معرفی و دانلود کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه

عکس جلد کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه
قیمت:
۵۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه

کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه، گزارش سفر زمینی گروه دانشگاهی ایارن به روسیه است از مبدا اصفهان (مسکو، سن پترزبورگ، سوچی، قفقاز و ... در تابستان 1391) است که دکتر سید مرتضی هاشمی و دکتر سید رضا نجفی آن را نوشته‌اند.

بیا، ره توشه برداریم... وقتی در می‌یابیم زیستگاه ما این کره خاکی خود مسافری است غریب و پوینده، در کائنات، راز سر به مهر دلبستگی فرزندان آن آدمیانی که بر آن می‌زیند نسبت به سفر نیز تا حدی بر ملأ و توجیه‌پذیر می‌شود.

هنگامی که اندیشه سفر به روسیه در جمع همیشگی یاران سفر به میان آمد، این گروه تجربه گران‌بهای سفر زمینی به کشورهای ارمنستان، گرجستان و ترکیه را در خاطره جمعی خود داشت. این گونه سفر که نوعی جستجوگری و اکتشاف نیز هست، در کنار جذابیت‌ها و هیجانات خود، دشواری‌هایی خاص و گاه نابیوسان در پیش رو به همراه دارد؛ دشواری‌هایی که می‌تواند اصل سفر را منتفی نموده و در طاق نسیان نهد. خوشبختانه این بار چنین نشد، پس از گذر از عقبات سخت اداری و گشودن معجزگون گره‌های سمج و نامیمون که سر واشدن نداشت، زمینه سفر به روسیه که همچنان پهناورترین کشور در سیاره تنهای آدمیان است، برای این جمع فراهم آمد؛ سفری سه هفته‌ای و به مسافت نه هزار کیلومتر. این یادداشت‌ها گزارش گونه‌ای است از این سفر، با روایتگری دکتر سید مرتضی هاشمی، بدان امید که علاقه‌مندان آشنایی با دیگر سرزمین‌ها و شیفتگان سفر را بهره‌ای بایسته رساند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
پیش درآمدهای سفر
راه‌های میهن
در سرزمین نظامی و خاقانی
داغستان
فدراسیون روسیه
مسکو
سن پترزبورگ، شهر شب‌های سپید
بازگشت به قفقاز
جمهوری‌های مینیاتوری
به سوی اصفهان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات کتابنامه نجف
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۷
زبانفارسی
شابک978-600-93834-6-7
موضوع کتابکتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه الکترونیک
۵۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه

معصومه لوایی
۱۴۰۰/۳/۲۲
در این کتاب اطلاعات بدیع و کاملی در رابطه با جنگ جهانی اول و دوم و تاریخ معاصر ایران ارائه شده است. نویسنده محترم انچنان ملموس و حس برانگیز موزه سنت پترزبورگ را تشریح کرده‌اند که خواننده ارزوی حضور در این موزه را می‌کند. این کتاب فقط یک سفرنامه نیست بلکه شرح مبسوطی از خلق و خو و فرهنگ و تمایلات مردم محترم روسیه می‌باشد.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه

برای دریافت کتاب به سوی شب‌های سپید، سفرنامه روسیه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.