معرفی و دانلود کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟

عکس جلد کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟
قیمت:
۴۹۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟

کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟ بزرگ‌ترین باورهای غلط درباره قلب را برای شما بازگو می‌کند. به‌خاطر این همه توجهی که به قلب می‌شود باید دلتان برای دیگر اعضای بدنتان بسوزد. به گفته دکتر مایکل فردریک رویزن و دکتر آز حتی افراد باهوش هم آن‌قدر که به ماشین‌شان اهمیت می‌دهند، به بدن‌شان اهمیت نمی‌دهند. به همین دلیل است که این کتاب‌ها را می‌نویسیم، تا با خواندن آن اطلاعات شما را درباره بدنتان افزایش دهیم.

کتاب دوم دکتر مایکل فردریک رویزن (Dr. Michael Fredric Roizen) و محمد سی اوز (Mehmet Cengiz Oz) با عنوان تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟ (You! The Owner's Manual: an Insider's Guide to the Body that Will Make You Healthier and Younger) بزرگ‌ترین باورهای غلط درباره قلبمان را به ما یادآوری می‌کند که از این قرارند: زمان وقوع حملۀ قلبی متوجه این موضوع خواهید شد. کلسترول بزرگترین تهدید برای عروق و سرخرگ‌های شما به شمار می‌رود. شاهرگ و سرخرگی که به میزان 90 درصد مسدود شده، وضعیت بدتری نسبت به شاهرگی که به میزان 50 درصد مسدود شده دارد. قلب شما، که شباهت زیادی به شاه‌لولۀ آب خانۀ بدنتان دارد، مواد غذایی مورد نیاز برای زندگی‌تان را تأمین می‌کند. ما پیش از این، یعنی در دوره‌های ماقبل تاریخ به این واقعیت پی برده بودیم، چرا که قلب نسبت به بسیاری از اندام‌های دیگر از یک مزیت دیگر هم برخوردار است: این اندام قابل لمس است؛ تنها با فشاردادن دست بر سینه‌مان و یا گرفتن مچ‌مان برای چند ثانیه، می‌توانیم حضور و کار این اندام را حس کنیم.

دختران کلاس هفتم زمانی که عاشق پسری زیبا می‌شوند، هرگز اشکالی کوچک از روده‌ها را روی کاغذ نمی‌کشند. سازنده‌های شکلات، شکلات‌های کاراملی را در جعبه‌هایی به شکل مثانه بسته‌بندی نمی‌کنند. مرد قلعی هرگز خواهان داشتن یک نای جدید نبود. آخرین باری که بازی بیست‌ویک را با بی‌بی طحال بازی کردید، چه زمانی بود؟ دلیلی خوب و منطقی برای این مسأله وجود دارد. قلب به عنوان سمبل عشق و شجاعت، چیزی بیشتر از یک عامل الهام‌بخش تنها برای شعرا، هنرمندان در زمینۀ خال‌کوبی و افراد شهرت‌طلب و چیزی فراتر از یک سمبل تنها برای زندگی است. قلب خود زندگی است.

بیماری عروق کرونر قلب یا سی‌ای‌دی عامل اصلی مرگ‌ومیر در کشورهای پیشرفته است. هر آمریکایی، آسیایی و اروپایی با 40 درصد احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی و 50 درصد احتمال لطمه‌دیدن کیفیت زندگی به خاطر بیماری پیری عروق قلبی مواجه است. بخش آخر واقعاً باعث شگفتی و تعجب شما خواهد شد، زیرا بسیاری از افراد، به‌ویژه جوانان به پوسته‌های کنده‌شدۀ کنار ناخنشان بیشتر اهمیت می‌دهند تا به مرگشان! شما از طریق آن‌چه که می‌خورید، چگونگی و میزان فعالیت ورزشی‌ای که انجام می‌دهید و این‌که چگونه به فشارها و استرس‌های اجتماعی و محیطی پاسخ می‌دهید، عناصر تشکیل‌دهندۀ مایعاتی که در رگ‌هایتان جریان می‌یابد و به لایۀ داخلی رگ‌ها آسیب می‌رساند و یا از آن حفاظت می‌کند را تأمین می‌کنید. شما این توانایی را دارید که قلب خود را هم قوی‌تر و هم جوان‌تر کنید- قلب خود را به حیات‌بخش‌ترین اندام در بدن‌تان تبدیل کنید.

دکتر مایکل رویزن یک متخصص بیهوشی و داخلی آمریکا است، نویسنده‌ای که برنده جایزه و افسر ارشد سلامتی در کلینیک کلیولند شد. محمت آز یا دکتر محمد سی اوز، پزشک جراح و متخصص قلب، ترک‌تبار آمریکایی است. شهرتش بیشتر به‌خاطر برنامۀ تلویزیونی دکتر آز است. وی حامی تئوری پزشکی جایگزین است. به نقل از رویزن دربارهٔ، تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟ (You! The Owner's Manual: an Insider's Guide to the Body that Will Make You Healthier and Younger): قلب به عنوان مترونوم داخلی بدن، موسیقی حیات (و سلامت‌مان) را تأمین می‌کند و ما را زنده نگه می‌دارد. افزون بر صحبت‌کردن در جمع و استفاده از دستشویی‌های عمومی، هیچ چیز بیش از این ما را به وحشت نمی‌اندازد که قلبمان از کار بیافتد. این کتاب ترجمۀ فاطمه شباهنگ‌فر است که در انتشارات افراز به نشر رسیده است.

فهرست مطالب کتاب

بزرگترین باورهای غلط درباره قلب شما
قلب شما: ساختار قلب
حقیقت
حقیقت یا باور غلط
انهدام باور غلط اول
قلب شما
عروق و سرخرگ‌های شما
شکاف
مسدود شدن رگ
لخته‌های خون
حقیقت
سیستم الکتریکی بدن شما
حقیقت
دریچه‌های قلب
قلب شما: برنامه‌ی عملی، جوان‌تر بمانید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟
نویسنده،
مترجمفاطمه شباهنگ فر
ناشر چاپیانتشارات افراز
سال انتشار۱۳۸۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۳
زبانفارسی
شابک978-964-7640-554-5
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟

Хусэен Аг
۱۳۹۶/۹/۲۴
واسه مطالعات اولیه و آشنایی اولیه با قلب، کتاب خوبیه ولی برای اطلاعات دقیق تر باید کتاب‌های بیشتری خوند.
ممنون از نویسنده و کتابراه
محمد صدرا
۱۴۰۱/۴/۷
مختصر ولی مفید و کاربردی و لازم برای همه
مبی آب
۱۳۹۹/۶/۱
من نسخه نمونه را گرفتم عالی بوو
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟

برای دریافت کتاب تو! چقدر به قلبت اهمیت می‌دهی؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.