معرفی و دانلود کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری

عکس جلد کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری
قیمت:
70000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری

کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری اثر میچ آلبوم در سراسر دنیا جزو کتاب‌های پرفروش به شمار می‌رود. میچ آلبوم این کتاب را براساس یک ماجرای واقعی و در شرح رابطه با استادش موری شوارتز نوشته است.

داستان کتاب سه‌شنبه‌ها با موری درباره‌ی استاد پیری است با نام موری شوارتز که در دوران کهولت خود به سر می‌برد و بسیار بیمار است. بیماری او به تدریج اعضای بدن را از کار می‌اندازد و باعث مرگ سلولی بافت‌ها و ماهیچه‌های بدن می‌گردد، موری مرگ را پذیرفته؛ او خواهد مرد اما در واپسین روزهای زندگی می‌خواهد به کمال برسد.

موری چهارده سه‌شنبه ماندگار آخر زندگی‌اش را با میچ آلبوم، دانشجوی خود گذرانده و با وجود دست و پنجه نرم کردن با بیماری سخت خود، توانسته بزرگترین و با ارزش‌ترین درس‌های زندگی را به وی منتقل کند. درس‌هایی که با حضور در هیچ کلاس و دانشگاهی نمی‌توان آن‌ها را فرا گرفت بلکه باید آن را در زندگی فهمید و لمسشان کرد.

رمان سه‌شنبه‌ها با موری (Tuesdays with Morrie) کتابی‌ست شیرین، دقیق، واضح و در عین حال عمیق و تکان دهنده. با این کتاب خواهید گریست، می‌خندید، می‌آموزید و در نهایت با اندکی نکته سنجی معنای زندگی را با همه خوبی‌ها و بدی‌هایش درک می‌کنید.

میچ آلبوم (Mitch Albom)، نویسنده آمریکایی و روزنامه‌نگار، فیلمنامه‌نویس، نمایشنامه‌نویس، مجری رادیو و تلویزیون و نوازنده است. کتاب سه‌شنبه‌ها با موری میچ آلبوم بیش از ۳۵ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسیده است. او بیشتر به خاطر داستان‌های الهام‌بخش شناخته می‌شود.

جملات زیبا از کتاب سه‌شنبه‌ها با موری:

- انگار حالا که خودم هم دارم درد می‌کشم و رنج می‌برم، احساس می‌کنم، بیش از پیش به مردمی نزدیک شده‌ام که آن‌ها هم درد می‌کشند و رنج می‌برند.
- مهم‌ترین چیز در زندگی این است که یاد بگیریم، یک، چگونه امواج عشق را بیرون بفرستیم، و دو، چگونه امواج عشق را پذیرا باشیم.
- ما عادت نداریم لحظه‌ای بایستیم، پشت سرمان را نگاه کنیم، زندگی‌هایمان را ببینیم و به خودمان بگوییم، همه چیز همین است؟
- چه قدر سودمند می‌شد، اگر همه روزانه حد و حدودی برای مقوله‌ی دلسوزی به حال خود می‌گذاشتیم.
- حقیقت این است که اگر چه گونه مردن را یاد بگیری، چگونه زیستن را نیز فرا خواهی گرفت.

در قسمتی از کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری می‌شنویم:

آخرین کلاس زندگی استاد پیر من هفته‌ای یک بار در منزل او تشکیل می‌گردید، در کنار پنجره‌ای در اتاق مطالعهٔ او، تا بتواند از آنجا بوتهٔ کوچک بامیه را با برگ‌های صورتی‌رنگش تماشا کند. کلاس روزهای سه‌شنبه بعد از صرف صبحانه تشکیل می‌شد. موضوع درس ما "معنای زندگی" بود. استاد آنچه را به تجربه می‌دانست درس می‌داد. نمره‌ای در کار نبود، ما هر هفته امتحان شفاهی داشتیم. انتظار این بود که به سؤالات جواب بدهی و به سهم خود سوالاتی مطرح کنی. البته انجام‌دادن گهگاهی حرکات جسمانی هم بخشی از کار بود. مثلاً لازم می‌شد که سر استاد روی بالش جابه‌جا شود تا در حالت راحتی قرار بگیرد. تنظیم عینک روی بینی استاد هم وظیفه‌ای دیگر بود. بوسیدن استاد به وقت خداحافظی اعتبار دیگری بود که پایت نوشته می‌شد. به کتابی نیاز نبود. با این حال موضوعات مختلفی مطرح می‌شد، موضوعاتی از قبیل عشق، کار، جامعه، خانواده، پیرشدن، بخشودن و سرانجام مرگ. آخرین درس استاد کوتاه و خلاصه بود. در حد چند کلمه. به جای مراسم فارغ‌التحصیلی مراسم تدفین او برگزار شد. با آنکه امتحان نهایی در کار نبود، قرار این شده بود که از آنچه آموخته بودی رساله‌ای مفصل بنویسی. حاصل کار کتابی است که می‌خوانید. آخرین کلاس استاد پیر من تنها یک دانشجو داشت. آن دانشجو من بودم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
5 دقیقه
بخش اول
4 دقیقه
بخش دوم
21 دقیقه
بخش سوم
11 دقیقه
بخش چهارم
14 دقیقه
بخش پنجم
4 دقیقه
بخش ششم
9 دقیقه
بخش هفتم
4 دقیقه
بخش هشتم
15 دقیقه
بخش نهم
4 دقیقه
بخش دهم
13 دقیقه
بخش یازدهم
4 دقیقه
بخش دوازدهم
15 دقیقه
بخش سیزدهم
4 دقیقه
بخش چهاردم
11 دقیقه
بخش پانزدهم
4 دقیقه
بخش شانزدهم
12 دقیقه
بخش هفدهم
4 دقیقه
بخش هجدهم
10 دقیقه
بخش نوزدهم
16 دقیقه
بخش بیستم
18 دقیقه
بخش بیست و یکم
4 دقیقه
بخش بیست و دوم
20 دقیقه
بخش بیست و سوم
4 دقیقه
بخش بیست و چهارم
19 دقیقه
بخش بیست و پنجم
2 دقیقه
بخش بیست و ششم
14 دقیقه
بخش بیست و هفتم
2 دقیقه
بخش بیست و هشتم
17 دقیقه
بخش بیست و نهم
16 دقیقه
بخش سی ام
25 دقیقه
بخش سی و یکم
2 دقیقه
بخش سی و دوم
19 دقیقه
بخش سی و سوم
2 دقیقه
بخش سی و چهارم
18 دقیقه
بخش سی و پنجم
2 دقیقه
بخش سی و ششم
10 دقیقه
بخش سی و هفتم
12 دقیقه
بخش سی و هشتم
4 دقیقه
بخش سی و نهم
22 دقیقه
بخش چهلم
4 دقیقه
بخش چهل و یکم
14 دقیقه
بخش چهل و دوم
6 دقیقه
بخش چهل و سوم
10 دقیقه
بخش چهل و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری
نویسنده
مترجمماندانا قهرمانلو
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
70000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری

مریم مهدی
۱۴۰۱/۷/۲۵
" سه شنبه‌ها با موری" دومین کتابی بود که از میچ آلبوم خوندم. کتاب قبلی " سیم‌های جادویی فرانکی پرستو " بود. اگر شما هم مثل من به دنبال آن کتاب به " سه شنبه‌ها با موری" علاقه مند شدید باید خدمتتون بگم که فضای این کتاب از زمین تا آسمان با کتاب قبلی فرق دارد.
می تونم بگم رویکرد اصلی داستان حالتی و و
معنوی عرفانی دارد. داستان استاد دانشگاهی که در آستانه مرگ در اثر بیماری فلج کامل اندام ALS، هر هفته با دانشجوی قدیمی‌اش دیداری تازه می‌کند سعی بر این دارد که نحوه زندگی کردن و قدر شناسی چیزهای مهم دنیا را به او بیاموزد.
قسمت‌ها و مباحث خاصی از کتاب واقعا شنیدنی و جذاب بود. ولی در کلیت این مفاهیم من مساله دارم. این که استادی در استانه مرگ، مرتب به ارزش عشق و عشق ورزی، شادی و لذت بردن از هر لحظه زندگی تاکید دارد می‌تواند جالب باشه اما این که امکان به کارگرفتن و اجرایی ساختن این حرف‌های معنوی و عرفانی در زندگی واقعی چقدر است یه مبحث روان شناسی و جامعه شناسی واقعا پیچیده است. در جامعه و در زندگی کسی که با سختی و استرس به دنبال تامین معاش روزمره و جنگ برای بقا است جایی برای این جور مفاهیم روحانی باقی نمی‌ماند. من معتقدم تا زمانی که جامعه‌ای در طبقه اول هرم مازلو گیر کرده و برای خوراک، پوشاک و مسکن در تلاش است به دنبال خودشکوفایی و هدف‌های متعالی انسانی نخواهد بود. در هر حال، این کتاب هم با روایت استاد آرمان سلطان زاده بی نظیر اجرا شده بود و از شنیدنش لذت بردم. ممنون از کتابراه عزیز
Princess
۱۴۰۲/۸/۶
کتابی در مورد استادی که به دلیل بیماری، آخر عمرش رو می‌گذرونه و روز به روز ضعیف تر میشه و حالش بدتر. با وجود حال جسمی بدش اما همیشه امیدواره، به قول معروف نیمه‌ی پر لیوان رو همیشه می‌بینه و افکار مثبتی داره دیالوگ‌هایی که بین دو شخصیت اصلی یعنی موری و میچ ردوبدل میشه، پر از معناست، پر از انگیزه و و امیدواری در کل کتابی خوبی بود برای اوقاتی که حس ناامیدی و بی انگیزگی داریم می‌تونه مفید باشه ترجمه‌ی خوبی هم داشت اما اکثر دیالوگ‌ها دچار دو گانگی زبان بودند یعنی همزمان هم محاوره و هم معیار نوشته شده بود.
هیچ وقت نمی‌تونید درباره چیزی از دور نظر بدید مثل من اولش برای خوندن این کتاب دودل بودم و هیچ ذهنیتی راجبش نداشتم اما بعد از خوندن چند صفحه اول فهمیدم چقدر دوسش دارم و بهش نیاز دارم این کتاب رو به همه کسایی که احساس سردرگمی دارن پیشنهاد میکنم فکرتون رو باز میکنه مثل وقتی که میرید به جلسات روانکاوی و بعد جلسه این حس رو دارید که انگار راه حل تمام مسائلی که ذهنتون رو درگیر کرده بود پیدا کردید.
کتاب متن روان و ترجمه خوبی داره و مسائل مهمی رو با زبان خومونی و صمیمی بیان میکنه، درواقع خلاصه کل کتاب میشه اینکه جوری زندگی کنیم و ازش لذت ببریم که اگه هر لحظه زمان مرگمون فرابرسه راضی باشیم و حسرت نداشته باشیم
مولود معین
۱۳۹۸/۷/۴
کتاب خوبی بود. خواندنش خالی از لطف نیست. راوی داستان با صدای گرم و با احساسش دادستان رو روایت می‌کند. در طول داستان با احساسات فردی آشنا می‌شیم که زمین گیر است و با بیماری Alsدست و پنجه نرم می‌کنه و در حال نبرد با زندگی درسهایی از زندگی رو بازگو می‌کنه. درسهاش قابل تامل است. چون همه‌ی ما به گونه‌ای با افراد مشابهی در زندگیمون روبه رو بودیم. من طبق عادت همیشگی، جملات زیبای کتاب رو خلاصه برداری می‌کنم و هر از چندگاهی می‌خونمشون. شاید زیادی روی شستن ماتحتش مانور میده اما واقعیت اینه که برای یک نفر که زمین گیره هیچ چیزی دردناک تر از شستن ماتحتش نیست. در آخر هم، موسقی زیبا و دلنشینی داره فقط حیف که فضای زیادی از هر بخش رو اشغال کرده و نمی‌دونم لزوم آن چیست. باتشکر
Ali Akbari
۱۴۰۱/۴/۱۶
کتاب در مورد پیرمردی هست که در حال مرگ و میدونه که تا چند وقت دیگه میمیره، یکی از دانش اموزانش میاد پیشش و در مورد مسائل مختلف مثل مرگ و خانواده و احساسات و... صحبت میکنن و آقای موری نظر میده در موردشون، نظر کسی که میخواد بمیره و چیزی برای از دست دادن نداره و قدر همه چیزو مثلا میدونه، میتونه تلنگر خوبی باشه که از دید خودمون در اون سالها به مسائل مختلف نگاه کنیم و در همین سن که هستیم به اون تفکر زندگی کنیم و نذاریم سالها بگذره تا برخی مسائل رو بفهمیم و اونوقت دیر باشه برامون، البته گاهی خیلی به جزئیات میپردازه، جزئیاتی که اصلا صروری نیست ولی خب کتابی داستانیه دیگه، کتاب داستانی روانشناسی، نصفش کاملا داستان، نصفش کاملا فلسفی جملات معروف رو میگه و تاکید میکنه روش.
melika ahmadi
۱۳۹۷/۱۲/۱
کتاب خوبی نبود.. بیشتر از اینکه راجع به مسائل مربوط به زندگی بپردازه راجع به تغییرات و وضعیت جسمانی موری بود و به کرات این کلمه توش تکرار میشد که "موری توانایی شستن ما تحتش رو از دست داده یا قراره بده"! پر از مکالملت طولانیه و اگه فکر میکنین قراره یه داستان با تم روانشناسی بخونین این کتابو نخرید از چون خبری داستان نیست و فقط نویسنده و موری شخصیت‌های اصلی کتابن و خبری از شخصیت‌های اثرگذاره دیگه و یا تم داستانی نسیت.. البته جسته و گریخته مواردی از کودکی موری هم نقل میشه. به هر حال در زمینه‌ای که موضوع کتاب بود میشد با این تایم کتای‌های بهتری هم مطالعه کرد و اولین باره که از خوندن و وقت برای یه کتاب پشیمونم
پاییز ب.ن
۱۳۹۸/۲/۲۰
سالها پیش این کتاب رو خوندم و قبل تر از اون فیلمش رو دیدم.. و به خودم گفتم یک استاد بدون شک باید اینچنین باشه. کسی که درباره‌ی هرموضوعی میتونه راهنماییت کنه. با زبانی که همه‌ی وجودت احساسش می‌کنه. میچ آلبوم انسان خوشبختی بوده. بعد از سالها که از مرگ موری میگذره هنوز روی میلیونها انسان تاثیرگذاره. ت اینقدر که تو اتفاقات روزمره‌ی زندگی، گاهی حرفهای موری به ذهنت می‌رسه. کسی که به یادت میاره همیییشه باید با احساس قلبی تصمیم بگیری. گوش کردن این کتاب با صدای دلنشین آرمان سلطان زاده واقعا لذت بخش بود.
صنم‌ کازرونیان‌
۱۴۰۱/۳/۷
نکات مثبت کتاب:
شوارتز میگه:
سالخوردگی فقط زوال و ناتوانی نیست بلکه رشد هست.
نگرش مثبت یعنی آدم میفهمه قراره بمیره و به همین دلیل بهتر زندگی میکنه.
همه میدانند که خواهند مرد ولی باور ندارند خودشان را مستثنی میدانند
راه بهتر این هست که مرگ را باور کنیم و آماده کردن خود برای مرگ در هر لحظه،
این بهترین روش هست که تو را کاملا درگیر زیستن کند
سعی کنیم زیبایی‌های زندگی را ببینیم
عشق تنها عمل عقلانی (منطقی) است.
اعمالی انجام بده که ریشه در قلب تو دارند.
آرمین
۱۴۰۲/۱/۸
نویسنده‌ای عالی، داستانی عالی و گویندگی فوق العاده‌ی آقای سلطان زاده همه‌ی این موارد این کتاب رو برای من جزو 10 تای برتر میکنه، به شخصه موقع خوندن کتاب سیل مختلفی از احساسات بهم دست میده، ناراحت میشی، شاد میشی، آروم و ریلکس و همینطور با شخصیت سازی قوی نویسنده غمگین دلگیر از اینکه میبینی موری لحظه و به لحظه به پایان راه نزدیک میشه، البته صدا مهارت آقای سلطان زاده هم به تاثیر گذاری داستان به شدت موثر است. خلاصه توصیه میکنم که این کتاب را از دست ندید.
مروا هستم ✌️
۱۳۹۹/۷/۲۶
جناب سلطان زاده چه کرده اید با ما، که هر کتابی که میخوانید بسیار فوق العاده میشود؟؟؟ 😑😍😍
نظر کلی اینه، کتاب محتوای زیاد خاصی نداره، داستانی که موارد مربوط به معنای زندگی و بخشی روانشناسی است، خوبه شنیدن و یادآوریش ولی فقط صدای جناب سلطان زاده است که باعث میشود این کتاب ارزش گوش دادن و خریدن پیدا کند. از دستش ندید ☺️
Narnar Cheqcheq
۱۴۰۲/۴/۱۵
بنظرم اگه برای زندگی ارزشمند فقط یک کتاب باید بخونین اون همین کتابه... مفاهیمی مثل عشق, ازدواج, ثروت و مهربانی به دیگران رو ازدیدگاهی کاملا متفاوت و کاربردی بررسی و توضیح میده... صدای گوینده بسیار دلنشین و باحس و تاثیرگذاره... کاملا همذات پنداری با راوی پیدا میکنید... سه شنبه‌هایی که هیچی وقت فراموش نمیکنید.... یا باعشق زندگی کن یا بمیر...
شکوفه عصاره
۱۳۹۹/۵/۱۲
کاش همه ما بتونیم مثل موری زندگی کنیم.
این کتاب، اولین کتابی بود که از میچ آلبوم خوندم، بعد از این پنج نفری که در بهشت ملاقات میکنید و کتاب نفر بعدی که در بهشت ملاقات میکنید رو خوندم و واقعا عالی بودن.
الان مشغول مطالعه کتاب زمان‌دار هستم و تا الان اونم عالی بوده، ممنونم از کتاب راه برای به اشتراک گذاری این کتاب‌های جذاب
Sahar Tarighat
۱۳۹۷/۵/۲۲
اول از همه از راوی فوق العاده تشکر میکنم، بیانشون عااالی بووود.
و دوم از دوستانی که این کتاب رو پیشنهاد دادن
کتاب راجب استاد و دانشجوییه که راجب مفهووم زندگی باهم صحبت میکنن. نثر روان و قابل هضمی داره، اگه اهل کتاب هستین، خوندنشو پیشنهاد میکنم، اونم ۱۰۰ بار😉
payam sarkar
۱۳۹۷/۲/۲۹
خیلی خوشحالم که قبل از اتمام زندگیم این کتاب رو خوندم
امیدوارم که همه برای یک بار هم که شده قبل از این که دیر بشه این کتاب رو بخونن تا معنی زندگی کردن رو یاد بگیرن و از زمان باقی مانده عمرشون بهتر استفاده بکنن
در ضمن تشکر ویژه دارم از جناب ارمان سلطان زاده عزیز برای روایت زیبایشان
elnaz br
۱۳۹۸/۵/۱۷
کتاب قشنگ هست ولی نه اونقدری که تعریفشو شنیده بودم. ساده بود به نظرم، دربین کتابای بیشماری که این روزا در مورد زندگی چاپ میشه، رمان و غیره، که بعضا خیلی هم مفیدن، یه کم تکراری به نظر میومد سوژه ش تو این دوره. میشه تصور کرد که شاید بار اولی که کتاب اومد بیرون، اون زمان برای مردم جدید و جالبتر بود.
سحر ط
۱۴۰۲/۳/۵
کتاب سه شنبه با موری رو هدیه گرفتم اما نمیشد بخونم، با کتاب صوتی و صدای روان گوینده خیلی راحت گوش دادم، این کتاب بهم یاد داد قدر لحظه‌های زندگیم رو بدونم، دنبال کارهای مورد علاقه‌ام برم، دیدگاهم نسبت به مرگ رو تغییر داد، بعضی آدم‌ها واقعا روح بزرگی دارن مثل موری
مشاهده همه نظرات 205

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری

برای دریافت کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.