معرفی و دانلود کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان

عکس جلد کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان

کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان به قلم پدرام حکیم زاده-حیدر شجاعی، جلد ششم از مجموعه ده نماد صد نشان است که در آن به نمادشناسی و جنبه‌های سمبولیک خزندگان پرداخته می‌شود.

طراحان گرافیکی که مایلند از نمادهای تصویری و به خصوص نمادهای خزندگان برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند، باید ابعاد گوناگون سمبلیک را به خوبی بشناسند.

کتاب ده نماد صد نشان 6 با دادن این شناخت و انتخاب بهترین لوگوها، از میان صدها لوگوی طراحی شده، طراحان را جهت دستیابی به مقصدشان یاری می‌کند. طراحان نیز ملزم هستند این ابعاد را به خوبی مطالعه کنند تا بهترین طراحی آرم یا لوگو را داشته باشند.

برای طراحی کردن آرم، لوگو یا نشانه، سطح دارای اهمیت ویژه‌ای است. لوگو‌های موفق جهان اغلب با یکی از سه سطح اصلی ساخته شده‌اند. این سه سطح شامل دایره، مربع و یا مثلث هستند. جهت طراحی لوگوها می‌توان از رو به رو، سه‌رخ یا نیمرخ شیء مورد نظر استفاده کرد و آن را طراحی نمود.

شکلی که دو بُعد داشته باشد را سطح می‌گویند. به علاوه روی چیزها نیز سطح نامیده می‌شود، در طبیعت و در اطراف شما سطوح با شکل‌های گوناگون و حالت‌های مختلفی وجود دارند. سطح اشیا متنوع در طبیعت گاهی به صورت هموار و گاه ناهموار و دارای بافت‌های مختلفی است. همه‌ سطح‌ها از سه شکل هندسی دایره، مربع، مثلث یا ترکیبی از آن‌ها به وجود می‌آیند.

در بخشی از کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان می‌خوانیم:

گویند اصل آن «غورباغه» با «غین»، از «غور»: فرو شدن و فرو رفتن؛ احتمالاً بدین جهت آن را غورباغه نامند که به محض احساس خطر، خود را در آب برکه می‌اندازد و در قعر آن فرو می‌رود. نام‌های دیگر آن: غوک، وزغ، ضفدع. گفته شده که قورباغه معمولاَ بدن نرم و مرطوب دارد و در نزدیکی آب‌ها زندگی می‌کند، حال آن که وزغ پوست خشک و زگیل مانند دارد و عمدتاً روی خشکی زندگی می‌کند.

در نمادشناسی به عنوان قاتل، موجود مکروه و همچنین نشانگر عذاب و بلاست. جوزف کمپبل می‌گوید: قورباغه مانند مار و هر موجود مطرود دیگر نمایندۀ اعماق ناخودآگاه است. ناخودآگاهی چنان ژرف که انتهای آن را نمی‌توان دید. جایی که تمام عوامل، قوانین و عناصر مطرود رانده شده ناشناخته و رشد نیافتۀ زندگی انبار شده‌اند.

بخش اساطیر و باورهای کهن:

تصویر قورباغه در اساطیر آزتکی آمریکا، به عنوان نماد زمین بر بعضی از آوندها دیده می‌شود. آنان زمین را چون قورباغه‌ای عظیم الجثه می‌پنداشتند که برخی ایزدان آن را از آسمان پایین آورده و از قسمت‌های مختلف بدن او، درّه‌ها، آب‌ها، کوه‌ها و گیاهان را ساختند. مناجات برهمن در وقت نماز شبیه به صدای قورباغه در فصل بهاران شده است و اشاره‌ای به روابط انسان‌ها با همسایگانشان در عالم طبیعت است.

در ریگ ودا، سروده‌ای خطاب به غورباغه‌ها وجود دارد؛ نگاهدارندۀ عهد خود، پرهیزگار، با آوای بلند می‌سرایند؛ اگرچه همه یک نام دارند، ولی در رنگ و صدا متفاوت‌اند و در نقاط مختلف خود را نشان می‌دهند. در اساطیر یونان، «لتو» همسر زئوس در سرزمین گرگ‌ها نزدیک چشمه‌ای توقف کرد تا فرزندان خود را شست و شو دهد، اما چوپانان مانع توقف او شدند و او آن‌ها را به وزغ تبدیل کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ویژگی‌های زبان تصویر
دستور زبان نمادها و نشانه‌ها
نشانه‌های تصویری و ادراک بصری
ارتباطات غیر کلامی
تفاوت ارتباط کلامی و غیر کلامی
قصد، آگاهی ومعنی درارتباطات غیرکلامی
سیستم ارتباط غیر کلامی
بررسی ارتباط غیر کلامی
فرستادن پیام‌های غیر کلامی
قوانین طلائی طراحی لوگو
نمادها در طراحی آرم و لوگو
ویژگی‌های یک لوگوی خوب عبارتند از
ویژگی‌های خزندگان
اژدها
آفتاب پرست
تمساح
سوسمار
خرچنگ
عقرب
قورباغه
کِرم
لاک پشت
مار
مارمولک
فهرست منابع و مآخذ
اسامی دوزیستان و خزندگان در زبان انگلیسی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-7811-46-7
موضوع کتابکتاب‌های مرجع و دایره المعارف
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان

سیده سمیه حسینی تبار
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
واقعا کتاب مفیدی بود
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان

برای دریافت کتاب ده نماد صد نشان 6: خزندگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.