معرفی و دانلود کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات

عکس جلد کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات

کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات نوشته پدرام حکیم‌زاده و حیدر شجاعی، جلد چهارم از مجموعه ده نماد صد نشان است که در آن به نمادشناسی و جنبه‌های سمبولیک حشرات پرداخته شده.

این کتاب با معرفی ابعاد مختلف هر نماد و انتخاب بهترین لوگوها، از میان لوگوهای بسیاری که در دنیا طراحی شده، به طراحان در دستیابی به هدفشان کمک می‌کند. طراحان می‌بایست ابعاد مختلف سمبلیک نمادها را مورد بررسی و مطالعه قرار دهند تا طراحی آرم یا لوگوی حرفه‌ای‌تری داشته باشند.

«سطح» در این نوع طراحی‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. لوگو‌های موفق جهان معمولاً با یکی از سه سطح اصلی یعنی دایره، مربع و یا مثلث ساخته شده‌اند. برای طراحی لوگوهای حیوانی، از شکل کلی آن حیوان و یا از بخشی از آن که معمولاً سر آن است استفاده می‌شود. حیوان می‌تواند از رو به رو، سه رخ و یا نیم‌رخ طراحی شود که هر یک معنای متفاوتی دارند.

شکلی که دو بُعد دارد، سطح نامیده می‌شود. همچنین روی اجسام را نیز سطح می‌گویند. در طبیعت و در اطراف ما سطوح با اشکال متنوع و حالت‌های مختلفی وجود دارند. سطح چیزها در طبیعت گاهی به صورت هموار و گاه ناهموار و دارای بافت‌ها و نقش‌های گوناگونی است. همه‌ سطح‌ها از سه شکل هندسی دایره، مربع، مثلث یا ترکیبی از آن‌ها به وجود می‌آیند.

در بخشی از کتاب ده نماد، صد نشان 4: حشرات می‌خوانیم:

لویس هاین، عکاس بزرگ مستند که اغلب از واژه‌ها در عکس‌های خود بهره می‌گیرند، می‌گوید: اگر می‌توانستم داستان را با واژه‌ها بیان کنم، نیازی به حمل دوربین نداشتم» همواره این پرسش مطرح است که واژه‌ها و تصاویر، مقولات متفاوتی هستند. اما هر یک از این مقولات، زبانی دارند که برخی در تفسیر آن نسبت به دیگران موفق‌ترند. هلموت گرن شیم، مورخ عکاسی می‌نویسد: «عکاسی تنها زبانی است که در همه مناطق جهان درک می‌شود و میان همه ملل و فرهنگ‌ها ارتباط برقرار می‌سازد». از سوی دیگر، نظریه‌پرداز عکاسی، جان برجر، عنوان می‌دارد که «عکس‌ها بدون زبان خاص خود، اطلاعات را در اختیار افراد قرار می‌دهند. عکس‌ها به جای ترجمه واقعیت، آن را بیان می‌دارند».

سول ورث، کارشناس ارتباط تصویری، درباره سازشی میان دو جناح می‌نویسد: «تصاویر زبانی شفاهی ندارند. تصاویر، از واژگان و نحو به شکلی که مدنظر دستوریون است، برخوردار نیستند. با این حال، تصاویر دارای فرم، ساختار قاعده و قانون هستند». رویکرد نشانه‌شناختی به ارتباط تصویری، بر این ایده تأکید می‌ورزد که تصاویر مجموعه‌ای از علایم هستند که به شیوه‌ای خاص، از سوی بیننده با یکدیگر ارتباط یافته‌اند. پژوهش در مورد نشانه‌شناسی که به صورتی دقیق از سوی موریس انجام یافته، به سه بخش تقسیم می‌شود: کاربردشناسی، معناشناسی و نحو. کاربردشناسی، مطالعه ریشه، کاربردهای مشترک و تأثیرهای ارتباطی علایم است. معنی‌شناسی، ‌حوزه‌ای از نشانه‌شناسی است که در آن، پژوهشگران می‌کوشند تا اهمیت علایم در فرهنگ‌های گوناگون را تعیین کنند. نحو، مطالعه شیوه‌های ترکیب علایم با یکدیگر، به منظور ایجاد پیام‌های پیچیده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ویژگی‌های زبان تصویر
دستور زبان نمادها و نشانه‌ها
نشانه‌های تصویری و ادراک بصری
ارتباطات غیرکلامی
تفاوت ارتباط کلامی و غیرکلامی
فرستادن پیام‌های غیرکلامی
قوانین طلایی طراحی لوگو
نمادها در طراحی آرم و لوگو
نکاتی درباره طراحی لوگو
نمادها
پروانه
زنبور
سنجاقک
سوسک
عقرب
عنکبوت
کفشدوزک
ملخ
مگس
مورچه
ضمیمه
آخوندک
پشه
جیرجیرک
رُتیل
سرگین غلتان
شپش
موریانه
کِرم
هزارپا
فهرست مآخذ و منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۱
زبانفارسی
شابک978-622-6250-61-0
موضوع کتابکتاب‌های مرجع و دایره المعارف
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات

Maryam Shaabani
۱۴۰۱/۳/۴
اصلا جامع و کافی نبود.. راضی نبودم
سیده سمیه حسینی تبار
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
این کتاب عالی و مفید بود
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات

برای دریافت کتاب ده نماد صد نشان 4: حشرات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.