتین
فصل پانزدهم: تابستان سن مارتین

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در خرقه سرخ رنگ
نویسنده
مترجمتورج هاشمی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات191
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب در خرقه سرخ رنگ

الناز قادری
۱۴۰۱/۶/۱۰
داستان فوق العاده جالبی داره و ترجمه بسیار زیبا و بدون غلط‌های دستوری، لذت خوندن داستان رو چند برابر میکنه..
تنها مشکلی که دیدم جمع بندی نهایی داستان بود که خیلی سریع و تنها توی چند صفحه به همه چی خاتمه داد!
حاوی اسپویل**
به نظرم باید در انتهای داستان شخصیت مرد سیاه پوشی که در مسیر رودخانه بود
برای نجات دوکوشفوره اومده مشخص میشد، و حتی بهتر بود رهایی دوبرو در انتهای داشتان به هویت واقعی اون مرد ارتباط پیدا میکرد..
و البته اینکه عاقبت دوکوشفوره رو هم شرح میدادن بد نمیشد..
مثلا نویسنده میتونست با یه کودتا تمام نسبت‌های سیاسی رو به هم بزنه و کاردینال رو در جبهه‌ای همراه با دوکوشفوره قرار بده، که در اینصورت به نظرم بخششی که نصیب دوبرو میشد کاملا منطقی جلوه میکرد..
البته میتونم درک کنم که کاردینال به خاطر وفاداری دوبرو حاضر شد بخشش رو بهش عطا کنه و با تبعید اون به قلعه دوکوشفوره، هم مقام خودش رو در تنبیه حتی دوستان وفادارش به رخ بکشه؛ و هم به لطف وفاداری و شجاعتی که دوبرو نشون داد، اون رو به بیشترین جایی که دوست داشت در اون باشه بفرسته..
مطمئنم از خوندن این داستان نهایت لذت رو میبرید😊
محمد امین پیشدار
۱۴۰۱/۶/۷
اساسا نمی‌شود در مورد خوب یا بد بودن داستان‌ها و تصمیماتی که شخصیت‌های موجود در آن می‌گیرند، نظر داد. چرا که شخصیت‌های داستانی مانند انسان‌های دنیای واقعی پُر از احساسات مختلف و گاها متناقض هستند و شرایط و موقعیت آن‌هاست که رفتارهای آن‌ها را می‌سازد. داستان این کتاب در مورد مردی است که با وجود است اینکه جاسوسی قمارباز و هرازچندگاهی دوئل می‌کند، ولی هنوز می‌شود ذره‌ای حس افتخار در آن یافت. او در حین انجام این کارها به احساسات درست و غلط خودش می‌نگرد. شخصیت اصلی این روایت از انجام کار درست، در حال عذاب است. این کتاب شاید عالی نباشد ولی به شما یادآور می‌شود که افتخار واقعی چیست؟ این کتاب که عاشقانه‌ای ماجراجویی دارد سعی کرده ارزش‌های فراموش شده را به تصویر بکشد. داستان تا حدی جذاب و سرگرم کننده است ولی نویسنده می‌توانست با بهره‌گیری از سمبل‌هایی چون دوئل بر احساسات متضادی همچون شرافت و خیانت؛ مانور بیشتری دهد. این کتاب، خط داستانی غیر معمولی دارد و این یعنی باید انتظار پیچش و چرخش‌های غیر منتظره رو داشته باشید. با تمام این موارد باید بگم که نویسنده در ترکیب ژانر ماجراجویی و عاشقانه موفق عمل کرده. داستان نگارش شاعرانه‌ای دارد. و از بین رمان‌های استانلی وایمن عنوان بهترین رو به خودش اختصاص میده. در آخر باید بگم که انتظار روایت هالیوودی رو داشته باشید.
مهناز کیان مهر
۱۴۰۲/۴/۱۱
داستان جذاب و جالب هست، با هیجان متوسط، شخصیت اصلی داستان کسی است که در هفتاد هشتاد صفحه اول از او متنفر می‌شوید و در ادامه دوستش خواهید داشت. گفتگو‌ها مثل همه کتابهای استانلی جان وایمن، مقداری عجیب و غریبه، شایدبه علت ادبیات زمان وقع ماجراست.
سرنوشت دوکشفوره مبهم موند. و همینطور فرد نقابدار هم و
مشخص نشد کی بود.
ترجمه خوب قابل قبول هست ولی چندین اشکالات تایپی مثل طوانی، اسپاینیا، بیرن
ساکت ناد، همنچنان، حوسش، به واصل شود، نتجه، شمیشیر، چبندستی، اطاف، نگهان، باخل، استحاق، ایستده، اتفاقتی، کارینال، رسده، لحظ
و اشتباهات نگارشی دارد مثل من از سوال کردم، چطور به اجازه می‌دهید، او فکر می‌کنید
مانند ترجمه‌های دیگه این مترجم چند کلمه نامأنوس استفاده شده که مثل اثر امضای مترجم محترم هست. تمجمج، قطاع الطریق، العین، بغتتا، عنیف
در کل داستان جذاب هست و ترجمه هم خوب و قابل قبول، ارزش خواندن دارد
پونه
۱۴۰۱/۶/۱۰
بسیار زیبا و تاثیر گذار
اما من متوجه نشدم سرانجام اقای دوکشفوره چی شد؟ یعنی اطمینانی ندارم، به نظرم این قسمتش بازه...
داستان اصیلزادگی و خدعه و شرافت، تنفر و عشق، آه اوایل داستان تمایل زیادی به ادامه دادن به خواندن ایجاد نمیشه، اما بعدش به زیبایی ادمی را جذب خود کرده و در خود حل می‌کند.
من که
کتاب‌هایی ترجمه اقای هاشمی هستند رو خیلی تحسین می‌کنم، به نثری سنگین و متین و دلنشین نظم داده شده‌اند.
داستان به نحوی است که می‌توان با قهرمان داستان همذات پنداری کرد با او همراه شد و او را فهمید و درک کرد، تاثیر فراوانی بر من گذاشت، متشکرم از همه کسانی که باعث شدند بتوانم این کتا زیبا را به رایگان بخوانم. 🙏✨
محبوبه علمداری
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
نگارش و ترجمه‌ی داستان خوب بود، ولی به نظرم داستان ناقصی بود...
من اصلا متوجه نشدم که این عشق چه زمانی به وجود اومد؟ اصلا ازش حرفی زده نشده ولی به یکباره این علاقه عنوان شد!!!
پایین بندی اصلا جالب نبود مثل کتاب‌های داستان کودکانه یکباره در چند صفحه همه چیز جمع شد!!
مرد سیاه پوش چه کسی بود؟ در

چرا همسر دوکشفوره همراهش مسیر نیومد؟
آقای دوکشفوره چه کارهای غیرقانونی انجام میدادن؟
سرانجام دو کشفوره چه شد؟
با اینکه آثار کلاسیک رو دوست دارم ولی این کتاب حرف‌های نگفته‌ی زیادی رو. برای ذهن خواننده باقی گذاشت که توقع میرفت نویسنده در موردشون بیشتر بنویسه.
با تشکر از مترجم و کتابراه
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۹/۲۵
داستان کشش خاصی داشت و نمی‌شد پایان آن را حدس زد. اصولا داستان تو رو تحریک برای دانستن انتهای قصه نداشت و هیجان کاذب بهت نمیداد که دچار تشویش بشی. در یک خط سیری روند قصه پیش می‌رفت و تو از همراه شدن و غوطه ور شدن با اون احساس ناامنی نمیکنی. این مزیت داستان و مختص این نویسنده است. البته ترجمه خوبی و دکتر تورج هاشمی هم بود. کوتاهی داستان هم خوب بود. اینکه سرنوشت اسیر آقای دوبرو بعد از معرفی خودش خواهرش چی شد؟ برای منم پرسشی است! کتاب از هر احساسی بی تکلف و در یک سطح صحبت می‌کند و کمرنگ به نشانه‌ای از آن بسنده می‌کند و رنگ و لعاب دنیای امروزی بهش نمیده و این مزیتی از این نوع نوشتن است.
Maryam Kazemi
۱۴۰۱/۷/۲۷
کتاب خوبی بود و ترجمه هم بسیار عالی و روان بود، فقط اشتباه تایپی یکم اذیت میکنه مخصوصا تو قسمت‌های حساس داستان.
اوایل کتاب زیاد جذاب نبود اما به مرور خیلی بهتر و جذاب شد، آخر داستان هم سریع بود، میشد روی شخصیت فرد نقابدار، آقای دوکشفوره و کاردینال،... خیلی مانور بده و داستان رو هیجان انگیزتر حتی
بکنه، من در آخر انتظار داشتم که اون خانم و آقای کاردینال نسبت خانوادگی داشته باشن و این ماموریت یه جوری حتی حس اعتماد به شخصیت اصلی داستان و جوانمردی اون رو نشون بده.
در کل از خوندن کتاب لذت بردم.
س بخشی
۱۴۰۲/۲/۱۷
این اثر بشدت تو تم کتابهای سر والتر اسکاته بخاطر تاریخی بودن و نوع نثر و روایت البته هر دو ترجمه دکتر هاشمی عزیزه که ممکنه به اون علتم باشه.
اگه علاقمند به داستانهای کلاسیک باشی واقعا داستان خیلی خوب و شیرینی داشت و خیلی خوب با قهرمان همراهتون میکنه و قطعا آموزنده س
مثلا اینکه هرکسی که خیلی باشه
بدنام م چقدر میتونه ویژگیهای خوبم داشته باشه و عیار آدمها تو شرایط خاص مشخص میشه و در مجمع همون قضاوت نکردن آدما کار درستیه
علیرضا جمشیدبیک
۱۴۰۲/۱/۱۵
داستان جذاب و قشنگی بود. خصوصا که هیچ کدام از شخصیت‌های داستان انسانهایی کاملا مثبت و قهرمان نبودند و از طرفی هیچ کس هم کاملا منفی و بد نبود. از این رو به دنیای واقعی انسانها خیلی نزدیک بود و شاید کشش داستان هم به همین خاطر بود. ولی اشکالاتی هم داشت مثلا بالاخره تکلیف اقای دوکشفوره معلوم نشد و یا و اینکه آن مرد نقابداره کنار رودخانه که بود؟ ولی به هر حال من داستان رو دوست داشتم از خواندن آن پشیمان نیستم
Love yo Book
۱۴۰۲/۲/۲۴
کتاب خوبی بود و مترجم کلمه‌ها رو ساده ترجمه کرده بود و این باعث میشود که خواننده به متن جذب شود این یکی از ویژگی‌های کتاب بود و اینکه من به شخصه وقتی متن رو میخوندم ‌تو حال و هوا داستان میرفتم و خیلی خوب بود ومن احساس میکردم در اون مکان هستم و دارم اون‌ها رو تماشا می‌کنم و این نشون میده متن خیلی ساده و روان ترجمه شده بود و خیلی ممنون از مترجم
fatemeh
۱۴۰۲/۶/۴
این کتاب دارای جمله بندی و کلماتی زیباست که خواننده را بیشتر به خودش جذب میکنه هر بخش آن دارای داستان‌های رازآلود که چیز‌های زیادی به ما آموزش می‌دهد استانلی جان وایمن نویسنده باهوش با روایت این داستان درس زندگی را به ما یاد داد خواندن کتاب خیلی لذت بخش هست و بخش‌های جالب داد پیشنهاد میکنم بخونیدش عالیه
رضا عمرانی
۱۴۰۲/۱/۲۸
واقعا کتابی بود که بعد چند وقت برام جذاب بود و چند شب تا صبح خواندم و محو داستان شیرینش شدم و اعتقادات اقای دوبرو و پایبندی به اصولی که در زندگی داشت و این اصول رو حتی به قیمت جانش زیر پا نگذاشت اگه ادما به اصولی که به ان پایبند باشند و رعایت کنندشخصیت انسانی قابل احترامی خواهند داشت
Sarir Rouzbeh
۱۴۰۱/۹/۹
واقعا کتاب بینظیری بود، در واقعیت هم هستند بسیار کسانیکه وجدان درونشون آگاهه و روراست و صادق هستند. خسته نباشید عرض میکنم به عوامل کتابراه که چنین کتابی رو رایگان قرار دادند، همچنین تشکر از جناب آقای تورج جان هاشمی عزیز.
فوق العاده سپاسگزارم از نویسنده‌ی کتاب، چون کتاب رو در عرض دو شب به اتمام رسوندم.
مینه
۱۴۰۲/۶/۱۹
کتاب تنها همدم سالم برای یک فرد سالم هست و برای هر فردی هم می‌تواند موثر واقع شود کتاب تنها دوست هست که با اطمینان ۱۰۰ ٪ بالای او اعتماد کرد چون همیشه وقت از من و شما میشنود و بدون آن که در آن دست کاری کند و بی سر و صدا به گوش بقیه می‌رسند واقعا داستان خوب و عالی بود
سمیه ..
۱۴۰۱/۱۱/۷
خیلی خوب داستان جالب وخواندنی بود هرچند خیلی زود وراحت پایان داستان را می‌شد حدس زد. اما چیزی که در این داستان برای من جذابیت زیادی داشت اخلاق و بزرگ منشی‌ای است که از یک مرد به تصویر کشیده شده، بزرگواری و مردانگی‌ای که دیگر مثل آن هیچ کجا وجود ندارد.
مشاهده همه نظرات 108

راهنمای مطالعه کتاب در خرقه سرخ رنگ

برای دریافت کتاب در خرقه سرخ رنگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.