معرفی و دانلود کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح)

عکس جلد کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح)
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح)

سید فاخر علوی مجموعه‌ای از 132000 واژه‌ی کردی را در فرهنگی سه‌جلدی به نام «فرهنگ عزیز» گرد آورده و معادل فارسی آن‌ها را مقابلشان نوشته است. کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح) جلد اول این مجموعه است و از حروف «ئا» تا «ح» را در بر می‌گیرد.

درباره‌ی کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح):

زبان کردی یکی از زبان‌های هندواروپایی است که از زبان‌های زنده‌ی دنیا به حساب می‌آید. این زبان متکلمانی در بسیاری از کشورهای دنیا ازجمله ایران، ترکیه، عراق، سوریه، ارمنستان و... دارد. کردها حدود 30 تا 40 میلیون از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و به‌خاطر فرهنگ غنی و زبان شیرینشان در جهان شناخته‌شده‌اند. در کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی – فارسی با این زبان بیشتر آشنا می‌شویم.

سید فاخر علوی در کتاب حاضر مجموعه‌ای از 132 هزار واژه‌ی کردی را همراه با معادل فارسی‌شان در سه جلد گرد آورده که جلد اول آن حروف «ئا» تا «ح» را در بر می‌گیرد. از آنجا که زبان‌های فارسی و کردی از یک خانواده هستند و در تاریخی چندهزارساله در کنار هم زیسته‌اند، کتاب حاضر می‌تواند به‌خوبی بیانگر این ارتباط باشد.

نویسنده‌ی کتاب پیش رو که پیش از این فرهنگِ فارسی به کردیِ علوی را در چهار جلد منتشر کرده بود، نام فرهنگ کردی به فارسی خود را به یاد پدرش مرحومش «عزیز» گذاشته و امید دارد این کتاب پیوندی میان فارسی‌زبانان و کردزبانان در سراسر جهان باشد.

کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح) برای چه کسانی مناسب است؟

این فرهنگ سه‌جلدی مناسب کردزبانانی است که می‌خواهند بر زبان فارسی مسلط شوند.

فهرست مطالب کتاب

پێشگۆتن
ئا
ب
پ
ت
ج
چ
ح

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح)
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات حسینی اصل
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات1160
زبانفارسی
شابک978-600-249-139-8
موضوع کتابفرهنگ لغت
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح)

برای دریافت کتاب فه‌رهه‌نگا عه‌زیز کوردی - فارسی (به‌رگا 1، ئا - ح) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.